Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Система впорскування «L-Ietronic».

Поиск

Лекція № 1

Тема: Призначення системи впорскування палива

Мета: навчити основним відомостям та параметрам про систему впорскування палива; основні елементи і характеристики впорскування палива у бензинових двигунах; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: матеріалознавство, фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 2

Тема: Система впорскування палива «KE Jetronic»

Мета: навчити основним відомостям та параметрам про систему впорскування палива; основні елементи і характеристики впорскування палива у бензинових двигунах; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: матеріалознавство, фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 3

Тема: Робота системи впорскування «KE Jetronic» на різних режимах

Мета: навчити студентів головних понять про роботу системи KE Jetronic на різних режимах; вивчити режими роботи цієї системи,; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди..

Тип уроку:: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний

Між предметні зв’язки: Фізика

Студенти повинні знати: Роботу системи впорскування на різних режимах.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 4

Тема: Основні характеристики дозатора-розподільника і регулятора керуючого тиску в інжекційні системі вприску палива у бензинових двигунах.

Мета: навчити основним характеристикам дозатора-розподільника і регулятора керуючого тиску; вивчити основні характеристики регулятора керуючого тиску; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, стенд, дозатор-розподільник.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, наочний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика

Студенти повинні знати: основні параметри та характеристи дозатора-розподільника і регулятора керуючого тиску та їх призначення.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 5

Тема: Система впорскування палива «L Jetronic»

Мета: навчити загальним поняттям про систему L Jetronic; вивчити основні характеристики цієї системи; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 6

Тема: Будова система впорскування палива «L Jetronic»

Мета: навчити основним відомостям та параметрам про будову систему впорскування палива; основні елементи і характеристики впорскування палива у бензинових двигунах; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: матеріалознавство, фізика

Студенти повинні знати: основні параметри та елементи ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція№7

Тема: Система впорскування палива «Mono Jetronic»

Мета: вивчити основні характеристики цієї системи; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження.

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

Практичне заняття № 1

Тема: Технічне обслуговування системи впорскування палива

Мета: навчити студентів проводити правильно ТО системи впорскування паливо; розвивати навики проводити ТО системам впорскування палива; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: Конспект, технічна література.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: основні параметри для проведення ТО в ситемі впорскування палива.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

 

Лабораторна робота № 1

Тема: Перевірка та регулювання холостого ходу двигуна автомобіля VW-Golf.

Мета: Засвоїти способи та практичні прийоми перевірки та регулювання системи холостого ходу двигуна. Ознайомитися з симптомами несправностей і навчитися усувати ці несправності.

Матеріали і обладнання: Автомобіль VW–Golf, плакати та схеми, газоаналізатор Urex 3110, тахометр цифровий, комплект допоміжних проводів, світлодіодний пробник, мультиметр цифровий.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: як регулювати холостий хід двигуна.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

 

Структурно-логічна схема вивчення розділу:

«Інжекційні системи вприску в бензинових двигунах»

1. Призначення системи впорскування палива
2. Система впорскування палива «KE Jetronic»  
3. Робота системи впорскування «KE Jetronic» на різних режимах  
4. Основні характеристики дозатора-розподільника і регулятора
5. Система впорскування палива «L Jetronic»
6. Будова система впорскування палива «L Jetronic»  
7. Система впорскування палива «Mono Jetronic»  
8. Технічне обслуговування системи впорскування палива.  
9. Перевірка та регулювання холостого ходу двигуна автомобіля VW-Golf.  

 

 


Лекція № 5

Тема: Система впорскування палива «L Jetronic»

Мета: навчити загальним поняттям про систему L Jetronic; вивчити основні характеристики цієї системи; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

Хід уроку

I.Організаційний момент(5хв)

II.Актуалізація опорних знань(1хв):

1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, матеріалознавство.

2. Характеристика знань, умінь та навичок.

III.Активізація нового матеріалу(1хв):

1. Характеристика знань, умінь та навичок.

2. Повідомлення теми, мети уроку

IV. Формування вмінь та навичок(60хв):

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу(10хв):

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання(1хв).

VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів(2хв)

РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ

I. Організаційний момент:

Заходжу в клас, вітаюся з студентами, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.

II. Актуалізація опорних знань:

Починаю опитувати учнів, щоб перевірити їхні попередні знання

1.Яку попередню тему ви вивчали?(KE Jetronic)

2. Які системи впорскування палива ви знаєти?

III. Активізація нового матеріалу:

Сьогодні ми з вами познайомимося з темою: «Система впорскування палива

L-Jetronic». Детально розглянемо систему впорскування палива.

IV. План вивчення нового матеріалу:

VII. Домашнє завдання

- Вашим домашні завданням буде вивчити конспект та взяти в бібліотеці підручник

Посібник «Двигуни внутрішнього згорання»

VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей студентів.

