VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.



— Паперопластик нагадує вам правила роботи з ножицями та клеєм.

— Працюйте так, щоб не нашкодити собі і товаришеві.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

X. Продовження самостійної роботи.

XII. Підсумок уроку.

— Чи сподобалося вам виготовляти витинанки?

— Чого нового навчилися?

— Знайдіть на малюнку (підручник, с. 90) однакові сніжинки.

— У вільну хвилину пофантазуйте, придумайте візерунки само­стійно і виріжте цікаві сніжинки.

XIII. Прибирання робочих місць.

 

УРОК ______ Дата _______

Тема. Робота з пластиліном. Пластилін і його застосування. Виго­товлення композиції "Вишні в кошику".

Мета. Розширити загальне уявлення про пластилін та його застосу­вання. Повторити прийоми ліплення. Навчити виготовляти композицію "Вишні в кошику". Розвивати творчі здібності учнів. Виховувати охайність, вдосконалювати культуру праці.

Матеріали та інструменти. Пластилін, картон-основа, дощечка, сте­ки, серветка, зразок виробу, підручник (с. 92-96).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Раз, два! Раз, два! Знову мода в нас нова!

—Хто ж її майстри-творці?

—Всі, хто з глиною в руці.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Розповідь учителя.

— Сьогодні разом із Пізнайком ми вирушаємо у світ Ручної праці з пластиліном. 1 ви дізнаєтеся про виробництво пластиліну та його застосування.

— Що ж таке пластилін?
Пластилін — це в'язка суміш для ліплення, виготовлена з глини, воску та жирів. Завдяки цьому він стає пластичним, м'яким. На відміну від глини, не сохне, зберігаючи пластичність і щільність, не дає тріщин, не змінює форму. Завдяки різним барвникам пластилін буває різних кольорів.

З пластиліну створюють рельєфи і малі скульптури. Рельєф — це зображення, яке виділяється над площиною.

2. Робота з підручником (с. 94-95).

— Повторимо прийоми ліплення.

3. Відгадування загадки (підручник, с. 95). їх з дерева зриваємо і цукром посипаємо. У вареники й пиріг покладемо радо їх. (Вишні.)

— Сьогодні ви навчитесь виготовляти кошик з вишнями на пло­щині.

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 96).

1. Розімніть шматочок коричневого пластиліну. Скачайте кульку, приплесніть — це буде кошик.

2. Розімніть шматочки червоного і зеленого пластиліну. Скачайте у долоньках червоні кульки для ягід вишні, зелені — для листочків.

3. Притисніть зелені кульки до підкладки так, щоб утворився
тонкий круг. Виріжте із нього стекою листок.

4. Розкачайте тоненькі вервечки для гілок і плодоніжок. Закріпіть вишні на гілці.

5. Покладіть вишні в кошик. Розмістіть виріб на аркуші картону.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.

VII. Правила техніки безпеки та гігієна праці.

— Пізнайко розкриває вам секрети в роботі з пластиліном.
Пластилін зберігайте при кімнатній температурі.

При низькій температурі він твердішає.

Під час роботи не розмахуйте руками та стеками, щоб не поранитися.

Ліпіть тільки на підкладній дощечці. Не залишайте шматочки пластиліну на парті, не кидайте їх на підлогу. Працюйте охайно. Після роботи руки витріть серветкою і добре вимийте.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки - раз! Став навшпиньки увесь клас. Два! — Присіли, знову встали. Головою похитали. Нахил вправо, нахил вліво, повторили знову вміло.

X. Продовження самостійної роботи.

XI. Оцінювання виробів. Відбір на виставку.

XII. Підсумок уроку.

—Чисподобалось вам працювати з пластиліном?

—Чого нового ви навчилися? Що дізналися?

XIII. Прибирання робочих місць.

УРОК ______ Дата ________

Тема. Робота з пластиліном. Виготовлення посуду для Лисиці і Журавля.

Мета. Розвивати вміння роботи з пластиліном. Навчити виготовля­ти посуд для казкових героїв. Розвивати фантазію, охайність. Виховувати працелюбність.

Матеріали та інструменти. Пластилін, дощечка, стеки, серветка, зра­зок виробу, підручник (с. 97-98).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал: працювати час настав.

Тож і ти часу не гай, працювати починай.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Бесіда.

— Доповніть вислів словами.

Казка зло... (перемагає), Бути добрими... (навчає).

