Головне управління освіти і науки чернівецької обласної державної адміністрації 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Головне управління освіти і науки чернівецької обласної державної адміністрації



ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішенням обласної Експертної комісії

НМЦППСР ІППОЧО

Від 20 жовтня 2010р.

протокол № 17

голова Експертної комісії

Д. Д. Романовська

Соціально-педагогічний курс

«Десять уроків здоров'я»

Укладачі:

Чаглій І. Д., практичний психолог,

Бринь А. Б., соціальний педагог

Хотинської загальноосвітньої

школи-інтернату №2

Чернівці-2010

Пояснювальна записка

 

Останнім часом у суспільстві виникло чи стало більш помітнішим багато явищ, пов’язаних з дітьми та молоддю. Ці проблеми змушують дуже серйозно замислитися над їхніми наслідками в майбутньому. Йдеться про наркоманію, алкоголізм, токсикоманію, венеричні захворювання, паління і дитячу проституцію. Не можна сказати, що колись цих проблем не існувало, але сьогодні усе виглядає інакше. Запанувала якась нездорова атмосфера вседозволеності та апатії. А навколишні реалії немов провокують дітей і молодь якнайшвидше скуштувати забороненого плоду. При цьому немає перепон.

Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров’я нації. Однією з причин появи негативних звичок в учнів є відсутність нахилів до змістовної діяльності. Поведінка таких учнів стає все більш ситуативною, такі школярі легко піддаються випадковим впливам, спокусам.

Мета курсу: розвивати в учнів уміння та навички свідомого вибору здорового способу життя та формувати відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Завдання:

- надати учням достовірну інформацію про шкідливі звички;

- формувати навички здорового способу життя;

- висвітлити заходи профілактики шкідливих звичок та ризикованої поведінки;

- виховувати потребу активної участі у профілактиці шкідливих звичок.

Уроки-заняття рекомендується проводити з учнями віком 11-13 років. Робота з дітьми потребує врахування вікових та індивідуальних особливостей дитини.

Даний курс занять може проводити і психолог, і соціальний педагог, і вчитель.

Тренінговий курс складається з 10 занять тривалістю 45 хвилин кожне.

Заняття проводяться у зручний для дітей час.

Методи та прийоми, що використовуються на заняттях:

- ігри;

- мозковий штурм;

- інформаційне повідомлення;

- анкетування.

 

Структура

Соціально-педагогічного курсу

№ п\п Тема занять Кількість годин
1. Урок 1. Шкідливі звички.  
2. Урок 2. Шлях до здорового способу життя.  
3. Урок 3. Моя модель здоров'я.  
4. Урок 4. Десять кроків до здорового способу життя.  
5. Урок 5. Куріння чи здоров'я – обирайте самі.  
6. Урок 6. Підлітковий алкоголізм.  
7. Урок 7. Наркотики – це справжнє лихо.  
8. Урок 8. Зустріч з лікарями.  
9. Урок 9. Анкетування.  
10. Урок 10. Цінність життя.  

 

Урок 1.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Ресурсне забезпечення
1. Привітання.   Плакат «Правила роботи»
2. Вправа «Я», «Не я».    
3. Інформаційне повідомлення «шкідливі звички»    
4. Вправа «Наше здоров’я».   Аркуші паперу і фломастери
5. Підсумки заняття.    

 

Мета: виробити стійке негативне ставлення до шкідливих звичок; визначити можливі наслідки шкідливих звичок.

Хід заняття:

І. Привітання.

1. Вправа «Знайомство».

Усі учасники заняття сідають у коло, кожен по черзі називає своє ім’я і говорить фразу, що починається зі слів: «Щоб зберегти своє здоров’я, я…»

2. Вправа «Я», «Не я».

Тренер дає учасникам запитання, а діти вибирають групу ту, яка їм підходить «Я» або «Не я».

- Хто сьогодні вранці чистив зуби?

- Кому вже виповнилося 13 років?

- Кому подобається навчатися в школі?

- Хто з вас любить займатися фізкультурою?

- Хто з вас пробував палити?

- Хто з вас пробував палити?

- Хто з вас гарно співає?

- Хто з вас палить?

- Хто з вас дуже дратівливий?

- Хто з вас любить танцювати?

- У кого з вас є почуття гумору?

3. Вправа

Прийняття правил роботи групи.

Розробити правила групи.

4. Інформаційне повідомлення «Шкідливі звички».

Тренер узагальнює інформацію про шкідливі звички.

