З трудового навчання у 8 класі 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

З трудового навчання у 8 класі



Конспект уроку

З трудового навчання у 8 класі

 

 

Виконав:

Студент 221 групи.

Вольський Олексій

Перевірив:

Невмержицький О. П.

 

Коростишів 2012р.

Тема: Токарний верстат для обробки деревини.

Мета: ознайомитися з призначенням та будовою токарного верстата, конструкційними особливостями, правилами підготовки до роботи, правилами безпечної роботи на токарному верстаті, розвивати вміння читати й виконувати його кінематичну схему;виховувати уважність при виконанні технологічних операцій.

Основні поняття: токарний верстат для обробки деревини, станина, передня бабка, задня бабка, підручник, тризуб, патрон.

Очікувані результати навчальної діяльності: уміння пояснювати призначення, будову і принцип передачі обертального руху від електродвигуна до шпинделя та роботу механізму перетворення руху, розпізнавати ведучі та ведені деталі; уміння підготувати верстат до роботи; читати і виконувати його кінематичну схему; вміння закріплювати заготовку, виконувати підготовчі технологічні операції перед точінням.

Обладнання та матеріали: зразки виробів, картки-завдання,токарний верстат з обробки деревини, кронциркуль, штангенциркуль, рейєр, мейсель, заготовки для точіння.

Структура уроку.

І. Організаційний момент 3 хв.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів 7 хв.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів 3 хв.

ІV. Вивчення нового матеріалу: 15 хв.

Будова і призначення токарного верстату з обробки деревини.

Призначення основних частин верстата.

Технологічні пристрої токарного верстата.

Правила безпечної праці під час роботи на токарному верстаті.

V. Закріплення нового матеріалу 5 хв.

VІ. Формування умінь та навичок учнів. Практична робота. 41 хв.

VІІ. Рефлексія 7 хв.

VІІІ. Мотивація оцінок за урок, виявлення їх у журнал, щоденники 4 хв.

ІХ. Завдання додому 1 хв.

Х. Прибирання робочих місць. 4 хв.

Хід уроку

І Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда:

- Згадайте, який верстат ви вже вивчали у 6-му класі.

- Який шків називають ведучим, а який веденим?

- Як позначається електродвигун на кінематичній схемі?

- Як можна змінити частоту обертання шпинделя свердлильного верстат?

Робота в групах. Вчитель об’єднує учнів в групи і видає картки з умовними позначеннями типових деталей та з’єднань. На підставках зображені типові деталі та з’єднання. Учні повинні поруч із зображенням прикріпити умовні позначення

ІІІ. Мотивація, повідомлення теми, визначення завдань для учнів.

Розгадування кросворду.

    т в е р д і с т ь
  д е р е в и н а    
    х у д о ж н и к  
  л і н і й к а    
е с к і з  
д о ш к а  
  м а ш и н а  
                                     

Властивість металу. 2. Один з найпоширеніших конструкційних матеріалів.

Назва професії – де головним є вміння малювати.

Інструмент для вимірювання.

Графічний документ, виконаний від руки з дотриманням пропорцій частин предмета.

Один з видів пиломатеріалів.

Вони бувають транспортні, транспортуючі, технологічні, інформаційні.

Демонстрація зразків виробів, виготовлених на токарному верстаті.

 

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь вчителя.

Для пуску та зупинки верстата на передній бабці розміщено кнопковий пульт керування

Задня бабка слугує опорою для довгих заготовок під чаc обробки, підтримуючи їх заднім центром, та для кріплення в ній свердлильного патрона, свердла й інших інструментів для обробки отворів. Корпус задньої бабки пересувається вздовж напрямних станини Залежно від довжини заготовки корпус закріплюється на станині з допомогою пластини і болта з гайкою.

У корпус задньої бабки вмонтовано піноль. З одного боку піноль має конусний отвір, у який вставляється задній центр. З другого боку запресована втулказ внутрішньою різьбою. Піноль вільно пересувається в отворі верхньої частини корпусу. Обертанню пінолю навколо своєї осі запобігає установочний гвинт, який входить у паз і зовнішній поверхні пінолю.

У різьбову втулку входить гвинт пінолю, на другому кінці якого на шпонці насаджено маховик, закріплений гайкою. Обертаючись за допомогою маховика навколо своєї осі, гвинт через різьбову втулку пересуває піноль.

