I . Організація початку уроку 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

I . Організація початку уроку



Мета уроку:

навчальна:

- ознайомити дітей зі звуками [Н], [Н'] і буквою Н («ен»), з правильною артикуляцією цих звуків;

- вчити правильно вимовляти звуки [Н], [Н'] і виділяти їх у словах;

- формувати навички читання складами;

Розвивальна:

- удосконалювати навички читання, збагачувати словниковий запас учнів;

- розвивати вміння робити звуко-буквений та звуко-складовий аналіз слів;

- удосконалювати граматичний лад мовлення;

- розвивати зв’язне мовлення;

виховна:

- виховувати у дітей патріотичні почуття;

- виховувати почуття дружби й товариськості, старанність, бажання активно співпрацювати.

Хід уроку

I. Організація початку уроку

Привітання

Діти стоять у колі, кожен з учнів називає своє ім’я так, як йому подобається, щоб його називали; говорить слово-вітання, ввічливі слова».

Вчитель:

Давайте привітаємось,

 Давайте посміхнемося,

Давайте в очі глянемо.

І нам тепліше стане.

Раз рука, два рука,

Раз плече, два плече.

Голова вліво, вправо подивилась,

Посміхнулась, привіталась.

I. I. Мотивація навчальної діяльності.

Діти подивіться, хто сьогодні завітав до нас на урок. Це Настуся. Вона дуже любить вчитися і хоче подивитися, як ви працюєте на уроці. А прийшла вона до нас не сама в неї повний кошик цікавих ігор для нас. Хочете дізнатися, що за ігри нам підготувала Настуся  ?

- Отже, почнемо.

Ішла Настуся по стежинці

Загубила намистинки,

А ви їй допоможіть.

Їх швиденько зберіть. (Діти читають спочатку закриті склади на намистинках разом, по одному, потім відкриті склади).

Читання складів (закриті і відкриті).

 

 

ІН
ИН
ЕН

ОН
УН
АН

НУ
НА
НО

НЕ
НІ
НИ

Як звати намистинки букви «ен «? (а, о, у, и).

Якщо буква «ен «стане поруч із якимось з намистинок, то утвориться прямий склад.

Якщо букви-намистинки стануть поруч букв «ен», то утвориться обернений склад.

Діти, утворіть обернені склади.

Прочитайте їх ще раз.

Складання слів.

Які слова сховалися?

На-сос
Си-ни
Са-ни

 


                                                                                                                            

Сло-ни
Но-жи-ці
Ба-нан

 


                                                                                       

 

Діти, давайте ще раз прочитаємо слова, приєднуючи склади один до одного.

III. Створення ситуації успіху.

Робота над загадкою.

Настуся дуже любить тварин.

А для того щоб дізнатися, яка тварина найбільше їй до вподоби треба для початку відгадати нам загадку.

 

Хто це?

Чому я запитала «хто це? «?

Діти, які слова допомогли вам відгадати загадку?

Який звук ми чуємо на початку слова? Який він?

Чи знайомі ми з цим звуком?

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми познайомимося зі звуками  [Н], [Н'] та буквами, що позначають ці звуки.

Позначте його ф ішкою.

б) звуко-складовий аналіз слова «ніс».

- Пригадайте загадку, де ріг у носорога?

- Проінтонуйте звуки у слові «ніс». Назвіть ланцюжок звуків.

- Дайте їм характеристику.

- Виділіть перший звук у слові. Який він?

- Приголосний м’який [Н'].

Позначення його фішкою.

- Чим схожі звуки [Н], [Н']? (подібні за вимовою).

- Чим відрізняються?

2. Гра «Знайди слово з і звуком [Н], [Н'].

Настуся принесла свої малюнки. Подивіться як гарно вона малює.

Назвіть кого намалювала дівчинка. (Слон, кінь, ворона, півень, коник).

Назвіть слова, у яких чуємо приголосний твердий звук [Н].

Назвіть слова, у яких чуємо приголосний м’який звук [Н'].

Якими буквами позначаємо на письмі ці звуки?

VI. Ознайомлення з буквами Нн.

Розглянь букви «ен».

Коли будемо вживати велику букву «ен»? Рядкову?

Порівняння друкованих великої і малої букв «ен».

Діти, подумайте та скажіть на що вам схожа буква «ен»?

Друкування букви «Нн «.

- Діти, а зараз прошу вас відкрити свої  зошити. Покладіть їх під нахилом. Роздивіться уважно зразок літер. (Вчитель показує зразок друкування букв на дошці і пояснює).

Самостійно до кінця рядка надрукуйте літери «ен «.

Фізкультхвилинка.

Вранці часу я не гаю,

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко бігаю, стрибаю.

