Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Б. Я завжди обираю таку позицію у суперечці, щоб спільними зусиллями досягти успіху.↑ ⇐ ПредыдущаяСтр 7 из 7 Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Додаток 3 ЗАНЯТТЯ ЗА ТЕМОЮ „МИЛОСЕРДЯ ТА СПІВЧУТТЯ” Мета:продовжувати формувати в дітей морально-етичні уявлення та адекватні форми поведінки; учити правильно висловлювати почуття та емоції, оцінювати себе та інших; розширювати знання дітей про такі моральні категорії, як милосердя, співчуття; корегувати емоційну сферу дітей; розвивати почуття жалю, відповідальності; виховувати чутливість до стану інших людей, дбайливість, співчуття, милосердя. Матеріал:лялька „Добрик”, повітряна кулька, плакат „Права дитини”. Хід заняття: Добрик приніс книгу, вихователь пропонує послухати оповідання. В. О. Сухомлинський „ Як Сергійко навчився жаліти” Сергійко гуляв собі біля ставка. І побачив дівчинку, що сиділа на березі. Підходить до неї, а вона й каже: - Не заважай мені слухати, як хлюпочуть хвилі. Сергійко здивувався. А потім узяв та й кинув у ставок камінець. Дівчинка й питає: - Що ти кинув у воду? Сергійко ще більше здивувався. - Хіба ти не бачила? Я кинув камінець. Дівчинка й каже: - Я нічого не бачила, бо я сліпа. Сергійко довго дивився на дівчинку. Він не міг уявити: як це воно, коли людина не бачить? Настала ніч. Сергійко ліг спати. Серед ночі прокинувся. Його розбудив шум за вікном. Шумів вітер, у шибки стукав дощ, а в хаті було темно. Сергійкові стало страшно. Йому пригадалася сліпа дівчинка. Тепер він уже не дивувався – його серце стиснув жаль. Як же вона бідна живе в темряві? Сергійкові хотілося, щоб швидше настав день. Він піде до сліпої дівчинки і пожаліє її. Бесіда за змістом оповідання: Чому Сергійко пожалів дівчинку? Що підштовхнуло його до співчуття? Як Сергійко зрозумів, як це, коли людина не бачить? Чи вмієте ви співчувати, коли у когось неприємності?
Вправа „Чарівна кулька” Діти передають „чарівну” кульку одне одному і розповідають, кому з героїв оповідання вони співчувають. Д о б р и к. Я співчуваю дітям-інвалідам, які не можуть бачити, сліпим. Спробуйте закрити очі. Чи приємно вам не бачити сонечка, друзів, мами? Що ви відчуваєте? (Відповіді дітей.) Вихователь. А ще слід співчувати німим діткам, які не можуть розмовляти, не чують. Спробуйте затулити вуха. Хіба це добре – не чути голосів пташок, мами, казочку, пісеньку? Як ви вважаєте? Д о б р и к. Але ще є діти, які не можуть рухатися, танцювати, грати у футбол, бо у них хворі ноги. Як ви думаєте, діти, як жи-веться таким людям?
