Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Гра «Останнє слово за мною».

Поиск

Діти по черзі називають терміни, пов’язані з комп’ютером, інформатикою.

Чиє слово є останнім, той і перемагає.(Інший варіант: об’єднати дітей у групи, слово якої групи буде останнім, та група перемагає)

ІV. Оголошення теми і мети уроку (1 хв).

Протягом кількох наступних уроків ми з вами будемо працювати над створенням текстів, знайомитися із програмами для роботи з текстами, а як ви знаєте – неможливо створити текст за допомогою комп’ютера, не маючи клавіатури.

V. Пояснення нового матеріалу (8 хв).

Клавіатура допомагає людині «спілкуватися» з комп’ютером. На клавіатурі є клавіші, на яких зображені цифри, букви та різні символи. Клавіш на клавіатурі може бути 102, 104 і більше.

 

Подивись на клавіатуру. Вона складається з чотирьох груп клавіш:

7 алфавітно-цифрові клавіші - клавіші з буквами і цифрами

7 цифрова клавіатура або калькулятор - тут розміщені клавіші з цифрами та математичними символами.

7 службові клавіші - клавіші навколо клавіш з буквами

7 керуючі клавіші або курсорні - клавіші із стрілочками і група клавіш над ними (вони керують рухом курсору).

VІ. Робота із зошитом (10 хв).

1. Напиши в прямокутниках назви груп клавіш.

Розкладка клавіатури

 

 


 


2. З’ясуй, для чого призначені клавіші, і заповни таблицю:

 
   
 
 
   
 
 
 

_____________________________________________

 

3. При наборі спеціальних символів і розділових знаків використовуйте таблицю.

 

Символ Комбінація клавіш
! Shift + 1
«» Shift + 2
Shift + 3
; Shift + 4
% Shift + 5
: Shift + 6
? Shift + 7
* Shift + 8
( Shift + 9
) Shift + 0
Alt (лівий) + 39 (на цифровій клавіатурі)

VІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Раз! Два! Час вставати

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька разів нахилились.

Сім! Вісім! Час настав

Повертатися до справ.

VІІІ. Робота із комп’ютерною програмою (10 хв).

Вибрати сходинку «Кіт-риболов» або інший клавіатурний тренажер.

 

ІХ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

На картках-схемах позначити клавіші з цифрами по пам’яті.(ст. 42 підручника).

Завдання для уважних ст.43.

Вивчити Урок 12. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Х. Релаксація (1 хв).

Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті по­дув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору - вниз і навпаки. Стоп.

Поаплодуйте собі - ви добре попрацювали за комп'ютером.

ХІ. Підсумок уроку (3 хв).

- Покажіть, де на клавіатурі знаходяться алфавітно-цифрові клавіші?

- За допомогою яких клавіш можна переміщувати курсор?

- Яка клавіша допомагає нам робити відступи між літерами, словами?

- За допомогою яких клавіш можна написати слово «МОЛОДЦІ»?

Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!

 

 

Урок 17

Тема. Текстовий редактор. Програма для набору текстів «Блокнот»

Мета.

Навчальна: ознайомити із поняттям «текстового редактора», знайомство з комп’ютерною програмою «Блокнот», вчити правила введення тексту, основним прийомам редагування; тренування клавіатурних навичок.

Розвиваюча: розвивати увагу, мов­лення дітей, культуру введення тексту; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Плакат вікна програми «Блокнот», розкладка клавіатури, комп'ютерний клас.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Блокнот».

Вимоги до учнів: мати уявлення про текстовий редактор «Блокнот», розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина (3 хв).

Розпочнемо урок,

Часу не гаючи.

І радість ми пізнаємо

Лиш труднощі долаючи!

Розминка.

Розгадай кросворд і дізнайся, яке слово зашифровано

1. Пристрій комп’ютера, схожий на телевізор.

2. Пристрої комп’ютера, з яких лунає музика.

3. Пристрій, за допомогою якого звук чуєш тільки ти.

4. Системний …

5.
Цей пристрій має більше 100 клавіш.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу (8 хв).