І не стомлююсь ні трішки,

Бо я дужі маю ніжки.

VII. Вправи з читання.

Робота над словами.

Буква «ен «задерла носа,

Поглядає трохи скоса:

Слів зі мною так багато,

І у всіх сьогодні свято.

Не забудьте привітати.

Іменинників назвати.

Прочитайте слова.

До якого слова ви поставите запитання «хто? «, Чому?

Прочитайте односкладові слова, двоскладові.

Які слова ви не прочитали? Чому?

Визначте кількість складів в цих словах.

Яке слово найдовше?

- Діти, а зараз відкрийте свого Букварика на с. 66.

- Погляньте у нас га малюнку зображені три гарних букви «ен «і кожна з них щось робить. Давайте подивимося і скажемо, що вони роблять.

- Що на першому малюнку робить буква «ен»?

У слові ножиці буква «ен» де стоїть у слові?

- А що робить буква «ен «на другому малюнку?

- У слові книжка, де ми чуємо звук [Н]?

- А на третьому малюнку у нас дві букви «ен «, подумайте та скажіть чому.

Речення.

- Он (півник).

- Ну! Ну! Півнику!

- На півнику, зернятка!

- Що стоїть у кінці цих речень?

Як їх треба прочитати?

У Настусі є друг якого звати Щебетунчик. Він дуже любить говорити і розповідати цікаві історії.

- Діти давайте його послухаємо.

На-на-на – у лісі сосна.

Ні-ні-ні – дятел на сосні.

Ни-ни-ни – у Ніни ковзани.

Не-не-не – сонечко сумне.

Діти, який звук Щебетунчик часто повторював?

Пов і домлення.

Склади он та на можуть виступати в реченні окремими словами.

Ну – вигук.

Читання речень ланцюжком.

Читання слів.

Діти, Відкрийте буквар на с. 68.

Послухайте слова, слідкуючи за мною «Букварем «.

Чому слова «Ніна «, «Інна «надруковані з великої літери?

Напівголосно самостійно правильно прочитайте слова, усвідомлюючи прочитане.

Прочитайте ланцюжком. Під час читання будьте уважними.

Вибіркове читання.

Прочитайте імена дітей.

Прочитайте слова з приголосним м’яким звуком [ Н' ] на початку слова.

Мовні загадки.

Діти, зараз я прочитаю вам невеличкий текст, а ви уважно послухайте, бо потім я буду вам задавати питання, а ви будете відповідати.

У нас сьогодні концерт.

На сцені Інна і Ніла. Вони одягли українське вбрання. На них вишиванки, сині спіднички і червоні чобітки. На Інні віночок. А в Ніли - намисто. Дівчатка співають гарну пісню.

- Діти, про кого я розповідала?

- Що дівчатка зробили?

- У що одягнені дівчатка?

- А про яке свято  говориться в тексті?

- Діти, підніміть руку, хто був на концерті.

- А хто хоче з вас розповісти на якому останньому концерті ви були та з ким ходили?

- Що дівчатка роблять?

- Діти, з якими звуками ми сьогодні грали, подумайте та назвіть слова з цими звуками.

- Який звук чуємо на початку цих слів? Назвіть парний йому по твердості.

IX. Підсумок уроку.

- Діти, давайте пригадаємо хто до нас сьогодні приходив на урок?

- Виділіть перший звук у цьому слові. Дайте йому характеристику.

-  А якою буквою  ми позначаємо звуки [Н] і [Н']?

 

 

Мета уроку:

навчальна:

- ознайомити дітей зі звуками [Н], [Н'] і буквою Н («ен»), з правильною артикуляцією цих звуків;

- вчити правильно вимовляти звуки [Н], [Н'] і виділяти їх у словах;

- формувати навички читання складами;

Розвивальна:

- удосконалювати навички читання, збагачувати словниковий запас учнів;

- розвивати вміння робити звуко-буквений та звуко-складовий аналіз слів;

- удосконалювати граматичний лад мовлення;

- розвивати зв’язне мовлення;

виховна:

- виховувати у дітей патріотичні почуття;

- виховувати почуття дружби й товариськості, старанність, бажання активно співпрацювати.

Хід уроку

I. Організація початку уроку

Привітання

Діти стоять у колі, кожен з учнів називає своє ім’я так, як йому подобається, щоб його називали; говорить слово-вітання, ввічливі слова».

Вчитель:

Давайте привітаємось,

 Давайте посміхнемося,

Давайте в очі глянемо.

І нам тепліше стане.

Раз рука, два рука,

Раз плече, два плече.

Голова вліво, вправо подивилась,

Посміхнулась, привіталась.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2021-04-20; просмотров: 39; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.237.255 (0.032 с.)