Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Організація i проведення різних типів уроків з інформатики

Поиск

При підготовці цього питання варто звернути увагу на висвітлення наступних положень:

− при підготовці до уроку інформатики вчитель обмірковує організацію уроку: коли і як здійснюється перехід до наступного етапу уроку, коли (в який момент часу, після виконання якого завдання) учні переходять до роботи з комп'ютером або завершують роботу з комп'ютером, коли і як учитель контролює роботу учнів і перевіряє правильність виконання завдань, коли і як підбиває підсумок уроку і задає домашнє завдання.

− при проведенні уроку-демонстрації роботу на комп'ютері веде вчитель. Учні або спостерігають за його діями через демонстраційний монітор (екран відеопроектору), або відтворюють ці дії на своїх робочих місцях.

− при проведенні фронтальної лабораторної роботи учні порівняно короткий проміжок часу (5-15 хв.) працюють самостійно, але синхронно, виконуючи дії спрямовані або на його засвоєння, або на закріплення матеріалу, поясненого вчителем, або на перевірку отриманого знання, або на перевірку операційного навику. Роль учителя - забезпечення синхронної діяльності учнів і надання негайної допомоги з ініціативи учнів.

− при проведенні лабораторної роботи індивідуального характеру учні порівняно короткий проміжок часу (5-15 хв.) працюють самостійно з програмним продуктом, виконуючи індивідуальні завдання, що спрямовані або на його засвоєння, або на закріплення матеріалу, поясненого вчителем, або на перевірку засвоєння отриманого знання або операційного навику. Роль вчителя - забезпечення і контроль індивідуальної роботи учнів, надання негайної допомоги з ініціативи учнів.

− при проведенні уроку-практикуму учні виконують за комп'ютером більш об'ємне (складне) індивідуальне завдання в межах 1-2-х уроків. Робота вимагає синтезу знань і вмінь по цілому розділу курсу. Вчитель головним чином забезпечує індивідуальний контроль за роботою учнів.

Методика організації та проведення уроку - практикуму з інформатики

При підготовці цього питання варто звернути увагу на висвітлення наступних положень:

− урок-практикум проводиться після вивчення великих розділів, тем, наприкінці півріччя або навчального року;

− на уроці-практикумі учні самостійно виконують, як правило, індивідуальні завдання практичного характеру;

− при проведенні уроку-практикуму реалізуються ідеї диференційованого навчання;

− керування навчальною діяльністю під час уроку-практикуму здійснюється за допомогою інструкції, у якій описана послідовність дій учнів;

− на уроці-практикумі учнями можуть вирішуватися задачі творчого характеру;

− структура уроку-практикуму відбиває специфіку дій вчителя й учнів під час проведення практикуму.

Хід роботи

1. Розробити розширений конспект уроку з вказаної нижче теми, враховуючи методичні вимоги до конспекту уроку з інформатики та наступні рекомендації і тезові допоміжні матеріали:

· Тема уроку: див. Додаток 1 (нижче).

· Мета уроку: самостійно записати.

o Попередня тема: див. Додаток 1 (нижче). – у конспект уроку не пишеться.

o Врахувати: специфіку уроків в початковій школі (клас, вік учнів, релаксація, фізкультхвилинка, правила ТБ та інше). – у конспект уроку не пишеться.

· Обладнання та матеріали: ПК, … (Визначаєте самостійно).

· Література: (науковий запис).

· Тип уроку: див. Додаток 1 (нижче).

· Програмне забезпечення: Визначаєте самостійно згідно своєї теми уроку і враховуючи вік учнів та клас.

· Орієнтований план уроку: Визначаєте самостійно згідно своєї теми уроку.

· Хід уроку: відповідно до визначеного типу уроку.

2. Провести аналіз свого конспекту уроку за схемою (Завдання для самостійної домашньої роботи):

1) визначити ключові моменти уроку: місце даного уроку в системі уроків по темі; мету і задачі уроку; тип і структуру уроку.

2) провести аналіз кожної структурної частини уроку:

· визначити, яка освітня задача вирішується;

· проаналізувати зміст відібраного навчального матеріалу й установити відповідність його поставленій задачі;

· відзначити методи і прийоми, використані вчителем (розповідь, бесіда, створення проблемної ситуації, постановка проблемних питань і т.д.);

· форми організації діяльності учнів (колективна й індивідуальна робота, усна і письмова робота);

· форми і методи контролю за діяльністю учнів.

3) зробити загальні висновки по уроку:

· організація уроку;

· досягнення мети і задач уроку (освітніх, розвиваючих і виховних);

· загальна оцінка діяльності вчителя й учнів на уроці.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-12; просмотров: 183; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.138.34.75 (0.008 с.)