Куріння

Тютюн – це інфекційна хвороба. Інфекція передається шляхом реклами і пропаганди, на які тютюнова індустрія втрачає мільярди доларів.

Одна з головних причин куріння серед дітей – прагнення бути дорослими. Діти, починаючи палити, завдають величезної шкоди своєму організму. Внаслідок куріння в будь-який час можуть з’явитися невиліковні хвороби: рак легенів, гортані, стравоходу, нирок – незалежно від кількості випалюваних цигарок і стажу куріння.

Тютюн викликає таку саму залежність, як і наркотики. Людина, усвідомлюючи свою помилку, намагається покинути палити, але це вдається не всім.

Отже, перш ніж спробувати один раз випалити цигарку, добре подумай, чи вистачить у тебе сили волі назавжди відмовитися від такої звички.

Алкоголь

Алкоголь викликає зміну поведінки людини, яка стає непередбачуваною та небезпечною. Алкоголь – винуватець непорозумінь між людьми, аварій на дорогах, тяжких захворювань організму.

Унаслідок одного сильного алкогольного сп’яніння гине до 20 000 клітин головного мозку. Спиртні напої викликають сильну залежність організму і негативно впливають на печінку, органи слуху та зору, можуть викликати тяжкі невиліковні захворювання.

Людина, яка часто і багато вживає спиртних напоїв, втрачає друзів, роботу, повагу інших.

Надто шкідливий алкоголь для дитячого організму, який ще росте і розвивається.

 

Наркотичні речовини

Починаючи вживати наркотичні речовини через цікавість, а закінчується все трагедією.

Наркотики змінюють поведінку людини, руйнують її пам’ять, інтелект (розумові здібності), змінюють почуття та ставлення до інших. Щоб отримати наркотик, людина здатна на будь-які вчинки.

Нерідко вживання наркотиків призводить до гибелі людини вже після першої спроби.

Середня тривалість життя наркозалежної людини-30 років.

Зроби свій вибір сам!

Вправа «Наше здоров’я»

Тренер роздає кожному з учасників аркуш паперу, на якому пропонує зобразити те, що для нього значить здоров’я.

Після того, як учасники намалюють (10 хв), кожний з них презентує і коментує свій малюнок.

 

6. Підсумки заняття.

Урок 2.

Мета: дати дітям інформацію про здоров’я, здоровий спосіб життя, визначити шкідливість

вживання алкоголю, паління, наркотичних речовин.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Ресурсне забезпечення
1. Привітання.   м’яка іграшка, ватман, маркер
2. Мозковий штурм «Здоров’я – це…»    
3. Вправа – гра «Світлофор»    
4. Гра «Правильно-неправильно»    
5. Вправа «Шлях до здорового способу життя»   виготовлення «ніжки», «ручки»

 

Хід заняття:

Привітання».

Учасники сідають в коло. Кожен учасник по черзі, перекидаючи з рук в руки м’яку іграшку, називає своє ім’я, улюблену справу та те, чим займатись не подобається взагалі»: «Мене звати…, мої улюблені справи…, мені не подобається…».

2. Мозковий штурм «Здоров’я – це…».

Усі відповіді учасників записуються на дошці. Потім тренер узагальнює їх разом з учасниками.

Вправа – гра «Світлофор».

Учасники стають у коло один за одним. Завдання учасників полягає тому, щоб

- присісти, коли вони почули слово «червоний»;

- йти по колу і плескати в долоні, коли тренер говорить «зелений»;

- стати прямо і піднести руки вгору, коли тренер говорить «жовтий».

Гра «Правильно-неправильно».

1. Перебувати у приміщенні, де накурено, не шкодить здоров’ю.

2. З кожною викуреною цигаркою ми збільшуємо ризик захворювання на різноманітні хвороби.

3. Алкоголь не шкодить здоров’ю.

4. Пиво, ром-кола-безалкогольні напої.

5. Уживання наркотиків може призвести до поганих наслідків, правопорушень.

6. Паління змінює колір шкіри, зубів, зменшує блиск волосся.

7. У тих, хто палить, є проблеми з дихальною системою.

8. Алкогольні напої шкодять печінці.

9. Паління допомагає розслабитися, коли людина нервує.

10. Фізичні вправи нейтралізують шкоду, якої завдає паління.

11. Тютюнопаління – одна з основних причин захворювань серця.

12. Шкідливі звички людини - …

5. Вправа «Шлях до здорового способу життя".

Кожен учасник на «ніжці» записує свій власний шлях до здорового способу життя, а потім усі разом створюємо з «ніжок» шлях до здорового способу життя.

