Методика проведення уроку музики у 8 класі за темою «Життєвий і творчий і шлях Френка Сінатри» із використанням сучасних технологій 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Методика проведення уроку музики у 8 класі за темою «Життєвий і творчий і шлях Френка Сінатри» із використанням сучасних технологій



Тема уроку: « Життєвий і творчий шлях Френка Сінатри »

Мета. Ознайомлення учнів з творчістю Френка Сінатри.

Поглибити знання учнів про творчість Френка Сінатри.

Закріпити знання про музичний напрямок джаз-свинг.

Виховувати інтерес до музики Френка Сінатри.

Музичний матеріал: Пісні, виконані Френком Сінатрою:

1. «Moonlight Serenade» музика Г. Міллер, слова Мітчел Періш.

2. «Let it Snow» музика Ж. Стайла, слова С. Канн.

3. «My Way» музика Ж. Рево і К. Франсуа, слова Ж Тібо і К. Франсуа.

Тип уроку: тематичний урок.

Обладнання: Мультимедійна система, комп’ютер (нетбук), колонки, записи пісень, презентація, набір тестів.

Хід уроку (слайд «Тема уроку»)

8. Організаційний момент (організація класу, перевірка присутніх, оголошення теми уроку).

9. Проведення лекції «Ознайомлення з творчістю Френка Сінатри», з використанням презентації.

10. Відповіді на запитання за матеріалом лекції.

11. Прослуховування пісень, виконаних Френком Сінатрою.

12. Відповіді на запитання після прослуховування кожної пісні.

13. Закріплення знання про музичний напрямок джаз-свінг.

Питання до класу за матеріалами лекції.

1. Які пісні у виконанні Френка Сінатри ви прослухали?

2. Який музичний напрямок використовував Френк Сінатра при виконанні музичних творів?

3. Яким чином можна охарактеризувати музичний напрямок джаз-свінг?

Відповіді.

1. На уроці ми прослухали пісні «Moonlight Serenade» (муз. Г. Міллера, сл. Мітчел Періш), «Let it Snow» (муз. Ж. Стайла, сл. С. Канна), «My Way» (муз. Ж. Рево і К. Франсуа, сл. Ж Тібо і К. Франсуа).

2. Всесвітньо відомими стали слова німецького поета Г. Гейне: «Музика починається там, де слова втрачають свою силу». Музика – це мистецтво звуків, в яких втілено почуття, духовний стан людини, зміни її настроїв. Мовою музики можна передати всі людські почуття - радість, сум, надію, розчарування, спокій, захоплення. І саме джаз, та його окрему ланку – свінг, при виконанні музичних творів використовував Френк Сінатра.

3. Свінг (swing) — направлення джазової музики, що найбільш широко представлене в виконавській практиці великих джазових оркестрів. Термін «свінг» у джазі має декілька смислових значень. Наприклад, якщо кажуть що у грі виконавця джазу немає свінгу, це зазвичай свідчить про те, що у виконанні музиканта відсутня інтенсивна бітова пульсація —хвилеподібний рух, котрий складається на контрасті біта та офф-біта, виробляючи враження розкачки, або свінгу. Для професіональних джазменів термін «свінг» — це те відчуття, у відсутності якого неможливо зіграти джаз.

Прослуховуємо пісню «Moonlight Serenade» музика Г. Міллер, слова Мітчел Періш.

Запитання до прослуханої пісні.

1. Коли і до якого фільму була написана ця пісня?

2. Що вам найбільш сподобалось у виконанні пісні?

Відповіді до запитань.

1. Пісня «Серенада місячного світла» була написана у травні 1939 року для американського не кольорового музичного кінофільму «Серена́да со́нячної доли́ни (англ. Sun Valley Serenade). Музична картина булла спрямована на всі вікові категорії.