Людина навчила комп’ютер робити все те, що вміє робити сама. Для цього програмісти склали спеціальні завдання для комп’ютера - програми. Такі програми називаються редакторами.

Чому така цікава назва? А ти пригадай що ти знаєш про це слово.

Редакторце людина, яка працює, наприклад, у видавництві газети. Вона редагує статті або керує видавництвом.

Редагувати означає виправляти, доповнювати, змінювати що-небудь.

Комп’ютерних програм-редакторів є три основних типи:

Текстовий редактор призначений для створення текстових документів, зміни кольору букв, їх розміру тощо.

Графічний редактор дозволяє створити малюнок, розфарбувати його та надрукувати на папері.

Музичний редактор допомагає створити музику, виправляти, змінювати мелодію, а також прослухати музику

Ти вже вмієш працювати з клавіатурою, отже час спробувати друкувати тексти.

- Але спочатку, давайте пригадаємо, а що називається текстом?

- Які бувають типи текстів?

Для роботи з текстом існують спеціальні програми – текстові редактори. Однією з таких програм є програма Блокнот.

Програма Блокнот є Стандартною, отже вона є на всіх комп’ютерах з операційною системою Windows.

Щоб відкрити програму Блокнот, виконай такі дії:


Пуск _ Програми _ Стандартні _ Блокнот

Це вікно програми, а «риска» у вікні – це курсор. Курсор показує, з якого місця можна починати введення тексту.

 

Коли ти набираєш текст - інколи робиш помилки в документі.

Найчастіше зустрічаються такі помилки:

C Пропущено букву або розділовий знак (наприклад, шоклад)

C Зайвий символ (наприклад, школла)

C Неправильний символ (наприклад, шкаляр).

 

Щоб виправити помилку, потрібно вибрати один з режимів виправлення помилок: "Вставка" (якщо символ пропущено) або "Заміна" (якщо символ неправильний).

Переми­кання режимів виконується клавішею Insert.

Щоб виправити помилку виконай такі дії:

1) Постав курсор клавіатури зліва від помилки.

 

2) Якщо символ пропущено, натисни Insert і у режимі " Вставка" набери потрібну букву (сим­воли розсунуться на одну позицію).

 

3) Зайвий символ можна вилучи за допомогою кла­віші Delete, символи зсунуться вліво на одну позицію.

 

4) Якщо курсор клавіатури знаходиться праворуч від зайвого сим­волу, його стирають за допомогою клавіші ßBS (Backspace).

 

5) Неправильний символ можна замінити на потрібний у режимі "Замі­на". Курсор клавіатури постав ліворуч від неправильного символу (символи справа залишаються на місці).

 

ІІІ. Робота з зошитом (10 хв).

Виконати завдання до Уроку 16. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

ІV. Фізкультурна хвилинка (2 хв).

З інформатикою дружимо,

Але й вправи любим дуже.

Підборіддя вверх підняли,

Головою похитали.

Сонце й друзів привітали!

Плечі вгору, плечі вниз,

На сусідів подивись.

Добру справу ми утнемо

І кущі ми підстрижемо.

Руки, як ножі в нас гострі

І працюють дуже просто.

Руки вгору всі підняли,

Ними дружно заплескали.

Виконали вправи вміло,

А тепер за парти сіли.

V. Робота з комп’ютерною програмою (12 хв).

1. Відкрий програму Блокнот

Пуск ð Програми ð Стандартні ð Блокнот

2. Вибери мову для друкування.

Щоб вибрати українську мову, потрібно змінити індикатор мови в положення Uk (українська мова) на Панелі задач.

3. Набери запропонований текст.

Гриць дивується, питає,

Що за пташка так співає:

Як горобчик, цвірінчить,

Мов сорока, скрекотить…

4. Покажи роботу вчителю.

VІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

Вивчити Урок 18. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

VІІ. Релаксація (3 хв).

Знайди у цій таблиці 9 пристроїв з яких складається комп’ютер.

Рухатись по таблиці можна згори вниз, знизу вгору, справа наліво та зліва направо.

