Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Заняття № 1. Втрати продовольства, техніки і майна, порядок їх списання.

Поиск

 

 

 

Одеса

 

ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ

 

ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ

Кафедра військово-спеціальної підготовки

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ Завідувач кафедри ВСП працівник О.О.МОСКАЛЮК “____”_______________201 р.

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

для проведення групового заняття

з програми військової підготовки студентів

за військово-обліковою спеціальністю:

“Організація продовольчого забезпечення”

 

МОДУЛЬ 2.ВП.07.

“ОРГАНІЗАЦІЯ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ПО СЛУЖБІ ТИЛУ”

 

 

ТЕМА 14. Втрати матеріальних засобів та порядок їх списання.

 

Заняття № 1. Втрати продовольства, техніки і майна, порядок їх списання.

 

 

Обговорено

на засіданні кафедри

"____"__________201_ р.

Протокол № ______

 

Одеса

 

 

ТЕМА 14. Втрати матеріальних засобів та порядок їх списання.

 

Заняття № 1. Втрати продовольства, техніки і майна, порядок їх списання.

 

Навчально-виховна мета:

 

1. Вивчити види матеріальної відповідальності та порядок визначення розміру заподіяної шкоди.

2. Навчити студентів послідовності роботи начальника продовольчої служби при списанні втрат продовольства і майна за рахунок винних осіб та за інспекторськими свідоцтвами.

3. Розвивати у тих, хто навчається організаторські здібності.

4. Виховувати у них почуття відповідальності за збереження матеріальних засобів продовольчої служби.

 

Час: 2 години.

 

Місце проведення: клас.

 

Метод: усне викладання, пояснення.

 

Матеріальне забезпечення:

1. Ноутбук;

2. Мультимедійний проектор.

 

Інформаційне забезпечення:

 

1. Наказ МО України 1994 р. №165 “Про списання матеріальних і грошових засобів в ЗС України”.

2. Наказ МО України 1995 р. №201 “Про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі”.

3. Наказ МО України 1997 р. №300 “Положення про військове (корабельне) господарство в ЗС України.

4. Наказ МО України 1995 р. №341 “Перелік військового майна, нестача і розкрадання якого відшкодовується винними особами в кратному співвідношенні до його вартості”.

 

Завдання на самостійну роботу:

1. Вивчити та законспектувати порядок списання матеріальних засобів.

 

І. Розрахунок часу

№ з/р Навчальні питання Час (хвилин)
І.   ІІ.     ІІІ. Вступна частина 1. Перевірка готовності студентів до заняття Основна частина Вступ Навчальні питання: 1. Види втрат матеріальних засобів і заходи по їх попередженню. 2. Порядок списання матеріальних засобів. 3. Матеріальна відповідальність посадових осіб за шкоду, заподіяну державі. Заключення Заключна частина 1. Висновки по заняттю. 2. Завдання на самостійну роботу          

ІІ. Методичні вказівки

 

2.1. Загальні організаційно-методичні вказівки.

На попередньому занятті викладач дає студентам завдання на самостійну підготовку, оголошує їм час, місце проведення, тему і навчальні питання наступного заняття, звертає увагу на необхідність знань видів втрат матеріальних засобів і заходів по їх попередженню, порядок списання матеріальних засобів, а також матеріальної відповідальності посадових осіб за шкоду, заподіяну державі, оголошує студентам порядок проведення заняття, мету, його матеріальне забезпечення, оголошує запитання, по яких буде проведене опитування, нагадує літературу для самостійної роботи і які положення керівних документів необхідно вивчити і законспектувати, при необхідності проводить консультацію.

 

2.2. Методичні вказівки по вступу.

Підкреслити актуальність і важливість вивчення теми для практичної роботи у військах (привести приклад з досвіду: свого, роботи продовольчої служби військових часин, випускників і відгуки на них).

Відзначити, що значне місце, як в мирний, так і у воєнний час, в організації забезпечення військової частини продовольством, технікою та майном займає недопущення втрат матеріальних засобів і заходи по їх попередженню.

