ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів . 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів .



Плани-конспекти уроків у 6 класі

Додаток Б.1

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

 

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Проектування та виготовлення виробів з тонколистового металу або дроту

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:

Теоретичні відомості:

Прийоми різання дроту кусачками. Інструмент і пристрої для вирівнювання та гнуття дроту

Практична робота: Виготовлення сувенірів та іграшок з дроту.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: Ознайомити учнів з інструментами та пристроями для вирівнювання та гнуття дроту; сформувати в учнів уміння виконувати прийоми різання дроту кусачками.

Виховна: Виховувати основи культури праці.

Розвивальна: Розвивати творчу уяву, акуратність.

Профорієнтаційна: Ознайомити учнів з прийомами роботи конструктора.

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:

– підручник - Трудове навчання. Технічні види праці: підр. для 6 кл. загальноосвіт. навч. зал. / Б. М. Терещук, В. І. Туташинський, В. К. Сидоренко. – К.: Генеза, 2008. – 208 с.: іл.;

– кіно-, відео- діафільми (КВФ): -

– мультимедійні засоби (МЗ):

– робочий зошит;

– додаткова література (словники, довідники): -

– плакати: «Способи вирівнювання дроту», «Відрізання дроту», «Прийоми гнуття дроту»;

– таблиця: -

– навчально-технічна документація (НТД):-

технологічні карти (ТК):- технологічна карта виготовлення головоломки;

інструкційно-технологічні карти (ІТК):-;

інформаційні карти (ІФК):-

інструкційні карти (ІК): письмовий інструктаж до практичної роботи (практична робота №4).

– Стенд «Правила техніки безпеки під час роботи з дротом»;

– зразки об’єктів праці: зразки виробів з дроту;

– зразки повузлової обробки виробів:

– макети, моделі, муляжі (М): -

– натуральні об’єкти (НО): -

Обладнання: навчальна майстерня, робочі столи та стільці, ручки.

Інструменти: кусачки, лещата, бруски для вирівнювання дроту.

Матеріали: - дріт 3мм

Трудові дії, прийоми та операції: випрямлення, гнуття, відрізання дроту.

Методи навчання: розповідь, бесіда, демонстрація, вправи

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, групова, індивідуальна

Словникова робота: плоскогубці, гострогубці, круглогубці, пасатижі.

Тип заняття: Комбіноване.

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент ………………………………………………..1хв.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів…………………….2 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу…………………………………………..10 хв.

ІV. Закріплення нового матеріалу……………………………….….……3хв.

V. Практична робота.

V. 1. Вступний інструктаж…………………………………………....2 хв.

V. 2. Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя…25 хв.

V. 3. Заключний інструктаж …………………………………………1хв.

VІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими

VІІ. Підведення вчителем підсумків заняття……………..……………..1 хв

 

Хід і зміст заняття.

I. Організаційний момент.

1) Введення учнів в майстерню після дзвоника в спецодязі;

2) Призначення чергових за графіком;

3) Звіт чергового про відсутність учнів;

4) Перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник);

5) Організація робочих місць.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

Вивчення даної теми дасть змогу вам оволодіти технікою та прийомами випрямлення, гнуття, різання дроту. Ознайомить з іграшками та сувенірами, які можна виготовити зі звичайного дроту.

ІІІ. Перевірка раніше вивченого матеріалу.

1. Які ви знаєте показники якості виробу?

2. Коротко охарактеризуйте кожен з них.

V. Закріплення нового матеріалу.

Фронтальні завдання для учнів.

1. Дано дріт діаметром 5 мм до довжиною 15 см. Завдання: випрямити відрізок дроту.

2. Дано м’який мідний дріт діаметром 2,5 мм до довжиною 100 см. Завдання: випрямити дріт.

 

VІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими

Кожний учень починає прибирати своє робоче місце за 4 хвилин до закінчення заняття. В цей же час починають прибирання майстерні чергові.

VІІ. Підведення вчителем підсумків заняття:

1) повідомлення про досягнення цілей заняття;

Ø учні правильно організували робочі місця;

Ø правильно підібрали інструменти;

Ø правильно виконували робочі рухи та трудові операції;

Ø послідовно виконували роботу;

Ø дотримувались правил техніки безпеки;

2) об’єктивна оцінка результатів колективної та індивідуальної праці учнів на занятті, виставлення оцінок в класний журнал та щоденники учнів;

3) завдання для підготовки до наступного уроку: Опрацювати параграф15 «Технологія різання тонколистового металу ножицями».

Підручник: Трудове навчання. Технічні види праці: підр. для 9 кл. загальноосвіт. навч. зал. / Б. М. Терещук, В. І. Туташинський, В. К. Сидоренко. – К.: Генеза, 2008. – 2008 с.: іл.;

 


ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

 

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Проектування та виготовлення виробів з тонколистового металу або дроту

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:

Теоретичні відомості:

Відомості про процес різання тонколистового металу, дроту. Особливості і прийоми різання тонколистового металу ручними і важільними ножицями.

Практична робота: Виготовлення затискача для плакатів.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: Засвоєння знань про слюсарні вимірювальні та допоміжні інструменти. Формування знань про інструменти та пристрої для роботи з листовим металом.

Виховна: Виховувати основи культури праці

Розвивальна: Розвивати пам’ять, цілеспрямованість, увагу..