с м о л е с о р у ф Х
и и н і ц к а е а т Р
с ш а т о н т н і у В
т є М’ п р и к а в ч А
е ї я т ь з с л к и ч
м н и й б л о к о п б

 

VІІІ. Підсумок уроку (1 хв).


Урок 18

Тема. Текстовий редактор WordPad. Будова тексту.

Мета.

Навчальна: ознайомити із поняттям «текстового редактора», знайомство з комп’ютерною програмою WordPad та елементами вікна програми, вчити правила введення тексту, основним прийомам редагування; тренування клавіатурних навичок.

Розвиваюча: розвивати увагу, мов­лення дітей, культуру введення тексту; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Плакат вікна програми «WordPad», розкладка клавіатури, комп'ютерний клас.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «WordPad».

Вимоги до учнів: мати уявлення про текстовий редактор WordPad, розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина (2 хв).

Часу не гаймо,

За парти сідаймо.

Розминка.

В неї довгий сірий хвіст,

До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка)

 

Він покаже все на світі:

Що малюють, пишуть діти,

Грають як і що співають,

І як пошту відправляють.

Все, що є відображає,

Без нього ПК немає! (Монітор)

ІІ. Перевірка домашнього завдання (1 хв).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу (10 хв).

Для друкування текстів раніше використовували друкарську машинку. З появою комп’ютера друкарські машинки майже не використовують.

Клавіатура комп'ютера схожа на розкладку клавіш дру­карської машинки. Але між цими двома пристроями є відмінність:

за допомогою комп'ютера можна виправляти, переміщати і вилучати текст, а вже потім його надрукувати на папері.

Комп’ютерні програми, за допомогою яких можна створювати та змінювати текст, називаються текстовими редакторами.

Стандартною програмою операційної системи Windows для створення текстів є програма WordPad.

WordPad – це програма для роботи з текстами.

В текстовому редакторі WordPad можна:

1) друкувати символи різними шрифтами і розмірами, робити фрагменти тексту напівжирним шриф­том, підкресленням або курсивом;

2) вирівнювати текст по ліво­му, по правому краю або по центру;

3) виконувати пошук та виправлення помилок в тексті;

4) створювати списки;

5) вставляти в документ малюнки;

6) роздрукувати текстовий документ на папір.

 

Щоб запустити програмуWordPad, виконай такі дії:

Пуск ð Програми ð Стандартні ð WordPad

Після запуску текстового редактора на екрані з'являється


вікно редактора

 

Тобі вже хочеться спробувати щось надрукувати, користуючись програмою WordPad? Але, якщо ти хочеш працювати як справжній професіонал, тобі потрібно знати основні правила роботи з текстовим документом.

 

$ Коли ти набираєш тек­ст не треба натискати на клавішуEntеr в кінці рядка. Редактор перево­дить курсор на новий рядок сам.

$ Клавіша Entеr натискується тільки в кінці абзацу.

$ Роби хоча б один «пропуск» між словами.

$ Кому, крапку (інші розділові знаки) став одразу після слова.

$ Після кожного розділового знаку ставити «пропуск».

$ До і після дефісу не ставити «пропуск» (який-небудь).

$ До і після тире ставити «пропуск» (книга – джерело знань).

IV. Робота із зошитом (10 хв).

Напиши назви елементів вікна WordPad.

1. ………………………………………………………………………….

3............................................................................................................

4............................................................................................................

5............................................................................................................

6............................................................................................................

7............................................................................................................

8............................................................................................................

9............................................................................................................

 

Виконай завдання до уроку 16 – 17. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

V. Фізкультурна хвилинка (2 хв).

Хто ж там, хто вже так стомився?

Вліво-право нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Підборіддя вверх підняли,

Головою похитали.

Сонце й друзів привітали!

Плечі вгору, плечі вниз.

Руки вгору всі підняли,

Ними дружно заплескали.

Виконали вправи вміло,

А тепер за парти сіли.

V. Робота з комп’ютерною програмою (12 хв).

1. Відкрий програму WordPad.

Пуск ð Програми ð Стандартні ð WordPad

 

2. Встанови мову друкування «Український»

Клацни лівою клавішею мишки на індикаторі мови на Панелі задач ð

3. Надрукуй вірш

Допитлива дівчинка наша Наталка –

Її називають: Наталка-питалка.