На даному занятті будуть розглянуті ці питання.

 

2.3. Методичні вказівки по перевірці готовності студентів до заняття.

Викладач перевіряє підготовку студентів до заняття шляхом виконання ними завдання, яке дано для самостійної роботи (конспектування статей керівних документів, доповнення конспектів лекції із рекомендованих джерел).

Потім викладач проводить контрольне опитування студентів по наступним питанням:

1. Обов’язки начальника продовольчої служби військової частини.

2. Керівні документи з питань продовольчого забезпечення.

Опитування проводиться усно.

Після відповіді кожного студента викладач вказує на допущені помилки і повному відповіді, оголошує оцінку. По закінченні опитування – робить висновок про загальну підготовку взводу до заняття.

 

2.4. Методичні вказівки по проведенню заняття.

Заняття проводити методом групового відпрацювання навчального матеріалу з демонстрацією слайдів. При цьому, дати можливість студентами законспектувати основні положення. Звернути увагу слухачів, що знання даного матеріалу будуть використовуватись начальником продовольчої служби при організації харчування особового складу Збройних Сил України.

 

2.5. Методичні вказівки по заключній частині

Викладач робить висновки по заняттю, відзначає активних студентів. За результатами активності в процесі заняття кожен студент може бути оцінений.

Даю вказівки на самостійну підготовку.

Відповіді на запитання.

ІІІ. Хід заняття

 

Навчальні питання та їх короткий зміст Методика викладання
І. Вступна частина – 10 хв. Заповнення журналу. Встановлення зв’язку заняття з навчальним матеріалом, що вивчався раніше. Відповіді на контрольні питання.   Оголошення теми заняття, навчально-виховної мети заняття, навчальних питань і час на їх викладання, інформаційне забезпечення. Після заповнення журналу нагадую студентам тему та питання, які вивчались на попередньому занятті. Задаю контрольні питання, при необхідності уточнюю відповіді. Зробити висновок про рівень засвоєння навчального матеріалу та якість підготовки студентів до заняття. Висвітлюю слайди. Оголошую тему, навчально-виховну мету, навчальні питання заняття, інформаційне забезпечення.
ІІ. Основна частина – 75 хв.  
Вступ – 3 хв.   1. Види втрат матеріальних засобів і заходи по їх попередженню. - 20 хв. Втрати продовольства, техніки і майна продовольчої служби по характеру причин підрозділяються на такі види: природний збиток при зберіганні і перевезеннях (нестача продовольства, в межах норм природного збитку); втрати і пошкодження матеріальних засобів при стихійних лихах; інші втрати (пошкодження, незаконна витрата, передчасний знос, викрадення, нестача продовольства поверх норм природного збитку); втрати по військовим обставинам (у воєнний час).   Підведення підсумків вивчення першого питання.     Оголосити перше навчальне питання заняття і його мету. Висвітлюю слайд з найменуванням першого питання. Роз’ясняю студентам Види втрат матеріальних засобів і заходи по їх попередженню. Доповідь супроводжую показом слайдів. Слухачі конспектують основні положення навчального матеріалу.   З метою закріплення навчального матеріалу задаю контрольні питання.   Підвожу підсумок вивчення першого питання.
2. Порядок списання матеріальних засобів. - 25 хв.   1. Порядок списання нестач продовольства в межах норм природного збитку; 2. Порядок списання втрат матеріальних засобів за рахунок винних осіб і держави 3. Порядок списання втрат за рахунок винних осіб 4. Порядок списання втрат за рахунок держави 5. Стягнення визначається безнадійним   Підведення підсумків вивчення другого навчального питання. Оголосити друге навчальне питання заняття і його мету. Висвітлюю слайд з найменуванням другого питання.   Доповідаю студентам порядок списання матеріальних засобів продовольчої служби   Доповідь супроводжую показом слайдів. Слухачі конспектують основні положення навчального матеріалу.     З метою закріплення навчального матеріалу в процесі заняття задаю контрольні запитання студентам. Підведення підсумків вивчення другого навчального питання.
3. Матеріальна відповідальність посадових осіб за шкоду, заподіяну державі. - 25 хв. Конституція, та інші законодавчі акти, військова присяга, статути вимагають від військовослужбовців зберігати довірене їм озброєння, бойову техніку, військове майно, не допускати втрат, псування знищення, незаконного і неефективного використання матеріальних цінностей і грошових засобів. Діючим засобом в боротьбі з безгосподарністю, нераціональним використанням є матеріальна відповідальність винних в нанесенні збитку державі.   Обмежена матеріальна відповідальність   Повна і підвищена матеріальна відповідальність   Підведення підсумків вивчення третього навчального питання. Заключення – 2 хв. Оголосити третє навчальне питання заняття і його мету. Висвітлюю слайд з найменуванням третього навчального питання.   Роз’яснюю студентам положення про матеріальну відповідальність посадових осіб за шкоду, заподіяну державі     Доповідь супроводжую показом слайдів. Слухачі конспектують основні положення навчального матеріалу.     З метою закріплення навчального матеріалу в процесі заняття задаю контрольні запитання студентам.   Підведення підсумків вивчення третього навчального питання.
ІІІ. Заключна частина – 5 хв. Нагадується тема заняття, досягнення мети заняття, результат отриманий в ході заняття. Підводяться підсумки, оголошуються оцінки, задається завдання заняття на самостійну роботу. Оголошується тема наступного заняття. Нагадати тему заняття та актуальність розглянутих питань. Підведення підсумки заняття, оголошую і виставляю оцінки з урахуванням усних відповідей, відмічаю кращих та недоліки, ставлю завдання на їх усунення. Відповідаю на запитання. Задаю завдання на самостійну роботу. Оголосити тему наступного заняття.

