Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

УІ. Продовження практичної роботи.

Поиск

1. Уважно подивіться на таблицю і назвіть числа, що пропущені в клітинках.

(таблиця № 4 додається)

 

2. Гра «Конструктор».

Дітям пропонують різні геометричні фігури, різних кольорів і різних розмірів. З цих геометричних фігур необхідно викласти різні предмети (потяг, будиночок, автомобіль, возик, зайчик, ведмедик, жирафа та ін.)

Завдання можна дати індивідуально дитині, а можна дітей (5-6) поставити навколо столу і запропонувати викладати різні предмети, але не повторювати (кожна дитина має викласти щось своє).

 

УІІ. Підсумок завдання.

Похвалити дітей. Подарувати один одному посмішки.


Додаток 5

Заняття з образотворчого мистецтва.

Тема: Оцінка творчих здібностей з образотворчого мистецтва у дітей, які готуються до школи.

 

Тема заняття: Поступове намалювання та подальше розфарбування малюнку «Золота рибка» з однойменної казки.

 

Мета: Виявити та оцінити, розвити інтерес та викликати зацікавленість у дітей до занять з малювання.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

Знайомство з майбутніми першокласниками.

 

ІІ. Обговорення теми заняття.

Потрібно дати відповіді на запитання:

- Кому читали казку «Про золоту рибку»?

- Якого кольору рибка? Хто перекаже?

- Де рибка живе? Якого кольору море? Хто його бачив?

- Чим спіймав дід рибку?

- Якої форми тіло у рибки? На що схоже?

- Скільки у неї поплавців? Скільки очей у фас? А в анфас?

- Де знаходиться хвостик у рибки7 А ротик?

- Що у рибки на тілі?

 

ІІІ. Основна частина.

1. Розповідь про те, як правильно і зручно розкладати на робочому столі альбом, фарби, баночку для води; як правильно тримати олівець і поводитися з пензликом.

2. Поступове намалювання рибки (показ на дошці):

- Малювання тіла – коло;

Перевірка на уважність – звірення з аналогічним розміром на дошці і у кожного в альбомі;

- Відокремлення лінією голови від тулуба;

- Малювання поплавців – овал;

Перевірка на уважність – звірення, щоб були два однакові за розміром;

- Малювання хвоста;

- Малювання ротика і корони;

- Розміщення ока і луски;

- Малювання сітки (діагональних перехрещених ліній);

- Розфарбування рибки теплими кольорами: жовтим, оранжевим, світло-коричневим. (Наприклад: тіло – жовтою фарбою, хвостик – світло-коричневою, поплавці - оранжевою).

Кожна дитина обирає самостійно, яким саме кольором розфарбувати частини тіла;

- Розфарбування ока, ротика, корони;

- Розфарбування сітки;

- Образними хвилястими лініями намалювати море.

 

ІУ. Підсумок заняття.

Демонстрація малюнків. Вибір найкращого малюнка. Моя оцінка здібностей (уважність, пам’ять, мислення, креативність, слухове сприйняття, зорове сприйняття) кожної дитини для подальшої повної інформації підготовленості дитини до школи для психолога.


Додаток 6

Заняття з художньої праці.

Тема: Знайомство з майбутніми першокласниками. Визначення готовності дітей шестирічного віку до школи на занятті з трудового навчання. Конструювання.

 

Мета: Виявити у дітей шестирічного віку розвиток конструктивного та образного мислення, просторової уяви, візуальної пам’яті, здорового сприймання кінестетики. Визначити загальну готовність дітей до школи.

 

Обладнання: М’яка іграшка «Зайчик», три набори деталей чайничків, зображення на площині певної форми фігур і набір відповідних фігур розрізаних навпіл, два однакові кораблики і набір деталей.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

Знайомство з майбутніми старшокласниками.

(Діти з учителем стають у коло, беруться за руки. Діти по черзі називають своє ім’я, а в кінці своє ім’я, по батькові називає вчитель).

 

ІІ. Мотивація заняття.