2. Пісня «Серенада місячного світла» - це найпопулярніша американська лірична пісня, яка впливає на слухачів, як релаксуюча музика, яка вимагає взаєморозуміння та доброзичливості у стосунках людей.

Прослуховуємо пісню «Let it Snow» музика Ж. Стайла, слова С. Канн.

Запитання до прослуханої пісні.

1. Ким написана і чому присвячена пісня «Let it Snow»?

2. Які відомі співаки виконували цю пісню?

Відповіді до запитань.

1. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! - одна з найвідоміших різдвяних американських пісень, що виконується на англійській мові. Була написані у дуже жаркий липневий день у 1945 році поетом Семмі Каном и композитором Жюлем Стайном. За роки свого існування була виконана великою кількістю музикантів (відомо не менш як 20 переспівувань цієї пісні, що свідчить про її надзвичайну популярність.

2. Першим цю пісню виконав Вон Монро. Після її переспівав Дін Мартін. Набула великої популярності у виконанні різних співаків. Цікавим є той факт, що, 25-мілліонною піснею, що була реалізована крізь онлайн-магазин Apple, відбулася композиція Френка Сінатри. Крім вище названих композицію виконували також Элла Фітцжеральд, Енді Уільямс, Кліфф Річард, Джуді Колінс та інші. Цю пісню виконують також в кінці 2-х фільмів в серії Die Hard (Міцний горішок та Міцний горішок – 2).

Прослуховуємо пісню «My Way» музика Ж. Рево і К. Франсуа, слова Ж Тібо і К. Франсуа.

Запитання до прослуханої пісні.

1. Коли була записана пісня, і який рейтинг вона мала у американському суспільстві?

2. Що відображається в англійській версії пісні?

Відповіді до запитань.

1. «My way» (англ. «По-своєму», "Мій шлях") - одна з найпопулярніших естрадних пісень середини XX століття, англійський текст котрої написаний Полом Анкой для Френка Сінатри. Ф. Сінатра записав студійний варіант 30 грудня1968 року, а з початку 1969 року пісня була представлена глядачам і довго займала найвищі щаблі у музичних рейтингах США та Великобританії.

2. У пісні розповідь ведеться від першого лиця. Людина пройшла, як їй здається практично весь свій життєвий шлях. Настав час підвести висновки у житті. Не дивлячись на помилки та складності, що зустрічались на життєвому шляху, життя пройдене творчо та достойно. У пісні особливо наголошується, що кожна людина повинна говорити те, що вона відчуває й у що вірить, не повторюючи слова тих, хто не має свого міркування. Розповідач вважає, що він завжди поступав, як вважав за потрібне, і це є головним у житті.

Підсумок уроку.

6. З творчістю якого співака ми познайомилися?

7. Яка пісня за його виконанням найбільше сподобалась, і чому? (проаналізувати відповіді учнів трьох груп, відповідно до уподобання кожної пісні, що були прослухані у виконані Френка Сінатри).

8. Вияснити, зацікавив учнів чи ні музичний напрямок джаз-свінг, і як ілюстрація до нього - творчість Френка Сінатри?

9. Вирішення тестів за темою уроку.

10. Перевірка тестів та остаточне оцінювання, з повідомленням оцінки, яку отримав учень під час уроку.


Тести

для остаточної перевірки отриманих знань учнями 8 класу з теми

« Життєвий і творчий шлях Френка Сінатри »

Тест 1.

У якій з пісень, що були прослухані на уроці розповідається про життєвий шлях людини?

1. «Moonlight Serenade» музика Г. Міллер, слова Мітчел Періш.

2. «Let it Snow» музика Ж. Стайла, слова С. Канн.

3. «My Way» музика Ж. Рево і К. Франсуа, слова Ж Тібо і К. Франсуа.

4. Ні одна не присвячена

Тест 2.

Яка пісня присвячена різдвяним святам?

1. «Moonlight Serenade» музика Г. Міллер, слова Мітчел Періш.

