Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Тема розділу. Фізико-географічне районування України↑ Стр 1 из 3Следующая ⇒ Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Урок географії у 8-А класі Тема розділу. Фізико-географічне районування України Тема. Зона мішаних хвойно-широколистяних лісів Мета: Сформувати систему знань про географічне положення, межі та розміри зони мішаних лісів, характерні риси природних комплексів і сучасних ландшафтів природної зони; удосконалювати навички роботи з різними тематичними картами; сприяти розумінню взаємозв’язків між компонентами природи, розвивати вміння самостійно аналізувати та опрацьовувати матеріал, співпрацювати в групах, створювати проекти; виховувати шанобливе ставлення до природи. Очікувані результати: учні називають межі природної зони, характеризують природні умови і ресурси; називають характерні ознаки природних ландшафтів, що зазнали істотного впливу господарської діяльності людини; називають і показують на карті географічні об’єкти. Тип уроку: комбінований Обладнання: підручники, таблиці, атласи, карта фізико-географічного районування, фотографії Опорні та базові поняття: фізико-географічна зона, фізико-географічна область, природо-охоронні території, природні компоненти. Географічна номенклатура: Українське Полісся; міста – Львів, Золочів, Кременець, Шепетівка, Житомир, Київ, Ніжин, Кролевець; об’єкти рельєфу, гідрографії, адміністративні області. Структура уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь і навичок учнів ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів ІV. Вивчення нового матеріалу V. Закріплення нових знань, вмінь і навичок учнів VІ. Підсумок уроку VІІ. Домашнє завдання Хто любить ліс, той буде його берегти
Хід уроку І. Організаційний момент. Доброго дня! Я Грабарчук Тетяна Миколаївна – вчитель географії школи №3 м. Бучі. Сьогодні я буду Вашим вчителем. Коли я дізналась, що урок буде проходити у вашому місті, я зраділа, тому що це нагода більше дізнатися про Обухів. Відстань між нашими населеними пунктами всього 70км. Між містами дуже багато спільного. Але існує одна цікава відмінність – ми з вами проживаємо в різних природних зонах. ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь і навичок учнів Оголошення теми і мети уроку В якій природній зоні знаходиться ваше місто? (Лісостеп) А в якій знаходиться Буча? (у зоні мішаних лісів). І тому я хочу разом з вами дослідити тему«Зона мішаних хвойно-широколистяних лісів України». (Записують тему в зошит) Дізнаємось про природні умови і ресурси зони мішаних хвойно-широколистяних лісів України. Ми відкриємо для себе чудовий Поліський край. Які компоненти природи ви знаєте? (рельєф, гірські породи, грунти, клімат, води, рослинність і тваринний світ) В яких природних зонах знаходиться Україна? ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності Діти! А чи любите ви фантазувати? Чи подобається вам мріяти? Чи хотіли б ви знайти скарб? То ж давайте сьогодні разом проведемо дослідницьку науково-пошукову роботу, знайдемо скарб, який схований у нашому класі, і створимо фантастичний проект «Зона мішаних лісів України». Уявимо себе командою шукачів скарбу під назвою «Компас». Назва команди – це перші літери акровірша. Клімат, рельєф і тварин будем вчити. Обухівські діти - найкращі у світі! Мішані зони лісів нам шукати, Потім проект всім разом написати А в нім про озера,грунти та рослини – Скарби і цікаві міста України! ІV. Вивчення нового матеріалу