Пізнайко пропонує вам послухати уривок казки.
...Розсердилася Лисичка, навіть не подякувала за гостину. Вона, бачте, думала, що на цілий тиждень наїсться, а тут прийшлося додому йти, облизня спіймавши.

Відтоді й зареклася Лисичка з Журавлем приятелювати.

—З якої казки цей уривок?

—Чому Лисичка зареклася приятелювати з Журавлем?

—Чого навчає нас ця казка?

— Сьогодні ми помиримо Лисичку і Журавля — виготовимо для них посуд.

2. Робота з підручником (с. 97).

а) — Прочитайте вірш.

Журавель і лелека їдять страву із глека, м'ясом ласує лиска з полив'яної миски. Ми помиримо знову наших друзів казкових.

—З якого посуду їдять журавель і лелека?

—З чого ласує м'ясом лиска?

б) — Розгляньте малюнок.

—Що нагадує вам лисичка, яка згорнулася клубочком?

—А на що схожий журавель, який розправив крила?

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 48).

1. Розімніть шматок пластиліну. Скачайте у долоньках дві кульки: одну для тарілки, другу — для глечика.

2. Притисніть кульку до дощечки так, щоб утворився тонкий круг. Надайте йому форму тарілки.

3. Другій кульці надайте форму груші. Притисніть зверху пальцем, утвориться глечик.

4. Скачайте ковбаски, прикладіть до глечика і надайте їм форму вушок.

5. Прикрасьте посуд за власним задумом.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­
ментів.

— Пофантазуйте! Виготовіть посуд для казкових героїв, перетво­
ривши форму яблука на горщик, половинки яблука — на тарілки.

Утворіть з глечика і тарілки одну посудину. Помиріть Лисицю і Журавля.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

— Пізнайко просить нагадати правила техніки безпеки у роботі
з пластиліном.

Зачитує один з учнів.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

X. Продовження самостійної роботи.

XI. Оцінювання виробів.

XII. Підсумок уроку.

 

— Погляньте на нашу виставку, роздивіться роботи і скажіть, чи вдалося нам помирити Лисичку і Журавля.

— Послухайте прислів'я. Як ви його розумієте?

• Яке частування, таке й дякування.

XIII. Прибирання робочих місць.

УРОК ______ Дата _______

Тема. Робота з пластиліном. Виготовлення посуду до дня іменин.

Робота в парах.

Мета. Розвивати вміння працювати з пластиліном. Навчити виго­товляти посуд: блюдечко і чашечку. Розвивати уяву, логічне мислення. Виховувати повагу до людей праці.

Матеріали та інструменти. Пластилін, дощечка, стеки, серветка, зра­зок виробу, зразки керамічних виробів, підручник (с, 98-99).

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок, починається урок!

Будем вправно ми трудитись і ніколи не лінитись.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Бесіда з елементами розповіді.

— Послухайте вірш.

Коли в дім приходить свято, треба чай приготувати. А без посуду для чаю святкування не буває. Посуд виліплять до свята наші юні гончарята.

—Чи знаєте ви, хто такі гончарі?

—З чого ці майстри виготовляють посуд?

—З давніх давен українці навчилися виготовляти різні вироби з глини. Це — посуд, різні прикраси, статуетки, іграшки.

Майстрів, які виготовляють вироби з глини, називають гончарями.

—Спочатку суху глину замішують водою. Потім вручну або на гончарному крузі формують вироби і ставлять їх сушити протягом 5-ти днів. Після цього вироби розписують різними візерунками, квітами й випалюють у спеціальній печі, щоб були міцні й легкі.

—Мистецтво виготовлення виробів з глини називають керамікою.

—Сьогодні ви спробуєте стати справжніми гончарями: навчитесь виготовляти посуд для чаю.

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 99).

Уважно розгляньте малюнок і прочитайте віршовану послідов­ність ліплення.

Я охайно, плавно,-легко пластилін візьму і стеку Розкачаю рухом звичним заготовку циліндричну. Стисну пальцями злегенька, вийде блюдечко маленьке. З пластиліну, а чи з глини зроблю конус без вершини. Візьму стеку в пальці знову, от і чашечка готова. Додам гарний візерунок — ось вам, друзі, подарунок!

— Спробуйте пояснити, як виготовити чашечку і блюдечко.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-24; просмотров: 333; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.116.40.177 (0.019 с.)