Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Мікровикладання. Виклад нового матеріалу у формі бесіди
На цьому етапі безпосередньої роботи перед аудиторією від кожної мікрогрупи виступає один студент. Члени мікрогрупи можуть після його виступу прокоментувати, доповнити продемонстровану частину цього уроку. Аналіз фрагмента варто здійснювати, враховуючи знання студен-том-учителем змісту матеріалу (це виявиться і в тому, як він зможе перебудуватися, помітивши утруднення «учнів»); уміння ставити запитання (навідні й наскрізні); вміння вислуховувати й реагувати на відповіді, «прибудовуючись» своїм запитанням до відповіді учня; вміння створити атмосферу пошуку; формування почуття в учнів власної гідності, значущості та вдячності товаришам у спільній роботі. Окремо увага приділяється техніці вчителя. Загальний аналіз заняття повертає до висновку першої його частини: необхідності вдосконалювати комунікативні вміння, дотримуватися надзавдання педагогічної діяльності — розвитку особистості учня. МАЙСТЕРНІСТЬ УЧИТЕЛЯ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ МІЖ УЧНЯМИ ПІД ЧАС ГРУПОВОЇ РОБОТИ НА УРОЦІ Мета: усвідомлення сутності, принципів, функцій групової роботи на засадах співробітництва; формування комплексу вмінь організовувати групову діяльність на уроці як умови вдосконалення педагогічного професіоналізму. Обладнання плакат із висловлюваннями вітчизняних і зарубіжних учених-педагогів про навчання в співробітництві, схеми «Організація групової взаємодії на уроці», «Функції і принципи навчання в співробітництві», фрагменти уроків, де представлено організацію групової взаємодії (відеозаписи й тексти з педагогічної літератури), зразки інструкцій для організації роботи в групах Опорні поняття групова робота на уроці, рольова участь, індивідуальна робота на уроці, співробітництво на уроці, парна форма організації навчальних занять, навчальний діалог Завдання для студентів 1. Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорен 1 1 Генеза та значення групової навчальної роботи школярів, необхідність опанування вчителем технологи її організації 1 2 Принципи організації групової навчальної роботи 1 3 Групова робота на уроці I 4 Організація взаємодії між учнями під час групової роботи
2. Виконати (усно) запропоновані завдання (прийоми 1—5, задачі 1—3, впра 3. Розробити (письмово) фрагмент уроку з використанням групової роботи Список рекомендованої літератури 1 Григорьев С А, Раевский А М Групповая форма работы на уроке // Сов 2 ДьяченкоВ К Сотрудничество в обучении — М, 1991 — С 24 —60, 134 — 3 Лийметс X Й Групповая работа на уроке — М, 1975 — С 4 — 33 4 Малеваний Ю Й О современном уроке // Молодому учителю / Сост 5 Оконь В Введение в общую дидактику — М, 1990 — С 40—43 6 Палат Е С Обучение в сотрудничестве // Новые педагогические й ин- 7 Полетило С А Організація групової навчальної роботи старшокласників 8 Психолога педагогические аспекты учебного процесса в школе — К, 1983 — 9 Селевко Г К Современные образовательные технологии Учеб пособие — 10 ЦукерманГ А Зачем детям учиться вместе? — М, 1985 — С 34—40, 46 —79 I1 Шевченко С Д Школьный урок как научить каждого — М Просвеще- ХІД ЗАНЯТТЯ 1. Діагностування готовності до заняття Цей етап заняття можна провести як підготовку до роботи над теоретичними питаннями теми, водночас досліджуючи підготовленість! студентів до співробітництва в малих групах. Така форма організації1 діагностування органічно поєднається з сутністю порушеної проблеми і; дасть можливість переконатися в доцільності ЇЇ застосування для удосконалення педагогічної майстерності вчителя. Навчальна група студентів поділяється на 4 мікрогрупи залежно від кількості винесених на обговорення питань. Кожна мікрогрупа отримує одне питання. В інструктивній картці викладач дає мікрогрупам підпи-тання до нього (залежно від рівня групи цю операцію мікрогрупа може виконати сама). Педагог пояснює порядок виконання завдання, на яке відводиться приблизно 10 хвилин (у разі, якщо студенти готові до обговорення теми):
1. Перевірити, наскільки опановано теоретичний матеріал. Для цього 2. Розподілити між членами групи ролі: лідера-координатора гру Завдання для виконавця ролі варто позначити на окремих інструкціях з рекомендаціями, як узагальнити спостереження. 3. Підготувати звіт групи про засвоєння теоретичного матеріалу 4. Після роботи в мікрогрупах доцільно підвести підсумки та уза Педагог узагальнює власні спостереження щодо продуктивності роботи в групах, готовності студентів до взаємодії у малих групах, завдань професійного розвитку. 5. Перевірка змісту підготовленості як усвідомлення головних теоре запитання педагога і всіх присутніх); у вигляді індивідуального тестування (кожен студент отримує тест відповідного рівня складності, а оцінка його стає складовою загальної оцінки); вибіркового індивідуального опитування (при допомозі у відповідях членів мікрогрупи й оцінках за відповідь, які виставляються всім її членам); фронтальної роботи з усіма студентами академічної групи з індивідуальним оцінюванням.
|
||||||
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-18; просмотров: 346; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.15.4.244 (0.007 с.) |