Для того, щоб дослідити зону мішаних лісів та знайти скарб ми розділимося на п’ять груп. · Перша група буде виконувати завдання пов’язане з ФГП, геоморфологією, геологією і корисними копалинами природної зони. · Друга група буде досліджувати клімат та грунти Полісся. · Третя група займатиметься дослідження водних ресурсів зони мішаних лісів. · Четверта група визначатиме флору та фауну поліського краю та районування · А у п’тої групи (прес-центр) буде найважливіше та найвідповідальніше завдання. Вони будуть узагальнювати вашу інформацію та створювати проект. Крім того, вони перевірятимуть правильність ваших відповідей, і в разі успіху видаватимуть вам підказки, за якими ви зможете знайти скарб. Пам’ятаймо, що: Зібратись разом – це початок, Триматись разом – це прогрес. Працювати разом – це успіх! В ході виконання робіт звертайтеся будь-ласка до мене. Відповіді пишіть на листочках із запитаннями. Будьте уважні. Хто справиться із завданням віддає листочок прес-центру. Ми з прес-центром обговоримо деталі нашого проекту. (Пояснюю як підписати, розташувати). Діти працюють 5-6 хвилин. В цей час прес-центр збирає і перевіряю роботу груп. За вірні відповіді видає літери. Шановні дослідники! Я бачу, що дехто справився із завданням, тому пропоную перейти до наступного випробовування. Уявіть собі, що ви як Робінзон Крузо опинились далеко від цивілізації, але не на острові, а серед непрохідних хащів українського Полісся. У своїх зошитах напишіть, завдяки яким дарам лісу, ви зможете протриматись, поки не прийде допомога та дайте відповіді на інші питання. Отже, всі групи вірно виконали завдання та отримали підказки – літери, які складають слово, що вказує на місцезнаходження скарбу. Я прошу представників кожної групи із літерою підійти до мене. Давайте спробуємо скласти слово. Слово Ш А Ф А. Ну що ж несіть скарб сюди! V. Узагальнення і закріплення здобутих знань, вмінь і навичок Ми виконали перше завдання. Скарб в наших руках. Але перше, ніж ми його відкриємо, давайте узагальнимо роботу кожної із груп. (По черзі викликаю представників кожної групи. Останньою виступає група №5 з проектом.) Питання вчителя? Яке перед вами стояло завдання? Що ви дізналися в ході дослідження? Давайте поділимось набутими знаннями із однокласниками. Бесіда з кожною групою. Демонструються: торф, деревина, бурштин, гербарій. Дуже важливим є охорона природи та екологічні проблеми. Створенні Поліський, Рівненський, Черемський природні заповідники та національні парки (Шацький, Деснянсько - Старогутський). Завдання на контурній карті 1. Нанесіть фізико-географічні області Полісся. 2. НННанесіть заповідники та національні парки. Хто бажає розповісти про свою «Робінзонаду» у зоні мішаних лісів? Молодці. Ваш проект змістовний, інформативний. Я сподіваюсь, що він знадобиться вам на наступних уроках, та під час декади географії. Дякую всім за активну та плідну роботу, ви гарно справились із своїми завданнями, дізнались багато про зону мішаних лісів і настав час відкрити наш скарб. (В шкатулці буклети). Ці буклети є підсумком нашої роботи. В них ви зможете знайти всю інформацію, яку отримали сьогодні. Даруючи ці буклети вам на згадку, я підготувала для вас перелік цікавих місць зони мішаних лісів, які варто було б відвідати. Серед визначних туристичних об’єктів ви знайдете і мою рідну Бучу, яка ласкаво запрошує вас у гості. Оцінювання учнів VІ. Домашнє завдання Підготувати виступи про природоохоронні заклади зони мішаних лісів, або твір – мініатюру за темою «Мандрівка лісами Полісся»; прислів’я.
