Бібліотекар пропонує роботу з тлумачним словником,де учні шукають пояснення даного терміна. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Бібліотекар пропонує роботу з тлумачним словником,де учні шукають пояснення даного терміна.



Вмій дружбою дорожити

 

Година спілкування у 6 класі

 

Підготували Перетятько І.В. вихователь ЗШІ І-ІІ ступенів №1,

Охріменко І.М. бібліотекар ЗШІ І-ІІ ступенів №1.

 

М. Дружківка

Тема. Вмій дружбою дорожити.

Мета: закріпити уявлення учнів про товариські взаєми­ни, дружбу, взаємодопомогу і спонукати їх до то­варишування; виховувати бажання бути справж­нім товаришем,

створення колективної творчої роботи – малюнок на дошці за сценарієм заходу.

Обладнання: чисті аркуші паперу, ручки.

Коментар: до проведення заходу вчитель залучає учнів - читців (дві особи).

Тип заходу: метод проектів, створення колективної творчої роботи – сюжетного малюнка на дошці по сценарію заходу(хлопчик з дівчинкою – друзі під сонцем з написом «ДРУЖБА», промені якого містять «Золоті правила спілкування», хмаринки – уточнення поняття дружби, в небі птахи, на кри-лах яких поради Дейла Карнегі «Як зберегти друзів», поряд з хлопчиком та дівчинкою квіти з пе-люстками – прислів’ями про дружбу, над квітами метелики з дитячими побажаннями своєму другу).

Хід заняття

На дошці написано епіграф:

Хто не шукає дружби з ближнім, той сам собі заклятий ворог.

(Шота Руставелі.)

Захід спрямований на створення дружніх стосунків.

(Як наочність використовуємо схематичний образ друзів: дівчинки та хлопчика з кольорового паперу, яких закріплюємо на дошці.)

Творче завдання «Розповідь про друга».

Учитель пропонує кожному учню вибрати кого-небудь із своїх друзів-однокласників і розповісти про нього, не на­зиваючи імені.

Для того щоб розповідь учнів була лаконічнішою, учи­тель може запропонувати учням план (надрукований на плакаті та закріплений на дошці).

 

Орієнтовний план розповіді.

 

6.

 

 

Після розповіді учні мають угадати ім'я свого одноклас­ника чи однокласниці.

Учитель.

Людей об’єднують і зігрівають в житті різні стосунки. Один з видів таких стосунків є дружба(над дівчинкою і хлопчиком на дошці з’являється сонце. На ньому написано «ДРУЖБА».)

Запитання до учнів.

Що таке дружба?

Слово бібліотекаря.

«Дружба — це близькі стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей». Ось таке визначення дружбі дають тлумачні словники.

Бібліотекар пропонує роботу з тлумачним словником,де учні шукають пояснення даного терміна.

Отже промені до нашого сонечка будуть повідомлення учнів (повідомлення – промені прикріп-

люються на дошці довкола сонечка).

Без друзів у наш час важко жити на світі. А чи знаєте ви, що означало «мати справжнього друга» в давні часи?

Повідомлення 1.

Споконвіку дружба вважалася великою цінністю. У скіфів вона скріплювалася кров'ю. В епоху Середньовіч­чя дружба була втіленням шляхетності, вірності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу навіть вище за кохання і родину.

Повідомлення 2.

Товариство, дружба і братерство, народжені не спорідненням крові, а спорідненням думок, мети, справ,— це велика сила. Дружба ушляхетнювала життя. Вона надзвичайно високо шанувалася в українській культурі. Оспівувалася дружба у багатьох творах української літератури, про неї писали Леся Українка, Григорій Тютюнник, Іван Франко.

Повідомлення 3.

«Немає уз святіших за товаришування»,— ці слова належать відважному козакові Тарасові Бульбі, герою однойменної повісті Миколи Гоголя. Цей твір яскраво відтворює героїчну сторінку історії України — боротьбу козаків проти польських поневолювачів.

Повідомлення 4.

Старий Тарас втілює в собі кращі риси громадянина-патріота, такі як волелюбність, відданість справі незалежності України, мудрість, справедливість, які поєднуються з нена­вистю до поневолювачів, зрадників Батьківщини. Ці риси козацтва виховувалися протягом століть, вони гартувалися в постійних війнах за незалежність.

Слова бібліотекаря.

