І. Повторення і закріплення вивченого. Перевірка домашнього завдання 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

І. Повторення і закріплення вивченого. Перевірка домашнього завдання



УРОК 3

Тема. Щоб бути здоровим і все встигати робити. Режим дня. Твоє

улюблене заняття.

Мета: уточнити й розширити знання учнів про режим дня,

ознайомити з режимом для другокласників; з'ясувати значення систематичного дотримування режиму дня, правильного розподілу свого часу.

Обладнання: ілюстрації із зображенням основних складових режиму дня; таблиця «Режим дня другокласника»; ілюстрації із зображенням справ, якими можна зайнятися у позаурочний та вільний час; таблиця «Як треба вмиватися».

--------------------------------------------- ХІД УРОКУ ----------------------------------------------

І. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Поетична хвилинка. Слухання вірша Д. Павличка «Школа».

Наче вулик — наша школа,

Вся вона гуде, як рій.

І здається, що довкола

Розквітають квіти мрій.

Бігають, сміються діти,

Та — лиш дзвоник задзвенить —

Стане тихо, ніби в квіти

Поховались бджоли вмить.

— Чи сподобався вам вірш? Як ви гадаєте, чому наш сьогоднішній
урок я почала саме з нього?

— Про що йшлося на минулому уроці?

Фронтальне опитування.

— Для чого людина придумала школу?

—Які бувають школи? Чого в них навчають?

—Чи схожа школа з вірша на нашу? Чим саме?

—Як ви розумієте слова розквітають квіти мрій?

— Що треба робити вам, учням, щоб ваші мрії обов'язково розквітли, здійснилися?

— Прочитайте, які прислів'я про навчання ви підібрали і записали
в зошитах. Як ви їх розумієте? Чого вони навчають?

— Як треба ставитися до навчання і поводитися у школі, щоб одер­
жати міцні знання і досягти своєї мрії?

— Про які правила шкільного життя ми з вами згадували на по­передньому уроці?

— Навіщо необхідно знати і виконувати ці правила?

— Розкажіть, яку оцінку ви дали поведінці дітей на малюнках у зошиті на с. 3.

— На яких малюнках діти порушують шкільні правила? До чого може призвести така поведінка дітей?

— Які поради ви їм дасте?

Дидактична гра «Шкільні правила».

Цю гру можна провести в усній формі (учні оплесками позна­чають правильну пораду) або в письмовій (уважно прочитавши текст, учень обирає й позначає поради, які відповідають правилам поведінки в школі).

Дорослого, який заходить до класу, вітають стоячи.

• Людині, яка зайшла до класу, можна крикнути: «Привіт!» і пома­хати рукою.

• Якщо хочеш відповісти на запитання вчителя, підніми руку.

• Якщо хочеш відповісти, а твою руку не помічають, вигукни з місця.

• На перерві треба відпочити, тому можна бігати по коридору стрімголов і голосно кричати.

• Бігати й шумно грати можна тільки на ігровому або спортивному майданчику.

• Якщо дуже треба терміново щось запитати, можна перервати розмову дорослих.

• У школі треба завжди допомагати один одному.

• У школі кожний відповідає тільки за себе, тому допомагати нікому не треба.

• Якщо твій однокласник учинив не дуже добре, обов'язково розка­жи про це вчителю.

Продовження опитування.

— Які шкільні речі допомагають вам на уроці?

— Як треба ставитися до навчальних речей?

— Хто з вас самостійно збирає свій портфель?

— Давайте перевіримо, чи правильно ви сьогодні зібрали свої порт­фелі. Згадайте, які уроки сьогодні у нас за розкладом. Які речі
ви взяли із собою до школи? Де лежать ваші зогнити? А ручки,
олівці й лінійка?

(Декілька учнів можуть продемонструвати те, як вони підготу­вали до занять свої портфелі.)

— Як треба ставитися до своїх шкільних помічників? Чому їх треба берегти?

— Що ще треба берегти в школі?

— Як правильно підготувати до уроку своє робоче місце?

— Подивіться, чи правильно ви підготували до нашого уроку свої парти? А чи все в порядку у ваших сусідів?

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Бесіда.

— Отже, яку людину називають здоровою?

