VІ. Виставка учнівських робіт 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

VІ. Виставка учнівських робіт



- Чия робота заслуговує на увагу?

- Чия робота доповнена іншими елементами?

VІІ. Підсумок уроку

- З яким матеріалом працювали на уроці?

- Чи сподобалась робота на уроці?

- Цікаве із життя котів

Кішка за своє життя може мати більше 100 котенят.

«Товариські» коти ходять за Вами з кімнати в кімнату, щоб контролювати Ваші дії.

У котів потіють лише подушечки лап.

Коти можуть видавати близько 100 різних звуків. Для порівняння – собаки лише близько 10.

Падаючі коти завжди діють однаково. Спочатку вирівнюється голову, потім спину, потім ноги, а в кінці вигинається спина, щоб пом’якшити приземлення.

Якщо кішка дере меблі, спробуйте додати цьому місцю аромат лимона або апельсина. Кішки ненавидять ці запахи.

Чим більше ви говорите з котами, тим більше вони говорять з Вами.

Малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини.

Котяче вухо повертається на 180 градусів. У кожному вусі у кота 32 мускули, щоб управляти вухом вони використовують дванадцять або більше м’язів.

Скільки років вашій кішці за людськими мірками? Якщо вашій кішці 3 роки, це відповідає людському 21 року. Якщо 8 років, то по-людськи – 40. Якщо 14, то 70 людських років.

Середній термін життя домашнього кота 15 років, тоді як для диких – від 3 до 5 років.

VІІІ. Прибирання робочих місць

 

 

 

Урок 30

Тема. Самообслуговування. Культура харчування. Правила сервірування столу. Виготовлення підставки під чашку «Водяна лілія»

Мета. Знайомити учнів з прийомами перегинання і складання серветок. Навчати правил поведінки за столом. Розвивати естетичний смак, уяву, образне мислення. Формувати навички культурної поведінки за столом, правильне користування ножем, виделкою, ложкою

Матеріали та інструменти. Серветки, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання

Щось відоме і нове

Зустрічає знов тебе.

Все уважно розглядай,

Швидко розум розвивай.

Гостре око, слух, терпіння

І тоді прийде уміння.

Перевірка готовності до уроку

Упорядкування робочих місць

ІІ. Робота над новим матеріалом

Вступна бесіда

а) Слухання оповідання В. Сухомлинського «Втрачений день».

У одного батька троє синів – маленьких хлоп’ят. Якось увечері батько питає хлопчиків:

- Розкажіть як ви сьогодні прожили день. Юрко відповів:

- Я сьогодні посадив дерево. Батько сказав:

- Ти сьогодні добре прожив день. Микола сказав:

- Я сьогодні зайчика намалював.

- Ти теж непогано провів день, - сказав батько. Петрик відповів:

- Я сьогодні в м’яча грав… і морозиво з’їв…

- У тебе сьогодні втрачений день – посмутнів батько.

б). Відповіді на запитання.

- Чому батько так відповів третьому синові?

- Що потрібно робити, щоб день не був втрачений?

- А як ви прожили вчора день?

- Хто у вашій сім’ї готує їсти, пере, прасує, прибирає, ходить до магазину?

- Яку участь берете ви у повсякденній побутовій роботі вдома?

в). Вірш «Сама в хаті»

Кошенятко чеше вуха лапками двома

На базар пішла матуся,

В хаті я сама

Вмиюсь чисто, вмиюсь біло

і тоді візьмусь за діло.

Підмету гарненько в хаті,

молочка дам кошеняті,

своє ліжко застелю,

квіти в горщику поллю,

заплету я кіски русі і чекатиму матусі.

- Як дівчинка допомагала мамі?

- Що ви навчилися робити самі?

Оголошення теми уроку

Ми з вами почули, що такі діти як ви, можуть допомагати мамі в побутовій праці.

- Яку роботу ви можете виконувати, щоб допомогти мамі?

