Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Види уроків вивчення нового матеріалу.↑ Стр 1 из 3Следующая ⇒ Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Практична робота №4-5 Тема: « Конспект уроку вчителя інформатики у початковій школі. Особливості структури уроку з курсу «Сходинки до інформатики»» Мета: сформувати знання типів уроків інформатики, специфіки уроку інформатики, етапів підготовки вчителя інформатики до уроку. Сформувати вміння і навички: пiдготовка вчителя до уроку, органiзацiї i проведення рiзних типiв урокiв з iнформатики. Формування вмінь та навичок по складанню конспекту уроку. Вимоги до знань і вмінь: розуміти роль і розширену структуру різних типів конспектів уроків з інформатики; вміти складати конспекти уроків з предмету «Сходинки до інформатики». Теоретичні відомості Урок - основна форма організації навчально-виховної роботи в школі. Основні характеристики уроку: · мета; · зміст; · методи і засоби навчання; · організація навчальної діяльності. Мета - загальноосвітня, виховна, практична (розвиваюча). Методи навчання - це упорядковані способи взаємопов’язаної діяльності вчителя і учнів, які направлені на досягнення цілей навчання. Опис кожного метода вимагає: 1. опис навчаючої діяльності вчителя; 2. опис навчальної (пізнавальної) діяльності учня; 3. опис зв’язку між ними, або спосіб, яким навчаюча діяльність вчителя керує пізнавальною діяльністю учня. При виборі певного методу слід враховувати: 1. мету уроку; 2. структуру та інші особливості змісту матеріалу уроку (складність, новизна, характер матеріалу тошо); 3. особливості учнів класу (рівень розвитку мислення; рівень знань, вмінь та навичок; рівень вихованості тощо); 4. наявність певних дидактичних матеріалів, обладнання, комп’ютерного програмного забезпечення і т. ін.; 5. час проведення уроку, наповненість класу тощо; 6. індивідуальну майстерність вчителя та його особисті людські якості. Методи навчання поділять на методи наукового дослідження та методи навчання конкретного предмету (зокрема, інформатики). Методи наукового дослідження складаються з загальних методів дидактики з врахуванням специфіки навчального предмету (індукція, дедукція, аналіз, синтез, аналогія, узагальнення, абстрагування, конкретизація, класифікація, систематизація) і спеціальних (притаманних тільки методиці навчання інформатики) методів (метод побудови математичних та інформаційних моделей, специфічні методи абстрагування тощо). До методів навчання інформатики належать проблемний метод, проблемне навчання через задачі, евристичний метод, алгоритмічний метод, програмове навчання, конкретно-індуктивний та абстрактно-дедуктивний методи тощо. Застосування проблемного методу передбачає: 1. створення проблемної ситуації; 2. певна готовність та певний інтерес у учнів до відшукання розв’язку; 3. можливість неоднозначного шляху розв’язку проблеми. Схема реалізації проблемного методу: 1. створення проблемної ситуації; 2. висунення гіпотез учнями; 3. обговорення гіпотез; 4. розв’язування проблеми; 5. висновки. На уроках з інформатики слід використовувати загальні, групові та індивідуальні форми роботи з учнями. Форми організації навчальної діяльності: лекції, семінари, практичні заняття, консультації, конференції, диспути, дослідна робота, додаткові заняття з відстаючими учнями тощо. Типи уроків. В основному уроки можна класифікувати за такими двома ознаками — за дидактичною метою (за В.