V етап — засвоєння нових знань 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

V етап — засвоєння нових знань



Завдання: дати учням конкретне уявлення про новий матеріал, викласти основні завдання й допомогти зрозуміти тему. Первинне узагальнення та систематизація нових знань, освоєння способів навчання, шляхів і засобів, які привели до даного узагальнення. На основі здобутих знань розвивати в учнів відповідні вміння й навички.

Результат: у разі використання методу евристичної бесіди, самостійної роботи учнів у поєднанні з бесідою, використання комп’ютерної техніки, показником ефективності засвоєння знань учнями є правильність відповідей, дій у процесі бесіди, активна участь усього класу в підбитті підсумків роботи, а також якість знань учнів на наступних етапах навчання.

Рекомендації: використання прийомів, які підвищують рівень розуміння найголовнішого в досліджуваному матеріалі, визначення особливих ознак; вичленовування в досліджуваному найістотніших характеристик і фіксація на них уваги учнів, запис у зошитах формулювань опорних пунктів плану, тез конспекту, використання прийомів мислення, самостійна робота з підручником (джерелом), використання наочності, аналізу, синтезу, порівняння, абстрагування, узагальнення, конкретизації; постановка перед учнями навчальної проблеми, створення проблемної ситуації; постановка евристичних запитань, складання таблиць первинного узагальнення матеріалу, актуалізація особистого досвіду та опорних знань учнів, словникова робота.

 

VI етап — перевірка розуміння учнями нового матеріалу

Завдання: визначити рівень засвоєння учнями взаємозв'язку між фактами, змісту нових понять, усунути виявлені прогалини у знаннях.

Результат: основний критерій результативності — рівень розуміння нового матеріалу більшістю середніх і слабких учнів.

Рекомендації: використання запитань, які вимагають активної розумової діяльності учнів, створення нестандартних ситуацій, звертання вчителя до класу з пропозицією доповнити, уточнити, виправити, знайти інше рішення. Врахування додаткових запитань учнів під час з'ясування прогалин у знаннях.

 

VII етап — закріплення нового матеріалу

Завдання: закріпити знання і вміння, необхідні для самостійної роботи з новим матеріалом.

Результат: уміння учнів співвідносити факти, знаходити суттєві ознаки найголовніших понять, конкретизувати їх, активність учнів.

Рекомендації: оволодіння раціональними методами і прийомами контролю за знаннями, вміннями учнів.

 

VIII етап — інформація про домашнє завдання,

Інструктаж щодо його виконання

Завдання: повідомити домашнє завдання, з’ясувати методику його виконання і підбити підсумки уроку.

Результат: правильне виконання домашнього завдання всіма учнями.

Рекомендації: давати домашнє завдання безпосередньо на уроці, вводити до складу домашнього завдання пізнавальні завдання, запитання; диференціювати підхід до добору матеріалу для домашнього завдання.

 

 

Додаток 4

СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ

 

1. Тема уроку.

2. Мета уроку (навчальна, розвивальна, виховна).

3. Обладнання на уроці (наочні посібники, ТЗН).

4. Тип уроку.

5. Структура уроку відповідно до вибраного типу уроку.

6. Хід уроку з обов'язковим розкриттям діяльності вчителя (вказати методи навчання, сформулювати запитання до учнів, інші види завдань) та діяльності учнів (очікувані відповіді на поставлені запитання, прийоми організації пізнавальної діяльності учнів).

 

 

СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

 

ТЕМА УРОКУ: (згідно з тематичним планом).

 

МЕТА УРОКУ: а) освітня (об’єкти, поняття, ідеї, процеси, закономірності, прийоми навчальної роботи) – що повинні знати учні;

б) розвивальна (розвиток логічного мислення, пам’яті, формування причинно-наслідкових зв’язків, уміння робити узагальнення, прийоми інтелектуальної та практичної діяльності, абстрагування тощо) – чого мають навчитися учні;

в) виховна (формування загальнолюдських цінностей, позитивного ставлення до навчання і праці; патріотичне, естетичне, економічне, екологічне, інтернаціональне виховання тощо) – які якості й риси характеру повинні формуватися в учнів.

 

ОБЛАДНАННЯ: оформлення дошки, картографічний матеріал, атласи, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ТЗН, підручники, хрестоматії тощо.

 

ТИП УРОКУ: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

 

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Організація уваги і роботи учнів 1-2 хв.

 

КОНТРОЛЬ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ 13-15 хв.

1. Активізація роботи учнів (повідомлення результатів попереднього письмового контролю знань, контролю виконання практичної роботи; мета перевірки домашнього завдання, повідомлення критеріїв оцінювання знань тощо).

2. Перевірка домашнього завдання (знань та вмінь учнів) у формі:

а) усного контролю (індивідуального, фронтального, групового, парного тощо);

б) письмового контролю (фронтального, індивідуального, у формі тестів тощо).

