Рухлива гра: «Будь обережним» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Рухлива гра: «Будь обережним»



Діти стоять уздовж гімнастичної лави. За вказівкою вихователя по черзі підходять до гімнастичної лави, стають на одному кінці лави в упор стоячи на колінах і повзуть до її кінця, тримаючись за її краї. Потім піднімаються і сходять з лави.

Рухлива гра: «Літаки»

Діти – «льотчики» сидять або стоять у шерензі з одного боку майданчика. Вихователь: «До польоту приготувалися, завести мотори!». Діти виконують обертальні рухи руками і вимовляють «р-р-р-р». За словами вихователя «Літаки полетіли» вони розводять руки в сторони і бігають у різних напрямках. На слова «Літаки, на посадку» діти повертаються на свої місця.

Рухлива гра: «Знайди собі пару»

Діти стають парами. Вихователь каже слова: «кожен пару свою має, поряд грається, гуляє. За сигналом розійдіться, пострибайте, посміхніться. Майданчиком пройдіть…Пару знов свою знайдіть!» за умовним сигналом діти розходяться або розбігаються по майданчику. За другим сигналом – діти стають парами.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

СІЧЕНЬ

Заняття 4

Програмовий зміст. Розвивати вміння під час ходьби, бігу дотримуватися вказаного напрямку, не зачіпаючи одне одного; розвивати увагу, виховувати витримку.

Підготовка інвентарю. Маски жуків, квітки.

Хід заняття

I частина.

Ходьба за вихователем в колону по-одному. Біг.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п: стоячи, руки на поясі. Нахили голови вліво та вправо (4-6разів)

В.п.: стоячи, ноги нарізно, руки вгору, в сторони. Нахили тулуба вліво – вправо. (4-6 разів)

В.п.: пострибати на місці як м’ячики. (10с)

Рухлива гра: «Жуки»

Вихователь розкладає зроблені кольорові квітки. Діти імітують жуків і перелітають з квітки на квітку, які називає вихователь, дзижчать...

Рухлива гра: «Не наступи на лінію»

Вихователь проводить на підлозі дві паралельні лінії – «коридор» завдовжки 4 м, на відстані 40 – 50 см одна від одної. Діти по черзі навприсядки проходять між лініями, намагаючись не наступати на них. У кінці «коридору» дитина встає, піднімає руки вгору, прогинається і повертається на своє місце.

Рухлива гра: «Бульбашки»

Діти – «бульбашки» присідають у різних місцях майданчика. На слова вихователя: «Бульбашки надуваються» діти піднімаються, повільно розводячи руки в сторони вгору. На слова: «З бульбашок виходить повітря» вони вимовляють звук «с-с-с-с». потім вихователь удає, що надуває бульбашки і говорить: «Бульбашки полетіли» на ці слова діти починають бігати по майданчику.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 1

Програмовий зміст. Вдосконалювати метання у горизонтальну ціль правою та лівою рукою; спритність, окомір та координацію рухів. Вчити дружно гратися під час рухливої гри.

Підготовка інвентарю. М’ячі за кількістю дітей, іграшка кота, маски горобчиків, автомобільний руль.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу, обходячи предмети «змійкою». Біг по колу.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п: показати м’яч вихователю, простягнути руки вперед, заховати м’яч – притиснути його до грудей (4-6разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти м’яч на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти м’яч і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «М’ячі стрибають!» (10-15сек.)

Основна частина: метання в горизонтальну ціль, виконувати кидок однією, потім другою рукою. Повторити 2-3 рази.

Рухлива гра: «Мій веселий дзвінкий м’яч»

Діти стоять у колі на майданчику, вихователь – у його центрі. Імітуючи відбивання м’яча, він говорить: «Мій дзвінкий, веселий м’яч. Ти куди пустився навскач? Жовтий, білий, голубий. Не тікай від мене, стій!» Діти, зображають м’яч, стрибають на місці на обох ногах і після команди «Стій!» зупиняються. На слова вихователя «Зараз дожену» діти розбігаються, а вихователь вдає, що ловить їх.

Рухлива гра: «Горобчики і автомобіль»

Діти розташовані в одному кінці майданчика. Це – горобчики. Після слів вихователя «Горобчики полетіли» діти бігають по всьому майданчику у довільному напрямку. На слова «Автомобіль їде» горобчики летять на свої місця.

Рухлива гра: «Хто тихіше?»

Діти стоять на одному боці майданчика. На іншому боці розташований м’яка іграшка Кота. Вихователь, пропонує дітям пройти тихо, щоб котика не розбудити. Діти намагаються пройти біля нього як найтихіше.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 2

Програмовий зміст. Вчити котити м’яч; виховувати увагу та вміння виконувати рухи за сигналом.

Підготовка інвентарю. Брязкальця, маска кішки, маски мишей, зображення потяга (маска), два шнурки.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу, обходячи предмети «змійкою». Біг по колу. Підійти до вихователя і взяти брязкальце.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п.: руки підняти вгору, побрязкати й опустити руки; (2 – 3 рази).

В. п.: руки вперед. Показати вихователю брязкальце. Руки назад. Сховати брязкальце за спиною. (2—3 разів).