Додаткова інформація для уроку
Рельєф. Геоморфологи Переважна частина території зайнята Поліською низовиною. Хвилясто-горбиста рівнина, складена переважно піщаними й супіщаними льодовиковими відкладами. Характерні висоти 120- 200м. Унікальним є Словечансько-Овруцький кряж. Це плато підняте на 120-150м над заболоченою рівниною. Його називають українським Єллоустоном. Геологи Дніпровський льодовик вплинув на поверхню Полісся. Утворились піщані рівнини, моренні пасма, еолові форми рельєфу. Базальтові стовпи на Рівненщині можуть свідчити про те, що кількасот мільйонів років тому в Україні були свої діючі вулкани. Саме з базальтових конусів складаються Гавіайські острови та вулкан Етна на Сицілії...Базальтові стовпи – правильні восьмигранники, що ростуть просто із надр матінки-землі, сягають висоти дев’ятиповерхового будинку. Вище за них лише небо, під шатром якого гуркоче важка техніка, видобуваючи “чорне золото”. Свого часу поляки, які власне й розпочали розробку базальтових родовищ Рівненщини 1928 року, напівжартома казали: “Колись ми повернемося й примусимо вас зірвати асфальт і дістати той скарб, який ви закопали у землю!”. Адже будівельний камінь “шашку” високо поціновували не лише архітектори Другої Речі Посполитої, але й будівничі європейських столиць – Берліна, Лондона й навіть пихатої Москви, де нікому невідомо, що одіозну Красну площу викладено костопільською “косткою”. Та й назва міста Костопіль дезавуюється як “камінне поле”. Геологи знайшли алмазні піски. На Поліссі є поклади торфу, мідних руд, мінеральних вод. Глини, піску. Має малі запаси корисних копалин. (бурштинові буси, базальт) Кліматологи Клімат помірно континентальний; літо тепле й вологе, зима м’яка. Середня температура січня змінюється із заходу на схід від -4,5 до -8 С, середня температура липнева – від +17 до +19 С. У середньому за рік випадає 600-680 мм опадів. 70% - у теплий період. Гідрологи. Густа річкова мережа. Більшість річок відносяться до басейнів Припяті, Десни і Дніпра. Високий рівень залягання підземних вод тпа значна зволоженість території сприяють поширенню низинних боліт. На пн.-зх. – Шацькі озера. З цих озер на нерест у Саргасове море йде вугор.!!!!!!!! Найглибше озеро України - Світязь. Його глибина 58, 4 м. На Волині є озеро з дна якого б’ють два потужних джерела, які утворюють на поверхні два чашоподібні «куполи», Джерела дають 200 літрів чистої води води за секунду. Протягом цілого року вода в озері має температуру +8 С. Глибина 1,5 м. У великі морози над ним завжди клубочиться пара. Таємниця озера пов’язана з вапняковими породами, серед яких воно розташоване. Вода цілюща, містить срібло, гідрокарбонат кальцію. Поряд є інші джерела. Послухайте бувальщину. «За Польщі» вибилося джерело з під глиняної долівки в хаті у сінях Івана Бабича. Хавдадо селянинові неабиякого клопоту. Протягом цілого літа сусіди, родичі допомагали засипати його піском. Та все було марно, і чоловік змушений був перенести хату в інше місце. У селі подейкують, що так було покарано Івана за круту вдачу і норов, адже недарма його прозвали Перцем. Водно-болотний масив міжнародного значення „Переброди ” – єдиний в Україні, що зберіг свій природний стан... Якщо ви не маєте «машини часу», але дуже хочете побачити, якою була Земля декілька тисяч років тому, їдьте до села Переброди, що у Дубровицькому районі Рівненської області. Саме тут, на кордоні з Білоруссю, розташоване угіддя, яке збереглося в первісному вигляді. Як кажуть, тут не ступала нога людини – отже скарбниця флори і фауни не порушена. За геоморфологічними умовами масив представляє собою заболочену низовину, кристалічний фундамент якої залягає на глибині до 200 м і перекритий льодовиковими, водно-льодовиковими та алювіальними відкладами. Болото має торфові поклади. Грунтознавці 70% площі займають дерново-підзолисті грунти. Є болотні грунти Біолог Тварини: білка, вовк, бобер, куниця, дикий кабан, лось, борсук, лісовий кіт, козуля, лисиця, зубр. Птахи: зозуля, рябчик, тетерів, шпак, сойка Плазуни: гадюка, вуж, ящірка, болотна черепаха. Комахи: Рослини (гербарій)
Група №1 І.Підпишіть природні зони України. Користуючись атласом позначте населенні пункти через які проходить кордон між зоною мішаних лісів і лісостепом.
ІІ. Які це корисні копалини:
ІІІ. Визначте скільки % займає зона мішаних лісів, якщо її площа в межах України - 113 тис. км. кв.
Відповіді Група №1
І.