(Відповіді учнів)

- Сьогодні ми помандруємо до міста «Вміємо самі» і навчимося складати серветки до святкового столу.

Пояснення вчителя

Вміння правильно вести себе за столом, гарно їсти — ознака культурної людини. Але, на жаль, не всі це вміють.

Зараз ми познайомимось з основними правилами харчування, які кожен повинен не тільки знати, а й виконувати:

Ніколи

• Не відволікайтеся від їжі роз­мовами, читанням,грою.

• Не жуйте на ходу.

• Не чекайте заохочень за з'їдене, а також не викликайте невдоволення батьків, не змушуйте їх нервувати, відмовляючись від їжі.

• Не розвивайте жадібність: не їжте зайвого, навіть якщо це дуже смачно і вам здається, що ви могли б здолати ще тарілочку.

Завжди

• У тарілку кладіть стільки, скільки можете з'їсти. З'їдайте все, що поклали в тарілку, їжте повільно, ре­тельно пережовуючи їжу. Поївши, подякуйте.

Не треба

• Водити руками по столу.

• Розсовувати тарілки, гратися посудом.

• Пробувати третю страву (солодке), поки не з'їли першу і другу страви.

• Виходячи з-за столу, брати із собою їжу.

• Вставати з-за столу, не закінчивши їсти і без дозволу дорослих.

Треба

• Перед їжею ретельно мити руки. Жувати їжу із закри­тим ротом, їсти тільки за столом.

• Правильно користуватися ложкою, виделкою і ножем. Устаючи з-за столу, оглянути своє місце, чи чогось не розлито, чи не накришено.

• Закінчивши прийом їжі, обов'язково подякувати.

Пам’ятайте

• Не можна їсти із спільної тарілки, користуватися спіль­ною чашкою і ложкою. їжу, яка впала на підлогу, вжи­вати не можна, тому що вона забруднена.

• Перш ніж їсти фрукти, ягоди, треба обов'язково їх вимити.

Відразу після бігу, гри у футбол пити не дозволяється.

• Спільну склянку потрібно за собою вимити.

• Щоб бути здоровим і сильним, жити до самої мудрої старості, не треба бути ненажерою.

• Треба добре пережовувати їжу.

• Чим більше жуєш, тим довше проживеш.

- Прочитай вірш і подумай, чи правильно поводив себе хлопчик у гостях.

Андрій друга свого Костю

запросив до себе в гості.

Мати радо їх зустріла,

й до обіду запросила.

Костя довго не вагався.

Швидко сам за стіл запхався,

погойдався на стільці

разом з ложкою в руці.

Збоку він поклав мобілку,

потім підтягнув тарілку,

хліба шмат переламав,

рота повного напхав.

Ще не встиг пережувати,

вже почав розповідати

про свою гру у футбол,

як забив він перший гол.

Гучно плямкання звучало,

дзвінко ложка дзеленчала,

Костя залишок, мов чай,

випив з миски через край.

Ремиґнув наступну страву,

сьорбонув з прицмоком какао.

Поспіхом з-за столу встав.

Про подяку не згадав,

лиш гикнув разів із шість.

Ось такий-то Костя гість. (І. Б. Дубинський)

А як ти поводиш себе за столом?

Подумай і вибери, що можна і що не можна робити

за столом:

- класти руки на стіл; сидіти рівно;

- нахилятися низько до тарілки;

- читати;

- голосно розмовляти;

- мити руки перед вживанням їжі;

- їсти руками;

- жувати їжу з відкритим ротом.

ІІІ. Фізкультхвилинка

Раз – два – всі пірнають,

Три, чотири – виринають,

П‘ять, шість – на воді

Кріпнуть ручки молоді.

Сім, вісім, що є сили –

Всі до берега приплили,

Дев’ять, десять – розгорнулись,

Обсушили, розігрілись

І за парти тихо всілись.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-09-19; просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.133.109.30 (0.013 с.)