В. п: потанцювати з брязкальцями, хто як вміє.

Основна частина: Діти сидять навприсядки в колі, за бажанням прокочують м`яч одне одному. Вихователь стоїть поза колом і в разі потреби підказує, кому котити м`яч.

Рухлива гра: «Кішка і миші»

Діти сидять на лаві з одного боку майданчика. Це «миші» сидять у «нірках». На протилежному боці — «кішка». «Кішка» засинає, а «миші» бігають по майданчику, стрибають. Вихователь говорить: «Ох і любить спать на сонці. Котик наш муркотик, Цілий день він на віконці. Гріє свій животик. Та як мишка зашкребоче, Котик вже пильнує, Не заплющить доти очі, Поки не вполює.» «Кішка» прокидається, промовляє: «Няв-няв» і починає ловити «мишей». Вони швидко тікають у свої «нірки» (сідають на стільці або лаву).

Рухлива гра: «Потяг»

Діти шикуються один за одним у колону. Це – вагони поїзду. Першим у колоні – тепловозом стає вихователь. Вихователь дає свисток і діти починають рухатися уперед, поступово прискорюючи темп, який переходить у біг. Під’їжджаючи до станції, діти, на слова вихователя: «Стоп!», переходять на ходьбу та зупиняються, кажуть: «Ш-ш-ш». Гра повторюється.

Рухлива гра: «По стежках»

Діти стоять на одному боці майданчику. Вихователь кладе на підлозі паралельно два шнури (завдовжки 2,5-3 м), один від другого на відстані 30-25 см. Звертаючись до дітей, вихователь каже: «По стежці підемо гуляти до лісу. Йти треба обережно, один за одним». Діти встають, ідуть по стежці до її кінця і повертаються на свої місця, не наступаючи на шнур.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 3

Програмовий зміст. Удосконалювати вміння ходити і бігати у колоні по одному; виховувати увагу та вміння орієнтуватись у просторі.

Підготовка інвентарю. Прапорці, маска кішки, маски мишей.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу. Стати обличчям до вихователя.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стоячи. Показати, які бувають високі дерева – тягнутися всім тілом і руками вгору. Опустити руки.- розслаблення (4-6разів)

В.п.: показати як низько листочки з дерев падають – руки вгору, а потім погойдуючи долонями, опустити руки вниз. (4-6разів)

В.п.: сидячи навприсядки. Руки вгору. Погойдувати «гілочками».

Рухлива гра: «Знайди прапорець»

Вихователь ховає прапорці. На слова «Шукайте прапорці», діти починають шукати. Той, хто знайшов – бере його й стає на місце. Знайшовши всі прапорці, діти ходять з ними під бубон, або під пісню. Гру повторюємо.

Рухлива гра: «Кішка і миші»

Діти сидять на лаві з одного боку майданчика. Це «миші» сидять у «нірках». На протилежному боці — «кішка». «Кішка» засинає, а «миші» бігають по майданчику, стрибають. Вихователь говорить: «Ох і любить спать на сонці. Котик наш муркотик, Цілий день він на віконці. Гріє свій животик. Та як мишка зашкребоче, Котик вже пильнує, Не заплющить доти очі, Поки не вполює.» «Кішка» прокидається, промовляє: «Няв-няв» і починає ловити «мишей». Вони швидко тікають у свої «нірки» (сідають на стільці або лаву).

Рухлива гра: «Дожени мене»

Діти стоять на одному краю майданчика. «Доженіть мене» - пропонує вихователь і біжить до протилежного краю майданчика. Діти біжать за вихователем, стараючись його піймати. Потім вихователь знову говорить: «Доженіть мене», - і біжить в протилежний бік, діти знову його доганяють. Після двох пробіжок діти ходять спокійним шагом по майданчику, відпочиваючи.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 4

Програмовий зміст. Закріпити вміння котити м’яч; розвивати силу, спритність, окомір та координацію рухів.

Підготовка інвентарю. М’ячі за кількістю дітей, зображення потяга.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу, обходячи предмети «змійкою». Біг по колу.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п: показати м’яч вихователю, простягнути руки вперед, заховати м’яч – притиснути його до грудей (4-6разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти м’яч на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти м’яч і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «М’ячі стрибають!» (10-15сек.)

Рухлива гра: «М’яч у колі»

Діти сидять навприсядки в колі, за бажанням прокочують м`яч одне одному. Вихователь стоїть поза колом і в разі потреби підказує, кому котити м`яч. Навчити дітей прокочувати м`яч, відштовхуючи його обома руками, ловити його, витягнувши кисті рук уперед. Якщо м`яч відкотився, подати його дітям.

Рухлива гра: «Потяг»

Діти шикуються один за одним у колону. Це – вагони поїзду. Першим у колоні – тепловозом стає вихователь. Вихователь дає свисток і діти починають рухатися уперед, поступово прискорюючи темп, який переходить у біг. Під’їжджаючи до станції, діти, на слова вихователя: «Стоп!», переходять на ходьбу та зупиняються, кажуть: «Ш-ш-ш». Гра повторюється.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-26; просмотров: 1065; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.138.110.119 (0.022 с.)