Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Виділення газових шкідливостей
Виділення (СО2) визначають сумуванням газовиділень групами осіб (мужчин, жінок, дітей), залежно від фізичного навантаження, за формулою: Мсо2 = mco2 . n, л/год; Де: mco2 – кількість вуглекислого газу, яка виділяється однією людиною,л/год; mco2 = 15 л/год (табл..5.28 [1]); n – кількість осіб, які перебувають у приміщенні, люд.
Мсо2 = 15·1110 = 16650, л/год.
4.2.4 Т епловтрати через зовнішні захищення Втрати через зовнішню стіну: Qзс = kз ст·Fст·(tв - tч.о )·n, Вт; kз ст – коефіцієнт теплопередачі стіни будинку (кінозалу), Вт/(м3 оС), k = 0,40Вт/(м2 оС); n – коефіцієнт, який зменшує розрахункову різницю температур (tв – tз); Тепловтрати через зовнішні захищення вираховую і заношу в таблицю 3. Таблиця 3
Визначаю температуру витікального повітря: оС Втрати через горищне перекриття: Qпер= Fп·kп ·(tв-tз)· n, Вт Kп – коефіцієнт теплопередачі перекриття будинку (кінозалу), Вт/(м3 оС);k = 0,22 Вт/(м2 оС) Fп – площа перекриття (1080м2) Qпер= 1080·0,22·(19-(-19))·0,9 =8130, Вт Втрати через підлогу: Тепловтрати через частину підлогу на ґрунті розраховуємо по температурним зонам: Qпідл= (F1/R1+F2/R2+F3/R3+F4/R4)·(tв-tз), F1 – площа підлоги шириною 2 м (245,3 м2); R1 – опір теплопередачі першої зони (2,1 м2·°С/Вт); F2 – площа підлоги шириною 2 м (206,88 м2); R2 – опір теплопередачі другої зони (4,3 м2·°С/Вт); F3 – площа підлоги шириною 2 м (180,14 м2); R3 – опір теплопередачі третьої зони (8,6 м2·°С/Вт); F4 – площа підлоги, що залишилась (416,68 м2); R4 – опір теплопередачі четвертої зони (14,2 м2·°С/Вт); Qп.п= (245,3/2,1+206,88/4,3+180,14/8,6+416,68/14,2)·(18-(-23))=8820 Вт. Сумарні тепловтрати приміщення дорівнюватимуть: ΣQп = Qзс+Qгп+Qпідв+Qдв= (7520*2+6850)+9830 +9710+1380*2=44190 Вт. Для часткової компенсації тепловтрат і забезпечення фонової внутрішньої температури 10 °С в глядацькому залі передбачена система водяного обігрівання (розміщенням нагрівальних приладів по периметру зовнішніх стін). Визначаємо теплопродуктивність системи опалення: Вт;.
4.2.5 Тепловий баланс кінозалу для ХПР
Qнадля =37269+62019-44190=55098 Вт. Qнадлп =37269+80260-44190=73339 Вт.
5. Побудова процесів обробки повітря для ТПР і ХПР на I – d діаграмі та визначення продуктивності системи загально-обмінної вентиляції. Розрахунок проводимо для кінозалу на основі тепло-, волого- і газовиділень для теплого і холодного періодів року. ТПР: 1. Визначаємо кутовий коефіцієнт променя процесу асиміляції тепло- і вологонадлишків:
εт = (Qбп.3,6) / Мвл.л, кДж/кг; εт = (3,6·96116)/ 61,605 = 5616,7 кДж/кг;
2. На I – d діаграмі наносимо точку З (tЗА = 26,5 °С; Iза = 54 кДж/кг). З точки З вертикально вверх (d = const) на 0,5 °С виконуємо підігрів повітря (точка П) за рахунок закручування потоку в вентиляторі. З точки П проводимо промінь паралельний до εт до перетину з ізотермою tв = 28оС, і знаходимо точку В, яка відповідає параметрам внутрішнього повітря в обслуговуваній зоні. Решту параметрів внутрішнього повітря знаходимо з I – d діаграми і заносимо в таблицю. 3. Записуємо тепловий баланс вентильованого приміщення: 3,6*∆ Qбя+Ср*Gпр*tпр- Ср*Gвит*tвит=0; Gпр- Gвит=0 або Gвит= Gпр; підставляємо: кг/год;
3,6*∆ Qбп+Gпр*Iпр- Gвит*Iвит=0; Gпр- Gвит=0 або Gвит= Gпр; підставляємо: 96116
кг/год 4. Записуємо тепловий баланс по волозі:
∆ Мвл+Gпр*dпр- Gвит*dвит=0; Gпр- Gвит=0 або Gвит= Gпр; підставляємо:
кг/год.
