Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.↑ Стр 1 из 9Следующая ⇒ Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Земляк І.В. Методичні рекомендації щодо викладання інформатики в 3-му класі: за програмою «Сходинки до інформатики». – Кам’янець-Подільський, 2009. – 114 с.
Дані методичні рекомендації розроблено відповідно до програми «Сходинки до інформатики» для учнів 3 класу, що рекомендована до використання в навчально-виховному процесі у початковій школі МОН України. Методичні рекомендації містять розгорнуті конспекти уроків з інформатики в 3-му класі, розроблені відповідно до вікових особливостей учнів та з урахуванням спеціалізації школи. Розробки уроків містять завдання для розвитку логічного мислення, практичні роботи, домашні завдання тощо. Навчально-методичний посібник є складовою навчального комплекту, до якого входять: методичні рекомендації щодо викладання інформатики в 3-му класі, робочий зошит з інформатики для учнів 3 класу, демонстраційний матеріал «Інформатика в презентаціях. 3 клас» та навчально-контролююча програма «Інформатика. 3 клас». Комплект був апробований в навчально-виховному процесі. Розроблено аналогічні комплекти для 2-го та 4-го класу. Пропоновані методичні рекомендації призначені для вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів.
© Земляк І.В., 2010 © Земляк І.В., макет, 2010 Урок 1 Тема. Правила техніки безпеки під час роботи в комп’ютерному класі. Мета: Навчальна: повторити правила поведінки та техніки безпеки під час роботи в комп'ютерному класі; повторити можливості комп'ютера. Розвиваюча: розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховна: виховувати в учнів охайність при роботі в зошиті; дбайливе ставлення до обладнання кабінету. Обладнання: плакати з правилами поведінки й техніки безпеки, ПК. Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: знати правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі; що вивчає предмет інформатика; основні сфери використання комп'ютерів. Хід уроку І. Організаційний момент (2 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. Розминка. Може він порахувати, Може він пісні співати, Малювати і писати, Помилки перевіряти. Може він листа прийняти, З другом швидко нас зв’язати, Він багато чого може І завжди нам допоможе! (комп’ютер)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. Розповідь вчителя (10 хв) про кабінет інформатики, правила поведінки й техніки безпеки в комп’ютерному класі. Рекомендується використання плакатів. Як ти вважаєш: Комп’ютер твій друг чи ворог? Тобі подобається працювати за комп’ютером, грати в комп’ютерні ігри, але, чи думаєш ти про те, як він впливає на твоє здоров’я? Тобі відомо, що ти ростеш? Твій організм швидко змінюється, кисть руки ще розвивається, і тому швидко втомлюється після роботи з клавіатурою. Коли ти працюєш на комп’ютері, дивишся то на дисплей, то на клавіатуру. Це призводить до втоми очей. Тебе здивує, але у твоєму віці можна працювати за комп'ютером не більше 20 хвилин i, крім того, через день. Якщо ж проводити за комп’ютером більше часу, то у дітей з’являються: N порушення гостроти зору; порушення кістково-м'язової системи; захворювання шкіри; p збудження, дратівливість, поганий сон, головний біль.
Щоб цього не сталося потрібно: · Працювати на комп’ютері не більше 20 хвилин. · Проводити гімнастику для очей. · Вибирати якісні програми чи ігри, які відповідають твоєму віку. · Провітрювати та робити вологе прибирання приміщення.
Працюючи в кабінеті інформатики, забороняється: 1. Вмикати та вимикати комп’ютери без дозволу вчителя. 2. Торкатися проводів живлення, розеток, задньої стінки комп’ютера та екрана монітора. 3. Працювати з мокрими руками або у вологому одязі. 4. Класти речі на клавіатуру, натискати незнайомі клавіші та торкатися клавіш на сусідньому комп’ютері. 5. Самостійно ремонтувати та пересувати комп’ютер з місця на місце. Потрібно: 1. Сидіти лише за постійно призначеним ПК. 2. Сидіти за комп’ютером так, щоб лінія зору припадала на центр екрана. Відстань від очей до екрану має бути 60 –70 см. 3. Працювати з чистими руками. На клавіші натискати легко та плавно. 4. В разі аварійної ситуації повідомити вчителя, в разі необхідності негайно звільнити приміщення.