Письменник Микола Гоголь добре знав історію Ук­раїни з розповідей діда, з народних пісень, які співали лірники та кобзарі. Вони оспівували Запорозьку Січ, де товаришування і дружба були пов'язані не лише з війсь­ковим суворим братством, але й вимогливим ставленням один до одного. Старий Тарас виголошує свою промову про товаришування перед вирішальним виступом проти ворога.

Дружба — одне з найдивовижніших і прекрасних почут­тів, притаманних людському серцю.

Виступ учнів-читців.

Й учень

У нашому саду

Цвіте чотири квітки:

Одна — то наша міць,

Якій усі ми свідки,

А друга — запал наш.

А третя — юнь уперта...

Але ясніш за них

Цвіте в саду четверта...

Пройшли ми з нею всі

Шляхи, що за плечима,

В ній єдність наших душ,

Тверда і нерушима.

2-й учень

Не в'януть пелюстки

Ні взимку, ані влітку,

І Дружбою зовуть

Ту чудодійну квітку.

Тож зичу щастя всім —

Щоб завше і повсюди

Цю квітку по садах

Вирощували люди.

І щоб на всій землі

Осяяв мир і згоду

Цей найясніший цвіт

Нашого народу.

Слово вчителя

Дійсно, зустріти справжнього друга — це щастя. А як узнати, що людина, яка тобі сподобалася,— може стати справжнім другом і завжди допоможе, зрозуміє, підтримає тебе?

Дружбу кожен розуміє по-своєму. Але загалом в основі юнацької дружби лежить потреба визнання з боку оточую­чих однолітків. Більшість із вас погодяться з думкою, що щастя — це коли тебе розуміють, і тому кожен постійно прагне знайти друга, який би зрозумів, вислухав і підтри­мав. Але для цього перш за все необхідно навчитись самому поважати, розуміти інших. До речі, дружба неможлива беа почуття поваги одне до одного. Повага — основа дружніх стосунків. Тож навчіться цінити своїх друзів.

А як заслужити повагу до себе оточуючих?

Скористайтесь такими порадами психологів.

Робота в парах

Учитель роздає учням аркуші, на яких надруковано «Золоті правила спілкування».

Учитель пропонує учням прочитати правила, а потім прокоментувати кожне.

«Золоті правила спілкування». (Промені сонця на дошці)

1. Стався до справ своїх товаришів так само відповідально й уважно, як до власних.

2. Зберігай чужі таємниці й не вибалакуй своїх секретів.

3. Не читай без дозволу. чужих листів, не підслуховуй роз-

мов і ніколи не втручайся в те, що тебе не стосується.

4. Не говори про людину погано за її спиною: їй обов'язково перекажуть. Тим більше — не пліткуй про своїх друзів і знайомих.

5. Частіше цікався успіхами та захопленнями своїх друзів.

6 Ніколи не глузуй із чужих помилок — кожний може помилитися.

7. Коли в компанії розповідають анекдот, який ти вже нераз чув, не перепиняй оповідача: можливо, хтось чує цей анекдот уперше.

8 Не намагайся постійно переключати на себе увагу всіх у компанії.

9. Не встрявай у суперечки через дрібниці.

10. Не приховуй і доречно та ненав'язливо демонструй те,що вмієш робити краще за інших. Тобою пишатимуть­ся, якщо ти покажеш надзвичайний танок на дискотеці! Але не глузуй із тих, у кого виходить гірше або зовсім не виходить.

11.Намагайся захопити друзів тим, що цікаве й важливедля тебе. Добре знаєш англійську? Переклади для друзів пісні ваших улюблених музичних гуртів.

12.Ніколи не зганяй на друзях свій поганий настрій! Вони не винні у твоїх проблемах.

 
 


Ніколи не зганяй на друзях свій поганий настрій! Вони не винні у твоїх проблемах.

 
 

       
   
 
 


Слово бібліотекаря

Григорій Сковорода навчав бути обачним у виборі друзів. «Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, немає нічого отруйнішого від удаваного друга. Жоден диявол ніколи не приносить лиха більше, ніж такі удавані друзі».

Запитання до учнів.

Що, на вашу думку, можна пробачити другові, а що неможна пробачити ніколи?

Читання по ролям.

В Данька до математики

Незаперечний хист.

Данько моргає: — Братики,

Та я не егоїст:

Кому сказати? Прошу,

Ось мій домашній зошит! —

Приємні в хлопця риси є:

Одверта він душа.

Три парти в нього списує,

І кожен поспіша.

