Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Заняття з фізичної культури.

Поиск

Заняття 1

Тема: Сила та сміливість.

 

Мета: Здійснити діагностування фізичного та психічного стану дитини.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ.

І. Організаційний момент.

Знайомство з майбутніми першокласниками, учителем.

Шикую дітей у шеренгу по зросту, називаю своє ім’я, по батькові, потім діти по черзі роблять крок вперед і називають своє прізвище та ім’я, повідомляю план заняття.

 

ІІ. Підготовча частина.

Робимо 5-6 вправ комплексу вправ ранкової гімнастики.

 

ІІІ. Основна частина.

1. Стрибки в довжину з місця на 100 см. (Хто дострибнув, не дострибнув, перестрибнув).

2. Кидання м’яча в стіну і ловіння з відстані 1 м за 30 с (норма 19-20 разів).

3. Згинання і розгинання рук в упорі, лежачи на підлозі (норма 6 разів).

 

ІУ. Рухлива гра «Совонька».

Дійові особи: ведучий, совонька, мишенята.

Ведучий – учитель.

Совоньку обираю із сміливих учнів.

Мишенята – всі інші учні.

Це день.

Ведучий. – Ніч наступає – все завмирає.

(Мишенята завмирають у тій позі, в якій їх застала ніч, і не ворушаться).

Совонька виходить на полювання і забирає в своє дупло мишенят, які заворушилися.

Ведучий. – День наступає, все оживає.

(Мишенята знову бігають, стрибають, граються).

І так до пір, по черзі відбувається то ніч, то день, доки не залишиться на волі 1-2 мишенят. Вони виграють у грі.

 

У. Підсумок заняття.

- Чи сподобалось вам на фізкультурі? Що найбільше?

УІ. Завдання додому.

Вчитись стрибати з місця, кидати м’яча в стіну, вгору, об підлогу, тренувати силу рук, згинаючи і розгинаючи їх.

 

Заняття 2

Тема: Фізична готовність дітей до школи.

 

Мета: Визначити, чи відповідає стан фізичного та психофізичного розвитку дітей рівню їх віку. Перевірити увагу дітей, сприймання, реакцію мислення, вміння спілкуватися з дорослими і однолітками.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

Знайомство з майбутніми першокласниками, учителем.

Шикую дітей у шеренгу по зросту, називаю своє ім’я, по батькові, потім діти по черзі роблять крок вперед і називають своє прізвище та ім’я, повідомляю план заняття.

 

ІІ. Підготовча частина.

Робимо 5-6 вправ комплексу вправ ранкової гімнастики.

 

ІІІ. Основна частина.

1. Стрибки із скакалкою до втоми. (Норма 24 рази).

2. Піднімання тулуба з вихідного положення, лежачи на спині (норма 3 рази).

3. Присідання до втоми (норма 40 разів).

 

ІУ. Рухлива гра «Вовк і гуси».

Дійові особи: ведучий, вовк, гуси.

Ведучий – учитель.

Вовка обираю із швидких учнів.

Гуси – всі інші учні.

Гуси пасуться в полі.

 

Ведучий кличе:

- Гуси! Гуси!

Гуси відповідають:

- Га, га, га!

Ведучий запитує:

- Їсти хочете?

Гуси відповідають:

- Так, так, так!

Ведучий кличе:

- То летіть же!

Гуси:

- Нам не можна!

За горою сірий вовк, не пускає нас додому!

Ведучий:

- То летіте і дивіться, вовка сірого стережіться!

(Гуси летять, вовк ловить. Зловлених гусей заводять у лігво).

 

Потім ведучий знову виганяє гусей на пасовисько. І так до тих пір, доки не залишиться 1-2 гусака. Вони виграють у грі.

 

У. Підсумок заняття.

- Що сподобалось?

 

УІ. Завдання додому.

Вчитись стрибати зі скакалкою, піднімати тулуб, присідати. Готуватись до школи.


Додаток 4

Заняття з математики.

Тема: Уявлення про предмет і форму.

 

Мета: Познайомтесь з майбутніми першокласниками. З’ясувати загальну готовність дитини до школи: мислення, орієнтацію у просторі, кмітливість, креативність, вміння лічити предмети в межах 10, уяву, вміння слухати і розуміти питання, пам’ять, знання кольорів, уявлення про предмет та його форму.

 

Обладнання: кольорові таблиці, набір геометричних фігур.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

Знайомство з майбутніми першокласниками.

 

ІІ. Мотивація заняття.

- Діти, зараз ми проведемо урок математики. На цьому уроці у нас будуть цікаві завдання, ігри, де необхідні будуть ваші знання, кмітливість, уміння думати і правильно відповідати на запитання. Ви всі скоро будете ходити до школи. І я хочу дізнатися, що ви знаєте і що вмієте.

 

ІІІ. Практична робота.

- Діти, уважно подивіться на таблицю і дайте відповіді на мої питання (таблиця № 1 додається).

 

- Скільки квадратиків у кожному ряду?

- Яким по порядку стоїть червоний квадратик у І (ІІ, ІІІ, ІУ) ряду?

- Скільки синіх квадратиків у кожному ряду?

(Закрити таблицю)

- Діти, а хто запам’ятав, скільки всього червоних квадратиків було в таблиці?

- Молодці, ви дуже гарно справилися з завданням. А зараз я перевірю вас, на скільки ви уважні. Діти, я вам зараз відкрию таблицю, ви 1 хвилинку уважно роздивляєтесь, а потім її закрию, і ви будете відповідати на моє питання.

(таблиця № 2)

- Скільки всіх квадратиків ви бачили?

- Якого кольору були квадратики?

- Скільки було червоних (синіх, зелених) квадратиків?

 

- Які уважні діти, ви просто молодці. А зараз я дам вам ще складніші завдання і з’ясую, на скільки ви кмітливі, як швидко вмієте мислити.

(Дітям пропонують наступну таблицю. Таблиця № 3 додається)

 

В склянці 3 зелених і 3 червоних кульки. Хлопчик взяв 4 кульки.

- Скільки кульок і якого кольору могло бути у хлопчика? Знайдіть різні варіанти.

- Скільки при цьому залишилося кульок у склянці?

- Дуже добре. Ви гарно потрудилися, а зараз давайте відпочинемо.

 

ІУ. Фізкультхвилинка.

Вітер віє нам в лице,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище.

 

У. Цікаві задачі.

1. В клас зайшла Маринка,

За нею – Іринка,

Потім Гнат,

Скільки всіх дівчат?

 

2. На столі лежало 3 книжки. Положили ще одну. Більше чи менше стало книжок на столі?

 

3. Скільки черевиків треба купити Олі, щоб її кішка лапок не промочила?

 

4. Біля двору – дві Федори,

Біля ґанку – дві Тетянки,

Біля річки – дві Марічки,

А на лузі – дві Ганнусі.

Тих дівчаток, ой багато,

Порахуйте їх малята.

 

5. Курка півню каже: - Друже,

Бачу ти погладшав дуже –

Півень згодився: - Угу!

І подибав на вагу.

Став Петько двома ногами.

І затяг 2 кілограми.

- Ого-го – гукнув – ану,

Стань-но тільки на одну…

Ну так хто із діток скаже,

Скільки півень зараз важить,

Як стоїть він на вазі

На одній лише нозі?

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-11; просмотров: 241; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.135.193.193 (0.008 с.)