Питає Наталка: "Чому я так звуся?

І чому Мариною зветься мамуся?

Найкраща подружка моя - Катерина,

А в класі у нас і Оксана, й Ірина,

І Зоя, і Соня, і Клара, й Галина,

Лариса, Олена та ще й Валентина"…

4. Якщо ти не встиг набрати весь текст, не засмучуйся, ми ще будемо працювати з цим документом.

5. Збережи текстовий документ.

Файл ð Зберегтиð введи назву файлу Наталка

6. Покажи роботу вчителю.

7. Закрий вікно програми.

VІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

Вивчити Урок 19-20. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати завдання до Уроку 17. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІІ. Релаксація (1 хв).

VІІІ. Підсумок уроку (1 хв).

Урок 19

Тема. Видавнича справа – корисна і цікава. Встановлення кольору та шрифту тексту.

(відкритий урок)

Мета.

Навчальна: систематизувати знання учнів про текстовий редактор, правила редагування і форматування тексту; узагальнити поняття «текст», «фрагмент тексту», типи та стилі текстів.

Розвиваюча: розвивати увагу, логічне та образне мислення, мов­лення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного; естетичний смак.

Обладнання. Кольорові ілюст­рації, картки, комп'ютерний клас, плакат «Вікно ТР WordPad.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «WordPad».

Вимоги до учнів: мати уявлення про текстовий редактор WordPad, розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою, правила набору тексту та навички редагування.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина (2 хв).

Ось дзвінок сигнал нам дав.

Працювати час настав.

- Але, перш ніж сісти за парти, я пропоную створити гарний настрій, налаштуватися на роботу, заручившись підтримкою один одного. Утворіть будь ласка коло, і беручи за руку свого сусіда, (за годинниковою стрілкою), посміхніться один одному, закінчіть речення «Я бажаю тобі… (успіху, творчості, гарного настрою, наснаги)».

Коли за справу людина береться із гарним настроєм, у неї все вийде, все складеться як найкраще.

Діти, сідайте рівненько за парти. Подивіться, чи ніщо вам не заважає розпочати роботу.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (4 хв).

Адже, сьогодні на уроці, ви спробуєте себе в ролі працівників справжнього видавництва. Але для цього нам потрібно дещо пригадати.

Розминка.

1. Що створюють на видавництві?

2. Без вміння користуватися яким сучасним пристроєм неможлива робота у видавництві?

3. Які називаються програми для створення текстів?

4. Чому ці програми отримали назву «редакторів»?

5. З якою програмою текстовим редактором ми вже встигли «познайомитися» на уроках інформатики?

- Ну, хіба не молодці?!

 

ІIІ. Постановка мети і повідомлення теми уроку (1хв).

Сьогодні на уроці, саме програма WordPad, допоможе нам стати видавцями, а саме: ввести, редагувати, форматувати текстову інформацію і роздрукувати… а що саме ви дізнаєтеся трохи пізніше.

А зараз відкрийте зошити, напишіть будь ласка сьогоднішнє число – 17 листопада і тема нашого уроку: «Робота з фрагментами тексту в програмі WordPad

 

IV. Відтворення і корекція опорних знань. Бесіда з учнями. Робота із зошитом (9 хв).

1. Як завантажити текстовий редактор WordPad?

Вкажіть цифрами у кружечках послідовність дій для запуску ТР.

Програми

Пуск

WordPad

Стандартні

 

2. Що можна зробити за допомогою текстового редактора?


програвати музику

перекладати текст

зберігати текст на диск

виправляти помилки в тексті

роздруковувати текст

розфарбовувати малюнок

виконувати обчислення

вставляти малюнки


3. Уявіть себе головним редактором, перед яким постало завдання: об’єднати інформацію подану двома колонками в одну.

Гра «Склей слова»

ЖАР Вік
Кіно Хід
Чоло Птиця
Рай Ніжка
Сто Нота
Пас Дуга
Всюди Фільм
банк порт

V. Повторення і аналіз основних означень і правил. Робота із зошитом (7 хв).

Ми вже з вами з’ясували, що на видавництві текст опрацьовують за допомогою ПК.