- Діти, до нас на заняття завітав гість. Спробуйте відгадати, хто він:

Я маленький і вухатий,

Попелястий волохатий,

Я тікаю, я стрибаю,

Дуже куций хвостик маю. (Заєць)

- Вірно, це зайчик. Подивіться, який він красивий. Давайте познайомимось з ним. Звати зайчика Куцохвостик. Він не просто завітав до нас, а приніс завдання та ігри, для виконання яких необхідні будуть ваші знання, вміння, уява, кмітливість та бажання старанно трудитись.

 

ІІІ. Практична робота.

- Малята, зайчик хоче приготувати для своїх друзів чай з калини, малини та липи. Скажіть, у чому заварюють чай? З чого складається чайничок?

- З яких рослин Куцохвостик хоче приготувати чай для своїх друзів? І скільки йому буде потрібно чайничків, щоб заварити чай з кожної рослини окремо?

Перше завдання, яке пропонує вам зайчик, таке: потрібно скласти три чайнички. Набір деталей до кожного чайничка знаходиться в окремому конверті (конверти різного кольору).

1. Діти складають чайнички. Складання фігур з розрізаних частин виконують від простого до складного (додатки 1, 2, 3).

При відтворенні площинного зображення двох перших чайничків допомоги не надаємо. А ось при складанні третього чайника, так як його відтворення складніше від попередніх, можливі такі форми допомоги:

а) схвалення правильних дій;

б) пропозиція перевірити правильність виконаного та виправити помилки, якщо вони є.

- Молодці, діти, ви добре справились із завданням. Подивіться, як за вас радіє зайчик. А тепер сіренький хоче, щоб ви відповіли.

 

2. Фізкультхвилинка.

Руки вгору піднімаєм,

Потім їх ми опускаєм.

А тоді скоріш-скоріш

Плещем, плещем веселіш!

Руки вгору піднімаєм,

Потім знову опускаєм.

А тоді скоріш-скоріш

Тупай, тупай веселіш!

 

3. Гра «Знайди потрібну фігуру».

- Чи любите ви гратися? Зайчик пропонує вам гру «Знайди потрібні фігуру».

Перед вами площина, на якій зображені фігури і окремо висипає частинки цих фігур. Вам необхідно знайти потрібні частинки фігур та розкласти їх усі на свої місця. (Додатки 4, 5)

- Малята, сподобалась вам гра, яку запропонував зайчик?

Давайте поаплодуємо Куцо хвостику, за те що він вам влаштував чудовий відпочинок.

- А чи знаєте, про який відпочинок мріє сіренький? Він мріє відправитись у подорож по Дніпру зі своїми друзями.

- На чому можна подорожувати по річці?

- Куцохвостик збирається подорожувати зі своїми друзями на кораблику. І хоче, щоб ви йому допомогли сконструювати кораблик.

- Допоможемо?!

 

4. Конструювання кораблика.

- Розгляньте уважно малюнок кораблика та фігурки, які лежать поруч. З них необхідно дібрати ті, з яких можна скласти такий самий кораблик. Складіть його. (Додатки 6, 7)

 


Додаток 7.

Заняття з психологом.

 

Тема: Розвиток психомоторики.

 

Мета: Шляхом ігор та вправ розвивати дрібні м’язи рук, пальців; розвивати

координацію рухів.

 

Хід заняття:

 

І. Організаційна частина.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Розминка. Потрібно якомога швидше дати відповіді на запитання:

- Яка зараз пора року?

- Який сьогодні день тижня?

- Як називається місто в якому ми живемо?

- Скільки лапок у горобця?

- Назвіть 7 імен дівчинки.

 

ІІІ. Основна частина.

1. Визначаємо ліву і праву руку. Рахуємо скільки пальців на кожній руці, „на якій більше?”

2. Вивчаємо, як називається кожний палець (великий, вказівний, середній, безіменний, мізинець).

3. Вправа „пальчики вітаються”, „допоможемо кожному пальчику зробити зарядку”.

4. Вправи „кулак-ребро-долоня”. (Під диктовку психолога діти кладуть руку на коліно тією частиною, що він сказав.)

5. Вправа на зав’язування шнурків. На макеті (вузька картонна стрічка з 4-5 парами дірочок) діти вчаться правильно засиляти шнурок та правильно його зав’язувати.

