Уроки образотворчого мистецтва із використанням персонального комп’ютера. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Уроки образотворчого мистецтва із використанням персонального комп’ютера.



 

В цій частині роботи будуть наведені примірні конспекти уроків в різних класах, з акцентуванням на використання комп’ютерних програм PowerPoint, Paint, Paintbrash, CorelDRAW та ін.

Конспект уроку з образотворчого мистецтва (1 клас)

Тема: Є в садках чарівники, яких звуть садівники.

Мета: ознайомити з професією чарівника-майстра паркового мистецтва. Навчити вибирати особистісно-ціннісний матеріал для праці. Розробити графічний проект емблеми садівника (листок, груша). Навчитися створювати композиції з живих квітів.

Обладнаня: комп’ютер з програмомю CorelDRAW, програмою перегляду зображень, малюнки садів та парків.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда за темою уроку.

– Чи були ви у парку?

– Що вас там здивувало?

– Які незвичні рослини ви побачили?

– Як оформлені там звичайні рослини?

– Як ви думаєте, чи самі вони так дивакувато ростуть?

– Хто займається їх вирощуванням?

2. Розповідь про професію садівника (використовуються малюнки чудернацьких рослин у парках і садах).

3. Розробка графічного проекту емблеми садівника.

У програмі CorelDRAW або Paint вчитель, користуючись підказками класу, ведучи постійний діалог з учнями створює за їх ідеями емблему садівника. (В даному випадку дітям пропонується вибрати певні початкові елементи із зразків, а потім оформити з них композицію – емблему садівника).

III. Робота над темою уроку.

1. Повідомлення теми та завдань уроку.

2. Вправи для очей.

3. Перегляд ілюстраційного матеріалу композицій з живих квітів (програма перегляду зображень).

4. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

5. Практична діяльність учнів.

IV. Підсумок уроку.

Перегляд, демонстрація робіт і їх оцінювання.

Конспект уроку з образотворчого мистецтва (2 клас)

Тема: Передавання форми та декору предметів та об’єктів графічними засобами. Рівномірне заповнення площини аркуша. Виконання композиції на тему: «Хто живе у ставку?»

Мета: провести бесіду про різноманітність форм і забарвлення рослин та живих істот, мешканців озер, річок, морів, океанів. Розвивати уяву, фантазію, образне мислення; формувати навички культури роботи з різними художними матеріалами; виховувати естетичні почуття, смаки учнів.

Обладнання: комп’ютер з програмою PowerPoint та програмою перегляду зображень.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Відгадування загадок про риб.

2. Бесіда за темою уроку.

– У яких водоймах водиться риба?

– Хто з вас бував на риболовлі?

– Яку рибу особисто вдалось спіймати?

III. Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

– Діти, можливо комусь з вас доводилось бувати на морі. А чи знаєте ви, що підводний світ приховує безліч таємниць і загадок?

У глибинах морів і океанів мешкає неймовірно багато риб, крабів, восьминогів, морських зірок, молюсків. Такі схожі і водночас різні.

2. Повідомлення теми та завдань уроку.

–.Як ви вже, напевно, здогадались, тема нашого уроку – рибки. Але рибки живуть не тільки у водоймах. Ще одне помешкання для рибок – це акваріум. Сьогодні ми будемо малювати рибок в акваріумі.

3. Перегляд демонстраційного матеріалу.

4. Послідовне виконання композиції з коментарем вчителя (використовується програма перегляду зображень).

4. Вправи для очей. Фізкультхвилинка.

5. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

6. Практична діяльність учнів.

IV. Підсумок уроку.

Перегляд, демонстрація робіт і їх оцінювання.

V. Домашнє завдання.

Конспект уроку з образотворчого мистецтва (3 клас)

Тема: Архітектура як будівельне мистецтво. Виконання ескізу казкового будинку на тему: «Що може розказати про себе будинок» (гуаш, акварельні фарби).

Мета: провести бесіду про різноманітність будівельних споруд, основні принципи архітектури; розвивати уяву, фантазію, образне мислення; виховувати повагу до всіх народів, акуратність при роботі з фарбами.

Обладнання: малюнки будинків. Комп’ютер з програмою PowerPoint та програмою перегляду зображень.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань.

– Хто такі будівельники?

– Для чого потрібне будівництво?

– Які будівлі вам відомі?

– Дійсно, якщо виглянути на вулицю, то можна побачити, що все що збудоване – зроблене руками людей.

III. Робота над темою уроку.

1. Повідомлення теми уроку.

– Сьогодні ми будемо говорити про будівельне мистецтво – архітектуру.

2. Розповідь про архітектуру (використовується презентація в PowerPoint із звуковою вставкою або інша програма з аналогічними можливостями).

· Історія архітектури;

· Матеріали для будівництва;

· Тимчасові житла (юрти, чуми);

· Принципи архітектури (зручність, міцність, краса).

3. Перегляд демонстраційного матеріалу про послідовність виконання композиції з коментарем вчителя (використовується програма перегляду зображень).

4. Вправи для очей.

5. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

6. Практична діяльність учнів (у перерві – проведення фізкультхвилинки).

IV. Підсумок уроку, демонстрація робіт, оцінювання.

V. Домашнє завдання.

Конспект уроку з образотворчого мистецтва (4 клас)

Тема: Особливості форми і пропорцій голови людини (обличчя). Виконання композиції на тему «Малюємо портрет» (гуаш, акварельні фарби).

Мета: ознайомити з поняттям портрет, портретом як жанром мистецтва, розвивати пропорційні уявлення учнів; виконати малюнок-портрет фарбами.

Обладнання: репродукції робіт великих художників-портретистів, малюнки обличчя людей. Комп’ютер з програмою PowerPoint.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань. (На дошці вивішені репродукції портретів відомих художників, виконані за різних часів)

– Розгляньте малюнки на дошці. Це репродукції картин великих художників. Які картини вам вже знайомі?

– Що спільного між всіма цими картинами? (На всіх зображені обличчя людей.)

– З яких частин складається обличчя людини? (Ніс, рот, очі, вуха, щоки, брови, підборіддя, чоло.)

III. Робота над темою уроку.

1. Повідомлення теми уроку.

– Сьогодні ми будемо говорити про портрет людини, як його виконати та з яких частин він складається.

2. Розповідь з елементами бесіди:

· Визначення поняття портрету;

· Розповідь про великих художників-портретистів;

· Визначення пропорційних відношень основних частин обличчя.

3. Перегляд демонстраційного матеріалу про послідовність виконання композиції з використанням презентації в PowerPoint та коментарем вчителя.

На слайдах демонструється послідовність малюнку (через появу частин обличчя на екрані):

– Силует обличчя з зачіскою;

– Визначення розташування частин обличчя на силуеті;

– Ескіз очей, брів;

– Ескіз носа і губ;

– Ескізи другорядних деталей (щоки, чоло, підборіддя тощо);

– Розфарбовування портрету.

4. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

5. Початок практичної діяльності учнів.

6. Фізкультхвилинка (звертаємо увагу на вправи для очей).

7. Продовження практичної діяльності учнів.

IV. Підсумок уроку, демонстрація робіт, оцінювання.

V. Домашнє завдання. Закріплення знань про портрет, с. 131-135 з підручника.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2020-03-14; просмотров: 192; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.191.174.168 (0.009 с.)