ІІІ. Фізкультурна хвилинка (2 хв). З інформатикою дружимо, Але й вправи любим дуже. Підборіддя вверх підняли, Головою похитали. Сонце й друзів привітали! Плечі вгору, плечі вниз, На сусідів подивись. Добру справу ми утнемо І кущі ми підстрижемо. Руки, як ножі в нас гострі І працюють дуже просто. Руки вгору всі підняли, Ними дружно заплескали. Виконали вправи вміло, А тепер за парти сіли.
ІV. Пояснення домашнього завдання (1 хв). Вивчити: Урок 1. Робочий зошит з інформатики для 3 класу. Виконати: Завдання від розумника Яке речення зашифровано в квадраті. Запиши всі букви, починаючи з 1 по 56. .................................................... .................................................... .................................................... .................................................... .................................................... .................................................... ....................................................
V. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв). «Сходинки до інформатики», вибрати сходинку „Як поводитися з комп’ютером”. VІ. Робота із зошитом (13 хв). Урок 1. Стор.1. Сходинки до інформатики. Робочий зошит. Завдання 1, 3. VІІ. Релаксація (1 хв). VІІІ. Підсумок уроку (1 хв).
Урок 2 Тема. Конфігурація комп’ютера. Мета: Навчальна: повторити назви і функції основних пристроїв комп'ютера. Розвиваюча: розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки, уміння працювати в групі. Обладнання: ПК, презентація «Пристрої ПК», набори зображень пристроїв ПК. Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики», MS PowerPoint. Вимоги до учнів: знати назви й призначення основних пристроїв ПК; правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі. Хід уроку І. Організаційний момент (3 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. Урок 3 Тема. Підготовка комп’ютера до роботи. Мета: Навчальна: повторити назви і функції основних пристроїв комп'ютера; пригадати основні етапи підготовки ПК до роботи та правила коректного завершення роботи ПК. Розвиваюча: розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, уміння працювати в парі. Обладнання: ПК, магнітна дошка, картки із зображенням предметів. Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: знати назви й призначення основних пристроїв ПК, правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК. Хід уроку І. Організаційний момент (1 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. Ось дзвінок сигнал нам дав. Працювати час настав. ІІ. Розминка (3 хв). Гра «Розклади предмети». На магнітній дошці розміщені картки із написами:
Учням пропонується розкласти предмети під відповідними написами і пояснити свій вибір. Приклади зображень (гучномовець, магнітофон, книга, калькулятор, телефон, холодильник тощо) Аналогічне завдання можна виконати, запропонувавши дітям картки із завданням: 1. Як ти вважаєш, для чого існують ці предмети? А) & Б) (В) U Г) Ë Приймає інформацію____ Обробляє інформацію____ Зберігає інформацію____ Передає інформацію____ ІІІ. Бесіда з учнями. Перевірка домашнього завдання (5 хв).. - Що таке комп’ютер? - Які пристрої ПК вважаються основними? - Для чого призначені пристрої введення інформації? - Які пристрої відносяться до пристроїв виведення інформації? - Як правильно ввімкнути комп’ютер?
IV. Повідомлення теми і мети уроку. Розповідь вчителя (10 хв) Для того, щоб комп’ютер почав працювати треба його підготувати або завантажити. 1. Спочатку потрібно ввімкнути монітор. 2. Потім системний блок. Комп’ютер ожив. Засвітився екран монітора, на ньому з’явилися написи: комп’ютер перевіряє працездатність, готовність всіх своїх пристроїв, тобто готується до роботи. Завантаження комп’ютера відбувається за допомогою спеціального диска, який називається системним диском. На ньому знаходиться найважливіша програма – операційна система. Процес закінчився. Комп’ютер, здається, зупинився. Він чекає від тебе команд. Команда – це речення, наказ, який спонукає до дії. Передати комп’ютеру команди можна через пристрій вводу інформації – клавіатуру або за допомогою мишки. Для коректного (правильного) завершення роботи ПК потрібно: 1. Закрити всі програми з якими ти працюєш; 2. Натиснути кнопку Пускð Завершення роботи комп’ютера ð Вимкнути комп’ютер(або OK) 3. Спочатку вимикається системний блок, а потім – монітор.