— Що необхідно робити для того, щоб завжди залишатися здоровим?

— Розкажіть, як ви проводите свій день. Коли прокидаєтеся? снідаєте? Що робите, як повертаєтесь зі школи?

— Скільки часу витрачаєте на виконання домашнього завдання?

— Чим займаєтесь у вільний час?

— Коли виходите на прогулянку?

— Чи робите ранкову гімнастику?

— Які водні процедури приймаєте ранком і ввечері?

— О котрій лягаєте спати?

Розповідь учителя.

Якщо на душі весело, так і хочеться бігати, стрибати. Якщо їжа смачна, а сон міцний, значить, ви здорові.

Добре здоров'я — це коли вам добре, нічого не болить. На уроках ви уважні, активні й старанні.

Ви здорові, коли нормально ростете, розвиваєтесь, ваша маса в нормі. А якщо у вас поганий апетит, безсоння, ви в'ялі й пригнічені або у вас щось болить, то ваше здоров'я погіршилось. Про це потрібно сказати батькам, учителеві або звернутися до шкільного лікаря. Погіршенню здоров'я можна і треба запобігти.

Що ж потрібно робити, щоб бути здоровим? Існує багато секретів, знання та виконання яких сприяє збереженню та зміцненню здоров'я. Але з ними ми познайомимось і поговоримо на уроках з курсу «Основи здоров'я». А на цьому уроці мова піде про необхідність піклування про те, щоб ваше життя йшло за правильним розпорядком, який називається режимом дня. Згадайте, що ви про нього чули в дитячому садку і в першому класі.

Отже, режим дня - це розумний розподіл часу протягом дня при якому правильно чергуються праця і відпочинок.

У людини, яка дотримується режиму дня, завжди вистачає до? і на справи, і на розваги, при цьому зберігаються сили і здоров'я. Значна частина для школяра заповнена навчальною діяльністю. Тому необхідно так організувати свій день, щоб менше втомлюватися і краще працювати.

Режим дня повинен бути визначеним і чітким. Необхідно намагатися не порушувати його. Будь-яке відхилення від встановленого порядку є шкідливим, тому що розвиває такі риси характеру, як незібраність, недисциплінованість, а це негативно впливає на здоров'я.

Режим дня школяра повинен бути наповнений різноманітною діяльністю. Адже у вільний від школи час необхідно не лише встигнути підготувати уроки, але й почитати, погратися, вийти на прогулянку, допомогти батькам. А після трудового дня треба вчасно лягти спати і вчасно прокинутися, щоб без запізнення прийти до школи.

2. Робота з таблицею «Розпорядок дня».
7:00 Підйом. Зарядка. Ранковий туалет. Сніданок.
8:00 Дорога до школи.
13:00 Повернення додому. Обід.
14:00 Відпочинок. Прогулянка.
16:00 Готування уроків.
18:00 Відпочинок. Допомога вдома.
19:00 Вечеря. Читання. Ігри вдома.
20:45 Підготовка до сну.
21:00 Сон.

 

Ознайомлюючи учнів із розпорядком дня, вчитель детальніше розповідає про види діяльності у різний час дня.

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати матеріал підручника (с. 10—13).

2. Скласти й обговорити із батьками оповідання «Мій режим дня».

3. Записати, скільки часу ви витрачаєте на навчання, роботу по господарству, відпочинок та заняття, які вас цікавлять.

4. Підібрати і вивчити декілька нових гімнастичних вправ.

5. Щоденно ранком робити гімнастику й обтиратися водою.

 

УРОК 3

Тема. Щоб бути здоровим і все встигати робити. Режим дня. Твоє

улюблене заняття.

Мета: уточнити й розширити знання учнів про режим дня,

ознайомити з режимом для другокласників; з'ясувати значення систематичного дотримування режиму дня, правильного розподілу свого часу.

Обладнання: ілюстрації із зображенням основних складових режиму дня; таблиця «Режим дня другокласника»; ілюстрації із зображенням справ, якими можна зайнятися у позаурочний та вільний час; таблиця «Як треба вмиватися».

--------------------------------------------- ХІД УРОКУ ----------------------------------------------

І. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-09; просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.223.171.12 (0.009 с.)