Списали й кажуть:

Класно! Данько одвів біду!
І той радий:

Ну, ясно,
Хіба я підведу?
По-товариськи начебто
Він друзям на письмовій
Шле в паперових м'ячиках
Розв'язання готові.

І клас шумить вдоволено

У радості од вертій:

Врятовано контрольну

Напередодні чверті!

А друзі — необізнані

З рівняннями й кутами.

А друзі — прямо визнані

Незнайки і нетями!

Бесіда.

Чи можна вважати «сміливцем» учня чи ученицю, який (яка) виступив ініціатором не відвідувати уроків, а вируши­ти на прогулянку до парку розваг?

Як ви гадаєте, які вчинки друга можна назвати сміли­вими?

Слово вчителя.

Стосунки між друзями мають бути спрямовані на благо для всіх і дарувати радість. Запам'ятайте: ставтесь до ін­ших так, як би ви хотіли, щоб вони ставились до вас.

Запитання до учнів.

Чи існує різниця між поняттями «товариш» і «друг»?

 

Слово бібліотекаря.

Товариш — це добрий знайомий, до якого ти відчуваєш приязнь, але не більше.

Досить сказати, що всіх однокласників можна назвати товаришами, адже у вас багато спільного, ви добре знає­те одне одного і, напевне, допомагаєте одне одному, якщо трапляється нагода. А друг — це людина, якій можна дові­рити свої сокровенні переживання, розділити радість.

Тільки на справжнього друга можна покластися у тяж­ку хвилину.

Не випадково слово «друг» походить від давньорусько­го слова «дорог», тобто «дорогий»(ХМАРИНКА на дошці).

Ось що каже народна мудрість про дружбу.

Бесіда.

Учитель пропонує учням прокоментувати підготовлені учнями українські на­родні прислів'я про дружбу. П рислів’я записані на пелюстках квітів.

 

Слово вчителя.

 

Звучить пісня про дружбу

Дружба віддана не зламається,

Не розклеїться від дощу і хуг.

Друг в біді не лишить,

Щирим словом втішить —

Отакий він, незрадливий,

Справжній друг!

Ми посваримось-— і помиримось,

«Нерозлийвода»,— кажуть всі навкруг.

Вдень чи в ніч негожу

Друг мені поможе,—

Отакий він незрадливий,

Справжній друг!

Друг завжди мене прийде виручить,

Він не жде подяк і не жде послуг.

Буть комусь в пригоді

В будь-якій негоді —

Отакий він незрадливий,

Справжній друг!

Тож запам'ятайте, що дружба починається з чуйності до іншого, вміння поставити себе на місце друга, намагатися бути потрібним йому. Друг завжди тебе виручить у скрутну хвилину.

Творче завдання «Наші вірні друзі».

Учитель пропонує учням перелічити людей, яких вони можуть назвати своїми вірними друзями, і поясни­ти чому. Наприклад: «Мама — мій вірний друг, тому що вона любить і піклується про мене, їй я можу довіритись у скруті».

(На крильцях паперових «метеликів» учні пишуть про своїх друзів, а потім прикріплюють їх на дошці над квітами - прислів’ями).

Потім учні пишуть лист подяки для найвірнішої люди­ни у своєму житті.

Слово вчителя.

Кращими друзями в нашому житті можуть стати і наші рідні. Це люди, які люблять вас і ніколи не зрадять. Ставте­ся й ви до них з любов'ю, розумінням, добротою, і ви знай­дете справжніх друзів на все життя.

Творчезавдання «Помирити друзів».

Учитель розділяє учнів на групи по три особи. Кож­на група має придумати невелику сценку про те, як двоє друзів сваряться, а третій друг їх мирить.

Запитання до учнів.

Які вчинки зміцнюють дружбу, а які — руйнують?

Заключне слово вчителя.

Нелегко знайти собі справжніх друзів. Бережіть своїх друзів, не сваріться по дрібницях. У цьому вам допоможе книга відомого американського психолога Дейла Карнегі «Як придбати друзів і впливати на людей». Книга дає шість порад, які мають нам допомогти у виборі друзів.

Вмій дружбою дорожити

 

Година спілкування у 6 класі

 

Підготували Перетятько І.В. вихователь ЗШІ І-ІІ ступенів №1,

Охріменко І.М. бібліотекар ЗШІ І-ІІ ступенів №1.

 

М. Дружківка

Тема. Вмій дружбою дорожити.

