Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь КАТЕГОРИИ: АрхеологияБиология Генетика География Информатика История Логика Маркетинг Математика Менеджмент Механика Педагогика Религия Социология Технологии Физика Философия Финансы Химия Экология ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Розрахунок та вибір посадки з зазором
Умова: Розрахувати посадку з зазором для з’єднання вала 4 з зубчастим колесом 6, за такими даними: R=2200 кН, n=1000 об/хв, марка мастила И-70А. Визначаємо середній питомий тиск Р (Н/м2) в підшипнику за формулою:
Р=
Де R- навантаження на підшипник (Н), l – довжина з’єднання поверхнею вала і отвору (м), dH – номінальний діаметр з’єднання (м). Р = = Визначаємо допустиму мінімальну товщину мастильного шару [hmin] за формулою:
[ hmin ] = K (4RaD + 4Rad + g).
де К=2 – коефіцієнт запасу надійності по товщині мастильного шару; g =2мкм – добавка на нерозривність мастильного шару; RaD = Rad = 0,8 мкм. [ hmin ] = 2 (4 0,8 + 4 0,8 + 2) = 16,8 10-6 м. Заходимо динамічну в’язкість масла. Динамічна в’язкість вибирається з таблиці відповідно до марки масла: масло марки И-70А – m И-70А= ; Розраховуємо значення коефіцієнта Аh по формулі:
Аh = ,
де w - кутова швидкість валу (с-1). w = = =104,67с-1. Аh = = 0,36. По графіку рис.1.27 [1, ст.288], використовуючи значенням Аh =0,36 (горизонтальна пряма) і співвідношення (крива графіка) знаходимо точки перетину прямої з кривою графіка. Цим точкам перетину на горизонтальній осі відповідають відносні ексцентриситети Cmin і Cmax. Ах = 0,44 при Х = 0,3.
По графіку рис.1.27 [1, ст.288] і значенню Аh =0,36 знаходимо максимальний відносний ексцентриситет, Cmax = 0,86. Визначаємо максимальний допустимий зазор:
Розраховуємо оптимальний зазор:
,
Хопт =0,46, Аопт = 0,463. Вибираємо із таблиць допусків і посадок стандартну посадку, яка задовольняє основну умову вибору посадок за [Smin] i [Smax]. Æ 52 (Smax = 125, Smin = 60); Æ 52 (Smax = 120, Smin = 60); Æ 52 (Smax = 136, Smin = 60); Æ 52 (Smax = 208, Smin = 60); Æ 52 (Smax = 100, Smin = 65); Æ 52 (Smax = 136, Smin = 60).
В ЄСДП переважне використання надається системі отвору, тому посадку в системі валу не беремо до уваги. Вибираємо ту, яка найбільш відповідає допоміжній умові (коли середній зазор вибраної посадки відносно близький до оптимального зазору). Якщо таких посадок декілька, то застосовують посадку, яку стандарт рекомендує застосовувати в першу чергу. Вибираємо посадку Æ 52 Для вибраної посадки основна умова: Smin = 60 мкм > [Smin] = 58,6 мкм; Smах =120 мкм <[Smax] = 240 мкм. Для цієї посадки будуються схеми полів допусків з позначенням основних характеристик.
Визначаємо поля допусків посадки: Н 7: ES = 30 мкм; е7: es = - 60 мкм; EI = 0 мкм; ei = - 90 мкм. Розрахунок параметрів посадки з зазором, мм:
Dmax = ES + D = 0,030 + 52 = 52,030; Dmin = EI + D = 0 + 52 = 52; TD = Dmax – Dmin = 52,030 – 52 = 0,030; dmax = es + d = - 0,060+ 52 = 51,940; dmin = ei + d = - 0,090 + 52 = 51,910; Td = dmax – dmin = 51,940 – 51,910 = 0,030; Smin = Dmin – dmax = 52 – 51,940 = 0,060; Smax = Dmax – dmin = 52,030 – 51,910 = 0,120; TS = Smax – Smin = 0,120 – 0,060= 0,060; TS = Td + TD = 0,030 + 0,030 = 0,060.
Схема розміщення полів допусків посадки з зазором див. див. Додаток А
Розрахунок і вибір нерухомої посадки
|
|||||
Последнее изменение этой страницы: 2020-03-02; просмотров: 61; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.223.160.61 (0.005 с.) |