V. Фізкультурна хвилинка (1 хв). Хто ж там, хто вже так стомився? Вліво-право нахилився. Треба дружно всім нам встати Фізкультпаузу почати. Вчитель називає пристрій або предмет, якщо він стосується предмету інформатика, то учні хлопають раз в долоні, якщо ні – легенько тупають ніжками. Інформація Миша Сканер Тарілка Школа Камінь Ножиці Бумага Модем Ручка тощо. VІ. Робота із зошитом (7 хв). Завдання до Уроку 2. Сходинки до інформатики. Робочий зошит. VІІ. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв). «Сходинки до інформатики». Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі. Вибрати сходинку «Цифертон». VІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).. Вивчити Урок 3. Робочий зошит з інформатики для 3 класу. Виконати завдання від Розумника. VІІ. Релаксація (1 хв). VІІІ. Підсумок уроку (1 хв). Урок 4 Тема. Операційна система Windows та її об’єкти. Мета: Навчальна: пригадати, що таке програми, ознайомити учнів із поняттям «операційна система» та її основними функціями; повторити основні етапи підготовки ПК до роботи та правила техніки безпеки під час роботи з ПК. Розвиваюча: розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті. Обладнання: ПК, магнітна дошка, плакати із зображенням Робочого столу та об’єктів на ньому. Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК, розуміти поняття операційної системи та її призначення, назви та розміщення об’єктів ОС Windows. Хід уроку І. Організаційний момент (2 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. Розминка. Я не нишпорю в коморах, Не ховаюся по норах. Ковзаю по столу трішки, Бо комп'ютерна я... (мишка) Я показую об'єкти, Фото, відео проекти. Я не плеєр, не мотор, А звичайний... (монітор) Якщо є складна робота, Мусить бути лиш охота, Бо зі мною буде толк, Адже я — системний... (блок) ІІ. Перевірка домашнього завдання (4 хв). 1. Що потрібно комп’ютеру для роботи? (пристрої і програми) 2. Які пристрої ПК ви знаєте? 3. Як включити комп’ютер? ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу. (10 хв). Після завантаження операційної системиWindows – головної програми в комп’ютері, на екрані з’являється Робочий стіл ð, на якому «стоїть» комп’ютер, «лежать» папки (каталоги) з документами, документи, значки програм.
Піктограми (значки) «Мій комп'ютер» і «Кошик» є обов'язковими на Робочому столі будь-якого комп’ютера. «Мій комп’ютер» - головний інструмент, за допомогою якого можна відшукати і запустити будь-яку програму, знайти і працювати з будь-яким документом. «Кошик» - папка, куди «викидають» непотрібні документи, програми та інше «сміття». Якщо в «Кошик» вилучили щось помилково, то можна його повернути. Внизу Робочого столу Windows є Панель задач (вона може бути вгорі, праворуч, ліворуч). На Панелі задач знаходиться кнопка «Пуск», годинник, індикатор мови, значки програм, кнопки відкритих програм (тих, з якими комп’ютер працює в даний момент). Кнопка «Пуск» відкриває Головне меню, ð в якому можна знайти будь-які програми, документи, здійснити настройку всіх пристроїв комп’ютера, одержати довідкову інформацію.
Все, що ми бачимо і з чим працюємо в системі Windows – це об’єкти.
Отже, операційна система Windows містить: Робочий стіл із значками; Панель задач з кнопками або без них; Кнопка Пуск зі своїм Головним меню.
ІV. Фізкультурна хвилинка (1 хв). Руки вгору, руки вниз Вгору трошки подивись Руки склали, як вітряк І покрутимося так Вище рукипідніміть І спокійно опустіть Будемо дружно ми сідати І до праці приступати. V. Робота із зошитом (10 хв). Завдання до Уроку 3. Сходинки до інформатики. Робочий зошит. VІ. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв). «Сходинки до інформатики». Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі. 1. Ввімкнути комп’ютер. 2. Спостерігати за процесом завантаження операційної системи. 3. Розглянути об’єкти ОС Windows. 4. Запустити програму «Сходинки до інформатики». 5. Вибрати сходинку «Цифертон».
VІІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв). Вивчити Урок 4. Робочий зошит з інформатики для 3 класу. VІІІ. Релаксація (1 хв). ІХ. Підсумок уроку (1 хв).