А. Оніщуком (за основною освітньою метою)) та за способом їх проведення. За основною освітньою метою: · Урок засвоєння нових знань; · Урок формування умінь і навичок; · Урок застосування знань, умінь і навичок (практичні, лабораторні роботи); · Урок узагальнення і систематизації знань; · Урок контролю і корекції знань, умінь та навичок; · Комбінований урок. За способом проведення: · комбінований урок; · урок пояснення нового матеріалу; · урок розв’язування задач; · оглядовий урок; · урок повторення; · урок-лекція; · урок-семінар; · лабораторна або практична робота; · урок-залік; · самостійна робота; · контрольна робота; · урок-бесіда тощо. Вимоги до уроку інформатики: · ціленаправленість; · раціональна побудова змісту уроку; · оптимальний вибір засобів, методів та прийомів навчання і виховання. Основні етапи уроку: · постановка мети уроку перед учнями; · ознайомлення з новим матеріалом; · закріплення вивченого; · перевірка знань, вмінь та навичок учнів; · систематизація та узагальнення вивченого матеріалу. Лекційно-практична система. Лекція в школі відрізняється від лекції у вищому навчальному закладі. Шкільна лекція повинна бути близькою до бесіди, де можна заслуховувати короткі повідомлення та коментарі учнів. В лекції треба поєднувати інформаційні та проблемні аспекти. Лекція в школі не повинна підмінювати роботу учнів з підручником та іншою літературою. Оптимально розглядати шкільну лекцію як елемент лекційно-практичної системи, що має таку структуру: · підготовчий урок; · лекція; · практичні заняття; · семінари; · контрольно-залікові уроки. Семінар – це колективне обговорення теми під керівництвом вчителя. Семінар, в основному, проводиться для систематизації, узагальнення і закріплення знань учнів. Основний навчально-виховний ефект має підготовча робота учнів до семінару: опрацювання матеріал за підручником і додатковою літературою; розв'язування задач; самостійне складання алгоритмів, програм, вправ, задач; виготовлення наочності, комп’ютерного програмного забезпечення; підготовка повідомлень, виступів, рефератів. Для ефективної організації роботи семінар повинен відповідати таким вимогам: 1. тема семінару повинна бути ключовою; 2. тема повинна викликати інтерес і бути посильною для самостійного опрацювання; 3. наявність відповідної літератури та іншого методичного та програмного забезпечення; 4. необхідний запас знань, вмінь та навичок учня. Конспект уроку План уроку визначає систему понять, що вивчаються, на кожний урок, формування загальнонавчалышх і спеціальних умінь відповідно до змісту, відображає вирішення комплексу виховних завдань, розвиток особистіших якостей учнів. Учитель розкриває у плані всі структурні елементи уроку, ретельно продумує кожний етап, визначає методи і засоби подання матеріалу. Специфіка уроку інформатики При підготовці цього питання варто звернути увагу на освітлення наступних особливостей уроку інформатики: − безпосереднє спілкування школяра з комп'ютером на кожному уроці; − різко зростаюча індивідуалізація навчання; − істотний обсяг практичних робіт із використанням комп'ютера, при якому час контакту учня з комп'ютером складає не менш половини уроку; − при роботі в комп'ютерному класі перевага уроків трьох типів: демонстрація (лекція з застосуванням НІТ), лабораторна робота і практикум; − введення до числа основних компонентів передачі знань комп'ютера і зміна в зв'язку з цим інформаційних потоків процесу навчання; − використання в процесі навчання таких функцій комп'ютера як інформаційна (передача знань учню), контролююча, організаційна, корекційна (процес навчання), діагностика (інформує вчителя про хід та результати навчання). Підготовка вчителя до уроку При підготовці цього питання варто звернути увагу на освітлення наступних положень: − загальна підготовка вчителя до уроків починається задовго до початку навчального процесу; − підготовка вчителя до уроків починається з досконалого вивчення в першу чергу програми шкільного курсу ОІОТ, у якої наведено тематичне планування навчального матеріалу, вказано що учні повинні знати та вміти після вивчення кожного розділу курсу, тобто наведені стандарти навчання, а також орієнтовне поурочне планування курсу ОІОТ (програма 2013 року). − підготовка вчителя до уроків починається з досконалого вивчення змісту навчального матеріалу; − підготовка вчителя до конкретного уроку починається з обміркування змісту навчального матеріалу, аналізу тієї частини програми, що відноситься до майбутнього уроку, а також до попереднього і наступного, установлення