Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
VI. Підбиття підсумків уроку↑ ⇐ ПредыдущаяСтр 2 из 2 Содержание книги Поиск на нашем сайте
Вправа «Знаємо. Хочемо дізнатися. Дізналися» Учитель підбиває підсумки уроку, наголошуючи, що історики високо оцінюють зовнішньополітичну діяльність Данила Галицького, який умів домагатися своєї мети не лише воєнними, а й дипломатичними заходами. Незважаючи на те що Данилу Галицькому не вдалося звільнити свою землю від влади монголів, його князівство перебувало в більш м’якій, порівняно з іншими руськими землями, залежності від Золотої Орди. VII. Домашнє завдання Опрацювати відповідний матеріал підручника.
Урок 5. Розвиток освіти, літописання. Архітектура та образотворче мистецтво Мета уроку: • охарактеризувати досягнення культури Галицько-Волинського князівства; розкрити особливості розвитку освіти, літератури, лектури, мистецтва, містобудування; розвивати вміння аналізувати історичні джерела, лзнавати та описувати пам’ятки культури; виховувати інтерес та повагу до культурної спадщи- Русі, розуміння необхідності її збереження. Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування нь та навичок. Обладнання: ілюстрації, картки із джерелами інформаціії. Очікувані результати Учень/учениця: • розпізнає та описує пам’ятки образотворчого мистецтва й архітектури; наводить приклади культурних досягнень Галицько- волинської держави. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань учнів Запитання — Що таке культура? — Якими є основні джерела культури Київської Русі? — У чому полягають особливості літописання на Русі? — Назвіть відомі архітектурні пам’ятки Київської Русі. III. Мотивація навчальної діяльності учнів Тема уроку записана на дошці. Учитель пропонує за аналогією з темами попередніх розділів скласти план її вивчення. Після обговорення завдання визначаються основні питання, які будуть обговорюватися на уроці. Проблемне запитання Яким був рівень розвитку культури в Галицько-Волинському князівстві? IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу План 1. Чинники, які впливали на розвиток культури Галицько-Волинської держави. 2. Розвиток освіти. 3. Літописання. 4. Архітектура та містобудування. 5. Образотворче мистецтво. 1. Чинники, які впливали на розвиток культури Галицько-Волинської держави Прийом «Мозковий штурм» — Зробіть припущення щодо чинників, які впливали на розвиток культури Галицько-Волинської держави. — Прослухайте повідомлення і зробіть висновки про правильність припущень, зроблених вами. Повідомлення учителя Культура Галицько-Волинського князівства є складовою частиною культури Русі. До того ж вона відчутно відрізняється від культури інших земель, маючи власні самобутні риси та оригінальність. Навіть після монгольської навали впродовж століття Галицько-Волинська Русь не відставала у своєму культурному розвитку від сусідніх держав, а в деяких випадках стала батьківщиною творчих здобутків, що збагатили всю тогочасну східноєвропейську культуру. Культура Галицько-Волинського князівства була відкритою для впливів західної і східної культур, але не втрачала своєї східнослов’янської специфіки. Значний вплив на культуру регіону мала православна церква, яка, попри політичні негаразди, зберігала основні культурні традиції. Розвиток освіти Робота з підручником (у парах) Завдання Знайдіть факти, що свідчать про рівень розвитку освіти в Галицько-Волинському князівстві. (Обговорення завдання.) Літописання Повідомлення учителя Методичний коментар. Перед учнями на дошці запитання, що стосуються літописання Галицько-Волинської держави. Запитання 1. Що таке літопис? 2. Що таке літописання? 3. Які події описуються в літописах? 4. Назвіть літопис часів Галицько-Волинської держави. 5. Із яких частин він складається? 6. Яка основна ідея цього літопису? Завдання та запитання — На які запитання ви уже знаєте відповідь? — Дайте відповіді на решту запитань, прослухавши повідомлення. Основні тези повідомлення • Найяскравішою пам’яткою літописання Галицько-Волинського князівства є Галицько-Волинський літопис. • Особливістю літопису є те, що він спочатку був літературним твором без поділу на роки. Хронологію в ньому проставили згодом переписувачі, але з великими помилками. Окрім художньої самобутності, він вирізняється своїм глибоким змістом. Літописці, яких, на думку вчених, було не менше п’яти, уміло передають риси тогочасної епохи, деталі неспокійного часу. • Літопис складається з двох основних, різних за обсягом і характером частин: Літопису Данила Галицького (оповідає про події 1205—1258 рр.) і Волинського літопису (1258—1290 рр.). Літопис створено з окремих повістей,
