ІІ. Основна частина (15-17 хв.) 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ІІ. Основна частина (15-17 хв.)



- Я буду тобі задавати запитання, а ти на них будеш відповідати.

1. Прізвище, ім’я, ім’я по батькові.

2. Як у тебе справи?

3. Які оцінки ти отримав?

4. Скільки тобі років?

5. Хто ти за національністю?

6. Прізвище, ім’я, ім’я по батькові батька, матері? Де працюють?

7. Домашня адреса, телефон.

8. Поведінка:

а) Скільки років навчаєшся в школі?

б) До яких предметів маєш схильність?

в) Як навчаєшся?

9. Що полюбляєш читати?

10. Чим займаєшся у вільний час?

11. Чого хочеш досягти у житті?

Ми провели з тобою анкетування, а зараз поговоримо про поведінку, акуратність, відповідальність.

- Ти любиш, коли в школі обговорюються питання дисципліни?

- Що на твою думку є дисципліна?

У словнику дається таке пояснення, «дисципліна» - це повний порядок обов’язків членів колективу, що відповідає нормам права і моралі суспільства.

- Як ти можеш описати дисципліновану людину? Та це та людина, яка не порушує поведінку, не провокує сутичок, охайна.

- А зараз розглянемо ситуацію: урок, учні опрацьовують важкий, але цікавий матеріал, відвертаючи увагу вчителя і учнів. Не дають змогу зосередитися. Що ж виходить?

У результаті не лише вони не засвоять теми, а через них і інші не зрозуміють.

Учнями, які заважають здається, що вони виглядають оригінальними, а насправді вони демонструють брак виховання гідності, самоповаги і поваги до інших.

- Чи трапляється таке у твоєму класі?

- Ти коли-небудь порушував дисципліну?

- Як відреагували на це батьки? Чи було їм приємно?

- Тобі було приємно?

- Як ти можеш пояснити слова відповідальний, акуратний, організований.

Відповідальний – це людина, яка виконує їй дане доручення чи обов’язок; акуратний – це людина, яка дбайливо ставиться до чогось; старанна і організована – це та людина, яка вміє організовувати сою діяльність, щоб вона могла приносити хороший результат.

- А в тебе є такі якості особистості?

- чому вони проявляються?

ІІІ. Підсумок (2 хв.)

- Ти замислися над своєю поведінкою?

- Що в ній потрібно покращити?

- Я вважаю, що бесіда не пройде марно, ти дещо візьмеш для себе і будеш вести себе гарно?

IV. Висновок

Заняття 3.

28.09.2009р. Керівник практики

«Затверджую» (Сойнова Н. І.)

 

Тема: Визначення рівня конфліктної особистості.

Мета. Набути корисних навичок стратегії розв’язання конфліктів; навчити спілкуванню, яке дозволяє «загасити» конфлікт.

 

 

Хід заняття

І. Організаційна частина (1-2 х.)

Привіт Сашко. Сьогодні в нас буде цікава виховна година, а проходитиме вона у вигляді тесту.

Отож слухай мене уважно і будем відповідати на поставленні запитання.

ІІ. Основна частина (10-12 хв.)

Конфліктні ситуації ми зустрічаємо дуже часто, але ми також повинні знати, як розв’язати ту чи іншу проблему.

В конфлікті кожна сторона хоче дійти свого твердження. Зазвичай конфлікт супроводжується сильними емоціями, криком, істерикою, яле потрібно вміти розв’язувати такі непорозуміння.

Тест на визначення конфліктності особистості.

Чи характерне для тебе прагнення домінувати, тобто підкоряти своїй волі інших?

а) ні;

б) коли як;

в) так.

Чи є люди, які побоюються, а можливо, й ненавидять?

а) так;

б) важко відповісти;

в) немає.

Хто ти більшою мірою?

а) пацифіст;

б) принциповий;

в) запов'язатий.

Як часто тобі доводиться виступати з критичними судженнями?

а) часто;

б) періодично;

в) зрідка.

Що для тебе найбільш характерне?

а) розробив би план роботи класу на рік і переконав би колектив у його доцільності;

б) вивчив би хто є хто і встановив контакт з лідером;

в) частіше радився з людьми.

У разі невдачі, який стан для тебе найбільш характерний?

а) песимізм;

б) поганий настрій;

в) образа на самого себе.

Чи характерне для тебе прагнення дотримуватися традицій колективу?

а) так;

б) швидше за все так;

в) ні.

Чи належиш ти до людей, яким краще сказати гірку правду в очі, ніж промовчати?

а) так;

б) швидше за все так;

в) ні.

Назвати три особливі риси негативні, з якими ти борешся, намагаєшся викорінити в собі.

а) дратівливість;

б) вразливість;

в) нетерпеливість до критики інших.

Хто ти більшою мірою?

а) незалежний;

б) лідер;

в) генератор ідей.

Якою людиною вважають тебе твої друзі?

а) екстравагантним;

б) оптимістом;

в) наполегливим.

З чим тобі найчастіше доводиться боротися?

а) з несправедливістю;

б) з бюрократизмом;

в) з егоїзмом.

Що для тебе найбільш характерне?

а) недооцінюєш свої здібності;

б) оцінюєш свої здібності об’єктивно;

в) переоцінюєш свої здібності.

Що найчастіше приводить тебе до конфлікту?

а) зайва ініціатива;

б) зайва критичність;

в) зайва прямолінійність.