Мета: закріпити уявлення учнів про товариські взаєми­ни, дружбу, взаємодопомогу і спонукати їх до то­варишування; виховувати бажання бути справж­нім товаришем,

створення колективної творчої роботи – малюнок на дошці за сценарієм заходу.

Обладнання: чисті аркуші паперу, ручки.

Коментар: до проведення заходу вчитель залучає учнів - читців (дві особи).

Тип заходу: метод проектів, створення колективної творчої роботи – сюжетного малюнка на дошці по сценарію заходу(хлопчик з дівчинкою – друзі під сонцем з написом «ДРУЖБА», промені якого містять «Золоті правила спілкування», хмаринки – уточнення поняття дружби, в небі птахи, на кри-лах яких поради Дейла Карнегі «Як зберегти друзів», поряд з хлопчиком та дівчинкою квіти з пе-люстками – прислів’ями про дружбу, над квітами метелики з дитячими побажаннями своєму другу).

Хід заняття

На дошці написано епіграф:

Хто не шукає дружби з ближнім, той сам собі заклятий ворог.

(Шота Руставелі.)

Захід спрямований на створення дружніх стосунків.

(Як наочність використовуємо схематичний образ друзів: дівчинки та хлопчика з кольорового паперу, яких закріплюємо на дошці.)

Творче завдання «Розповідь про друга».

Учитель пропонує кожному учню вибрати кого-небудь із своїх друзів-однокласників і розповісти про нього, не на­зиваючи імені.

Для того щоб розповідь учнів була лаконічнішою, учи­тель може запропонувати учням план (надрукований на плакаті та закріплений на дошці).

 

Орієнтовний план розповіді.

 

6.

 

 

Після розповіді учні мають угадати ім'я свого одноклас­ника чи однокласниці.

Учитель.

Людей об’єднують і зігрівають в житті різні стосунки. Один з видів таких стосунків є дружба(над дівчинкою і хлопчиком на дошці з’являється сонце. На ньому написано «ДРУЖБА».)

Запитання до учнів.

Що таке дружба?

Слово бібліотекаря.

«Дружба — це близькі стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей». Ось таке визначення дружбі дають тлумачні словники.

Бібліотекар пропонує роботу з тлумачним словником,де учні шукають пояснення даного терміна.

Отже промені до нашого сонечка будуть повідомлення учнів (повідомлення – промені прикріп-

люються на дошці довкола сонечка).

Без друзів у наш час важко жити на світі. А чи знаєте ви, що означало «мати справжнього друга» в давні часи?

Повідомлення 1.

Споконвіку дружба вважалася великою цінністю. У скіфів вона скріплювалася кров'ю. В епоху Середньовіч­чя дружба була втіленням шляхетності, вірності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу навіть вище за кохання і родину.

Повідомлення 2.

Товариство, дружба і братерство, народжені не спорідненням крові, а спорідненням думок, мети, справ,— це велика сила. Дружба ушляхетнювала життя. Вона надзвичайно високо шанувалася в українській культурі. Оспівувалася дружба у багатьох творах української літератури, про неї писали Леся Українка, Григорій Тютюнник, Іван Франко.

Повідомлення 3.

«Немає уз святіших за товаришування»,— ці слова належать відважному козакові Тарасові Бульбі, герою однойменної повісті Миколи Гоголя. Цей твір яскраво відтворює героїчну сторінку історії України — боротьбу козаків проти польських поневолювачів.

Повідомлення 4.

Старий Тарас втілює в собі кращі риси громадянина-патріота, такі як волелюбність, відданість справі незалежності України, мудрість, справедливість, які поєднуються з нена­вистю до поневолювачів, зрадників Батьківщини. Ці риси козацтва виховувалися протягом століть, вони гартувалися в постійних війнах за незалежність.

Слова бібліотекаря.

Письменник Микола Гоголь добре знав історію Ук­раїни з розповідей діда, з народних пісень, які співали лірники та кобзарі. Вони оспівували Запорозьку Січ, де товаришування і дружба були пов'язані не лише з війсь­ковим суворим братством, але й вимогливим ставленням один до одного. Старий Тарас виголошує свою промову про товаришування перед вирішальним виступом проти ворога.

Дружба — одне з найдивовижніших і прекрасних почут­тів, притаманних людському серцю.

Виступ учнів-читців.

Й учень

У нашому саду

Цвіте чотири квітки:

Одна — то наша міць,

Якій усі ми свідки,

А друга — запал наш.