що були об’єднані пізнішими укладачами. Центральною частиною твору є життя князя Данила Галицького. • Літопис дає широку картину подій і сусідніх земель: Угорщини, Польщі, Литви, інших руських князівств, Орди. • Волинська частина літопису відзначається особливо високими літературними характеристиками, емоційністю та ліризмом викладу Тут значна увага приділяється розвитку культури на землях Галичини й Волині. • Ідейно літопис був спрямований проти боярського свавілля і прославляв руську зброю і Руську землю. (Обговорення завдання.) Архітектура'та містобудування Робота з історичним джерелом (у парах) Завдання Опрацюйте текст історичного джерела та дайте відповіді на запитання: — Про яке місто, закладене Данилом, ідеться в тексті? — Який храм споруджено в Холмі? — Які архітектурні особливості мала церква? — Які елементи церкви свідчать про вплив західноєвропейського мистецтва? — Чим оздоблювали храми? Текст Заснування міста Холм Але [якось], коли він [Данило] їздив по полю і діяв лови, то побачив він на горі гарне і лісисте місце, оточене навкруги його полем, і запитав тамтешніх жителів: «Як іменується се місце?» І вони сказали: «Холм йому ім’я є». І, уподобавши місце те, надумав він, що поставить на ньому невеликий городок. Він дав обітницю богу і святому Іоанну Златоусту, що спорудить на честь його церкву. І поставив він невеликий городок та, побачивши, що бог помічником йому, а Іоанн підпомагачем йому є, спорудив він інший город, що його татари не змогли взяти, коли Батий усю землю Руську захопив. Тоді й церква Святої Трійці запалена була і знову була споруджена. Коли ж побачив се князь Данило, що бог сприяє місцю тому, став він прикликати приходнів — німців і русів, іноплемінників і ляхів. Ішли вони день у день. І юнаки, і майстри всякі втікали [сюди] од татар і— сідельники, і лучники, і сагайдачники, і ковалі заліза, і міді, і срібла. І настало пожвавлення, і наповнили вони дворами навколо города поле і села. Звів також [Данило] церкву святого Іоанна [Златоустого], красну і гожу. Будівля її була влаштована так: чотири склепіння; в кожному куті — арка, що стояла на чотирьох людських головах, вирізьблених якимось майстром. Три вікна були прикрашені римським склом (вітражами); при вході до вівтаря стояли два стовпи з цілого каменю, а над ними склепіння і купол, прикрашений золотими зірками на лазурі. Підлога в середині була відлита з міді й чистого олова, і блищала вона, мов дзеркало... Візерунки, різнобарвні й золоті, зроблені умільцем Овдієм... Скульптурні прикраси були пофарбовані всіма кольорами і золотом. Зов-нішні фрески були надзвичайно гарні... І вежа [стояла] посеред города висока, щоб бити з довкола города. Знизу зведена з каменю п’ятнадцять лік у висоту, а сама зроблена з тесаного дерева і вибілеї як сир, сяяла вона на всі сторони. Біля неї був студенець, тобто колодязь, що мав тридцять п’ять сажнів. За поприще од города [Холма] стоїть також башта кам’яна, і на ній — орел кам’яний вирізьблений; висота каменя — десять ліктів, а з верхівками і з підніжжями дванадцять ліктів». (Із літопису Руського) Учитель. Архітектура краю — це яскравий вияв високого рівня культури Галицько-Волинського князівства. Будували переважно з дерева, кам’яними були спочатку лише храми. VI. Підбиття підсумків уроку Вправа «Незавершене речення» • «Сьогодні я дізнався (дізналася)...». • «Мені хотілося б надалі дізнатися...». VII. Домашнє завдання Опрацювати відповідний матеріал підручника. Урок 27. Узагальнення знань Мета уроку: - повторити та узагальнити матеріал з теми; - розвивати навички роботи з історичними джерелами, робити висновки та узагальнення, висловлювати власну думку; - прищеплювати інтерес до історії, виховувати толерантність, відповідальність під час виконання завдань. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок. Обладнання: атлас і контурна карта, картки із джерелами інформації та завданнями. Очікувані результати Учень/учениця: • повторює матеріал із теми «Галицько-Волинська держава»; • показує на карті територію держави за Романа Мстиславича та його наступників, території сусідніх держав, напрямки навали монголів; • пояснює і застосовує поняття, що стосуються вивченої теми; • удосконалює навички роботи із джерелами інформації, роботи в парі. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань учнів. Запитання — Як називається тема, над якою ми працювали протягом попередніх уроків? — Який період переживає Галицько-Волинське князівство? — Кого із правителів цього періоду можете назвати? — Які культурні пам’ятки у вас асоціюються із цим періодом?
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-08-01; просмотров: 294; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.51.35 (0.006 с.) |