2. «Let it Snow» музика Ж. Стайла, слова С. Канн.

3. «My Way» музика Ж. Рево і К. Франсуа, слова Ж Тібо і К. Франсуа.

4. Ні одна не присвячена

Тест 3.

Яка з прослуханих пісень є найбільш ліричною?

1. «Moonlight Serenade» музика Г. Міллер, слова Мітчел Періш.

2. «Let it Snow» музика Ж. Стайла, слова С. Канн.

3. «My Way» музика Ж. Рево і К. Франсуа, слова Ж Тібо і К. Франсуа.

4. Серед названих - немає

Тест 4.

4. Який музичний напрямок використовував Френк Сінатра при виконанні прослуханих музичних творів?

1. Блюз

2. Джаз

3. Джаз-стінг

4. Модальний джаз

 

Відповіді до тестів: 1.3, 2.2, 3.1, 4.3.


Висновки до другого розділу

1. Розроблення сучасних методів інтерактивного навчання дітей різного віку у загальноосвітніх школах, в тому числі з музичного виховання, як необхідність приєднання до освітньої Болонської системи потребує активності ті особистої участі вчителя у формуванні уроку в старших класах загальноосвітньої школи.

2. На уроках музики у старших класах необхідно вирішувати наступні розвиваючі задачі: розвиток здібностей (особливо музично-творчих), уваги, музичного слуху, співочого голосу, пам'яті, уяви, мислення. Розвиток творчих здібностей є особливо гострою проблемою методики музичного виховання.

3. Вивчення сучасних напрямків музичного мистецтва, сприяє зацікавленості навчання музиці взагалі, а особливо у підлітковому віці, що сприяє розвитку творчої та інтелігентної особистості під керівництвом освіченого викладача.


 

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

1. Творча природа музичного мистецтва відкриває великі можливості для творчості вчителя музики. Адже вона проявляється не тільки в свідомості, але й у інтерпретації музичних творів на основі розуміння композиторського задуму, ідеї, художнього образу і змісту твору., виконання твору. Вирішальну роль в цьому відіграють: музично-слухова уява, інтелект музиканта, його музичний досвід, володіння засобами музичної виразності.

2. Творчість вчителя обумовлена специфікою його діяльності, яка носить публічний характер, відбувається в певній аудиторії і потребує вміння керувати своїми почуттями та настроями. При цьому творчий процес набуває двобічного характеру: з однієї сторони, творчість вчителя, з другої - на основі застосованих стимулюючих методів виникає творча діяльність учнів.

3. В теперішній час використання вчителем власної креативності, фантазії, досвіду є гарантією здобуття і розробки своїх активних методів навчання учнів. При плануванні уроку необхідно пам’ятати, що дітям подобаються нестандартні підходи, необхідно використовувати проектну діяльність, із заведенням портфоліо успіхів учнів тощо. А головне необхідно буди щирими та частіше посміхатися своїм вихованцям, необхідно зробити світ навчання дивовижним, яскравим та різноманітним!

 


 

Список використаних джерел

1. Апраксина О. А. Методика музыкального воспитания в школе: Учебн. пособие. — М.: Просвещение, 1983. — С.54-57.

2. Баренбойм Л. А. Музыкальная педагогика и исполнительство. — М.: Музыка, 1974. — С.12-15.

3. Дьяченко Н. Г. и др. Теоретические основы воспитания и обучения в музыкальных учебных заведениях / Н. Г. Дьяченко, И. А. Котляревский, Ю. А. Полянский. — К.: Муз. Украина, 1987. — С.22-33.

4. Михайличенко О. В. Основы общей и музыкальной педагогики / Основи загальної та музичної педагогіки: теорія та історія: Навчальний посібник (двомовний) / Вид. друге. Доп. та перероблене. — Суми: Козацький вал, 2009. — 211 с.(Рекомендований МОН України для вищих навчальних закладів, лист № 14/18-Г-2206 від 27.10.2008).[10]

5. Ростовський О.Я. Лекції з історії західноєвропейської музичної педагогіки: навчальний посібник. - Ніжин: Видавництво НДПУ ім.М.Гоголя, 2003. - 193 с.

