Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема уроку: Музика і візуальні види мистецтва.

Мета: розширити уяву і знання учнів про зв'язок музичного мистецтва та візуальними мистецтвами, знаходити спільні та відмінні риси між музикою, живописом, архітектурою, скульптурою та декоративними мистецтвами

розкрит и поняття «візуальні види мистецтв»;

з’ясувати спільне та відмінне у засобах виразності видів мистецтва;

ознайомити з творчістю М. Мусоргського, Л. Боккеріні та особливостями програмних та непрограмних інструментальних творів цих композиторів.

поглибити знання про жанрами фортепіанної сюїти, п'єси, менуетом.

Розвивати:

вміння учнів давати характеристику музичному образу твору, вміння знаходити спільні риси візуальних мистецтв та музики, розрізняти на слух розвиток музичного образу, добирати відповідний колір до характеру музики..

Виховувати інтерес до інструментальної музики російського та італійського композиторів.

Тип уроку: особистісно орієнтований з елементами інтеграції.

Обладнання: музичний інструмент, мультимедійна презентація, музичні інструменти, набір смайликів.

Основні поняття для засвоєння: зв'язок музики з візуальними мистецтвами, жанри фортепіанної сюїти, п'єси, менует.

Твори, що вивчаються на уроці:

· М. Мусоргський. «Богатирські ворота» з фортепіанної сюїти «Картинки з виставки».

· Л. Боккеріні. «Менует» у виконанні струнного квінтету.

• «Пісенька друзів» із мультфільму «Бременські музиканти». Сл. Ю. Ентіна, муз. Г. Гладкова — розучування.

Структура уроку

І. Етап орієнтації.

Ø Організація класу до уроку------------------------ 2хв.

Ø Психоформула.

Ø Музичне вітання.

Ø Актуалізація опорних знань-------------------------2хв.

ІІ. Етап цілепокладання

Ø Оголошення теми уроку. Очікування----------------1хв.

Ø Мотивація навчальної діяльності -------------------1 хв

Основна частина -------------25 хв.

ІІІ. Етап моделювання----------------------------------------- 1 хв.

ІV. Етап організації виконання запланованої діяльності.

Ø Вивчення нового матеріалу.------------------------------------------------7 хв

Ø Виконання творчого завдання ------------------------------------------

Ø Музичне сприйняття та аналіз музичного твору--------- 8 хв.

Ø Хоровий спів: Розспівування. ------------------------- 4хв.

Ø Домашнє завдання ---------------------------- 1 хв.

Заключна частина ------------10 хв

V. Контрольно-оцінювальний етап.

Ø Виконання пісні.

Ø Творче завдання ------------------------------------- 3 хв.

Ø Оцінювання учнів ---------------------------------- 1 хв.

Метод «Гронування»

Хід уроку.

I. Етап орієнтації про місце уроку в темі Ø Психоформула Пролунав гучний дзвінок, Кличе вас всіх на урок. Посміхнемось, струнко станем, І вітання заспіваєм. Ø Музичне вітання. (Учні виконують музичне вітання «Добрий день»).
  Ø Актуалізація опорних знань. Учитель. Сьогодні неможливо уявити життя людини без музики. Вона супроводжує нас повсюди. 1.Що ви знаєте про те, як давно виникла музика?   Учитель. Перші відомі «музиканти «на території України грали на музичних інструментах –кістках тварин, пофарбованих червоною охрою. Про це свідчить стоянка на території Чернігівщини. Нагадайте: які види мистецтв нам знайомі і тісно пов’язані з музикою? («мозковий штурм»)
  ІІ. Етап цілепокладання Учитель.Сьогодні ми розпочнемо нашу мандрівку візуальними видами мистецтв. Тема уроку «Музика і візуальні види мистецтва». Свої очікування пропоную висловити, використовуючи речення: «Мені буде цікаво дізнатися …», «Я хочу почути…», «Від цього уроку я очікую…» (Діти задають запитання. Вчитель записує на дощці або на карточках). -Де…?; Коли…?; Хто..?; Як..?; Які..?; Що таке візуальне мистецтво?  
ІІІ. Етап моделювання Після цього уроку ви: Дізнаєтеся історію винекнення та заснування деяких видів мистецтва. Які є види мистецтв? Познайомитесь з творчостю і творами митців з різих видів мистецтв. Які засоби виразності вони впроваджували для досягнення цілі.
IV. Етап організації виконання запланованої діяльності Учитель. -Перед нами з'явилась мапа (карта), нагадуючи нам, де, які події пов’язані з попередніми подорожами,. Пригадайте, що з’явилося в тій чи іншій країні де ми умовно ми гостювали і знайомилися з видами і представниками мистецтва. Вчитель показує на карті країну, а учні називають все, що знають про мистецьке життя країни. Греція (мистецтво муз); Італія (Россіні – тарантела, Верді – Аїда, Вівальді - пори року); Україна (Адамцевич - Запорозький марш, Леонтович (Щедрик, народні танці); Росія(композитори Глінка, Бородін) Німеччина (Бах, Глюк - Орфей і Еврідіка») Учитель. Італія і Україна -це ті країни, якими ми подорожуємо сьогодні.
 