 

ВСТУП.

 

Боротьба за ефективне використання матеріальних засобів стала важливим ділом нашого народу, в тому числі і воїнів Збройних сил. Наші Збройні Сили забезпечені першокласною технікою і зброєю, продовольством, а саме всім необхідним для захисту своєї Вітчизни. Все, що зроблено народом, служить основою могутності Збройних сил і важливо, щоб матеріальні коштовності витрачались найбільш доцільно без втрат. Бережливість – важлива риса любого типа господарювання. Це повинні враховувати в своїй роботі посадові особи, які відають матеріальними, технічними, медичними та іншими видами забезпечення військ.

В організаційно-методичних вказівках по підготовці тилу Збройних сил України Заступник Міністра оборони – начальник Тилу Збройних Сил України вимагає посилити економічну роботу по продовольчий службі, які добиваються економічного і бережного відношення до державних ресурсів продовольства. Більш рішуче припиняти втрати, нестачі і крадіжки продовольства.

На даному занятті вивчаються основні види втрат матеріальних засобів, причини їх виникнення і заходи, які необхідно проводити щоб не допускати втрат, а в окремих випадках їх звести до мінімуму. Для того, щоб вміти попередити втрати, необхідно знати види і характер втрат по службі і причини їх виникнення і списання.

1-ше навчальне питання. ВИДИ ВТРАТ МАТЕРІАЛЬНИХ ЗАСОБІВ І ЗАХОДИ ПО ЇХ ПОПЕРЕДЖЕННЮ. - 2 0 хв.

Втрати продовольства, техніки і майна продовольчої служби по характеру причин підрозділяються на такі види:

природний збиток при зберіганні і перевезеннях (нестача продовольства, в межах норм природного збитку);

втрати і пошкодження матеріальних засобів при стихійних лихах;

інші втрати (пошкодження, незаконна витрата, передчасний знос, викрадення, нестача продовольства поверх норм природного збитку);

втрати по військовим обставинам (у воєнний час).

Роздивимось більш детально причини виникнення втрат продовольства, техніки і майна продовольчої служби.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-07-16; просмотров: 184; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.137.159.163 (0.007 с.)