Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Гумуніфікація післяжнивних залишків
Кількість післяжнивних залишків залежить від вирощуваної культури та її врожайності. Кількість гумусу, який при цьому утворюється із післяжнивних залишків, залежить від їх кількості і ступеня гуміфікації Кількість утвореного гумусу (Q1) у т/га розраховують за формулою: = U x kp x kq, де - урожай сільськогосподарської культури, т/гакоефіцієнт накопичених післяжнивних залишків відносно врожаю сільськогосподарської культури;- коефіцієнт гуміфікації залишків Розрахуємо кількість утвореного гумусу після вирощування перцю на чорноземах опідзолених середньо суглинкових, урожайність якого становить 73 ц/га. Гумус на даному полі дорівнює 2,16% = 73 ц/га = 7,3 т/га Кр = 0,08= 0,08= 7,3 х 0,08 х 0,08 = 0,05 т/га
Аналогічно розраховуємо кількість утвореного гумусу після вирощування інших сільськогосподарських культур, які входять у сівозміну даного господарства: Для цибулі = 161 ц/га = 16,1 т/га Кр = 0,12= 0,08= 16,1 х 0,12 х 0,08 = 0,03 т/га
Для ячменю озимого = 28,2 ц/га = 2,82 т/га Кр = 1,3= 0,25= 2,82 х 1,3 х 0,25 = 0,92 т/га
Для однорічних трав = 62,0 ц/га = 6,2 т/га Кр = 1,2= 0,25=6,2 х 1,2 х 0,25 = 1,86 т/га
Для огірків = 174 ц/га = 17,4 т/га Кр = 0,04= 0,08= 17,4 х 0,04 х 0,08 = 0,06 т/га
Для моркви = 182 ц/га = 18,2 т/га Кр = 0,12= 0,08= 18,2 х 0,12 х 0,08 = 0,17 т/га
Гуміфікація органічних добрив Органічні добрива підвищують урожайність сільськогосподарських культур і відповідно кількість післяжнивних залишків. Частина органічної речовини, яка надійшла з органічними добривами, гуміфікується і бере участь у відтворенні гумусу. Кількість гумусу Q2 у т/га, яка утворилася з стандартного підстилкового гною розраховують за формулою:
Q2 = Нr x Kq, де
Нr - норма гною, яка була внесена або буде вноситись під сільськогосподарську культуру, т/га;- коефіцієнт гуміфікації підстилкового гною За агротехнічним планом господарства гній буде вноситись під слідуючі культури: морква, огірки. Розрахуємо кількість гумусу, яка утворилась зі стандартного підстилкового гною на полі, де вирощують моркву. На це поле ми внесли 30 т/га гною.
Нr = 30 т/га= 0,054= 30 х 0,054 = 1,62 т/га
Аналогічно розраховуємо гуміфікацію органічних добрив для огірків:
Нr = 30 т/га= 0,054= 30 х 0,054 = 1,62 т/га
Загальне надходження гумусу Q у т/га. За рахунок гуміфікації післяжнивних залишків та внесених органічних добрив вираховують за формулою:
= Q1 + Q2
Так як ми вносили гній тільки під поле з цибулею та помідорами, то і тільки для них будемо вираховувати загальне надходження гумусу.