Виставляю оцінки студентам які відповідали.

Лекцію закінчено, ви можете бути вільними.

Практичне заняття № 1

Тема: Технічне обслуговування системи впорскування палива

Мета: навчити студентів проводити правильно ТО системи впорскування паливо; розвивати навики проводити ТО системам впорскування палива; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: Конспект, технічна література.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: основні параметри для проведення ТО в ситемі впорскування палива.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

.

Хід уроку

I.Організаційний момент:

1.Зайти в аудиторію

2.Привітатися з студентами

3.Взяти список студентів

II. Актуалізація опорних знань:

3. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика.

4. Характеристика знань, умінь та навичок.

III. Активізація нового матеріалу:

1. Характеристика знань, умінь та навичок.

2. Повідомлення теми, мети практичного заняття.

IV. Формування вмінь та навичок:

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу:

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання.

РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ

I.Організаційний момент:

Заходжу в клас, вітаюся з учнями, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.

 

II. Актуалізація опорних знань:

1. Характеристика знань, умінь та навичок:

- Знати: технічне обслуговування системи впорскування палива.

 

- Вміти: проводити ТО системи впорскування палива

 

2. Зв'язок теми уроку з фізикою і матеріалознавством:

- Який зв’язок має наша тема уроку з фізикою?

- Який зв’язок має наша тема уроку з матеріалознавством?

III. Активізація нового матеріалу:

VI. Домашнє завдання.

Переглянути розділ в посібнику «Двигуни внутрішнього згорання»

Лабораторна робота № 1

Тема: Перевірка та регулювання холостого ходу двигуна автомобіля VW-Golf.

Мета: Засвоїти способи та практичні прийоми перевірки та регулювання системи холостого ходу двигуна. Ознайомитися з симптомами несправностей і навчитися усувати ці несправності.

Матеріали і обладнання: Автомобіль VW–Golf, плакати та схеми, газоаналізатор Urex 3110, тахометр цифровий, комплект допоміжних проводів, світлодіодний пробник, мультиметр цифровий.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: як регулювати холостий хід двигуна.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

.

Хід уроку

I.Організаційний момент:

1.Зайти до аудиторії

2.Привітатися з студентами

3.Взяти список студентів

4.Визначити чергових

II. Актуалізація опорних знань:

1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, механіка2. Характеристика знань, умінь та навичок.

III. Активізація нового матеріалу:

IV. Формування вмінь та навичок:

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу:

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання.

РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ

I.Організаційний момент:

Заходжу в клас, вітаюся з учнями, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.

 

II. Актуалізація опорних знань:

1. Характеристика знань, умінь та навичок:

- Знати: будову систему впорскування палива

- Вміти: налаштовувати її.

2. Зв'язок теми уроку з фізикою і кресленням:

- Який зв’язок має наша тема уроку з механікою?

III. Активізація нового матеріалу:

VI. Домашнє завдання.

Переглянути посібник «Двигуни внутрішнього згорання.

Лекція № 1

Тема: Призначення системи впорскування палива

Мета: навчити основним відомостям та параметрам про систему впорскування палива; основні елементи і характеристики впорскування палива у бензинових двигунах; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: матеріалознавство, фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 2

Тема: Система впорскування палива «KE Jetronic»

Мета: навчити основним відомостям та параметрам про систему впорскування палива; основні елементи і характеристики впорскування палива у бензинових двигунах; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: матеріалознавство, фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 3

Тема: Робота системи впорскування «KE Jetronic» на різних режимах

Мета: навчити студентів головних понять про роботу системи KE Jetronic на різних режимах; вивчити режими роботи цієї системи,; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди..

Тип уроку:: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний

Між предметні зв’язки: Фізика

Студенти повинні знати: Роботу системи впорскування на різних режимах.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 4

Тема: Основні характеристики дозатора-розподільника і регулятора керуючого тиску в інжекційні системі вприску палива у бензинових двигунах.

Мета: навчити основним характеристикам дозатора-розподільника і регулятора керуючого тиску; вивчити основні характеристики регулятора керуючого тиску; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, стенд, дозатор-розподільник.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, наочний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика

Студенти повинні знати: основні параметри та характеристи дозатора-розподільника і регулятора керуючого тиску та їх призначення.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 5

Тема: Система впорскування палива «L Jetronic»

Мета: навчити загальним поняттям про систему L Jetronic; вивчити основні характеристики цієї системи; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція № 6

Тема: Будова система впорскування палива «L Jetronic»

Мета: навчити основним відомостям та параметрам про будову систему впорскування палива; основні елементи і характеристики впорскування палива у бензинових двигунах; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: матеріалознавство, фізика

Студенти повинні знати: основні параметри та елементи ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

Лекція№7

Тема: Система впорскування палива «Mono Jetronic»

Мета: вивчити основні характеристики цієї системи; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження.