Урок 5 Тема. Операційна система Windows. Вікна. Мета: Навчальна: пригадати поняття «програма», «операційна система» та закріпити поняття про основні об’єкти ОСWindows; ознайомити учнів із поняттям вікна та розглянути елементи вікна Мій комп’ютер; тренування навичок роботи із об’єктами на Робочому столі. Розвиваюча: розвивати пам’ять, наполегливість, увагу, логічне мислення. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність. Обладнання: ПК, магнітна дошка, плакати із зображенням Робочого столу та об’єктів на ньому, плакат із завданням до розминки. Програмне забезпечення: ОС Windows. Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК, розуміти поняття операційної системи та її призначення, назви та розміщення об’єктів ОС Windows.
Хід уроку І. Організаційний момент (1 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. Розминка. Завдання від Розумника (5 хв). Розумнику, розгадай кросворд і дізнайся, яке слово було приховано. 1. Смуга внизу робочого стола – це … (панель) задач 2. «Косинка», «Павук» - це комп’ютерні …(ігри) 3. Головне меню відкриває кнопка …(пуск) 4. Все з чим працює ОС Windows – це …(об’єкти) 5. Основний елемент ОС Windows – це …(вікно) 6. Папку ще називають …(каталог)* 7. На робочому столі є папка «Мій …» (комп’ютер) 8. Paint – це …(редактор) 9. Пристрій для під’єднання до мережі Інтернет (модем) 10. Місце для збереження документів (папка) * (пояснити учням нове для них слово) Вписуй слова, починаючи з клітинки з номером запитання. По буквам у виділених клітинках прочитай слово. (ПІКТОГРАМА) ІІ. Робота із зошитом (15 хв). Пояснення вчителя. Завдання до Уроку 5. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.
1. Чому операційна система називається Windows? ........................................................................................................................... ........................................................................................................................... 2. З яких елементів складається вікно «Мій комп'ютер»? ........................................................................................................................... ........................................................................................................................... ........................................................................................................................... ........................................................................................................................... ........................................................................................................................... ........................................................................................................................... Завдання до Уроку 4. Сходинки до інформатики. Робочий зошит. ІІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв). Один, два – усі піднялись. Повернулись, похитались. Три, чотири – руки вгору. В сторони і в гору знову. П’ять, шість – опустили. І швиденько всі присіли. Сім, вісім – всі малята. Стрибають, як зайченята. Дев’ять, десять – рівно стали. І за парти посідали. ІV. Робота з комп’ютером. (14 хв). Повторення правил поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному класі. Робочій стіл і робота з вікнам 1. Відкрий вікно об’єкта “Мій комп’ютер”. Двічі клацни на його піктограмі лівою клавішею миші. 2. Розгорни вікно на весь екран. 3. Надай вікну попереднього вигляду. 4. Згорни вікно до значка на Панель задач 5. Відкрий вікно папки «Кошик» 6. Зменш розміри вікна «Кошик», щоб з’явилися смуги прокручування. Потягни лівою клавішею миші за границю вікна. Курсор миші матиме вигляд 1 7. Розгорни вікно «Кошик» на весь екран. 8. Розгорни вікно “Мій комп’ютер” Клацни на кнопці “Мій комп’ютер” у Панелі задач. Вікно, в якому рядок заголовку синій, називається активним (з ним ти зараз працюєш, в ньому можна виконувати якісь дії). Вікно, в якому рядок заголовку сірий, називається неактивним (щоб його активізувати, потрібно натиснути у будь-якому його місці лівою клавішею мишки) 9. Зроби активним вікно об’єкта “Мій комп’ютер”. 10. Закрий всі відкриті вікна.