Фіксація пінолю в потрібному положенні здійснюється рукояткою фіксатора. Для змащування пінолю і гвинтового механізму в корпусі бабки є маслопровідні отвори. Підручник - це опора для різального інструмента під час роботи. Він складається з опорної лінійки, що кріпиться на сталевому циліндрі, каретки, фіксатора опорної лінійки та фіксатора каретки .

Каретку підручника виставляють у потрібному положенні і закріплюють на напрямних станини за допомогою фіксатора. Опорну лінійку виставляють по висоті і під певним кутом та закріплюють за фіксатором лінійки .

Кулачки забезпечують центрування та кріплення симетричних заготовок. Це досягається одночасним пересуванням усіх кулачків при повертанні одного з малих зубчастих коліс, зчеплених з великим зубчастим колесом.

 

4.Правила безпечної праці під час виконання робіт на токарному верстаті.

1.Перед початком роботи перекона­тися, що підлога біля верстата чиста, а на її поверхні лежить гумовий килимок або дерев'яна підставка. Оглянути верстат технологічні пристрої до нього. У разі виявлення несправностей обладнання повідомити вчителя,

2.Перевірити надійність заземлення верстата. Якщо провід заземлення верстата пошкоджений, вмикати верстат заборонено!

Після закінчення роботи верстат вимкнути, очистити від стружки, пилу і бруду; перевірити його справність і змастити мастилом; скласти інструмент у відведене місце для зберігання; показати виконану роботу вчителеві.

VІ. Практична робота.

1. Аналіз завдань практичної роботи (за старим підручником ст.19, за новим ст.. 58).

2. Забезпечення інструментами та матеріалами (ріжкові ключі, викрутка, киянка, лінійка).

3. Правила безпечної праці під час ознайомлення з будовою верстата (підпис у журналі з техніки безпеки, читання правил ТБ).

4. Самостійне виконання практичної роботи за завданням підручника (за старим підручником ст.19, за новим ст.. 58). Пробне точіння.

5. Контроль з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.

6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий).

7. Організація самоконтролю та взаємоконтролю учнів.

8. Підбиття підсумків практичної роботи:

ü демонстрування кращих робіт;

ü аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;

ü оцінювання результатів практичної роботи.

 

Робота в групах.

Одна група пропонує іншій відповісти на складене запитання з теми. Питання пропонує кожна група по черзі.

 

VІІ. Рефлексія.

1. Що нового дізналися на уроці?

2. Чому навчились? Яку роботу виконали?

3. Які завдання були визначені на урок?

4. Порівняйте реальні результати із завданнями, які були визначені на урок.

5. Чому отримали саме такий результат на практичній роботі?

6. Що потрібно зробити для того, щоб мати кращі результати роботи?

7. Де можна використати набуті знання та вміння?

 

VІІІ. Підведення підсумків.

ІХ. Завдання додому.

Конспект уроку

з трудового навчання у 8 класі

 

 

Виконав:

Студент 221 групи.

Вольський Олексій

Перевірив:

Невмержицький О. П.

 

Коростишів 2012р.

Тема: Токарний верстат для обробки деревини.

Мета: ознайомитися з призначенням та будовою токарного верстата, конструкційними особливостями, правилами підготовки до роботи, правилами безпечної роботи на токарному верстаті, розвивати вміння читати й виконувати його кінематичну схему;виховувати уважність при виконанні технологічних операцій.

Основні поняття: токарний верстат для обробки деревини, станина, передня бабка, задня бабка, підручник, тризуб, патрон.

Очікувані результати навчальної діяльності: уміння пояснювати призначення, будову і принцип передачі обертального руху від електродвигуна до шпинделя та роботу механізму перетворення руху, розпізнавати ведучі та ведені деталі; уміння підготувати верстат до роботи; читати і виконувати його кінематичну схему; вміння закріплювати заготовку, виконувати підготовчі технологічні операції перед точінням.

Обладнання та матеріали: зразки виробів, картки-завдання,токарний верстат з обробки деревини, кронциркуль, штангенциркуль, рейєр, мейсель, заготовки для точіння.

Структура уроку.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2017-02-17; просмотров: 153; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.17.128.129 (0.019 с.)