Дата виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту



Мы поможем в написании ваших работ!


Мы поможем в написании ваших работ!



Мы поможем в написании ваших работ!


ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Дата виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту



Відповідно до ст. 187 та 198 ПК дата виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту з постачання (придбання) товарів та послуг визначається, як і раніше, за правилом першої події, тобто це є дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

· або дата зарахування коштів від покупця (чи сплати постачальнику) за товари та послуги,

· або дата відвантаження (чи отримання) товарів та послуг.

Разом із тим змінено дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за договорами, які не передбачають передачі права власності (комісії, доручення тощо). Так, якщо згідно з п. 4.7 Закону про ПДВ при продажу товарів через комісіонера датою виникнення податкових зобов'язань у комітента, а у комісіонера - права на податковий кредит, була дата перерахування коштів комітенту від комісіонера, то відтепер, згідно з п. 189.4 розд. V ПК, дата виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за такими договорами визначається в загальному порядку, тобто за правилом першої події (або на дату передачі товару комітентом комісіонеру, або на дату перерахування оплати за товар від комісіонера комітенту).

Кодексом також визначено (п. 187.3), що в разі постачання товарів за договорами товарного кредиту (товарної позики, розстрочки), умови яких передбачають сплату (нарахування) відсотків, датою збільшення податкових зобов'язань у частині таких відсотків уважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору (Закон про ПДВ такої норми не містив).

Відповідно до норм ПК касовий метод із нарахування ПДВ тепер можуть застосовувати лише дві категорії платників: платники, які здійснюють розрахунки за рахунок бюджетних коштів, і ті платники, які здійснюють операції з постачання житлово-комунальних послуг, послуг водопостачання та ін.

Платники податку, які застосовували касовий метод до набрання чинності ПК або застосовують касовий метод, мають право на включення До податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів від дати списання коштів із банківського рахунка платника податку (п. 198.6 ПК).

Нововведення щодо пільгових режимів

Протягом останніх років у платників виникало багато запитань щодо визначення податкових зобов’язань і визнання умовного продажу за операціями з активами суб’єктів господарювання під час реорганізації Ураховуючи пропозиції громадських організацій та створених робочих груп, які працювали над розробкою різних розділів ПК, було прийняте зважене рішення, що такі операції не є об'єктом оподаткування і за такими операціями не провадиться ні коригування податкового кредиту, ні визнання умовного продажу, а реорганізована юридична особа може бути зареєстрована як новий платник ПДВ. Це відображено в пп. 186.1:7, п. 184.7,

184.7, 198.5, 199.6 розд. V ПК.

Згідно з пп. 196.1.14 ПК відтепер не є об'єктом оподаткування послуги, перераховані в пп. «в» п. 186.3, а саме: консультаційні, інжинірингові, інженери, юридичні (у т. ч, адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій із питань інформатизації надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з інформації

комп'ютерних систем.

Також передбачено нову додаткову пільгу щодо операції з виконання будівельно-монтажних робіт із будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти. Законом про ПДВ (пп. 5.1.20) було передбачене звільнення від обкладення ПДВ операції з постачання житла, крім першої поставки, тобто крім поставки новозбудованого житла. Ця норма зберігається і в розд. V ПК, але разом із тим з’явилася норма щодо звільнення від обкладення ПДВ доступного та бюджетного житла.Тобто тепер не всі операції з поставки новозбудованого житла будуть підлягати оподаткуванню.

Під «доступним житлом», як визначено в Законі від 25.12.08 р. № 800 «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», розуміється житло, що будується із залученням державних коштів, і при цьому частка держави в такому будівництві повинна бути не менше ніж 30%.

Податкові накладні та їх реєстрація

Чимало запитань виникало раніше стосовно податкових накладних,. виписаних у попередніх звітних періодах. Тому метою здійснення контролю за правильністю відображення податкових накладних при формуванні податкового кредиту з ПДВ було введено певні норми та обмеження. Мається на увазі п. 198,6 ПК, у якому передбачено: якщо платник не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, то таке право зберігається за ним протягом 365 днів із дати виписування податкової накладної. Тобто встановлено граничний термін включення податкової накладної до податкового кредиту.

Є й інші вимоги щодо включення сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, при формуванні податкового кредиту та веденні реєстру виданих та отриманих податкових накладних. Зокрема, у п. 201.6 ПК передбачено, що податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається в реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. «Одночасно» означає, що податкові накладні повинні були включені до реєстрів продавця і покупця в одному звітному періоді. Тут слід зазначити, що термін 365 днів для відображення податкової накладної в покупця передбачено для різних нестандартних ситуацій, наприклад, податкова накладна була відправлена поштою і з якихось причин надійшла зі значним запізненням.

Порядок заповнення податкової накладної не зазнав суттєвих змін, однак до форми податкової накладної будуть унесені незначні зміни у зв'язку з необхідністю реєстрації податкової накладної в єдиному реєстрі податкових накладних (наразі оновлений наказ ДПАУ від 30.05.97 р. № 165 знаходиться на реєстрації в Мін'юсті).

Норма п. 201.10 ПК передбачає ведення центральним органом ДПС України єдиного регістру податкових накладних.Однак із 1 січня 2011 року до цього реєстру вноситимуться лише податкові накладні, у яких сума ПДВ перевищує 1 млн грн. Далі, починаючи з 1 квітня 2011 року, такій реєстрації вже підлягатимуть податкові накладні, сума ПДВ в яких перевищуватиме 500тис. грн., з 1 липня - податкові накладні, сума ПДВ в яких перевищуватиме 100 тис. грн., а вже з 1 січня 2012 року - податкові накладні, у яких сума ПДВ перевищуватиме 10 тис. грн. Податкові накладні, у яких сума ПДВ нижче 10 тис. грн., не підлягають реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних. Це передбачено в п. 11 підрозд. 2 розд. XX

XX «Перехідні положення».

Податкові векселі

Питання податкових векселівдосить гостре, актуальне й широко обговорюване під час роботи над розд. V ПК. Але враховуючи досвід останніх трьох років (починаючи з 2008 року) і позитивні наслідки для адміністрування ПДВ, а також недопущення використання податкових векселів у схемах мінімізації податкових зобов’язань, було прийняте остаточне рішення відмовитися від такої форми сплати ПДВ щодо товарів, які ввозяться на митну територію України.Відповідні зміни будуть унесені й до податкової декларації з ПДВ, у якій були передбачені відповідні рядки (ряд. 6 і ряд.19) щодо податкових векселів.

Єдиними, кому відповідно до підрозд. З розд. XX ПК дозволено застосовувати податкові векселі,є підприємства суднобудування,але і для них таке право поширюється не на всі товари, а тільки на обмежену групу; устаткування, обладнання та комплектуючі до них, які не виробляються в Україні.Перелік таких підприємств, а також товарів буде затверджено відповідною постановою КМУ, і вексель щодо таких товарах видаватиметься суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (маються на увазі підприємства суднобудування) на 720 днів і погашатиметься виключно у грошовій формі.



Последнее изменение этой страницы: 2016-04-07; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.238.99.243 (0.006 с.)