Інструкційно – методична карта № 2 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Інструкційно – методична карта № 2



(навчальна практика із набуття первинних професійних умінь і навичок з дисципліни «Теорія держави і права» )

Практичне заняття № 2 (2 години)

Самостійна робота - 10 годин

Тема заняття:  Джерела (форми) права України, їх види. Елементи норми права.

Зміст заняття: визначення джерел (форм) права України та їх видів.

Мета заняття:

навчальна – застосовувати нормативні акти у сфері певної соціальної діяльності фізичних та юридичних осіб.

виховна - сприяти формуванню правової свідомості, правової культури студентів.

 

Методичне забезпечення:

1. Конституція України. К.: Атіка, 2010.

2. Скакун О.Ф.. Теорія права і держави. – К.: Алерта, 2009.

3. Волинка К. Г. Теорія держави і права. – К.: МАУП, 2006.

4. Загальна теорія держави і права. Підручник для студентів спеціальностей вищ навч закладів. За ред. М. В. Цвіка. – Х.: Право, 2002.

5. Теорія держави та права. Наочний посібник для студентів технікумів та коледжів. – К.: НМЦ «Укоопосвіта», 2001.

 

Хід заняття

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація опорних знань.

2.1. Визначте види джерел (форм) права.

2.2. Дайте порівняльну характеристику нормативно – правового акта та нормативно – правового договору.

2.3. Дайте порівняльну характеристику правового звичаю та судового чи адміністративного прецедента.

3. Вирішення практичних завдань.

 

Завдання 1. Визначте та проаналізуйте до яких форм (джерел) права належать:

а) Конституція України;

б) Закон України «Про міліцію»;

в) Указ Президента України «Про систему центральних органів виконавчої влади»

г) Постанова Верховної Ради України «Про Регламент Верховної Ради України»;

д) матеріали науково – практичної конференції на тему: «Державно – правова реформа в Україні».

 

Завдання 2. Визначте відповідність ознак конкретній формі (джерелу) права

1 Добровільне і узгоджене рішення двох чи більше сторін, яке містить юридичні норми Нормативно – правовий акт
2 Ухвалюється чи санкціонується уповноваженими органами держави Правовий звичай
3 Складається стихійно протягом тривалого часу Судовий прецедент
4 Рішення конкретної справи, яке стає обов’язковим для вирішення подібних справ у майбутньому  Нормативно – правовий договір

 

Завдання 3. Вкажіть та обґрунтуйте, якими із зазначених ознак характеризується нормативно – правовий акт:

а) має зовнішню форму у вигляді певного писемного документу; 

б) приймається згідно з чітко встановленою процедурою;

в) містить нові норми чи змінює, скасовує чинні;

г) надає волі народу характеру;

г) є рішенням з конкретної справи, яке є обов’язковим для вирішення подібних справ у майбутньому.

д) містить індивідуальні приписи, адресовані певним суб’єктам;

е) призначений для вирішення конкретних юридичних справ;

є) не містить норм права і не вносять безпосередньо змін у законодавство.

 

 

Завдання 4. Визначте відповідність нормативно – правових актів суб’єктом нормотворчості

 

1 Інструкції, вказівки, нормативні накази Верховна Рада
2 Нормативні накази Президент
3 Укази Кабінет Міністрів
4 Рішення Керівники міністрів і відомств
5 Декрети і постанови Місцеві ради
6 Закони і постанови Виконавчі комітети місцевих рад
7 Рішення і нормативні ухвали Керівники обласних і районних державних адміністрацій

 

          

 

Самостійна робота

Проаналізувати основні види та способи тлумачення норм права.

 

 

Викладач       І. Г. Губський

 

Інструкційно – методична карта № 3

(навчальна практика із набуття первинних професійних умінь і навичок з дисципліни «Теорія держави і права» )

Практичне заняття № 2 (2 години)

Самостійна робота - годин

Тема заняття:  Джерела (форми) права України, їх види. Елементи норми права.

Зміст заняття: аналіз системи права України та стадій правотворення в Україні.

Мета заняття:

навчальна – застосовувати нормативні акти у сфері певної соціальної діяльності фізичних та юридичних осіб.

виховна - сприяти формуванню правової свідомості, правової культури студентів.

 

Методичне забезпечення:

1. Конституція України. К.: Атіка, 2010.

2. Скакун О.Ф.. Теорія права і держави. – К.: Алерта, 2009.

3. Волинка К. Г. Теорія держави і права. – К.: МАУП, 2006.

4. Загальна теорія держави і права. Підручник для студентів спеціальностей вищ навч закладів. За ред. М. В. Цвіка. – Х.: Право, 2002.

5. Теорія держави та права. Наочний посібник для студентів технікумів та коледжів. – К.: НМЦ «Укоопосвіта», 2001.

 

Хід заняття

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація опорних знань.

2.1. Визначте і охарактеризуйте поняття «система права».

2.2. Вкажіть структурні елементи системи права.

2.3. Назвіть стадії (етапи) нормотворчого процесу.

2.4. Дайте порівняльну характеристику понять  «норма права» та «галузь права».

2.5. Зробіть порівняльну характеристику понять «правовий інститут» та «підгалузь права».

2.6. Розкрийте спільні та відмінні ознаки галузей матеріального та процесуального права.

3. Вирішення практичних завдань.

Завдання 1.

1.1.Розташуйте у правильній послідовності правотворчого (нормотворчого) процесу.

 

№ з/п Етапи нормотворчого процесу
1 Підписання НПА
2 Прийняття НПА (закону)
3 Підготовка тексту проекту НПА
4 Обговорення проекту НПА та його наступне доопрацювання
5 Нормотворча (законодавча) ініціатива
6 Прийняття рішення про підготовку проекту НПА
7 Оприлюднення НПА шляхом опублікування або безпосереднього доведення до виконавців
8 Попередня експертиза проекту НПА
9 Присвоєння реєстраційного номера

 

 

1.2. Розташуйте у правильній послідовності та об’єднайте зазначені етапи у стадії правотворчого (нормотворчого) процесу:

 

№ з/п Стадії нормотворчого процесу
1 Посвідчувально – інформаційна стадія
2 Стадія прийняття проекту НПА
3 Перед проектна стадія
4 Проектна стадія

 

 

Завдання 2.

Вкажіть суб’єктів, що мають право законодавчої ініціативи:

1. Прем’єр – Міністр;

2. Міністри;

3. Народні депутати;

4. Президент;

5. Голова НБУ;

6. Ректор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка;

7. Кабінет Міністрів;

8. Конституційний Суд України;

9. Верховний Суд України.

          

Завдання 3.

           З’ясуйте зміст правової норми у ч. 1 ст. 186 КК України логічним способом тлумачення.

 

Завдання 4.

Знайдіть правильні визначення структурних елементів системи тлумачення:

 

№ з/п Структурні елементи Визначення
1 Об’єкт тлумачення Зміст (смисл) тексту юридичного акта
2 Суб’єкт тлумачення Правильне й одноразове розуміння норм права та правильне й однакове застосування і реалізація норм права
3 Предмет тлумачення Норма права, що виражає в приписах законів і підзаконних актів
4 Мета тлумачення Органи держави, посадові особи, громадські організації, окремі громадяни.

Викладач       І. Г. Губський

 

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2020-12-09; просмотров: 52; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.223.106.100 (0.01 с.)