Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Перевірка готовності до уроку.



 

Тема. Слова з ненаголошеними голосними е,и в яких вимова неповністю співпадає.

Мета: відпрацьовувати правильну вимову слів з ненаголошеними голосними е, и; закріплювати вміння визначати наголошений склад у слові, знання про корінь слова; розвивати навички зв’язного мовлення; виховувати уважність, спостережливість.

 

Обладнання: жетони, ілюстративний матеріал, зразок написання для каліграфічної хвилинки, матеріал для орфографічної хвилинки.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку.

 

І.Організація класу

1. Привітання.

-Встаньте всі скоріше, діти!

Посміхніться всім миліше,

Привітайтесь: «Добрий день!»

2. Представлення.

 - Добрий день! Сідайте. Мене звуть Марина Анатоліївна і сьогодні урок української мови проведу у вас я.

3. Перевірка готовності до уроку.

- Діти, подивіться, чи все необхідне знаходиться у вас на парті, а саме: ручка, щоденник, підручник, зошит.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

1. Каліграфічна хвилинка.

- Відкрийте свої зошити, запишіть число та класна робота.

- Послухайте загадку. Слово-відгадка підкаже, написання якої букви ми будемо повторювати. Ця буква позначає перший звук у слові.

Намалювати можна нею

Будинки, хати і поля,

Високі гори і моря.

Така вона чудова і гарна,

Її всі звуть звичайно….(фарба)

- Який перший звук в цьому слові? ( звук [ф] )

- Якою буквою позначають цей звук на письмі? (буква ф)

- Запишіть буквосполучення з цією буквою.

- Запишіть відгадку. Доберіть до цього слова спільнокореневі слова, що називають ознаку і дію предмета ( фарбований, фарбувати)

 

2. Орфографічна хвилинка.

- Виправте помилки і поділіть слова правильно для переносу.

( ча-йка, літа-є, ї-жак, ліні-йка, со-йка, о-рел, і-рис)

- Правильно поділено слово чайка?(ні)

- Як буде правильно?( чай-ка)

- Чи правильно поділено слово літає?(ні)

- Як буде правильно? (лі-тає)

- Чому? ( тому що одну букву не можна переносити)

- Чи правильно поділене слово лінійка? (ні)

- Як буде правильно? (ліній-ка)

- Чи правильно поділене слово сойка? (ні)

- А як правильно?(сой-ка)

- Чи правильно поділено слово орел?(ні)

- Чи можем ми його поділити? (ні)

- Чому?(тому що небожем поділити на два склади)

- Чи правильно поділено слово ірис? (ні)

- Чому?( тому що небожем поділити на два склади)

- Так, як ми переносимо слова в укр.мові? ( складами)

- Які склади ми не можемо залишати в рядку і не можемо перенести? ( склад, позначений однією буквою)

- Що треба врахувати при переносі букви й та ь? ( їх не можна відривати від попередньої букви).

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 2; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.119.142.232 (0.006 с.)