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

Практичне заняття № 1

Тема: Технічне обслуговування системи впорскування палива

Мета: навчити студентів проводити правильно ТО системи впорскування паливо; розвивати навики проводити ТО системам впорскування палива; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: Конспект, технічна література.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: основні параметри для проведення ТО в ситемі впорскування палива.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

 

Лабораторна робота № 1

Тема: Перевірка та регулювання холостого ходу двигуна автомобіля VW-Golf.

Мета: Засвоїти способи та практичні прийоми перевірки та регулювання системи холостого ходу двигуна. Ознайомитися з симптомами несправностей і навчитися усувати ці несправності.

Матеріали і обладнання: Автомобіль VW–Golf, плакати та схеми, газоаналізатор Urex 3110, тахометр цифровий, комплект допоміжних проводів, світлодіодний пробник, мультиметр цифровий.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: як регулювати холостий хід двигуна.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

 

Структурно-логічна схема вивчення розділу:

«Інжекційні системи вприску в бензинових двигунах»

1. Призначення системи впорскування палива
2. Система впорскування палива «KE Jetronic»  
3. Робота системи впорскування «KE Jetronic» на різних режимах  
4. Основні характеристики дозатора-розподільника і регулятора
5. Система впорскування палива «L Jetronic»
6. Будова система впорскування палива «L Jetronic»  
7. Система впорскування палива «Mono Jetronic»  
8. Технічне обслуговування системи впорскування палива.  
9. Перевірка та регулювання холостого ходу двигуна автомобіля VW-Golf.  

 

 


Лекція № 5

Тема: Система впорскування палива «L Jetronic»

Мета: навчити загальним поняттям про систему L Jetronic; вивчити основні характеристики цієї системи; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: технічна література, плакати, стенди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи: словесний, проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний.

Між предметні зв’язки: фізика

Студенти повинні знати: основні параметри ситеми впорскування палива та її будова..

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

 

Хід уроку

I.Організаційний момент(5хв)

II.Актуалізація опорних знань(1хв):

1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, матеріалознавство.

2. Характеристика знань, умінь та навичок.

III.Активізація нового матеріалу(1хв):

1. Характеристика знань, умінь та навичок.

2. Повідомлення теми, мети уроку

IV. Формування вмінь та навичок(60хв):

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу(10хв):

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання(1хв).

VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів(2хв)

РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ

I. Організаційний момент:

Заходжу в клас, вітаюся з студентами, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.

II. Актуалізація опорних знань:

Починаю опитувати учнів, щоб перевірити їхні попередні знання

1.Яку попередню тему ви вивчали?(KE Jetronic)

2. Які системи впорскування палива ви знаєти?

III. Активізація нового матеріалу:

Сьогодні ми з вами познайомимося з темою: «Система впорскування палива

L-Jetronic». Детально розглянемо систему впорскування палива.

IV. План вивчення нового матеріалу:

Система впорскування «L-Ietronic».

Система впорскування «L-Ietronic». «L-Ietronic»— це керована електронікою система багатоточкового переривчастого впорскування палива. Головні відміни від «K-Ietronic» і «KE-Ietronic»: відсутні дозатор-розподільник і регулятор тиску керування, пускова і робочі форсунки з електромагнітним керуванням. У зв'язку з відсутністю дозатора-розподільника істотно змінений витратомір повітря. Ця система досконаліша за згадані вище за економічністю двигунів і динамічністю автомобіля.

Електричний паливний насос 2 (рис. 6, а) забирає паливо з бака 1 і подає під тиском 0,25 МПа крізь фільтр 3 до розподільної магістралі 4, з'єднаної трубками з робочими форсунками 7 циліндрів. Встановлений у торці магістралі 4 регулятор 5 тиску палива в системі підтримує сталий тиск впорскування і забезпечує зливання надлишку палива в бак.

Кількість палива, що впорскується, визначає електронний блок керування 12 залежно від температури, тиску та об'єму повітря, яке надходить, частоти обертання колінчастого вала, навантаження двигуна, температури охолодної рідини.

Форсунки з електромагнітним керуванням впорскують паливо перед впускними клапанами. Впорскування (момент) узгоджене з частотою обертання колінчастого вала двигуна. Об'єм повітря визначається положенням дросельної заслінки (навантаження двигуна), вимірюється витратоміром. Інформацію про навантажувальний режим двигуна блока електронного керування подає вимикач положення дросельної заслінки (холостий хід, часткове навантаження, повне навантаження).