 
 

 
 

Ми кожного дня зустрічаємось з цими видами мистецтв. - Поєднайте види і засоби представлені вам, що допомагають краще передати почуття, характер і зміст. («Мікрофон») Учитель - Переглянувши відеофрагмент №1 з’ясуйте який це вид мистецтва? («Коло ідей») Учитель
 
 
 
Прослухайте уривок №2:

-Який вид мистецтва може зображає музика і які засоби виразності та виконання вам допомогли це з’ясувати?

(«Коло ідей»)

    Учитель. Як довести, що музика невіддільна від інших видів мистецтва? Де в цьому можна переконатися? Чим відрізняються жанри один від одного? («Мікрофон») Учитель. Я запрошую вас відвідати незвичний музей. Робота з поняттями: Учитель. Продовжуємо знайомство з візуальними мистецтвами: Ø Живопис- …  
 
 

 

Учитель.. Російський композитор Модест Мусоргський вражений малюнками свого друга, архітектора Віктора Гартмана, написав найпопулярніший цикл «Картинки з виставки» Давайте переглянемо і послухаємо про події, які відбуваються у житті композитора. (відеофрагмент №3)   Ø Гра «Учитель» упереджувальне «Біографи» - про життєвий шлях; «Музикознавці» - творчій доробок композитора; «Історикознавці» - про дійових осіб:    
 
 

 
 
 

 

 

Музичне сприйняття та аналіз музичного твору. Учитель Цикл складається з 10 програмних п’єс. Перед нами з’явиться низка яскравих образів: портретів, побутових сценок, пейзажів Це цікаво знати! У дарунок від мене – історична знахідка: У 1922 році французький композитор Моріс Равель створив оркестровий варіант цього твору, а 1963 році балетмейстер Федір Лопухов поставив на основі циклу балет. Поміркуйте: - Опишіть характер головних героїв? -Якій настрій у вас переважатиме під час прослуховування? (відео фрагменти №4,5)  
 
           
 
 
 
 
 
 
 

 

 


Учитель Подорожуючи завітаємо у місто Київ. Це цікаво знати! Учитель У дарунок від мене –історична знахідка: ,,, - Перегляньте відеофрагменти (№ 6,7,8,) дайте назви. …     Про музей писанок.    
    Учитель. Пропоную уявити себе музикантами: - Якій характер музики ви підібрали? - Яку палітру виражальних засобів ви використовували? - Які музичні інструменти домінуватимуть? («Коло ідей»)
 

Музичний уривок №9 Учитель Ми відчули незвичне виконання. Робота з поняттями: Ø Менует - …
 

 

Учитель. Писанки - роботи
  Домашнє завдання. Ø За бажанням підібрати колекцію із творів візуального мистецтв. Ø Слухати музику за власним вибором. Звернути увагу на її зміст, характер звучання. Ø Заспівайте пісню «Писанки» своїм рідним, друзям. Ø Виготовити, за бажанням, власну писанку
 

 

Це цікаво знати! Учитель. Про писанки Учитель. Пригадаймо по співку, яку ми виконуємо на уроках коли повторюємо нотки. Звісно - це «Звуки музики». (Відеокараоке №11) Не забувайте, що під час виконання пісні ми будуємо «ручний звукоряд» (Діти виконують пісню)
 