А третя — юнь уперта...

Але ясніш за них

Цвіте в саду четверта...

Пройшли ми з нею всі

Шляхи, що за плечима,

В ній єдність наших душ,

Тверда і нерушима.

2-й учень

Не в'януть пелюстки

Ні взимку, ані влітку,

І Дружбою зовуть

Ту чудодійну квітку.

Тож зичу щастя всім —

Щоб завше і повсюди

Цю квітку по садах

Вирощували люди.

І щоб на всій землі

Осяяв мир і згоду

Цей найясніший цвіт

Нашого народу.

Слово вчителя

Дійсно, зустріти справжнього друга — це щастя. А як узнати, що людина, яка тобі сподобалася,— може стати справжнім другом і завжди допоможе, зрозуміє, підтримає тебе?

Дружбу кожен розуміє по-своєму. Але загалом в основі юнацької дружби лежить потреба визнання з боку оточую­чих однолітків. Більшість із вас погодяться з думкою, що щастя — це коли тебе розуміють, і тому кожен постійно прагне знайти друга, який би зрозумів, вислухав і підтри­мав. Але для цього перш за все необхідно навчитись самому поважати, розуміти інших. До речі, дружба неможлива беа почуття поваги одне до одного. Повага — основа дружніх стосунків. Тож навчіться цінити своїх друзів.

А як заслужити повагу до себе оточуючих?

Скористайтесь такими порадами психологів.

Робота в парах

Учитель роздає учням аркуші, на яких надруковано «Золоті правила спілкування».

Учитель пропонує учням прочитати правила, а потім прокоментувати кожне.

«Золоті правила спілкування». (Промені сонця на дошці)

1. Стався до справ своїх товаришів так само відповідально й уважно, як до власних.

2. Зберігай чужі таємниці й не вибалакуй своїх секретів.

3. Не читай без дозволу. чужих листів, не підслуховуй роз-

мов і ніколи не втручайся в те, що тебе не стосується.

4. Не говори про людину погано за її спиною: їй обов'язково перекажуть. Тим більше — не пліткуй про своїх друзів і знайомих.

5. Частіше цікався успіхами та захопленнями своїх друзів.

6 Ніколи не глузуй із чужих помилок — кожний може помилитися.

7. Коли в компанії розповідають анекдот, який ти вже нераз чув, не перепиняй оповідача: можливо, хтось чує цей анекдот уперше.

8 Не намагайся постійно переключати на себе увагу всіх у компанії.

9. Не встрявай у суперечки через дрібниці.

10. Не приховуй і доречно та ненав'язливо демонструй те,що вмієш робити краще за інших. Тобою пишатимуть­ся, якщо ти покажеш надзвичайний танок на дискотеці! Але не глузуй із тих, у кого виходить гірше або зовсім не виходить.

11.Намагайся захопити друзів тим, що цікаве й важливедля тебе. Добре знаєш англійську? Переклади для друзів пісні ваших улюблених музичних гуртів.

12.Ніколи не зганяй на друзях свій поганий настрій! Вони не винні у твоїх проблемах.

 
 


Ніколи не зганяй на друзях свій поганий настрій! Вони не винні у твоїх проблемах.

 
 

       
   
 
 


Слово бібліотекаря

Григорій Сковорода навчав бути обачним у виборі друзів. «Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, немає нічого отруйнішого від удаваного друга. Жоден диявол ніколи не приносить лиха більше, ніж такі удавані друзі».

Запитання до учнів.

Що, на вашу думку, можна пробачити другові, а що неможна пробачити ніколи?

Читання по ролям.

В Данька до математики

Незаперечний хист.

Данько моргає: — Братики,

Та я не егоїст:

Кому сказати? Прошу,

Ось мій домашній зошит! —

Приємні в хлопця риси є:

Одверта він душа.

Три парти в нього списує,

І кожен поспіша.

Списали й кажуть:

Класно! Данько одвів біду!
І той радий:

Ну, ясно,
Хіба я підведу?
По-товариськи начебто
Він друзям на письмовій
Шле в паперових м'ячиках
Розв'язання готові.

І клас шумить вдоволено

У радості од вертій:

Врятовано контрольну

Напередодні чверті!

А друзі — необізнані

З рівняннями й кутами.

А друзі — прямо визнані

Незнайки і нетями!



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-23; просмотров: 180; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.217.67.16 (0.16 с.)