В системі «L-Ietronic» враховано, що щільність холодного повітря більша, ніж теплого: чим тепліше повітря, що засмоктується, тим гірше наповнення циліндрів за сталого положення дросельної заслінки. Інформація про температуру повітря надходить від датчика, вмонтованого у витратомір повітря, до електронного блока керування, який визначає дозу палива. На деяких моделях автомобілів додатково встановлюють висотний коректор, який інформує блок керування про зовнішній атмосферний тиск.

У режимі примусового холостого ходу дросельна заслінка закрита, і в блок керування надходить сигнал «холостий хід». Якщо при цьому частота обертання колінчастого вала двигуна більша за «відновлювану» частоту обертання, впорскування палива припиняється (зменшуються витрата палива і шкідливі викиди в атмосферу).

Рис. 6. Схеми систем впорскування палива «L-Ietronic» (α) і «Mono-Ietronic» (б):

1 — паливний бак; 2 — паливні насоси; 3 — фільтр; 4 розподільна магістраль; 5 — регулятор тиску палива в системі; в — підведення розрідження до регулятора тиску палива в системі; 7 — форсунка; 8 — блок циліндрів двигуна; 9 — датчик температури охолодної рідини; 10 — термореле; 11 — датчик-розподільник; 12 — електронний блок керування впорскуванням; 13 — вимикач положення дросельної заслінки; 14 — висотний коректор; 15 — витратомір повітря; 16 — блок реле; 17 — підведення повітря; 18, 20 — гвинти відповідно якості (складу) і кількості суміші на холостому ходу; 19 — клапан додаткового повітря; 21 — пускова форсунка; 22 — вмикач запалювання; 23 — регулятор холостого ходу з електродвигуном; 24 — потенціометр дросельної заслінки; 25 — лямбда-зонд; 26 — прилад комутації інформаційного сигналу про частоту обертання колінчастого вала двигуна, отриманого від системи запалювання; 27 — акумуляторна батарея

Система впорскування «LH-Ietronic». Це також система переривчастого впорскування палива низького тиску. Електронний блок керування (цифрова мікроЕОМ) узгоджує кількості повітря і палива в різних режимах роботи двигуна. Для запобігання потраплянню в циліндри не врахованого витратоміром повітря впускний тракт ретельно герметизований.

У системах «LH-Ietronic» застосовують термоанемометричний витратомір повітря. Вимірювальний елемент — платиновий струмопровід діаметром 0,07 мм, розташований у середині циліндричного повітряного каналу. Принцип дії — теплова енергія, потрібна для підтримання постійного перепаду температур між елементом, що нагрівається, і повітрям, яке обтікає (за одиницю часу), пропорційна масовій витраті повітря, яке проходить крізь заданий переріз потоку. Сталий перепад температур становить 150 °С; струм змінюється в межах 500 - 1500 мА. Величина струму нагрівання, потрібного для підтримання сталого температурного перепаду між повітрям і провідником, є мірою маси повітря, що надходить у двигун. Цей струм перетворюється на.імпульси напруги, які обробляє блок керування.

V. Самостійна робота на занятті:

Посібник «Двигуни внутрішнього згорання».

VI. Закріплення нового матеріалу:

- Отже, на цьому уроці ми з вами розглянули основні задачі і методи кінематичного дослідження механізмів. Давайте закріпимо пройдений матеріал.

1.Що називається системою впорскування палива Jetronic?

VII. Домашнє завдання

- Вашим домашні завданням буде вивчити конспект та взяти в бібліотеці підручник

Посібник «Двигуни внутрішнього згорання»

VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей студентів.

Виставляю оцінки студентам які відповідали.

Лекцію закінчено, ви можете бути вільними.

Практичне заняття № 1

Тема: Технічне обслуговування системи впорскування палива

Мета: навчити студентів проводити правильно ТО системи впорскування паливо; розвивати навики проводити ТО системам впорскування палива; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до даної теми та до її самостійного дослідження;

Матеріали і обладнання: Конспект, технічна література.

Тип уроку: формування навичок та умінь

Методи: словесний (фронтальне опитування), проблемно-пошуковий, наочно-демонстраційний,практичне завдання.

Між предметні зв’язки: фізика.

Студенти повинні знати: основні параметри для проведення ТО в ситемі впорскування палива.

Студенти повинні вміти: застосовувати знання на практиці

.

Хід уроку

I.Організаційний момент:

1.Зайти в аудиторію

2.Привітатися з студентами

3.Взяти список студентів

II. Актуалізація опорних знань:

3. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика.

4. Характеристика знань, умінь та навичок.

III. Активізація нового матеріалу:

1. Характеристика знань, умінь та навичок.

2. Повідомлення теми, мети практичного заняття.

IV. Формування вмінь та навичок:

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу:

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-26; просмотров: 172; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.222.166.127 (0.01 с.)