Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
V. Самаправерка кантрольнай работыСодержание книги
Поиск на нашем сайте
VІ. Падвядзенне выніку ўрока
Тэма: Часціны мовы. Агульныя звесткі аб часцінах мовы. Работа над памылкамі (Пр. 101 – 107)
Мэты: 1.Фарміраваць уяўленне пра слова як часціну мовы; 2. Пазнаёміць са значэннем і пытаннямі, на якія адказваюць назоўнік, прыметнік, дзеяслоў; 3. Узбагачаць лексічы запас вучняў. Ход урока I. Арганізацыйны момант ІІ.Работа над памылкамі ІІІ. Праверка дамашняга задання – Якія словы запісалі?
IV. Арфаграфічная размінка В..рба, Распуш..лі В..рба, Ко..ікі В..рбінка... Пышныя Ветрыкі В..рбовыя В.сновыя А. Дзеружынскі => Уставіць прапушчаыыя літары. Растлумачыць свой выбар. => Вызначыць у вершы аднакаранёвыя словы, разабраць іх па складзе. => Падабраць да выдзелеыых слоў Роднасныя словы:. => Назваць словы, у якіх не супадае колькасць літар і гукаў. V. Чыстапісанне: за ў жды дж аліць заўвага Тлумачэнне сэнсу слоў: Заўжды (всегда) — заўсёды. Заўвага (замечанне) — кароткае выказванне, меркаванне наконт чаго-небудзь; указанне на памылку ці недахоп, часта з папрокам або навучаннем. Джаліць (жалить) — раніць, упівацца джалам; шкодзіць злосна, спадцішка. Роднасныя словы: Джала. 1. Усе, ядой, мы ц ь, перад, паві нн ы, за ў жды, рукі. 2. К а м а ры, на, джалілі, кожным, злыя, нас, кроку. => Скласці са слоў сказы. => Растлумачыць правапіс выдзеленых літар. 3. Ды тут б а с а но ж у сп я коту Не прой дз е хл а пчук каля плоту: Га дз юкамі джаляць Абрыўкі к а лючага дроту. М. Маляўка => Растлумачыць правапіс выдзеленых літар. => Да выдзеленых слоў падабраць аднакаранёвыя, вызначыць у іх корань. => Назваць слова, у якім два карані.
VІ. Паведамленне тэмы ўрока
VІІ. Работа над тэмай урока Практ.101, с. 55 Правіла на с. 55 Практ.102, с.56 (вусна) Правіла на с. 56 Практ.103, с.56 (вусна) Правіла на с. 56
VIІІ. Фізкультхвілінка Гульня «Лятае — не лятае» (Лятае — махаюць рукамі, не лятае — прысядаюць.) У нашым краі — Беларусі Ёсць буслы, сарокі, гусі, Зубры, ласі, саколкі, Чаплі, ваўкі, перапёлкі, Свінні і верабейкі, Коні і салавейкі.
ІХ. Замацаванне Практ.104, с.57 Практ.105, с.57 Практ.106, с.58 Практ.107, с.58 (вусна) Слоўнікавыя слова: джаліць, пялёстак, асцярожны
X. Вынік урока. Рэфлексія
— Што вас зацікавіла на ўроку? — Ці не стаміліся? — Як вы ацэніце сваю працу? — Мне спадабалася як вы працавалі.
XІ. Дамашняе заданне Практ. 108,с.58, правіла Тэма: Агульныя звесткі аб часцінах мовы (Пр. 109 – 115)
Мэты: 1.Фарміраваць уяўленне пра слова як часціну мовы; 2. Пазнаёміць з роляй у сказе назоўніка, прыметніка, дзеяслова; 3. Узбагачаць лексічны запас вучняў; 4.Выхоўваць патрэбнасць у адкрыцці новага на кожным уроку.
Ход урока I. Арганізацыйны момант ІІ. Праверка дамашняга задання ІІІ. Моўная размінка У гародзе на градзе Чмель гудзе, гудзе, гудзе. Не баюся я цябе I схаваюся ў баразне.
IV. Чыстапісанне
V. Паведамленне тэмы ўрока
VІ. Работа над тэмай урока Практ.109, с.59) Слоўнікавае слова: заўжды Правіла на с. 59
VIІ. Фізкультхвілінка Мы на двор гуляць пайшлі — Крок на месцы. Раз-два-тры-чатыры — I партфель у кустах знайшлі — Нахілы ўправа, улева. Раз-два-тры-чатыры. Пра партфель Цімоху скажам — Нахілы ўперад. Раз-два-тры-чатыры. Шанаваць партфель абавяжам — Крок на месцы. Раз-два-тры-чатыры.
VIIІ. Замацаванне Практ.110, с.60 Практ.111, с.61 вусна Практ. 112, с.61 Практ.113, с.62 вусна Практ.114, с.62 Практ.115, с.62
IX. Вынік урока. Рэфлексія
— Што больш запомнілася на ўроку? — Што хацелі б зрабіць на наступным уроку? — Мне вельмі спадабалася ваша праца. А яшчэ я хацела б, каб вы крышачку расказалі пра працу суседа. Дзякуй!
X. Дамашняе заданне Практ. 116,с.63, правіла
Тэма: Прыназоўнiк (Пр. 117 – 121, 123)
Мэты: 1.Даць паняцце прыназоўнік; 2. Вучыць адрозніваць прыназоўнік ад прыстаўкі і пісаць асобна з іншымі словамі; 3. Ствараць на ўроку ўмовы для самавызначэння кожнага вучня; 4.Выхоўваць упэўненасць у сабе, раскрываць творчы патэнцыял вучняў.
Ход урока I. Арганізацыйны момант
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-12-16; просмотров: 426; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.10.117 (0.006 с.) |