Вправа „Квітка милосердя” Кожна дитина отримує пелюстку, заплющує очі і розповідає, що можна зробити корисного для дітей-інвалідів, та викладає пелюстку. Вихователь. Діти, а хто бачив таких діток, людей? Чи можна сміятися з них? Показувати пальцями? (Відповіді дітей.) Вони такі самі люди, як і ми. Так само люблять сміятися, гратися, дружити. У них є такі самі права, як і в нас: вчитися, лікуватися, мати сім'ю, але вони потребують особливої турботи, бо хворі. Відшукайте на плакаті знак, який означає „Особлива турбота – дітям-інвалідам”. Творче завдання „Допоможемо” Діти придумують, що можна зробити в певних ситуаціях: - згоріла квартира майже зі всім майном; - у друга загубилося кошеня; - пташка випала з гнізда; - друг загубив гроші, які йому дала мама, щоб купити хліб. Вправа „Сердечка співчуття” Добрик дарує дітям по два сердечка: одне – дитині, за те, що вона добра, милосердна, а друге – просить подарувати тому, кому дитина найбільше співчуває. У декого з дітей Добрик питає, кому саме подарує дитина „сердечко співчуття”. Додаток 4 ОПОВІДАННЯ „ГОРБАТЕНЬКА” В. СУХОМЛИНСЬКОГО Другий клас розв'язував задачу. Тридцять п'ять учнів схилились над зошитами. Коли у двері хтось постукав. Відчини двері й подивись, будь добрий, хто там стукає, попросив учитель. Чорноокий хлопчик, що сидів за першою партою, швидко відчиняє двері. До класу заходить директор школи з маленькою дівчинкою. Тридцять п'ять пар очей пильно дивилися на незнайому дівчинку. Вона була горбатенька. Учитель затамував подих і повернувся до класу. Він дивився в очі школярів і ніби благав: хай не побачить дівчинка у ваших очах ні подиву, ні насмішки. У їхніх очах була тільки цікавість. Вони дивились на незнайомку й лагідно усміхалися. Учитель полегшено перевів подих. Цю дівчинку звуть Оля, – сказав директор. – Вона приїхала до нас з іншого міста. Хто поступиться їй місцем на першій парті? Бачте, яка вона маленька? Усі шість хлопчиків і дівчаток, що сиділи за передніми партами, піднесли руки. Учитель був тепер спокійний: клас витримав іспит на людяність. Запитання: 1. Якою була новенька дівчинка? 2. Чи добре діти поставилися до новенької? 3. Чому вчитель був задоволений? 4. Як вчинив би ти, коли б у твою групу прийшла хвора дитина?
Додаток 5 ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ Правила безумовного прийняття: Правило 1. Поважайте дитину і показуйте їй це. Правило 2. Усвідомлюйте право дитини забути, помилитися, інакше дивитись на речі або по своєму пояснити власну поведінку. Правило 3. Уважно слухайте її і намагайтеся зрозуміти. Правило 4. Не намагайтеся підкорити дитину собі насильницькими методами чи тиском. Правило 5. Виражайте незадоволення окремими діями дитини, а не нею в цілому. Правило 6. Говоріть з дитиною так, як би ви хотіли, щоб говорили з Вами, уникайте повчального тону. Правило 7. Будьте справедливими, і якщо необхідно, то умійте признавати свої помилки і вибачатися за неправильні вчинки. Правило 8. Любіть і приймайте дитину такою, яка вона є.
Правила «Активного слухання»: 1. Обов’язково повертайтеся обличчям до дитини, коли хочете її послухати. 2. Важливо, щоб ваші очі находились на рівні з дитячими. 3. Ваша поза – самий важливий сигнал для дитини про те, чи хочете ви її слухати. 4. Не потрібно задавати запитань дитині. яка засмучена (запитальна інтонація не передає співчуття). 5. В бесіді важливо робити паузи, щоб дитина встигала розібратися із своїми почуттями.
Правила «Ефективного слухання» 1.Демонструй співрозмовникові інтерес і готовність вислухати — погляд (жести, міміка) і поведінка повинні говорити про зацікавленість; слухай для того, щоб зрозуміти, а не заперечити. 2. Полегшуй ситуацію співрозмовникові — допомагай йому відчути себе вільно. 3. Стань на місце співрозмовника — спробуй подивитися на ситуацію з його точки зору. 4. Не говори одночасно з ним — не можна слухати, коли говориш. 5. Став питання — це підбадьорює співрозмовника, але не домінуй над ним — це може змусити його замкнутися. 6. Не будь категоричним у суперечці чи критиці, не виявляй себе як усезнайка — це блокує і дратує людей. 7. Будь терплячим — спілкуйся не поспішаючи, постарайся не переривати співрозмовника, не відходь під час розмови. 8. Не давай вихід емоціям — надмір почуттів може породжувати неправильні тлумачення.
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-21; просмотров: 418; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.138.33.120 (0.007 с.) |