Управління освіти і науки, молоді та спорту 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Управління освіти і науки, молоді та спорту



Управління освіти і науки, молоді та спорту

Сокирянської РДА Чернівецької області

Корманський НВК

Районне методичне об’єднання працівників психологічної служби з проблеми

«Методологічні основи здійснення соціально-психологічного супроводу адаптації п’ятикласників до нових умов навчання»

 

 

Місце проведення:

НВК с. Кормань

Дата проведення:

05.03.2014р.

 

 

 

2014 р.

 

Управління освіти і науки, молоді та спорту

Сокирянської РДА Чернівецької області

Корманський НВК

Корекційно - розвивального заняття

Для учнів 5 класу

«Ми дружній клас»

Практичний психолог

Базелюк Т.І.

5 березня 2014 року

с. Кормань

Корекційно - розвивального заняття для учнів 5 класу

«Ми дружній клас»

Епіграф заняття:

Виключити з життя дружбу все одно,
що залишити світ без сонця

(Цицерон)

Мета: закріпити уявлення учнів про дружбу, взаємодопомогу, про важливість дружби;

розвивати знання про необхідні умови дружніх стосунків;

виховувати бажання бути справжнім другом.

Завдання:

• коригувати тривожність, пасивність, замкненість;

• емоційне та рухове розслаблення;

• знімати комплекси відчуженості, мов­чазності;

• підвищувати самооцінку, покращувати само сприйняття та сприймання іншими;

• формувати прагнення виявляти увагу одне до одного;

• шукати радість і втіху у спілкуванні одне з одним.

Етапи роботи уроку:

Привітання

Вступне слово психолога

Знайомство «Я хочу розповісти про себе…»

Вправа «Складання букваря класу»

Дидактична гра: «Мікрофон»

Конкурс – гра «Калейдоскоп мудрих думок»

Робота в групах: «Обговорення проблемних ситуацій»

Проблемне завдання: «Чи є у мене друг? Який він?»

Вправа «Корзина негативних рис»

Вправа «Світ інтересів»

Вправа «Квітка –Дванадцятолистка».

Вправа «Мій настрій такий..»

Вправа «Виконаємо разом»

Вправа «Порадник для товаришів»

Інтерактивна гра «Я почну, а ти – закінчуй»

Тест «Чи гарні ви друзі?».

Творче завдання «Колір вашого настрою».

Підсумок уроку

Обладнання: мультимедійна презентація, роздатковий матеріал необхідний для проведення уроку.

Хід заняття:

Дидактична гра: «Мікрофон».

Колективна робота: учні по черзі називають риси, які, на їхню думку, притаманні справжньому другові, не повторюючи вже названі.

(Можливі відповіді — вірність, взаємодопомога, взаємоповага, відвертість, щирість, поступливість, щедрість, прихильність, доброта, чесність, співчуття,довіра та ін.)

Проблемне завдання: «Чи є у мене друг? Який він?».

У Вас на столах є малюнки розгляньте їх і впізнайте в них свого друга. Прокоментуйте свій вибір і малюночок прикріпить на листок друга.

Вправа «Світ інтересів».

Психолог: Зараз я роздам вам сонечка. А ви подумайте і на лицевій стороні напишіть, відповіді на такі питання:

ТВОЄ УЛЮБЛЕНЕ ЗАНЯТТЯ?

ТВОЯ УЛЮБЛЕНА ТВАРИНКА?

ТВІЙ УЛЮБЛЕНИЙ УРОК?

Психолог: Потім, ви виходите по одному, і озвучуєте написане і приклеюєте на свій листок.

(переходячи до іншого завдання словесно підкреслює індивідуальність кожного).

10. Вправа Квітка –Дванадцятолистка. Доки ми говорили про свої захоплення в нашому класі виросла чарівна квітка. На її пелюсточках написані хороші сло­ва, але не вписано імена. Відірвіть кожен по пе­люсточці, подумайте, кому б ви хотіли сказати такі слова, впишіть ім'я і подаруйте тій людині.

Приклади написів на пелюстках:

1. Ти мені подобаєшся, давай дружити.

2. Мені подобається, як ти посміхаєшся.

3. Ти чудовий друг.

4. Ти вмієш берегти таємницю.

5. Ти щедрий і завжди з усіма ділишся.

6.3 тобою весело.

7. Ти дуже гарна

8.3 тобою цікаво спілкуватися.

9. Я хочу сидіти з тобою за однією партою.

10. Мені хочеться зробити для тебе щось при­ємне.

11. Ти справжній спортсмен.

12. Без тебе буває сумно.

(Психолог повинен простежити, щоб пелюст­ку отримала кожна дитина.)

Психолог: Квітка допомогла вам сказати добрі слова один одному. Я гадаю, всім було приємно: і тим, хто дарував, і тим, хто отримував.

Як змінився настрій? Покращав?

11.Вправа «Мій настрій такий..».

Психолог: Тож пропоную вам знову оцінити ваше самопочуття (Смайликами) і приклейте на свій листок.

(Діти відпо­відають.)

Вправа «Виконаємо разом».

Психолог:

У Вас на столах є квітки дружби

Вкажіть на її пелюстках, що є, на вашу думку, найважливішим у дружбі. А потім її приклейте на свій листок.