Для поля, де росла морква: = 0,17 + 1,62 = 1,79 т/га
Для поля, де росли огірки: = 0,06 + 1,62 = 1,68 т/га
Статті витрат гумусу. Мінералізація гумусу Розмір мінералізації гумусу (V) у т/га визначається загальною кількістю гумусу в орному шарі, ступеню його стійкості при різних системах обробітку грунту і кліматичних умов та розраховується за формулою: = G x H x dv x KM x Kk, де - вміст гумусу в ґрунті, % Н - глибина орного шару, см- щільність складення ґрунту, г/см3- коефіцієнт мінералізації гумусу- відносний індекс біологічної продуктивності Розраховуємо мінералізацію гумусу на полі, де ріс перець:- 2,16 Н - 25- 1,1- 0,0125- 1,065= 2,16 х 25 х 1,1 х 0,0125 х 1,065 = 0,79 т/га
Для цибулі- 2,87 Н - 25- 1,1- 0,0125- 1,065= 2,87 х 25 х 1,1 х 0,0125 х 1,065 = 1,05 т/га Для ячменю озимого- 2,34 Н - 20- 1,3- 0,006- 1,065= 2,34 х 20 х 1,3 х 0,006 х 1,065 = 0,39 т/га Для однорічних трав- 1,76 Н - 20- 1,3- 0,0037- 1,065= 1,76 х 20 х 1,3 х 0,0037 х 1,065 = 0,18 т/га Для огірків- 2,38 Н - 20- 1,3- 0,0125- 1,065= 2,38 х 20 х 1,3 х 0,0125 х 1,065 = 0,82 т/га Для моркви- 2,34 Н - 20- 1,3- 0,0125- 1,065= 2,34 х 20 х 1,3 х 0,0125 х 1,065 = 0,81 т/га Втрати гумусу від ерозії Втрати гумусу (V2) у т\га внаслідок ерозії вираховують за формулою: = ВЕ х G
де ВЕ - втрати гумусу грунту під впливом ерозії, т/га- вміст гумусу в грунті, % Для перцю: ВЕ - 17- 2,16= 17 х 2,16% = 0,4 т/га Для цибулі: ВЕ - 17- 2,87= 17 х 2,87% = 0,5 т/га Для озимого ячменю: ВЕ - 17- 2,34= 17 х 2,34% = 0,4 т/га Для однорічних трав: ВЕ - 17- 1,76= 17 х 1,76% = 0,3 т/га
Для огірків: ВЕ - 17- 2,38 = 17 х 2,38% = 0,4 т/га
Для моркви: ВЕ - 17- 2,34 = 17 х 2,34% = 0,4 т/га
Загальні втрати гумусу (V) у т/га розраховують за формулою: = V1 + V2
Отже, загальні втрати гумусу, де вирощувався перець складають: = 0,79 + 0,4 = 1,19 т/га
цибуля V = 1,05+ 0,5 = 1,55 т/га ячмінь озимийV = 0,39 + 0,4 = 0,79 т/га однор.трави V = 0,18 + 0,3 = 0,48 т/га огіркиV = 0,82 + 0,4 = 1,22 т/га моркваV = 0,81 + 0,4 = 1,21 т/га . Баланс гумусу. Баланс гумусу (Вq) = Q - V Вирахуємо баланс гумусу на полі, де вирощувались: Перець Вq = 0,05 - 1,19 = -1,14 цибуля Вq = 0,03 - 1,55 = -1,52 ячмінь озимий Вq = 0,92 - 0,79 = +0,13
однор. Трави Вq = 1,86 - 0,48 = +1,38 огірки Вq = 1,68 - 1,22 = +0,46 морква Вq = 1,79 - 1,21 = +0,58 Отже, загальні втрати гумусу на полі, де вирощували перець складає ,19 т/га, відповідно Цибуля - 1,55 т/га ячмінь озимий - 0,79 т/га однор. Трави - 0,48 т/га огірки - 1,22 т/га морква - 1,21 т/га
Таблиця 5 - Розрахунок балансу гумусу в сівозміні
Позитивний баланс гумусу ґрунту є на полях, де вирощувались озимий ячмінь, однорічні трави, огірки та морква. Озимий ячмінь та однорічні трави отримали позитивний баланс гумусу завдяки високій гуміфікації післяжнивних залишків (ячмінь озимий 0,92, однорічні трави 1,86); поля з огірками та морквою завдяки внесенню в грунт органічних добрив (гною по 30 т на кожне поле) Відповідно негативний баланс гумусу спостерігається на полях, де вирощувались перець та цибуля. В цілому по сівозміні спостерігається недостатній вміст гумусу. Змінити становище можна завдяки більшому внесенню в грунт органічних добрив, введенням в сівозміну сидератів та багаторічних бобових трав і зернових.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2021-02-07; просмотров: 61; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.146.255.127 (0.012 с.) |