V. Пояснення домашнього завдання (2 хв). Вивчити Урок 5. Робочий зошит з інформатики для 3 класу. Виконати завдання до Уроку 4. Сходинки до інформатики. Робочий зошит. VІ. Релаксація (1 хв). VІІ. Підсумок уроку (1 хв). Урок 6 Тема. Робота з програмою Калькулятор. Мета: Навчальна: повторити поняття «операційна система», «вікно» ознайомити учнів з програмою «Калькулятор», основними функціями та клавішами для роботи з програмою. Розвиваюча: розвивати наполегливість, логічне мислення. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність. Обладнання: ПК, плакат із зображенням вікна програми «Калькулятор» та плакат із завданням до розминки. Програмне забезпечення: ОС Windows, програми «Калькулятор», «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, знати призначення та набути навички роботи з програмою «Калькулятор». . Хід уроку І. Організаційний момент (3 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. ПРИНТЕР КЛАВІАТУРА СКАНЕР ДЖОЙСТИК МИШКА СИСТЕМНИЙ БЛОК VІІ. Підсумок уроку (1 хв).
Урок 7 Тема. У світі інформації.Інформація. Види інформації. Мета: Навчальна: формування в учнів уявлення про інформацію, про види інформації; розширення уявлення про інформаційну картину світу; Розвиваюча: розвивати пам’ять і пізнавальні інтереси учнів. Виховна: виховувати цікавість до предмету; охайність при роботі в зошиті, старанність. Обладнання: ПК, магнітна дошка, зображення різних предметів. Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: мати уявлення про поняття «інформація», уміти наводити приклади інформації. . Хід уроку І. Організаційний момент (3 хв). Привітатися із учнями. Перевірити готовність учнів до роботи. Урок 8 Тема. Інформація. Від сприймання до використання. Мета: Навчальна: ознайомити учнів з поняттям інформації, її видами за способами сприймання, формувати вміння розпізнавати види інформації, наводити власні приклади інформації. Розвиваюча: розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів, навички роботи з мишею. Виховна: виховувати інтерес до предмету, виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність. Обладнання: ПК, магнітна дошка, зображення різних предметів. Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: мати уявлення про поняття «інформація», уміти наводити приклади інформації, розрізняти види інформації, знати способи передавання і одержання інформації. . Хід уроку І. Організаційний момент (1 хв). Пролунав дзвінок. Починається урок. Розминка. Розклад добре знаю я І домашнє завдання. На сторіночках – оцінки Кожного шкільного дня! (Щоденник) ІІ. Перевірка домашнього завдання (3 хв). Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному класі. Які правила поведінки порушив Петрик? Петрик П'яточкін швидко вбіг до комп'ютерного класу, відштовхнув Оленку, Миколка й плюхнувся на стілець Дмитра. Він поставив пляшечку з фруктовим напоєм на монітор. Дістав з ранця бутерброд і поклав на стіл біля клавіатури.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку(1 хв). - На сьогоднішньому уроці ми з вами поговоримо про інформацію. З’ясуємо як людина сприймає інформацію, і що можна робити з інформацією. ІV. Пояснення нового матеріалу. Бесіда з учнями (13 хв). - На минулому уроці ми познайомилися із новим поняттям - "інформація". - Послухайте розповідь про дівчинку Ганнусю і лісового гнома Мудрунчика - У нашому лісі відкрилася школа детективів, і я туди записався! От що! - відповів Мудрунчик. - Цікава інформація. - сказала Ганнуся. - Інформація... Часто зустрічаюся з цим словом. А що це таке? - А як ти собі уявляєш? - Я собі так міркував. - задумливо почав говориш Мудрунчик мабуть, це повідомлення? Ось, тільки-но я повідомив тобі новину про школу детективів і ти одразу ж промовила це слово. І вчора теж, коли я сказав, що наша команда виграла, дідусь відповів, що ця інформація йому відома. Ще вранці диктор по радіо сказав 'Послухайте інформацію про погоду в нашому лісі." - Я теж так думаю. - підтвердила Ганнуся. - Це повідомлення про щось Ну, наприклад, про школу, про погоду, явища природи (дощ. сніг, землетрус, повінь...), про людей або тварин, прорізні предмети тощо. - Ага! Зрозуміло - засміявся Мудрунчик. - А, як ви розумієте слово «Інформація»? - Наведіть власні приклади інформації? - А як людина сприймає інформацію? - Як комп’ютер сприймає інформацію? (На дошку поступово прикріплюються таблички з написами, і вчитель разом з учнями розв’язують проблему. Повторюються види інформації, в ході розгляду вчитель підводить учнів до висновку, який роблять самі учні зразу виконують вправи на закріплення (учні закривають очі, а учитель читає вірш. – За допомогою чого ви сприйняли інформацію? І так далі.)