6. Вправа „Привітання з носиком та вушком”. Потрібно правою рукою „привітати” носика, а лівою – праве вушко. А потім навпаки: лівою до носика, а правою до вушка. Вправу повторювати поки не засвояться рухи, а потім прискорювати темп.

 

ІV. Закріплення.

1. Повторимо по два рази назву кожного пальчика та „похвалимо кожен пальчик і руку за працю”.

2. Вправа з олівцем: пальцями однієї руки крутити олівець, як гвинт. Потім повторити другою.

 

V. Підсумок.

 

Заняття 2.

 

Тема: Розвиток уваги та спостережливості.

 

Мета: За допомогою вправ та ігор розвивати увагу, тренуватися в

переключенні її з одного виду діяльності на іншу, привчати зосереджувати, концентрувати та розподіляти увагу на кон-

кретному завданні. Розвивати спостережливість.

 

Обладнання: Малюнки, іграшки, олівці.

 

Хід заняття:

 

І. Організаційна частина.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Розминка. Дати швидко відповіді на запитання:

- Скільки ніг у слона?

- Скільки крил у сороки? А у лисиці?

- Який день тижня був вчора?

- Як звуть тата вашого тата?

 

ІІІ. Основна частина.

1. Гра „Відшукай колір”. Потрібно відшукати в кімнаті предмети зеленого кольору (синього, білого, червоного).

2. Гра „Відшукай форму”. Відшукують предмети в кімнаті прямокутної форми (круглої, квадратної).

3. Вправа „Збираємо фрукти”. Ведучий називає фрукти і назви інших предметів, діти плещуть в долоні тільки на фрукти.

 

ІV. Закріплення.

1. Психолог показує малюнок, на якому зображено 10 предметів. Діти дивляться на нього 30 сек., потім малюнок закривають, діти по черзі називають предмети, які запам’ятали.

2. Гра „Знайди іграшку”. Один із дітей виходить за двері, а другий ховає іграшку у кімнаті. Потім діти „підказують” шукаючому вказівками де іграшка (йди наліво, вправо, прямо і т.д.).

3. Повторюють вправу з олівцями та вправу „Привітайся з вушком і носиком”.

 

V. Підсумок

 

Заняття 3

 

Тема: Розвиток зорової, слухової і тактильної пам’яті.

 

Мета: Шляхом вправ та ігор працювати над розвитком різних видів пам’яті.

Закріплювати попередні навички здобуті через вправи на розвиток уваги, сприймання та психомоторики.

 

Обладнання: Малюнок, де зображені мотузка, дзеркало, склянка, кран з

холодною та гарячою водою (фрагмент ванної кімнати), цегляна стіна, склянка з кусочками льоду, м’яка іграшка; лимон, зубець часнику, кусочок хліба; картинки з зображенням різних предметів.

 

Хід заняття:

 

І. Організаційна частина.

 

ІІ. Розминка:

- Який сьогодні день?

- З чого роблять хліб?

- На яку букву твоє ім’я?

- Як називаються пальці на руці?

- Назвіть 10 імен хлопчиків.

 

ІІІ. Основна частина.

1. Гра „Що я їв сьогодні на сніданок?”

2. Вправа „Назви предмети”. Назвати всі предмети на малюнку в тому порядку в якому вони розміщені.

3. Вправа на розвиток тактильної пам’яті: розкласти предмети: олівець, кульку, ножиці, цукерку, листок паперу. Діти з зав’язаними очима по черзі визначають на дотик предмети.

 

ІV. Закріплення.

1. Психолог показує малюнок з зображенням мотузки, дзеркала, фрагменту ванної кімнати, склянки і т.д., діти по черзі дають характеристику кожного побаченого предмета по пам’яті. Наприклад: цегляна стіна – холодна, шершава, поділена на прямокутники, тверда і т.д.

2. Гра „Що пахне?” Діти з закритими очима пробують відгадати, що їм дає понюхати ведучий (лимон, часник, хліб), відгадують. Далі діляться на команди „Часничків”, „Лимончиків”, „Булочок” і згадують, в яких стравах зустрічаються ці продукти.

 

V. Підсумок.

 

Додаток 8

Обстеження логопедом



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-11; просмотров: 159; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.143.237.54 (0.007 с.)