 

13.Вправа «Порадник для товаришів»:

Учні давайте разом складемо правила товаришування. Діти, що, на вашу думку, означає: «вміти дружити?»

1. Бути щирим, відвертим.

2. Не видавати секретів інших.

3. Ділитися з друзями (другом).

4. Не ображати друзів.

5. Не боятися попросити пробачення.

6. Бути чесним із своїм другом.

7. Вміти бути вдячним.

8. Вміти співчувати.

9. Довіряти другові.

10. Не залишати в біді.

11. Вміти радіти за друга.

12. Поважати друга.

14.Інтерактивна гра «Я почну, а ти – закінчуй»;

1. Друг – це той, що…;

2. Мого кращого друга я ціную за те, що…

3. Як друг я вмію …

4. Дружба – це…

Тест «Чи гарні ви друзі?».

Психолог: А хочете перевірити себе, чи гарні ви друзі? Я вам зачитаю питання тесту, а ви письмово повинні відповідати на кожне питання словами «так» чи «ні».

Питання

1. Чи ділишся із другом своїми успіхами?

2. Чи допомагаєш йому бути в доброму настрої?

3. При появі потреби, допомагаєш другу добровільно, чи чекаєш, коли він попросить?

4. Чи намагаєшся зробити так, щоб другові було приємно у твоєму товаристві?

5. Чи завжди впевнений у своєму другові і довіряєш йому?

6. Чи захистиш свого друга, якщо про нього говоритимуть погано у твоїй присутності?

7. Чи терпеливий ти до друзів свого друга?

8. Чи можеш бути ти ненастирливим, не повчати?

9. Чи завжди зберігаєш довірені тобі таємниці?

10. Чи вмієш поважати внутрішній світ, особисту свободу друга?

Психолог:

Зачитує ключ до тесту

Результати:

3 – 4 «так» ― у твого друга є вагомі причини припинити ваші стосунки;

5 – 6 «так» ― ти хороший товариш, але тобі не вистачає поваги до внутрішнього світу друга, ти вимагаєш, щоб його увага була прикована тільки до тебе;

8 – 10 «так» ― ти справжній друг, з тобою хочуть дружити, у тебе багато знайомих, але не спіши хвалитися цим.

ДОДАТОК

1 Червоному кольору надають перевагу люди з альтруїстичними схильностями. Як правило, одяг, в якому переважає такий колір, носять сміливі, вольові, рішучі й товариські люди. Тим часом ті, кому цей колір не подобається, швидше за все, страждають комп­лексом неповноцінності й не прагнуть бути в центрі уваги.

2 Жовтогарячому кольору надають перевагу ті, у кого добре роз­винена інтуїція, або невиправні мрійники.

3 Жовтому кольору надають перевагу ті, хто любить спокій і мир; як правило, з такими людьми завжди легко спілкуватися. Шану­вальники цього кольору впевнені в собі, своїми діями вони прино­сять задоволення тим, хто їх оточує; вони швидко знайомляться з новими людьми, дають слушні поради, не зосереджують увагу на своїх невдачах.

4 Зелений колір приваблює того, хто бажає якомога швидше до­сягти мети, є надзвичайно наполегливим і не схильним до комп­ромісів. Як правило, таким людям важко перебувати в колективі через свою прямолінійність і критичність.

5 Синій колір — це колір скромних і м'яких людей. Зазвичай, ті, хто надає перевагу цьому кольору, легко знаходять собі приятелів у будь-якому колективі, схильні йти на компроміс, не дратівливі й завжди готові допомогти у важку хвилину.

6 Рожевий колір виказує емоційних і вразливих людей. Ці люди аж ніяк не прагматики, вони готові любити увесь світ і прагнуть зробити його добрішим.

7 Коричневий колір полюбляють шанувальники норм, правил та традицій. Зазвичай, це статечні люди, з гарним матеріальним становищем, вони чітко знають, що добре, а що погано.

8 Білий колір виказує охайних акуратистів. Але, на жаль, він дає обмаль інформації, за допомогою якої можна розкрити психологію людини.

9 Чорному кольору надають перевагу ті, хто не дуже впевнений у сьогоднішньому дні й у своєму становищі, для шанувальників цього кольору життя розфарбоване в похмурі тони.

10 Сірому кольору надають перевагу обережні люди; вони готові сто разів подумати, перш ніж прийняти якесь рішення, але й від нього можуть відмовитися в останню мить. Як правило, ці люди надзвичайно обережно налагоджують стосунки й не схильні заво­дити нові знайомства.

Психолог:А зараз дітки я Вас попрошу, по одному в алфавітному порядку, підійти до мене. І зняти свою сторінку зі своїми емоціями, побажаннями. І вкласти в наш Буквар 5 класу. Якщо говорити сучасно, дорогі мої учні, то ми разом із Вами зробили Портфоліо 5 класу.

Підсумок уроку

Заключне слово психолога: Шановні друзі! Отже, ви переконалися, що друзями є ті, хто може робити найрізноманітніші справи разом: розважатися і відпочивати. Та найголовніше – друзі довіряють один одному і поважають один одного, покладаються один на одного.

Закінчити хочу словами:«Справжні друзі... нічого не вимагають один від одного в ім'я дружби, а роблять один для одного, що можуть».

Управління освіти і науки, молоді та спорту



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-05; просмотров: 113; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.224.33.107 (0.026 с.)