 

                             
а                            
б                            
в                            

 

Рівень конфліктності

Сума балів Рівень розвитку конфліктності
14-17 1 - дуже низький
18-20 2 - низький
21-23 3 – нижчий від середнього
24-26 4 – трохи нижче від середнього
27-29 5 – середній
30-32 6 – трохи вищий від середнього
33-35 7 – вищий від середнього
36-38 8 – високий
39-42 9 – дуже високий

 

 

ІІІ. Підсумок (1-2 хв.)

1. Ти замислився над нашим тестуванням?

2. Що ти нового для себе взяв з виховної?

3. Я думаю, що тестування не пройшло марно і ти зробиш для себе певні висновки.

 

Заняття 4

05.10.09

«Затверджую»

Керівник практики Сойнова Н.І.

 

Тема: «Як домогтися, щоб тебе поважали».

Мета. Спрямувати думку і волю учня на зміцнення власного авторитету в колективі через самовиховання, подолання недоліків, ставлення особистості.

 

 

Хід заняття

І. Організаційна частина (1-2 хв.)

Привіт Сашко. Сьогодні я проведу з тобою бесіду на тему: «Як домогтися, щоб тебе поважали?»

ІІ. Основна частина (10 хв.)

Кожного дня ми спілкуємося з різними людьми, однокласниками, рідними, близькими. І від того, як ставляться до нас люди, залежить щасливі ми чи ні. бо щоб не мала людина, якими скарбами вона не володіла, щастя її не можливе, якщо нема з ким розділити щастя і горе.

У деяких учнівських колективах можна помітити таке: не з’явився один учень до школи – і всі стурбувалися: що скоїлось? чи не захворів? А іншого й кілька днів немає – і нікого це особливо не хвилює.

В чому річ? Як ти думаєш? (відповідь учня).

Відповідь проста: першого учня люблять, з ним приємно спілкуватися, його присутність потрібна; до іншого або байдуже або він їм не цікавий чи не приємний. Звичайно, нікому не хочеться бути на місці другого. Він не почувається щасливим у товаристві, де його не чекають. Врешті-решт чи не це є причиною його частих пропусків занять у школі. Людська любов, повага – це щось успадковане, їх не купиш за гроші, не завоюєш силою, їх треба заслужити чи не так?

Як ти вважаєш в тебе є вади? Якщо є, то які? Перший крок до удосконалення – це повірити в свої можливості і сили, у здатність стати кращим.

Трапляються підлітки, особливо хлопчики, які прагнуть до лідерства, полюбляють, щоб їх в усьому слухали, були на побігеньках. Це не правда. Коли свої розумом, силою, культурою хлопець чи дівчина заслуговує бути лідером, коли до нього чи її тягнуться друзі, а він чи вона не хизується цим, поводиться просто і скромно, з повагою ставиться до своїх товаришів. Це лідер.

Отже, якщо хочеш, щоб тебе поважали – формуй себе, займайся самовихованням, щоб стати особистістю.

А зараз із поданих варіантів відповідей вибери ті, які не суперечать твоїм поглядам.

1. Якби тобі довелося вибрати товариша, чому ти віддав би перевагу?

а) зовнішньому вигляду, красі;

б) доброті, лагідності;

в) сміливості, силі, спритності.

2. Перед тобою 4 завдання. Яке з них ти вибереш?

а) найлегше;

б) середньої трудності;

в) важке;

г) найтяжче.

3. Чого ти прагнеш найбільше?

а) вчитися на відмінно;

б) мати багато модних і дорогих речей;

в) утвердити в собі фізичну витривалість і духовну стійкість;

г) подобатися усім;

д) мати хороших друзів.

4. Як ти відносишся до людей, які живуть за принципом «Моя хата справа»?

а) схвалюю, таким легше жити;

б) зневажаю;

в) байдуже;

г) не хоче з такими мати діло.

5. якого товариша ти хотів би мати?

а) який би у всьому погоджувався зі мною;

б) який би мав власні погляди і вмів їх відстоювати.

6. Чи погоджуєшся до лідерства у взаєминах з товаришами?

а) я за рівноправність;

б) якщо друг сильний – він закоханий лідер;

в) не заперечую, щоб мною керував розумний;

г) прагну сам бути лідером.

7. Якби друг підштовхнув тебе на вчинок, якого ти не схвалюєш, і погрожував розірвати дружбу у разі твоєї незгоди?

а) за ради дружби піду на все;

б) постараюсь відвернути його від цього задуму;

в) послухаюсь власної совісті;

г) краще не мати друга, ніж мати поганого друга.

8. Чим, по-твоєму можна завоювати повагу до себе (сформуй і запиши).

ІІІ. Підсумок (1 хв.)

- Ми провели бесіду та анкетування, щоб зрозуміти так, щоб тебе поважали.

 

Заняття 5.

«Затверджую» Керівник практики

12.10.09 (Сайнова Н.І.)

 

Тема: Ти капітан свого життя?

Мета. Повести тест: «Ти капітан свого життя?». Виявити ставлення хлопця до свого життя. З’ясувати чи самостійно він вміє приймати рішення. З’ясувати чи відчуває учень відповідальність за все що трапляється у його житті. Виховувати чесність, відповідальність. Розвивати мислення і мовлення.

 

 

Хід роботи



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 156; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 52.15.59.163 (0.028 с.)