Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Фрагмент уроку трудового навчання в 1 класі
(за допомогою навчальної програми «Кадр») Тема: Навчання елементам моделювання і конструювання. Моделювання і конструювання машин. Мета: розвивати технічну творчість учнів, конструкторські уміння; виховувати естетичні почуття, вміння правильно підбирати форму, розміри; розвивати творчу уяву, мислення; навчати учнів створювати моделі з частковим або повним виконанням посильних для них розрахунків. Обладнання: таблиці, малюнки із зображенням моделей автомобіля, схеми з’єднання деталей, готова модель, конструктор програма «Кадр» – (вибрати тільки складання машинок). Хід уроку І. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку. ІІ. Вивчення нового матеріалу. 1. Вступна бесіда. 2. Перегляд малюнків машинок, готових моделей, складених з конструктора. 3. Складання моделі машини в програмі «Кадр» на комп’ютері. 4. Складання моделі вчителем, яке супроводжується поясненням. 5. Фізкультхвилинка. 6. Практична діяльність учнів. 7. Вправи для очей. ІІІ. Підсумок уроку. 1. Перегляд і оцінювання робіт. 2. Домашнє завдання. ПРОГРАМА «ОРНАМЕНТИ» Використовується для розвитку в дітей кольорового сприйняття, а також для пропедевтики поняття «симетрія». Розмальовування фрагментів орнаментів здійснюється за зразком в дзеркальному відображенні. Вибір кольору на палітрі, а також розмальовування фрагментів орнаментів здійснюється аналогічно тому, як здійснюється подібні дії в програмі «РОЗМАЛЮЙ-НО». Ця програма може бути використана для продовження вивчення кольорознавства в 2 класі, а також на закріпленні знань учнів з даної теми. Програму «Орнаменти» можна використовувати на уроці трудового навчання, під час вивчення теми: «Аплікаційні композиції за власним задумом. Виготовлення орнаменту для закладки до книжки», на етапі актуалізації знань учнів. Аналогічно може використовуватись вчителем і програма «ЗАДЗЕРКАЛЛЯ». ВИКОРИСТАННЯ «ЛОГО» Лого – мова програмування й разом з тим особлива навчальна сфера. Розробили Лого провідні американські дослідники в галузі штучного інтелекту. Лого – створює невичерпні можливості для моделювання, розвитку мислення й самостійних досліджень у найрізноманітніших інтелектуальних областях і з різними рівнями складності.
У Лого учні зможуть грати й працювати із простими картинками. А отже за допомогою цієї навчальної сфери можна вести уроки, починаючи з початкових класів. Найпростіша сніжинка, що володіє симетрією, може бути запропонована дітям на початку навчання. Це і будуть перші орнаментальні побудови, у яких реалізується властива людині любов до гармонії й упорядкованості. Творче завдання в побудові орнаменту складається, насамперед, у розробці основного мотиву орнаменту, повторюваністю якого на сусідніх ділянках і створюються орнаментальна композиція. Для початкового етапу роботи з геометричними орнаментами можуть бути виділені тільки ті, які засновані на використанні різних багатокутників як первинних елементів. Оформлення нових команд для «черепашки» («квадрат» і «трикутник») дозволяє перейти до побудови орнаментальних композицій. Середовище Лого можна використовувати на багатьох уроках трудового навчання та образотворчого мистецтва у початковій школі. Прикладом використання можуть бути наступні теми: · Елементи конструювання і моделювання; · Елементи графічної грамоти; · Пропорції; · Організація композиції тощо. Підсумовуюче все вище запропоноване, необхідно наголосити на таких аспектах використання готових програмних продуктів на уроках художньо-естетичного циклу у початковій школі: 1. Використання дидактичних ігор та середовищ має бути чітко підпорядковане меті та завданням уроку. 2. Використання дидактичних ігор та середовищ на уроці не має перевантажувати учня. 3. Місце комп’ютерних навчальних ігор в системі уроку має відповідати дидактичним цілям, що досягаються.
|
|||||
Последнее изменение этой страницы: 2020-03-14; просмотров: 134; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.221.154.151 (0.004 с.) |