Зазначте, будь ласка, в робочих зошитах  дату та тему уроку , далі працюєте за конспектом 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Зазначте, будь ласка, в робочих зошитах  дату та тему уроку , далі працюєте за конспектом



Зазначте, будь ласка, в робочих зошитах  дату та тему уроку, далі працюєте за конспектом

Тема. Андр і й Малишко. «Прометей»                         16.04.2020          8 клас

Мета:

- акцентувати увагу на особливостях аналізу образів поеми; пояснювати символізм образу Прометея (символ мужності, нескореності, любові до людей); характеризувати образ головного героя поеми.

- розвивати навички висловлення власних думок з приводу прочитаного, проведення аналогій із сучасністю; активізувати пізнавальну активність учнів, уяву, увагу; розвивати творчі здібності школярів;

- виховувати мужність, стійкість, почуття патріотизму, честі та обов'язку, поваги до воїнів-визволителів.

                                           Хід уроку

I.Оргмомент.

II. Актуалізація опорних знань.

Епіграфомнашого уроку я обрала слова Джорджа Байрона (записати в зошити)

 

                                                                 У тому твій небесний гріх,

Що людям зменшив ти страждання,

Що світлом розуму й пізнання

На боротьбу озброїв їх.

    Джордж Гордон Байрон

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

  Образ Прометея у поемі «Кавказ» Т.Г Шевченка, яку він присвятив своєму другу, військовому лікарю Якову де Бальмену, висвітлений по-новому. Приятель поета загинув на Кавказі 26 липня 1845 року. У свідомості поета Кавказ асоціюється зі стражданнями прикутого до скелі напівбога. Для Шевченка Прометей – символ стійкості народу, який бореться і перемагає. Сьогодні ми теж звернемось до образу Прометея, але у творчості іншого поета. Це Андрій Самійлович Малишко.

Учитель.Давайте пригадаємо легенду про Прометея (прочитати).

Легенда про Прометея

Промете́й (грец. Προμηθεύς, лат. Prometheus — провидець) — у грецькій міфології віщий і добрий син титана Япета й німфи Клімени Фетіди (варіанти: Асії, Феміди), брат Атаманта, Менетія та Епіметея, батько Девкаліона. Викрав з Олімпу вогонь і передав його людям, за що був ув’язнений богами.

Під час суперечки про зменшення жертв богам став на бік людей, які жили надголодь і були безсилі проти могутніх олімпійців. Прометей поділив забитого бика на дві частини. В одну купу склав усе м'ясо й накрив шкурою тварини, а в другу — самі кістки, поклавши на них шматки жиру. Зевс, уведений в оману, вибрав купу, яка лисніла смачним жиром. Відтоді люди стали приносити в жертву богам кістки, тобто гіршу частину вбитої тварини, а самі їли м'ясо. Зевс розгнівався на людей і забрав у них вогонь, однак Прометей викрав вогонь з Олімпу і приніс його людям у тростинці (відгомін прадавнього способу добування вогню тертям шматків дерева). Так людський рід було врятовано від голоду й холоду. Прометея за протидію богам Зевс звелів прикути до однієї із скель Кавказу і пробити йому списом груди. Щоранку на скелю сідав орел і гострим дзьобом рвав печінку. За ніч печінка відростала, а вранці орел прилітав знову, щоб карати титана. Багато тисячоліть терпів Прометей тяжкі муки, аж поки Геракл (за згодою Зевса, який бажав прославити свого сина) убив орла й визволив титана.

 

Учитель. Що до образу Прометея в літературі, музиці, живопису можна додати: (прочитати)

ОБРАЗ ПРОМЕТЕЯ В МИСТЕЦТВІ

Прометей відкриває галерею так званих вічних образів, до яких постійно звертатиметься людство. Есхіл присвятив титанові ряд трагедій, з яких збереглася лише одна — «Прометей закутий». Прометей Есхіла втілює розум і силу духу, волелюбність і велич подвигу в ім'я щастя людей.За нової епохи образ титана Прометея знаходимо в Гете, Байрона, Шеллі. Він надихав славетних майстрів пензля Мікеланджело, Тіціана, Рібейру, Сальватора Розу, композиторів Бетховена, Ліста, Танєєва, Скрябіна. Образ Прометея поширений і в українській літературі. Тарас Шевченко, Леся Українка (її називають дочкою Прометея) Іван Франко, Максим Рильський, Андрій Малишко увічнили у своїх творах пам’ять про гордого титана Прометея. У переносному значенні Прометей, як і поняття «прометеїзм», «прометеїв вогонь», є уособленням самовідданості, шляхетних почуттів і вчинків людини, незгасного прагнення досягти високої мети.

Учитель. Д айте відповідь, що ж таке «вічний образ». (записати в зошити)

(Вічний образлітературний або міфологічний персонаж, який має не лише вузько історичне чи національне, а й загальнолюдське значення, є актуальним для всіх часів і народів, його ніколи не можна витлумачити остаточно).

Подвиг безіменного розвідника по своїй суті й по своїй величі перегукується із древнім міфом про титана, який приніс людям вогонь і знання, віковічно страждав, катований богом-тираном, але не скорився.

Солдат звертається до людей, — без відчаю, без тіні розпачу, — із закликом боротися до кінця з ворогом. Він вірить, що справа, за яку віддає своє життя, все одно переможе. Впевненість у перемозі робить його твердим і непохитним у найважчу хвилину життя, здатним віддавати промінь і силу своєї впевненості іншим.

Мужній, хоробрий, сміливий

Досвідчений розвідник

Гуманна людина

Ніжний син

Вірний товариш

Мрійник, людина з гумором

V. ТВОРЧА РОБОТА

Складіть вірш-сенкан про Прометея (приклад)

Прометей

Мужній, співчутливий

Терпить муки заради ідеї

Герой

Висновок.

Іскра незгасимого вогню Прометея палає в серці кожного, хто хоч раз, не рахуючись з власними справами, прийшов на допомогу ближньому; хто допоміг нужденним не задля реклами, а за покликом душі; хто витратив час і сили на облаштування рідного міста чи села; хто не побоявся підняти свій голос на захист справедливості та виступив проти беззаконня, нехтуючи погрозами і залякуваннями; хто творить красу просто заради того, щоб світ став хоч трішечки кращим … Хіба кожен з нас не здатен на це? Варто лише підтримувати ці іскорки людяності, не давати їм згаснути, живити своєю любов’ю, і їхнє сяйво розжене морок байдужості, хоча б навколо тебе.

Тож не потрібно ставати титаном чи богом, достатньо бути Людиною!

Чи не про це, зрештою, нагадують нам вічні образи світової літератури?

VІІ. Підбиття підсумків уроку.

 1. Рефлексія. Незакінчене речення.

Продовжіть речення:

· «Без Прометеїв людство…»

«Найбільше мене вразило в поемі…»

VІІІ. Повідомлення домашнього завдання.

Вивчити записи в зошиті, уривок від слів «Ну от і все…» до «Це наш, ми кров дамо за кров» (5-7 куплетів).

Зазначте, будь ласка, в робочих зошитах  дату та тему уроку, далі працюєте за конспектом



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2020-11-23; просмотров: 77; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.223.106.100 (0.006 с.)