Путівник здоров’я

Привіт! Ти молодий, завзятий і кмітливий.

Ти сповнений сил та енергії.

У тебе багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє.

Щодня ти пізнаєш життя, відкриваєш для себе світ і розкриваєш світу себе.

Ти хочеш усе осягнути, все зрозуміти, хочеш, щоб тебе зрозуміли.

Ти прагнеш усе спробувати, випробувати себе і свої сили, ствердитись, як людина й особистість, усього досягти.

Ти рухаєшся вперед, наближаючи власне майбутнє.

Ти мрієш про успіх, кохання і щастя, бо ти – молодий.

Усе життя для тебе – попереду.

Уже сьогодні ти тримаєш у власних руках своє майбутнє. І лише ти сам відповідальний за нього.

Уже від тебе сьогоднішнього і від твоїх сьогоднішніх рішень залежить, яким будеш ти – завтрашній і ти – майбутній.

Підсумки заняття.

Урок 3.

Тема: проаналізувати особисте ставлення до шкідливих звичок, усвідомлення причин шкідливих звичок.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Привітання.    
2. Вправа «Моя модель здоров’я»   аркуші, на яких намальовані різні квіти
3. Притча «Усе в твоїх руках»    
4. Вправа-руханка «Малюємо цифри»    
5. Вправа «Кулька здоров’я»   кулька, маркер

 

Хід заняття:

Привітання».

Діти сідають у коло. Всі учасники називають свої імена й комплімент наступному учаснику: «Мене звати Максим; Ірино, ви сьогодні гарно виглядаєте…».

Притча «Усе у твоїх руках»

Дуже давно у старовинному місті жив великий мудрець, слава про якого поширювалася далеко від його рідного міста.

Проте був у місті і чоловік, який заздрив славі мудреця. І вирішив він придумати таке запитання, на яке той не зміг би відповісти.

Він спіймав метелика і подумав: «А що, як я спитаю у мудреця: який метелик у моїх руках, живий чи мертвий?

Якщо він скаже, що живий, я стисну долоні, і метелик помре, я розтулю долоні, і метелик злетить. Тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший».

Так заздрісник і зробив. Та коли він запитав мудреця про метелика, мудрець, який насправді був надзвичайно розумною людиною, відповів: «Усе в твоїх руках».

ОБГОВОРЕННЯ:

Отож, і наших з вами руках – наше здоров’я. яке воно буде зараз і надалі, залежить від нас. Ви вже дорослі і здатні мислити, тому перш ніж зробити щось невиправне, добре подумайте.

Урок 4.

Мета: свідоме бачення учнями того, що є здоровим способом життя, в яких діях і поведінці він виявляється.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Привітання.    
2. Вправа «10 кроків до здорового способу життя».   папір, олівці, кольоровий папір, клей.
3. Гра «Бджоли»    
4. Вправа «Павутинка»    

 

Хід заняття:

Привітання».

Психолог.

Людині приємно чути про себе теплі слова. А що це – теплі слова? (Учні пояснюють своє розуміння «теплих слів»). А тепер привітайтеся такими «теплими» компліментами. Наприклад: «Привіт, ти сьогодні такий сонячний», «Привіт, у тебе дуже тепла усмішка» тощо.

 

 

Гра «Бджоли»

Вправа «Павутинка».

Діти сидять у колі й передають один одному клубок ниток та, щоб він поступово розмотувався і всі, хто вже тримав клубок, узялися за нитку. Передача клубка супроводжується висловами про проведене заняття, емоціями, побажаннями.

 

Урок 5.

Мета: одержання знань про шкоду паління, аналіз різних ситуацій, пов’язаних із палінням;

формування негативного ставлення до паління

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Привітання.   ватман, аркуші паперу, фломастери
2. Вправа «Що таке паління?».   папір, олівці, кольоровий папір, клей.
3. Інформаційний блок    
4. Гра «Перевіримо ваші легені»   повітряні кулі
5. Вправа «Антиреклама»   олівці, папір
6. Підсумки заняття    

Хід заняття:

Привітання».

Учні сідають по колу. Тренер дає завдання: написати на аркуші паперу по вертикалі своє ім’я, а напроти кожної букви написати прикметник – рису, яка вам властива. По черзі кожен учасник представляє себе, аркуші можна прикріпити на ватман.

Вправа «Що таке паління».

Учасники об’єднуються у три групи (за кольором світлофору). Ведучий пропонує ситуацію.