1. Завантажують текстовий редактор.

2. Вводять текст з клавіатури.

3. Редагують текст (виправляють помилки).

4. Форматують текст.

4. Закінчіть речення, з’єднавши овал з відповідними прямокутниками.

Форматувати текст– це…
виправляти помилки у тексті
видалити з тексту всі символи
добирати малюнки до тексту
змінювати зовнішній вигляд тексту

 


5.
Напиши назви вказаних елементів панелі форматування, що у текстовому редакторі.

VІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Хто ж там, хто вже так стомився?

І ліворуч нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.


Ми писали і читали,

Малювали, рахували,

От втомились, так втомились,

Аж голівки похилились.

Ми свої втомили ніжки,

Адже не лежали в ліжку.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науки вчити.

VІІ. Узагальнення і систематизація понять (6 хв).

Для того, щоб працювати у видавництві не достатньо лише вміти працювати з програмою текстовим редактором. Наприклад, ще потрібно дуже добре знати рідну мову. Давайте перевіримо ваші знання з української мови та нагадаємо:

6. Що називається текстом?

набір речень

в тексті про щось розповідається

речення зв’язані між собою за змістом

 

Всі тексти містять певну інформацію. А як ви вважаєте де сучасна людина може одержувати інформацію.

7. Що може бути джерелом інформації для людини?

1. ___________________________

2. ___________________________

3. ___________________________

4. ___________________________

5. ___________________________

 

Молодці! Для сучасної людини одним із джерел одержання різноманітної інформації є мережа Інтернет. Але працюючи у цьому Всесвітньому інформаційному просторі, потрібно додержуватися певних правил.

І якраз перед нашим видавництвом постало завдання:

Роздрукувати пам’ятку для молодших школярів про правила безпечного користування Інтернетом.

Сподіваюсь ви добре впораєтеся з цим практичним завданням, але кожний працівник у видавництві має знати і дотримуватися правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Сидимо за комп’ютером рівно, не горбимося.

............

Відстань від очей до екрану 60-70 см.

 

VІІ. Робота за комп’ютером. Ділова гра «Видавництво» (9 хв).

Сідаємо до комп’ютерів. Нарешті, уявіть себе в ролі головного редактора на видавництві. Ваше завдання:

1. Завантажити текстовий редактор WordPad.

2. Відкрити файл Інтернет.rtf на Робочому столі.

Файл ð Відкрити ð Робочий стіл ð Інтернет.rtf ð Відкрити

 

Правила безпечного користування Інтернетом для дітей 1. Не завантажуйте програми, музику без дозволу батьків. 2. Не повідомляйте про себе особистої інформації. 3. Не погрожуйте, не хуліганьте в Інтернеті. 4. Не користуйтеся сумнівними посиланнями. Інтернет – це чудовий спосіб навчатися і розвиватися, проте він може сприяти розвитку залежної поведінки!

—¨¯ƒ‚š&G%L:N

 

3. Форматуйте текст за власним бажанням.

4. Збережіть текст.

Файл ð Зберегти.

 

Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно!

VІІІ. Релаксація (1 хв).

Закрийте будь-ласка очі.

Уявіть собі, що ви читаєте текст. Ваші оченята рухаються зліва на право, добігаючи до кінця одного рядочка, переходять на інший. Уявіть, що повз вас їде велосипед. Зупиніть погляд на його колесі. Воно обертається, а ви вибравши якусь точку на ньому, слідкуєте очима. Стоп.

ІХ. Домашнє завдання (1 хв).

Прочитати і вивчити урок 21-22 в зошиті. Виконати завдання від Розумника.

Зафарбуй клавішу, яку слід утримувати, щоб літера вводилася великою:

 

Ctrl
Shift
Enter
Caps Lock

 


Вкажи цифрами у квадратиках послідовність дій, які слід виконати, щоб змінити колір тексту.

Натиснути кнопку Палітра

Обрати колір

Виділити текст

В кросворді знайди 10 слів, що стосуються поняття «інформація» і які стосуються уроку інформатики.