ІІ. торф мінеральні води бурштин
ІІІ. 20%
ІV. Поліська
V. 1. ні 2. так 3. ні 4. так 5. так 6. так
V. Словечансько-Овруцький
VІ. магматичного
Група №2
Відповіді Група №2 І. На заході: липень +17 С На сході липень +19 С Січень - 4,5 С січень -8 С Опади: 600 – 700 мм опадів
ІІ. помірно- континентальної
ІІІ. Континентальність клімату зростає з північного-заходу на південний –схід.
ІV. 1.так 2. ні 3. ні 4. так 5. так 6. так
V. Грунтом
VІ. Льон, картопля, капуста
Група №3 ІІ. Розв’яжіть кросворд
1. Найбільша ліва притока Дніпра 2. Катастрофічний підйом рівня води в річці 3. Річка із дуже «швидким ходом» 4. Короткочасний підйом рівня води в річці 5. Найбільша права притока Дніпра 6. Притока Десни
ІІІ. Виберіть так чи ні
1. Повінь на річках зони мішаних лісів настає весною 2. Річки Полісся бурхливі, мають численні пороги, водоспади. 3. Річка Дніпро друга по величині річка Європи 4. Через зону мішаних лісів протікає річка Случ 5. В межах природної зони знаходяться найбільші масиви боліт
ІV. Найглибше озеро України -..................
V.Відгадайте загадки
1.Зроду віку не лежить Ніг не має, а біжить Хоч сорочок не вдягає, Та рукави завжди має
2. Не вода і не суша На човні не перепливеш І ногами не підеш...
3. Стоїть корито, повне води налито
4. Річка, яка тече в роті
VІ. Відгадай назву річки
ПРИ 5
Відповіді Група
І. Елементи річки
ІІ. кросворд
ІІІ. 1. так 2. ні 3. ні 4. так 5. так ІV. Світязь
V. 1. річка 2. болото 3. ставок 4. Десна
VІ. Прип’ять
Група №4
І. Відгадайте загадки?
1. Які ноги – такий ніс! Бо болоту ходить скрізь.
2. Герой мультфільму «Ну постривай», але не вовк
3. Невгамовний трудівник Будує греблі цілий рік. Найміцніші зуби має Всі його з реклами знають.
4. Хутро є, а не лисиця Краде кур, а не куниця Ви назвіть її, будь-ласка Всім відомо, що це...........
5. В нього стільки голочок Як на небі зірочок.
6. Дивний ключ у небі лине. Не залізний, а пташиний Цим ключем в осінній млі Відлітають............
7. Відгадайте діти, хто Має носик – долото Ним комах з кори виймає Про здоров’я лісу дбає!
8. Не сурок і не лисиця. А зовуть її..........
9.Отруйне жало має Як мотузка в’ється Як вона зоветься 10. На болоті біля річки Виросли пухнасті свічки Забіжу я на перед Це звичайний......
ІІ.А чи знаєш ти? 1. Поштовий птах Гарі Поттера - 2. Кум і кума в українських народних казках - 3. Дерево, листок якого зображений на державному прапорі Канади - 4. Говорять у народі «Міцний як.........» 5. Рослина, яка за легендою цвіте в Купальську ніч – 6. «Хижа» рослина - 7. Є така пташечка, що зветься, як річечка 8. Кажуть «Повільний як.........
ІІІ Відгадай ребус Ко за + зо зуля =
VI. Що це за рослини?
Відповіді Група №4
І. Загадки
1. лелека 2.заєць 3. бобер 4. ласка 5. їжак 6. журавлі 7. дятел 8. куниця 9. гадюка 10. очерет
ІІ. 1. сова 2. Вовк і лисиця 3. Клен 4. Дуб 5. Папороть 6. Росичка 7. Тетерів 8. Черепаха
ІІІ. Козуля
ІV. Берези, сосни, глечики жовті, первоцвіт.
Урок географії у 8-А класі Тема розділу. Фізико-географічне районування України
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-26; просмотров: 513; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.89.181 (0.013 с.) |