Психолог.

На нашу планету Земля опускається космічний корабель. Підлітаючи, прибульці були вражені тим, що Земля оповита хмарами отруйного диму. Вони зробили аналіз цього диму й виявили близько 4 тисячі шкідливих речовин. Після посадки вони попросили пояснити причину й почули слово «паління». З технічних причин зупинка в них дуже коротка.

Ваше завдання – швидко й чітко пояснити, що таке паління.

Поки групи працюють, ведучий вивішує на дошці інформацію, яку використовує в обговоренні.

1. Підраховано, що населення земної кулі використовує щорічно 12 мільйонів цигарок і сигарет (12 10).

2. В атмосферу виділяється:

· 720 тис. т синильної кислоти;

· 10 тис. т нікотину;

· 600 тис. т дьогтю;

· 550 тис. т вигарного газу.

3. Загальна маса недопалків на Землі за рік становить 5250000 т.

4. Від хвороб, пов’язаних із палінням, кожні 13 сек. гине 1 людина.

Інформаційний блок

Ведучий ставить запитання учасникам і допомагає їм дати відповіді.

1. Як тютюн потрапив у Європу? (У ХVI ст. каравели Колумба завезли тютюн із Америки – лише 500 років тому).

2. Що таке нікотин?

(У середині 30-х років XVI ст. тютюн стали культувати в Європі. Його називали «нікотином» на честь Жако Ніко, який перший почав тут розводити його як лікарську траву. Спершу тютюн прописували як ліки. Медики вважали, що вдихання тютюнового диму є профілактичним засобом проти чуми).

3. Скільки шкідливих речовин у тютюновому димі?

(За сучасними даними, більше 4 тис., зокрема отруйних – більше 200, 50-канцерогени – сприяють розвитку раку).

4. Що шкідливіше: вдихати тютюновий дим чи дихати вихлопними газами автомобіля?

(Тютюновий дим у 4 рази шкідливіший).

5. На які органи людини паління впливає негативно?

(Рот і носоглотка контактують першими. Тліючи, тютюн має температуру 300 градусів. У диму, що потрапив до рота через шар фільтру, температура знижується на 50-60 градусів. Курець розтуляє рота, вдихає свіже повітря, температура якого нижча за температуру диму. За рахунок багаторазового перепаду температури на зубній емалі утворюється дрібні тріщини – «вхідні ворота» для інфекції. Гарячий дим розширює капілярні судини слизової оболонки щік, піднебіння, ясен, що може призвести до запального процесу. Зі слиною отруйні речовини потрапляють на слизову оболонку шлунка, викликають біль, гастрит, виразку, рак. Зубний вплив тютюнового диму і на голосові зв’язки – захриплість голосу. Легені курця забарвлюються у брудно-коричневий колір).

Вправа «Антиреклама».

Учні об’єднуються у 3 групи. Завдання: виготовити антирекламу для:

І гр.. – радіо; ІІ гр.. – телебачення; ІІІ гр.. – в газету. (Час – 10 хв)

Урок 6.

Мета: створити умови, які мотивують неприйняття алкогольного в підлітковому оточенні.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Привітання.   плакат, аркуші, ручки
2. Мозковий штурм    
3. Інформаційне повідомлення    
4. Мозковий штурм   ватман, маркер
5. Робота в групах    
6. Підсумки заняття    

Хід заняття:

 

Привітання».

Усім учасникам видаються аркуші паперу, на яких треба намалювати ліву руку партнера. Використовуючи 5 запитань, зробити лінії – презентацію свого партнера і зобразити його схематичний портрет за наступною схемою:

1 - ім’я,

2 – риси характеру,

3 – які поняття й образи тобі приходять у голову, коли ти чуєш слово «Алкоголь»,

4 – улюблені алкогольні і безалкогольні напої,

5 – які питання приходять тобі у голову у зв’язку з темою «Підлітковий алкоголізм – дорога в нікуди», які нам необхідно обміркувати. Оформити плакат.

 

Мозковий штурм.

Методом мозкового штурму збирається вся базова інформація, якою володіють учасники, з метою її подальшої систематизації.

Тренер ставить запитання:

- Що таке алкоголь, чи придатний він для пиття?

- Які алкогольні напої ви знаєте?

- Чим ці напої різняться?

Учні відповідають:

Англійська приказка

«Не може управляти іншими той, хто не здатен справитись із самим собою»

.

Мозковий штурм.