а с в о є ч а с н а в о
о л у б а г л о в у х а
ч п е р е д а ч а р и г
і н ф о р м а ц і я б я
д і з б е р е ж е н н я
о с у к о р и с н а а и
р у к а і с т и н н а к

 

Який серед зображених пристроїв введення інформації є зайвим? Обведи його.

 

 

Підпиши назви пристроїв комп’ютера.

Х. Підсумок уроку (1 хв).

Отже, сьогодні ми здійснили уявну екскурсію на видавництво.

Як змінилася книга в наш час?

Що означає поняття електронна книга?

Що таке жива книга?

Як ви вважаєте чи в майбутньому комп’ютер зможе замінити друковані паперові книги?

 

Ось і уроку кінець! Хто працював, той молодець!

Ви добре попрацювали сьогодні на уроці.

Ви молодці!

Урок завершено. До побачення!

 

 


Урок 20

Тема. Робота з фрагментами тексту

Мета.

Навчальна: ознайомити учнів з основними операціями, які можна виконати з фрагментом тексту; поглибити знання учнів про текстовий редактор, правила редагування і форматування тексту; узагальнити поняття «текст», «фрагмент тексту», типи та стилі текстів; систематизувати знання учнів про створення та виведення на друк тексту.

Розвиваюча: розвивати увагу, логічне та образне мислення, мов­лення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного; естетичний смак.

Обладнання. комп'ютерний клас, плакат «Вікно ТР WordPad.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «WordPad».

Вимоги до учнів: мати уявлення про текстовий редактор WordPad, розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою, правила набору тексту та навички редагування тексту, знати та вміти виконувати копіювання, вставку, вирізання та переміщення тексту.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина (4 хв).

Розминка.

                           
                           
                           
                           
                           
                           
                           

1. Той, хто передає інформацію.

2. Один з пристроїв комп’ютера.

3. Пристрій – тваринка.

4. На комп’ютері їх – 101.

5. Буває хибною, буває істинною.

6. Комп’ютер – це системний…..

7. Правильні вислови.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Пояснення нового матеріалу (10 хв).

 

В програмі WordPad можна виконувати різні операції над частинами тексту. Ці частини тексту називають фрагментами тексту.

Фрагментом тексту може бути:

..............................................................................................................................

Фрагмент тексту можна:


ü Вирізати

ü Копіювати

ü Вставити

ü Видалити


Щоб виконати, якусь дію з фрагментом тексту, його потрібно виділити

· або протягуванням, тримаючи натиснутою ліву клавішу миші

· або клавішами Shift+ ’і Shift+

Щоб виконати потрібну дію над текстом вибери один з способів:

1-й спосіб

Вибери меню «Правка» і клацни на потрібній команді

2-й спосіб

Скористайся кнопками на панелі інструментів

3-й спосіб

Виклич контекстне меню. Для цього клацни правою кнопкою миші на виділеному фрагменті тексту і вибери потрібну команду

Буфер або буфер обміну – це ділянка пам'яті (кишенька), у яку переноситься виділений текс для того, щоб його вставити в інше місце документу..

 

Для швидкого виконання різних операцій з текстом, в текстовому редакторі WordPad є панель інструментів, кнопки якої ти бачиш перед собою. Якщо навести курсор мишки на кнопку, то з’являється назва цієї кнопки.

З’ясуй, для чого призначені кнопки панелі інструментів.


ІІІ. Робота із зошитом (12 хв).

Заповнити Урок 22. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати завдання до Уроку 19-20. Сходинки до інформатики. Робочий Зошит.

 

ІV. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Раз, два! - Усі пірнають, (Присідання)

Три, чотири! - виринають. (Встат и)

П'ять, шість! - на воді

Кріпнуть крильця молоді (Рухи руками)

Сім, вісім! - що є сили,

Усі до берега приплили. (Руки на поясі, ходьба на місці)

Дев'ять-десять - розгорнулись,

Обсушились, потягнулись,

Та розбіглись, хто куди. (Сісти за парти)

 

V. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв).



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-16; просмотров: 388; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.16.49.213 (0.014 с.)