між ними зв'язку і послідовності; − при підготовці до уроку вчитель інформатики вивчає характер викладання навчального матеріалу в шкільних підручниках та обирає більш оптимальний з них; − вчитель інформатики змушений витрачати більше часу на самоосвіту та підготовку до уроку, ніж його колеги, які викладають інші дисципліни. Підготовка вчителя інформатики до уроку включає ознайомлення з необхідним програмним забезпеченням, установку або налагоджування його на комп'ютерах у класі, роботу по розробці сценарію уроку та підготовку конспекту (плану) уроку, обов'язкової перевірці всіх завдань практичного характеру на комп'ютері; − учитель повинен продумати можливі нестандартні ситуації в роботі учнів за комп'ютером і передбачити можливі шляхи їх виправлення з обов'язковою апробацією ціх шляхів за комп'ютером. Структура конспекту уроку − наявність теми уроку; − наявність мети уроку: загальноосвітньої, розвиваючої, виховної; − вказівка типу уроку; − перелік обладнання, яке використовується на уроці; − наявність плану уроку з вказівкою часу, що витрачається на кожний етап уроку; − докладний опис ходу кожного етапу уроку з вказівкою питань до учнів і правильних відповідей, дій учнів і дій вчителя в той або інший момент часу, завдання для самостійної роботи учнів, додаткові питання, тощо. Хід роботи 1. Розробити розширений конспект уроку з вказаної нижче теми, враховуючи методичні вимоги до конспекту уроку з інформатики та наступні рекомендації і тезові допоміжні матеріали: · Тема уроку: див. Додаток 1 (нижче). · Мета уроку: самостійно записати. o Попередня тема: див. Додаток 1 (нижче). – у конспект уроку не пишеться. o Врахувати: специфіку уроків в початковій школі (клас, вік учнів, релаксація, фізкультхвилинка, правила ТБ та інше). – у конспект уроку не пишеться. · Обладнання та матеріали: ПК, … (Визначаєте самостійно). · Література: (науковий запис). · Тип уроку: див. Додаток 1 (нижче). · Програмне забезпечення: Визначаєте самостійно згідно своєї теми уроку і враховуючи вік учнів та клас. · Орієнтований план уроку: Визначаєте самостійно згідно своєї теми уроку. · Хід уроку: відповідно до визначеного типу уроку. 2. Провести аналіз свого конспекту уроку за схемою (Завдання для самостійної домашньої роботи): 1) визначити ключові моменти уроку: місце даного уроку в системі уроків по темі; мету і задачі уроку; тип і структуру уроку. 2) провести аналіз кожної структурної частини уроку: · визначити, яка освітня задача вирішується; · проаналізувати зміст відібраного навчального матеріалу й установити відповідність його поставленій задачі; · відзначити методи і прийоми, використані вчителем (розповідь, бесіда, створення проблемної ситуації, постановка проблемних питань і т.д.); · форми організації діяльності учнів (колективна й індивідуальна робота, усна і письмова робота); · форми і методи контролю за діяльністю учнів. 3) зробити загальні висновки по уроку: · організація уроку; · досягнення мети і задач уроку (освітніх, розвиваючих і виховних); · загальна оцінка діяльності вчителя й учнів на уроці. Завдання для самостійної та індивідуальної роботи 1. Аналогічно пункту 2, провести аналіз свого уроку». 2. Особливості уроку інформатики. Додаток 1 КЛАС Годин (1 година на тиждень)
Практична робота №4-5 Тема: « Конспект уроку вчителя інформатики у початковій школі. Особливості структури уроку з курсу «Сходинки до інформатики»» Мета: сформувати знання типів уроків інформатики, специфіки уроку інформатики, етапів підготовки вчителя інформатики до уроку. Сформувати вміння і навички: пiдготовка вчителя до уроку, органiзацiї i проведення рiзних типiв урокiв з iнформатики. Формування вмінь та навичок по складанню конспекту уроку. Вимоги до знань і вмінь: розуміти роль і розширену структуру різних типів конспектів уроків з інформатики; вміти складати конспекти уроків з предмету «Сходинки до інформатики». Теоретичні відомості Урок - основна форма організації навчально-виховної роботи в школі. Основні характеристики