Очі — орган зору Зір погіршується, якщо очі перевтомлюються: довгий час дивляться телевізор, читають, слідкують за письмом. Можуть зіпсувати зір і ультрафіолетові промені сонячного світла. Не забувайте! Під час читання, письма зошит, книжка повинні бути від очей на відстані зігнутої в лікті руки. При цьому світло повинне падати з лівого боку. Чому ми моргаємо? Ми моргаємо, щоб захистити чи очистити свої очі. Око вкрите тонкою плівкою солонуватої рідини. Щоразу, коли ми моргаємо, повіко омиває очне яблуко, змиваючи пил та мікроби. Моргання захищає очі, якщо щось опиняється дуже близько від них. Вуха — орган слуху Гучність (сила звуку) вимірюється в децибелах. Звук шпильки, що впала,— менше 10 децибелів, гул холодильника — 35 децибелів, у наушниках плеєра — 80 децибелів. Будь-який звук, що перевищує 120 децибелів, може миттєво пошкодити слух. Навіщо нам 2 вуха? Щоб визначити, з якого саме боку лунає звук. Язик — орган смаку На поверхні язика розміщено близько 10 тисяч смакових сосочків, розміщених у різних частинах язика. Існує 4 основних смакових відчуття: солодке, солоне, гірке, кисле. Інші смакові відчуття є їхньою комбінацією, наприклад: кисло-солодке, гірко-солоне. Ніс — орган нюху Чому закладений ніс заважає відчувати смак? Коли ти їси, то одночасно відчуваєш запах і смак їжі. Отже, якщо під час нежиті ніс закладений, ти не можеш розрізняти запахи, і їжа здається несмачною. Шкіра — орган дотику Весь організм людини вкритий шкірою. Отже, будь-яка частина тіла чутлива до дотику. Найсильніше реагують на дотик губи, язик, кінчики пальців, підошви ніг. Занурюючись у ванну, ви, мабуть, помічали, що для ніг вода здається набагато гарячішаю, ніж для рук. Це тому, що ступні ніг (як і лікті рук, губи, язик) більш чутливі до тепла.
- А що ж можна робити з отриманою інформацією? - Діти, ви досидь часто граєте в гру "Несправний телефон". Ви передаєте один одному слова. Отже інформацію можна передавати. - В школі вам часто задають вивчити вірш, правило. Отже цю інформацію треба зберегти в пам’яті. Отже інформацію можна зберігати - Учитель задає вам якесь питання. Перш ніж на нього відповісти, необхідно подумати, тобто обробити. - На уроці "Природознавство" ви будете вивчати "Органи чуття" і ви можете використати інформацію почуту на сьогоднішньому уроці. Отже інформацію можна використовувати. Урок 9 Тема. Інформаційні процеси. Мета: Навчальна: ознайомити учнів з поняттям інформації, її видами за способами сприймання, інформаційними процесами: сприйманням, передачею, зберіганням, обробкою, використанням інформації; формувати вміння розпізнавати види інформації. Розвиваюча: розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів, навички роботи з мишею. Виховна: виховувати інтерес до предмету, виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність. Обладнання: ПК, магнітна дошка, плакати. Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: уявлення про поняття «інформація», уміти наводити приклади інформації, розрізняти види інформації, знати способи передавання і одержання інформації. . Хід уроку І. Організаційний момент (3 хв). Пролунав дзвінок. Починається урок. Розминка. Які правила безпеки порушив Петрик П'яточкін? Петрик П'яточкін швидше за всіх вмостився на стілець, підклавши ногу під себе. Він наблизився до екрана монітора і почав тиснути на клавіші клавіатури. Потім доторкнувся брудним пальцем до екрана монітора і закричав: "Ой! Екран погас!"
ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 хв).. Гра «Чарівна скринька». Учням пропонується вгадати, що знаходиться у маленькій коробочці, сприймаючи інформацію на слух (в коробку можна насипати гречку, горох, кнопки тощо). Можна запропонувати вгадати якійсь предмет із заплющеними очима на дотик. ІІІ. Пояснення нового матеріалу (10 хв).. Інформація – це те, що ти можеш побачити, почути, отримати за допомогою органів чуття. Інформація – це відомості, знання, які ми отримуємо з навколишнього світу. А все, що відбувається з інформацією, називається Інформаційними процесами. 1.Ти читаєш – приймаєш інформацію за допомогою зору. 2.Те, що ти прочитав – інформація. – Вона зберігається у пам’яті. 3. У мозку ти обробляєш (міркуєш, думаєш) інформацію. 4. Батькам ти передаєш зміст книжки за допомогою голосу. Отже, приймання, збереження, обробка і передача інформації – це інформаційні процеси. Комп’ютер вміє працювати з інформацією!... Ти вже знаєш, що вміти працювати з інформацією – це значить вміти VІІІ. Релаксація (1 хв.) Закрийте очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там знаходиться колесо огляду. Повільно обертається колесо з різнокольоровими кабінками. Оберіть собі одну з них і стежте за нею очима. Обертається колесо - опускається повільно кабінка. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину. ІХ. Підсумок уроку (1 хв.) Урок 10 Тема. Пам'ять комп’ютера. Диски та види дисків. (відкритий урок) Мета. Навчальна: закріпити і систематизувати знання учнів про збереження інформації; узагальнити поняття «носій інформації», «пам'ять ПК»; систематизувати знання учнів про диски, ознайомити учнів з видами дисків. Розвиваюча: розвивати увагу, логічне та образне мислення, мовлення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного. Обладнання. Кольорові ілюстрації, картки, комп'ютерний клас, різні види дисків. Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики». Вимоги до учнів: уявлення про поняття «пам’ять комп’ютера», «диск», уміти розрізняти різні види пам’яті та види дисків. Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку І. Організаційна частина (1 хв). Діти, сядьте рівненько. Подивіться, чи ніщо вам не заважає розпочати роботу. Посміхніться один одному. Пролунав дзвінок, Розпочався наш урок. Працюватимемо старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім третім класі Діти - просто молодці! ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (5 хв). Те, що ви молодці для мене не секрет – я це знаю, ось гості, які завітали до нас на урок, можливо в цьому сумніваються, тому, саме зараз, ми проведемо невеличку розминку. Розминка. Гра «Кросворд» 1. Цей пристрій виконує роль «мозку» для комп’ютера. 2. Працюючи, комп’ютер виконує твої… 3. Повідомлення, знання, відомості про оточуючий нас світ – це… 4. Електронно-обчислювальна машина для різноманітної роботи з інформацією. 5. Картинка, значок на Робочому столі, що дозволяє легко завантажити улюблену комп’ютерну гру. 6. Пристрій, що дозволяє друкувати текст і малюнки на папері. 7.
- Ну, хіба не молодці?! Розгадавши кросворд, ми визначили ключове слово нашого сьогоднішнього уроку – це ПАМ’ЯТЬ.
ІIІ. Постановка мети уроку (1 хв). Отже, сьогодні на уроці, ми маємо повторити, що таке пам’ять, які є види пам’яті і де знаходяться пристрої пам’яті ПК, а також з’ясувати, які існують види дисків. Отже, напишіть будь ласка сьогоднішнє число і тема нашого уроку: «Пам’ять комп’ютера. Види дисків.» І ще для сьогоднішнього уроку ми вводимо таке правило: Не просто слухати, а чути. Не просто дивитись, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати.
IV. Відтворення і корекція опорних знань. Бесіда з учнями на основі презентації (8 хв). - Ви вже знаєте, що з давніх-давен люди прагнули до знань. Навіть живучи у печерах і полюючи на диких звірів, вони вчилися рахувати, писати, малювати: спочатку на піску, але дощ і хвилі змивали намальоване; написане на землі теж довго не зберігалося. Пізніше, людина почала для тривалого збереження інформації використовувати камінь… І завдяки цьому збереглися такі історичні пам’ятки. - Отже, пісок, земля, каміння – це перші носії інформації. - А як ви розумієте, що таке носій інформації? - А як сучасна людина зберігає інформацію? - Що може бути носієм інформації? (Запам’ятовуємо, записуємо у зошит, щоденник, фотографуємо, записуємо на диктофон, зберігаємо на комп’ютері) Отже
|
||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-08-16; просмотров: 384; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.137.164.69 (0.011 с.) |