6. Рудницька О. П. Педагогіка: загальна та мистецька. — Київ: АПН України, 2002. — С. 32-60.

7. Халабузарь П. В., Попов В. С. Теория и методика музыкального воспитания: Учеб. пособие. — 2-е изд., перераб. и доп. — СПб, 2000. — С.6-13.

8. Художественное образование на Украине / Мистецька освіта в Україні: теорія і практика: колективна монографія / О. П. Рудницька [та ін.]; заг. ред. Михайличенко О. В., редактор Г. Ю. Ніколаї. — Суми: СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2010. — 255 с. [11]

9. Падалка Г.М. Педагогіка мистецтва: Теорія і методика викладання мистецьких дисциплін. – Київ: Освіта України, 2008. – 274 с.

10. 12. Ростовський О.Я. Теорія і методика музичної освіти: Навч.-метод.посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 640 с

11. Рудницька О.П. Педагогіка: загальна та мистецька: Навчальний посібник. – Тернопіль, 2005.

12. Олексюк О.М., Ткач М.М. Педагогіка духовного потенціалу особистості: сфера музичного мистецтва: навч. посіб. / О.Олексюк, М.Ткач. – К.: Знання України, 2004. – 264 с.

13. Олексюк О.М., Ткач М.М. Музично-педагогічний процес у вищій школі: формат модернізації: Навчальний посібник. – К.: Знання України, 2009. – 123 с.

14. Олексюк О.М. Музична педагогіка: Навчальний посібник. – К.: КНУКіМ, 2006. – 188 с.

15. Масол Л.М. та ін. Вивчення музики в 1-4 кл.: Навчально-методичний посібник.- 2003

16. Масол Л.М. та ін. Вивчення музики в 5-8 класах: Навч.-метод. посібник для вчителів. – Х.: Скорпіон, 2003. – 128 с.

17. Масол Л.М. Загальна мистецька освіта: теорія і практика. – К.: Промінь, 2006.- 134 с.

18. Лобова О.В. Формування основ музичної культури молодших школярів: теорія та практика: [Монографія] / Ольга Лобова. – Суми: ВВП „Мрія” ТОВ, 2010. – 516 с.

19. Дидактика. Навчальний посібник /Малафіїк І. В. – К. Кондор, 2009.- 406 c.

20. Алієв Ю.Б. Настольная книга учителя-музыканта. - М., 2000.- 170 с.

21. Челышева И.В. Формы, методы и приёмы организации медиаобразовательного процесса в школе и вузе / И.В. Челышева // Шкільна бібліотека плюс. – 2011. - №7-8. – С. 39-47.

22. Красильникова М. Ідеї Д.Б. Кабалевського в світлі оновлення змісту музичної освіти. /Мистецтво в школі. - 1997. - № 3. С. 5-12.

Посилання

  • http://enc-dic.com/print/pedagogics/1096/
  • http://www.deti.spb.ru/catalog/music/chmusic
  • http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_music/5240/Музыкальное
  • http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_music/5235/Музыкальное
  • http://mikhaylithenko.ucoz.ru/index/mikhajlichenko_o_v_obshhie_metody_i_formy_organizacii_muzykalnogo_vospitanija_statja/0-5
  • http://www.nbuv.gov.ua
  • http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/vchu/N125/N125p163-166.pdf

ДОДАТКИ

1. План проведення уроку музики у 8 класі за темою «Життєвий і творчий шлях Френка Сінатри»

2. Текст проведеної лекції

3. Матеріали для контролю засвоєного матеріалу

Питання для самоконтролю

Тести для контролю отриманих знань

1.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-10; просмотров: 97; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.191.147.190 (0.028 с.)