Указати варіанти завдань для перевірки знань різних рівнів (високого і творчого; середнього рівня; для учнів із слабкою успішністю).

 

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 20-25 хв.

1. Актуалізація життєвого та почуттєвого досвіду, опорних знань. 2 хв.

2. Мотивація навчальної діяльності (пізнавальна, соціальна, перспективна, відповідальності). 1-2 хв.

3. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. 1 хв.

4. Сприймання, усвідомлення та осмислення нового матеріалу. 18-20 хв.

 

Варіант 1. — Поетапне вивчення нового матеріалу за планом (можливе паралельне моделювання сигнальної графічної схеми):

а) сприйняття й початкове усвідомлення нового матеріалу, формування історичних або географічних образів;

б) формування понять і причинно-наслідкових зв’язків;

в) формування нових умінь (можливе виконання елементів програмних практичних робіт);

в) закріплення нових знань та вмінь.

 

Варіант 2. — Новий матеріал поділяється на блоки, кожний із яких вивчається за вказаним вище планом.

 

Указати методичні прийоми, форми організації навчальної діяльності та використані засоби навчання.

 

ІV. КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (сторінки підручника, пояснення самостійних завдань, психолого-педагогічні рекомендації, індивідуальні завдання) 1-2 хв.

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (форми, методичні прийоми, питання та завдання) 3-5 хв.

 

VI. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ(оцінюється робота учнів на уроці) 1хв.

 

VII. ЛІТЕРАТУРА (основна методична і додаткова, яка була використана при розробленні уроку).

 

Додаток 5

СХЕМА КОНСПЕКТУ ПОЗАКЛАСНОГО ЗАХОДУ З ФАХУ

 

1. Тема позакласного заходу (на титульній сторінці).

2. Прізвище, ім’я, по батькові студента, який підготував захід (на титульній сторінці).

3. Мета заходу (пізнавальна, виховна, розвивальна).

4. Форма проведення.

5. Місце проведення, тривалість.

6. Обладнання.

7. План заходу

8. Хід заходу.

9. Використана література.

Приклад оформлення конспекту позакласного заходу вміщено у навчально-методичному посібнику “Організація, зміст та оцінювання неперервної педагогічної практики майбутніх учителів / За заг. ред. А.М.Бойко. – Полтава, 2002” (додатки № 17, 18). – С.104 – 119.

 

 

Додаток 6

СХЕМА АНАЛІЗУ (САМОАНАЛІЗУ)

ПОЗАКЛАСНОГО ЗАХОДУ

 

1. Загальна характеристика

1. Загальні відомості: клас, його склад і кількість учнів, місце й дата проведення, обладнання, відповідальна особа.

2. Актуальність та вмотивованість теми заходу, пізнавально-виховна мета заходу, форма проведення, доцільність її вибору, педагогічна обґрунтованість вибору форм і мети.

3. Врахування вікових та індивідуальних особливостей школярів, їхніх інтересів, запитів і побажань.

4. Чіткість і конкретність формулювання мети заходу, сприйняття її учнями. Значення заходу в системі виховної роботи.

 

2. Підготовка позакласного заходу

1. Наявність плану підготовки і проведення заходу, визначення завдань, конкретність доручень учням, активність та ініціативність учнів у процесі підготовки.

2. Активність учителя та учнів. Співробітництво вчителя й учнів у процесі підготовки.

3. Доцільність підбору обладнання, якість оформлення аудиторії.

4. Ініціатори заходу: учнівський актив, класний керівних, батьки, інші вчителі, адміністрація школи.

 

3. Хід заходу

1. Точність і організованість початку заходу, Прийоми активізації учнів на початку заходу.

2. Змістовність заходу, його громадська спрямованість. Достовірність, науковість та емоційна насиченість фактичного матеріалу, зв’язок його з життям, опора на життєвий досвід учнів. Відповідність змісту віковим особливостям учнів.

3. Характер поведінки учнів (уважність, дисциплінованість, зацікавленість). Ставлення учнів до заходу, сприйняття ними основних ідей, рівень захопленості, прояв творчих здібностей.

4. Доцільність підбору методів і методичних прийомів. Наявність елементів дискусії. Застосування фронтальної, групової та індивідуальної форм організації діяльності. Використання наочності, ТЗН.

5. Рівень педагогічної майстерності студента-практиканта. Стиль педагогічного спілкування. Педагогічний такт. Культура мовлення. Прояв особистих якостей, авторитету вчителя, його вмінь, навичок.

6. Організованість завершення позакласного заходу. Участь дітей у підбитті підсумків.

 

4. Висновки і зауваження

1. Оцінка досягнення мети, пізнавальної, виховної та розвивальної ефективності заходу.

2. Недоліки в ході підготовки й проведення, причини, можливі шляхи їх усунення.

3. Побажання щодо поліпшення проведення подібних заходів.

 

 

Додаток 7



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-06; просмотров: 204; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.137.221.163 (0.021 с.)