- Назвіть місця, де можна зіткнутися з алкоголем? (На плакаті малюється або приклеюється зображення пляшки спиртного, навколо якої записуються всі варіанти відповідей).

 

Робота в групах.

Учасники об’єднуються в дві групи. Кожній групі з’ясувати причини, що призводять до пияцтва і зобразити. (Презентація робіт).

 

Підсумки заняття.

 

 

Урок 7.

Мета: продовжувати формувати в учнів уявлення про здоровий спосіб життя, відповідальне ставлення до власного здоров’я, розширити знання про пагубну дію наркотиків на організм людини; розвивати навички відмови.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Привітання.    
2. Інформаційне повідомлення    
3. Ситуаційна гра «Як сказати «ні».    
4. Підсумки    

Хід заняття:

 

 

Привітання».

Тренер запрошує учасників в коло і покидати м’ячик. Той, хто кидає м’яча конкретній людині, має в цю мить продовжити речення «Мені в тобі подобається».

 

Підсумки заняття.

 

 

Урок 8.

Мета: розширити виховний світогляд, активізувати учасників зустрічі, дати можливість обмінятися один з одним досвідом, інформацією, розвивати активність і впевненість в собі.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Зустрічі за круглим столом» з лікарями.    

Урок 9.

Мета: виявлення у класному колективі учнів, які потребують допомоги з проблем тютюнової, алкогольної та наркотичної залежності; визначення, настільки актуальні для даного класу проблеми алкоголю, тютюнопаління та вживання наркотиків..

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Анкета «Чи схильний ти до вживання наркотиків?»    
2. Анкета для виявлення алкоголізації у підлітків і молоді»    
3. Анкета «Молодь і протиправна поведінка»    
4. Анкета «Вивчення способу життя учнів»    

Інтерпретація результатів

0-20 балів. Ти поводишся так, немов проблем із наркотиками взагалі ні в кого немає. Виявляється, ти не вважаєш нікотин і алкоголь наркотичними речовинами. Але ж небезпечні не лише героїн і кокаїн. Зверни увагу, що більшість наркоманів – алкоголіки. Подумай ще раз про своє ставлення до наркотиків! Мабуть, тобі варто б порадитися з тим, кому довіряєш.

21-25 балів. Ти належиш до групи ризику. Тобі краще бути обережним.

26-30 балів. Не можна сказати, що ти – абсолютно непитущий. Час від часу ти не проти перехилити чарчину, але вважаєш, що тобі ніщо не загрожує, що контролюєш ситуацію. Але не втрачай пильності: під впливом друзів ти можеш спокуситися і спробувати наркотики.

Більше за 60 балів. Наркотики ніколи не стануть для тебе серйозною проблемою. Проте не впадай у крайнощі і не «читай моралі» іншим.

 

Ключ

Юнаки

 

№ з/п                            
Так                            
Ні                            

 

Дівчата

 

№ з/п                            
Так                            
Ні                            

 

Інтерпретація результатів

Часто знайомство з алкоголем починається непомітно і переходить у міцну з ним друж­бу. І така вже молодіжна психіка, що відбу­вається це у юнаків і дівчат значно швидше, ніж у дорослих, — за пару років.

Вирізняють шість рівнів алкоголізації:

· повна тверезість;

· одноразове чи епізодичне вживання алкоголю, що супроводжується неприємни­ми відчуттями;

· епізодичне вживання з ейфорією та гарною стійкістю до алкоголю — уже для цієї стадії характерний високий ризик роз­витку алкоголізму, коли у стані алкоголь­ного сп'яніння (не менше 2 разів на місяць) людина викидає коники, випиває зранку, аби поліпшити настрій тощо;

· формування психічної залежності від алкоголю, активне прагнення хильнути чогось;

· формування фізичної залежності від алкоголю з пониженням толерантності (для сп’яніння потрібна вже менша доза), активним похмільним синдромом та прагненням випити ще і ще.

· алкогольний розпад особистості – запійне пияцтво, злість, агресивність.

Варто відзначити, що якщо до третього рівня включно людина потребує лише соціального контролю, то на четвертому і далі втрутитися має вже медицина – заходи швидкої дії, а на п’ятому і шостому – алкоголік потребує тривалого чи постійного лікування.

Юнаки: 0-20 балів означають перший-другий рівні алкоголізації, 21-58 балів – третій-четвертий рівні.

Усі, хто набрав більше за 20 балів, потребують підвищеної уваги, у кого більше за 30 балів – консультації нарколога.

Дівчата: 0-15 балів – перший-другий рівні, 16-17 балів – третій-четвертий рівні.