уроку: · мета; · зміст; · методи і засоби навчання; · організація навчальної діяльності. Мета - загальноосвітня, виховна, практична (розвиваюча). Методи навчання - це упорядковані способи взаємопов’язаної діяльності вчителя і учнів, які направлені на досягнення цілей навчання. Опис кожного метода вимагає: 1. опис навчаючої діяльності вчителя; 2. опис навчальної (пізнавальної) діяльності учня; 3. опис зв’язку між ними, або спосіб, яким навчаюча діяльність вчителя керує пізнавальною діяльністю учня. При виборі певного методу слід враховувати: 1. мету уроку; 2. структуру та інші особливості змісту матеріалу уроку (складність, новизна, характер матеріалу тошо); 3. особливості учнів класу (рівень розвитку мислення; рівень знань, вмінь та навичок; рівень вихованості тощо); 4. наявність певних дидактичних матеріалів, обладнання, комп’ютерного програмного забезпечення і т. ін.; 5. час проведення уроку, наповненість класу тощо; 6. індивідуальну майстерність вчителя та його особисті людські якості. Методи навчання поділять на методи наукового дослідження та методи навчання конкретного предмету (зокрема, інформатики). Методи наукового дослідження складаються з загальних методів дидактики з врахуванням специфіки навчального предмету (індукція, дедукція, аналіз, синтез, аналогія, узагальнення, абстрагування, конкретизація, класифікація, систематизація) і спеціальних (притаманних тільки методиці навчання інформатики) методів (метод побудови математичних та інформаційних моделей, специфічні методи абстрагування тощо). До методів навчання інформатики належать проблемний метод, проблемне навчання через задачі, евристичний метод, алгоритмічний метод, програмове навчання, конкретно-індуктивний та абстрактно-дедуктивний методи тощо. Застосування проблемного методу передбачає: 1. створення проблемної ситуації; 2. певна готовність та певний інтерес у учнів до відшукання розв’язку; 3. можливість неоднозначного шляху розв’язку проблеми. Схема реалізації проблемного методу: 1. створення проблемної ситуації; 2. висунення гіпотез учнями; 3. обговорення гіпотез; 4. розв’язування проблеми; 5. висновки. На уроках з інформатики слід використовувати загальні, групові та індивідуальні форми роботи з учнями. Форми організації навчальної діяльності: лекції, семінари, практичні заняття, консультації, конференції, диспути, дослідна робота, додаткові заняття з відстаючими учнями тощо. Типи уроків. В основному уроки можна класифікувати за такими двома ознаками — за дидактичною метою (за В.А. Оніщуком (за основною освітньою метою)) та за способом їх проведення. За основною освітньою метою: · Урок засвоєння нових знань; · Урок формування умінь і навичок; · Урок застосування знань, умінь і навичок (практичні, лабораторні роботи); · Урок узагальнення і систематизації знань; · Урок контролю і корекції знань, умінь та навичок; · Комбінований урок. За способом проведення: · комбінований урок; · урок пояснення нового матеріалу; · урок розв’язування задач; · оглядовий урок; · урок повторення; · урок-лекція; · урок-семінар; · лабораторна або практична робота; · урок-залік; · самостійна робота; · контрольна робота; · урок-бесіда тощо. Вимоги до уроку інформатики: · ціленаправленість; · раціональна побудова змісту уроку; · оптимальний вибір засобів, методів та прийомів навчання і виховання. Основні етапи уроку: · постановка мети уроку перед учнями; · ознайомлення з новим матеріалом; · закріплення вивченого; · перевірка знань, вмінь та навичок учнів; · систематизація та узагальнення вивченого матеріалу. Види уроків вивчення нового матеріалу. · Пояснення нового матеріалу вчителем; · самостійна робота учнів з підручниками, посібниками, іншою додатковою літературою; · самостійна робота учнів з програмним забезпеченням; · самостійне вивчення матеріалу в ході розв’язування задач тощо.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-12-12; просмотров: 171; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.222.48.24 (0.009 с.) |