Профорієнтаційна: Ознайомити учнів з інструментами професії слюсаря

Тип заняття: комбіноване

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:

– підручник - Трудове навчання. Технічні види праці: підр. для 6 кл. загальноосвіт. навч. зал. / Б. М. Терещук, В. І. Туташинський, В. К. Сидоренко. – К.: Генеза, 2008. – 208 с.: іл.;

– кіно-, відео- діафільми (КВФ): -

– мультимедійні засоби (МЗ): електронна презентація робочих рухів розмічання, різання, обпилювання листового металу «Обробка листового металу. Робота слюсарними інструментами»;

– робочий зошит;

– додаткова література (словники, довідники): -

– плакат «Способи різання листового металу»;

– таблиця: -

– навчально-технічна документація (НТД):-

технологічні карти (ТК):- технологічна карта виготовлення затискача для плакату;

інструкційно-технологічні карти (ІТК):- креслення затискача для плакату та послідовність його складання;

інформаційні карти (ІФК):-

інструкційні карти (ІК): письмовий інструктаж до практичної роботи (практична робота №5).

– Стенд «Правила техніки безпеки під час роботи з листовим металом»;

– зразки об’єктів праці: зразки виробів з листового металу;

– зразки повузлової обробки виробів: - основа затискача, притискна пластина, пружина, вісь

– макети, моделі, муляжі (М): -

– натуральні об’єкти (НО): - ручні, важільні, електричні ножиці

Обладнання: навчальна майстерня, робочі столи та стільці, ручки,, ПК.

Інструменти: пристрої для роботи з листовим металом (лещата, оправки, слюсарні ножиці, важільні ножиці)

Матеріали: - заготовка з листового металу

Трудові дії, прийоми та операції: розмічання майбутнього виробу, різання листового металу, запилювання листового металу, згинання, листового металу.

Методи навчання: розповідь, бесіда, демонстрація, вправи

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, групова, індивідуальна

Словникова робота: скіс різальних кромок, деформація, висіяні ножиці, редуктор, противага

Тип заняття: Комбіноване.

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент ………………………………………………..1хв.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів…………………….2 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу…………………………………………..9 хв.

ІV. Закріплення нового матеріалу……………………………….….……3хв.

V. Практична робота.

V. 1. Вступний інструктаж…………………………………………....2 хв.

V. 2. Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя…25 хв.

V. 3. Заключний інструктаж …………………………………………2хв.

VІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими

VІІ. Підведення вчителем підсумків заняття……………..……………..1 хв

 

Хід і зміст заняття.

II. Організаційний момент.

6) Введення учнів в майстерню після дзвоника в спецодязі;

7) Призначення чергових за графіком;

8) Звіт чергового про відсутність учнів;

9) Перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник);

10) Організація робочих місць.

Плани-конспекти уроків у 6 класі

Додаток Б.1

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

 

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Проектування та виготовлення виробів з тонколистового металу або дроту

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:

Теоретичні відомості:

Прийоми різання дроту кусачками. Інструмент і пристрої для вирівнювання та гнуття дроту

Практична робота: Виготовлення сувенірів та іграшок з дроту.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: Ознайомити учнів з інструментами та пристроями для вирівнювання та гнуття дроту; сформувати в учнів уміння виконувати прийоми різання дроту кусачками.

Виховна: Виховувати основи культури праці.

Розвивальна: Розвивати творчу уяву, акуратність.

Профорієнтаційна: Ознайомити учнів з прийомами роботи конструктора.

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:

– підручник - Трудове навчання. Технічні види праці: підр. для 6 кл. загальноосвіт. навч. зал. / Б. М. Терещук, В. І. Туташинський, В. К. Сидоренко. – К.: Генеза, 2008. – 208 с.: іл.;

– кіно-, відео- діафільми (КВФ): -

– мультимедійні засоби (МЗ):

– робочий зошит;

– додаткова література (словники, довідники): -

– плакати: «Способи вирівнювання дроту», «Відрізання дроту», «Прийоми гнуття дроту»;

– таблиця: -

– навчально-технічна документація (НТД):-

технологічні карти (ТК):- технологічна карта виготовлення головоломки;

інструкційно-технологічні карти (ІТК):-;

інформаційні карти (ІФК):-

інструкційні карти (ІК): письмовий інструктаж до практичної роботи (практична робота №4).

– Стенд «Правила техніки безпеки під час роботи з дротом»;

– зразки об’єктів праці: зразки виробів з дроту;

– зразки повузлової обробки виробів:

– макети, моделі, муляжі (М): -

– натуральні об’єкти (НО): -

Обладнання: навчальна майстерня, робочі столи та стільці, ручки.

Інструменти: кусачки, лещата, бруски для вирівнювання дроту.

Матеріали: - дріт 3мм

Трудові дії, прийоми та операції: випрямлення, гнуття, відрізання дроту.

Методи навчання: розповідь, бесіда, демонстрація, вправи

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, групова, індивідуальна

Словникова робота: плоскогубці, гострогубці, круглогубці, пасатижі.

Тип заняття: Комбіноване.

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент ………………………………………………..1хв.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів…………………….2 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу…………………………………………..10 хв.

ІV. Закріплення нового матеріалу……………………………….….……3хв.

V. Практична робота.

V. 1. Вступний інструктаж…………………………………………....2 хв.

V. 2. Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя…25 хв.

V. 3. Заключний інструктаж …………………………………………1хв.

VІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими

VІІ. Підведення вчителем підсумків заняття……………..……………..1 хв

 

Хід і зміст заняття.

I. Організаційний момент.

1) Введення учнів в майстерню після дзвоника в спецодязі;

2) Призначення чергових за графіком;

3) Звіт чергового про відсутність учнів;

4) Перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник);

5) Організація робочих місць.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

Вивчення даної теми дасть змогу вам оволодіти технікою та прийомами випрямлення, гнуття, різання дроту. Ознайомить з іграшками та сувенірами, які можна виготовити зі звичайного дроту.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-05; просмотров: 360; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.14.246.254 (0.043 с.)