Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
I. Організаційний момент (1хв)Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Урок № Тема: означено-особові речення. Мета: сформувати в учнів знання про означено-особове речення, способами вираження в ньому головного члена; сприяти розвитку вміння аналізувати ці речення у висловлюваннях, моделювати й конструювати їх відповідно до комунікативного завдання; сприяти естетичному розвиткові особистості восьмикласників. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Методи і прийоми: бесіда, розповідь вчителя, самостійна робота Обладнання: дошка, підручник, схема. Література: Заболотний О.В. Рідна мова: Підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл./ О.В. Заболотний, В.В. Заболотний – К.: Генеза, 2008., Шабельник Т.М. Українська мова. 8 клас: Плани-конспекти уроків (для шкіл з української мови навчання)/ Т.М. Шабельник. – Харків.:Ранок, 2011. – 272с. Світлана Рубан. Означено-особове речення як різновид односкладних конструкцій // Дивослово. – 2009. - №10. – С.4-5. Перебіг уроку I. Організаційний момент (1хв) II. Перевірка домашнього завдання (3 хв) III. Актуалізація опорних знань (3хв) Складання асоціативного куща до теми «Односкладні речення». IV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку (2хв) - Означено-особові речення виражають різні спонукання – накази, прохання, побажання, заклики. Чи можемо ми без таких речень обійтись в повсякденному мовленні? - Напевно, ні, бо їх часто вживають у розмовному й художньому стилях. Отже, сьогодні ми будемо вчитися правильно і доречно використовувати такі речення у мовленні. V. Засвоєння нових знань (11хв) 1. Вправа 127 (4хв). 2. Опрацювання теоретичного матеріалу за підручником (5хв). 3. Слово вчителя (2хв): Односкладні речення є яскравим виражальним засобом. Означено – особові речення вживаються тоді, коли автор свідомо усуває своє «я» і наголошує на дії. Ці речення широко використовуються в художньому та розмовному стилях: (Ми) Гортаємо історії томи. Також використовуються в науковому стилі: (Ми) Розглянемо умови проведення хімічного досліду; офіційно-діловому: (Я) Вважаю своїм обов’язком довести до вашого відома. Означено-особові речення з головним членом у формі наказового способу служать засобом вираження експресії, волевиявлення, створення спонукальної, окличної інтонації.
|
||||
Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 10; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 13.58.200.16 (0.008 с.) |