Особливої уваги потребують ті, хто набрав більше за 15 балів.

Анкета

 

1. Прізвище, ім'я___________________

2. Якби я міг обирати, ходити до школи чи ні, я вирішив би...

3. Для вираження себе як особистості мені потрібно:

• товариство ровесників-однодумців;

• хлопці, молодші за мене;

• байдуже, хто це буде;

• старшокласники чи взагалі старші хлопці.

4. Коли мені дорікають, я можу:

• не звернути уваги;

• вилаятися;

• вдарити;

• розібратися спокійно і зробити висновки.

5. Вперше я спробував алкоголь у__ років.

6. Вперше я спробував закурити у __ років.

7. Інколи, щоб розслабитись, я можу закурити травку:

• так;

• ні;

• не скажу.

8. Я. вважаю, щоб стати «своїм хлопцем» у компанії, ти маєш уміти: курити., ви­пивати, захоплюватися наркотиками чи іншими засобами розслаблення (потрібне підкресліть).

9. У мене багато знайомих (не друзів, а саме знайомих).

10. Мої друзі вважають мене «своїм хлопцем», і ми завжди знаходимо спільну мову.

11. Більше часу я проводжу:

· із друзями;

· з подругами;

· вдома з батьками.

12. Останнім часом я читав________________________________________________________ (коли це було, назва книжки).

13. Люблю слухати таку музику і групи______________________________________________

14. У мене завжди є кишенькові гроші, приблизно від___ до____.

15. Гроші мені дають:

· батьки;

· заробляю сам;

· позичаю у друзів;

· шукаю іншими шляхами.

 

Бесіда «Цінність життя»

 

- Чи задоволений ти своїм життям? Чому?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Що в житті для тебе найдорожче?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Чи є в тебе особисті плани? Які саме?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Що в житті залежить від тебе?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Чого ти домігся самотужки?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Що необхідно для перемоги?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Ти — хороша людина? Чому так думаєш?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Чим ти особливий?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Чим схожий на інших?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- Що ти зробив по совісті?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Тест «Незакінчене речення»

Вивчення моральних рис учнів.

 

1. Найбільше я ціную в людині...

2. Я поважаю ровесників за те, що...

3. Я їх не поважаю, коли...

4. Про себе я думаю, що...

5. Мені здається, що мої товариші цінують мене за...

6. Учителі мене вважають...

7. Мої батьки бачать у мені...

8. У собі я не розумію...

9. Моя головна мета у житті —...

10. Для досягнення цієї мети мені необхідно...

 

Урок 10.

Мета: звернути увагу учасників на цінності як один із компонентів духовної складової здоров’я людини; проілюструвати різні складові здоров’я.

 

№ п/п Вид роботи Орієнтовна тривалість хв. Обладнання
1. Привітання.    
2. Вправа «Колаж»   2 плакати, олівці, фломастери, клей, папір, ножиці, картон, журнали
3. Підсумки заняття    

Хід заняття:

 

Привітання».

Кожний учасник отримує аркуш паперу А4, складає його навпіл таким чином, щоб можна було поставити перед собою. Потім розкреслює аркуш так:

Учасника________________________________________________________

 

Символ (із ким себе асоціюю) Що я роблю, що шкодить моєму здоров’ю. Що я роблю, що покращує моє здоров’я

 

 

Вправа «Колаж»..

Психолог.

- Які асоціації у вас виникають, коли чуєте:

· Сучасна людина – це…;

· Здорова людина – це…

Усі думки фіксуються на плакаті з відповідними назвами. Потім ведучий пропонує учасникам об’єднатися в 4 групи (розрахунок можна здійснити за принципом «пори року»).

Кожна група збирається навколо столу, де лежить чистий ватман, маркери, журнали (яскраві, ілюстровані), скотч, клей, ножиці.

Учасники отримують завдання: використовуючи підручний матеріал, створити колаж «здорової сучасної успішної людини», надавши їй відповідних рис і ознак.

Час виконання – 20 хв.

Після того, як усі колажі будуть створені, група представляє свою роботу, даючи відповіді на запитання:

- Що в колажі ілюструє різні складові здоров’я?

- Які людські цінності бачимо у зображенні «сучасної, здорової, успішної людини»?

 

Обговорення

- Які ваші враження від проведеної роботи?

- Що було подібного в колажах представлених різними групами?

- Які висновки ви зробили для себе після цієї роботи?

 

Підсумки заняття.

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-26; просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.188.61.223 (0.215 с.)