 

V. Контрольно-оцінювальний етап 1. Вивчення та виконання 1 куплет та приспіву пісні Учитель. Прослухайте пісню «Писанки» і продовжить речення «Я уявляю …» -У якій гамі кольорів ви бачите пісню? - Як впливає зміст пісні на характер мелодії і виконання? - Які рядки пісні ви могли б акомпанувати своїм малюнком? Куплет виконує солююча команда, на яку я вказую, а приспів - увесь клас. (Вчитель розучує пісню по фразах, куплетах, слідкуючи за чистотою інтонування, дикцією, звернувши увагу на паузи).Важливо, щоб у учнів з’явилось бажання відобразити уявні образи. Увага! Конкурс «Чарівні голоси» стартує (Відеокараоке зі словами №12, караоке № 13) - А тепер я оголошую кожній команді конкурсний бал. (Команді отримають бали + коментар) - Прошу вас підняти смайлики, вони у вас на парті. Покажіть який у вас настрій домінував після прослуховування і співу пісень композитора О.Злотника  
  ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ. Ø Вправа – гра «Слово складається…» Діти відповідають,отримують бонуси Ø Вправа- конкурс «Найрозумніша команда» Команди називають факти пов’язані з темою.   Ø Вправа – конкурс «Країна мистецтвознавців» - Прізвище музиканта. - З якої він країни? - Які його музичні твори ви знаєте?
  Діти дають відповіді і отримують бонуси.
  (Вчитель відкриває очікування, які записував на дошці або на карточках) -Де…?; Коли…?; Які..?; Як..?; Яке..?; -Що таке менует? - Якою ви бачите музу музики? - Завершіть речення «Архітектура - це ….», «Скульптура - це ….»   Діти відповідають,отримують бонуси Оцінювання.

Урок 30

Урок – мандрівка з казкою

Тема уроку: Музика в театрі

Мета: Розширити уяву і знання учнів про зв'язок музичного мистецтва і театрального мистецтва.

З’ясувати спільне та відмінне у засобах виразності обох видів мистецтва;

Ознайомити учнів з особливостями театрального мистецтва, спільними та відмінними рисами музичного та театрального мистецтва, із жанром балет, пригадати особливості танцю вальс, розглянути особливості творчості П. Чайковського (мелодики, жанрового розмаїття), особливостями жанру балет.

Поглибити знання про творчість композитора.

Розвивати:

вміння учнів знаходити спільні та відмінні риси між театральним і музичним мистецтвом, давати характеристику музичному образу, створеному в балеті, розрізняти на слух звучання музичних інструментів симфонічного оркестру, виконувати творчі завдання, які розвивають творчу уяву та імпровізацію.

Виховувати: інтерес до балетів П. Чайковського та особливостей

Тип уроку: особистісно орієнтований з елементами інтеграції.

Обладнання: музичний інструмент, мультимедійна презентація, музичні інструменти,

набір смайликів

Основні поняття для засвоєння: інструментальний ансамбль, різновиди ансамблів, склад інструментальних ансамблів.

Твори, що вивчаються на уроці:

• П. Чайковський. Вальс із балету «Спляча красуня».

• «Пісенька друзів» із мультфільму «Бременські музиканти». Сл. Ю. Ентіна, муз. Г. Гладкова — виконання.

Структура уроку

І. Етап орієнтації.

Ø Організація класу до уроку------------------------ 2хв.

Ø Психоформула.

Ø Музичне вітання.

Ø Актуалізація опорних знань-------------------------2хв.

ІІ. Етап цілепокладання

Ø Оголошення теми уроку. Очікування----------------1хв.

Ø Мотивація навчальної діяльності -------------------1 хв

Основна частина -------------25 хв.

ІІІ. Етап моделювання----------------------------------------- 1 хв.

ІV. Етап організації виконання запланованої діяльності.

Ø Вивчення нового матеріалу.------------------------------------------------7 хв

Ø Виконання творчого завдання ------------------------------------------

Ø Музичне сприйняття та аналіз музичного твору--------- 8 хв.

Ø Хоровий спів: Розспівування. ------------------------- 4хв.

Заключна частина ------------10 хв



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-01; просмотров: 641; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.141.21.106 (0.01 с.)