5. Записуємо тепловий баланс по виділенню СО2:
∆ МСО2+Gпр*Спр/ρпр- Gвит* Свит/ρвит =0; Gпр- Gвит=0 або Gвит= Gпр; підставляємо:
кг/год; кг/год; Спр=Сз=0,6 л/м3; Свит=Св=1,25 л/м3;
кг/год Для визначення кратності повітрообміну, за розрахунковий в літній період повітрообмін вибираю максимальний з тих, що пораховані вище:
Gроз= Gвитп= кг/год. Визначаю розрахункову об’ємну витрату повітряного потоку за формулою:
Lроз= Gроз/ ρпов=41875/1,2=34896 м3/год. на одну особу припадає: Lроз/1110=34896/1110=31,43 м3/(год*1особ); Визначаю кратність повітрообміну за формулою: К = Lроз/Vвн, 1/год де Vвн – внутрішній об’єм приміщення (залу); Vвн=13392 м3;
К=34896/13392=2,61 год-1 ХПР: На I – d діаграмі наносимо точку З (tЗБ = -23 °С; Iза = -22 кДж/кг). Проводжу ізотерму tв =18 оС до перетину φв =50% і отримую точку В, з точки В проводимо промінь паралельний до εт до перетину з ізотермою tпр =17 оС і знаходимо точку П, яка відповідає розрахунковим параметрам припливного повітря. З точки П вертикально вниз до dп = const до перетину з φ = 90% знаходимо точку К, яка відповідає параметрам повітря, яке я зволожую і охолоджую від значення точки Т, яку отримуємо на перетині Ік = const і dз = const. Решту параметрів внутрішнього знаходимо з І-d діаграми. В холодний період року за розрахунковий повітрообмін приймаємо такий, який є розрахунковим для теплого періоду року (при умові, що tз≥0°С). для холодного періоду року tз<0°С, об’ємну витрату повітряного потоку на одну особу слід приймати в 2 рази меншою за об’ємною витратою ТПР 15,71 м3/год. Таке значення подачі чистого повітря на одну особу погіршить параметри повітря приблизно на 10%, але це є цілком допустимо. Lз = 15,71 · n = 15,71 · 1110 = 17443,65 м3/год де n – кількість людей Gз = Lз. ρз , кг/год; де Lз – кількість зовнішнього повітря, м3/год; ρз – густина зовнішнього повітря, кг/м3 ρз = 353/(273+ tз), кг/м3 ρз = 353/(273+ (-23)); ρз = 1,412 кг/м3 Gз = 17443,65·1,412 = 24630, кг/год. Отже, витрата тепла на нагрівання повітря при tз<0°С визначається як: Qнагр = 0,278 · Gз · (Іт – Із), Вт Qнагр = 0,278 · 24630 · (23,9 – (-22))=314284, Вт; Qнагр = 0,278 · Gз · (Іп – Ік), Вт; Qнагр = 0,278 ·24630 · (32,1–23,9)=56147, Вт; Визначаю теплову потужність установки: Qус =1.1· Qнагр, Вт; Qус =1.1·314284 =345712, Вт; Qус =1.1·56147=61762, Вт; Gз = Lз. ρз , кг/год; Gз = 24630*1,412=34778, кг/год.
Отже, витрата тепла на нагрівання повітря при tз≥0°С визначаю: Qнагр = 0,278 · 34778 · (23,9 – 0)=231072, Вт; Qнагр = 0,278 ·34778 · (32,1–23,9)=79280, Вт; Qус =1.1·231072=254179, Вт; Qус =1.1·79280=87208, Вт; Підбір повітроготувальника здійснюється за значеннямLз=34896 м3/год. Повітроготувальник внутрішній CV-A: · Vmin =18000 м3/год; · Vорт =38500 м3/год; · Vmax = 47000 м3/год; · L = 7050мм; · B = 1956мм; · H = 2267мм; · a*b =1860*1970мм; · m=13184*3856 кг.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 119; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.188.20.56 (0.033 с.) |