ІІ. Фенологічні спостереження. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ІІ. Фенологічні спостереження.



Відкритий урок з курсу

«Я і Україна»

«Без води нема життя. Властивості води – рідини».

 

Відкритий урок з курсу "Я і Україна" в 3 класі.

Тема. " Без води нема життя. Властивості води - рідини".

Мета. Розширити уявлення про значення води в природі, про три стани води і властивостях води - рідини; формувати елементарні поняття: вода - речовина; виробляти вміння самостійно виконувати досліди використовуючи метод капелюхів Де Боно; узагальнювати сприйняте під час виконання дослідів, робити висновки; виховувати пізнавальний інтерес, самостійність, організованість, відповідальність за виконану роботу.

Обладнання. Комп'ютер, проектор, склянка з водою, банка з ложкою для демонстрації, пляшки різної форми (порожні), ілюстрації, картки для групової роботи, 6 капелюхів.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Продзвенів і змовк дзвінок

Починається урок.

ІІ. Фенологічні спостереження.

Учитель. Щодня життя людини починається з новин про погоду. От і ми прослухаємо прогноз синоптика на сьогодні за таким планом:

1. Пора року, дата.

2. Температура повітря.

3. Стан неба.

4. Зміни в природі.

5. За народним календарем.

- Діти, від чого залежать всі зміни в природі? (Всі зміни в природі залежать від висоти Сонця на небосхилі)

Сонце низько або високо

Посилає Землі уклін

Пора року міняється швидко

Змінюючи наш небосхил.

- Я бажаю, щоб на нашому уроці було тільки сонячно. А від сонця і

сонячного тепла урок пройшов цікаво, швидко та організовано.

- Працювати ми будемо за таким законом:

Згадати потрібно наш закон:

Слухати - уважно,

Працювати - старанно,

Виконувати - точно,

Запам'ятовувати - прочно.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Тест.

1. Повітря відноситься до:

а) живої природи;

о) неживої природі.

2. Повітря це:

а) газоподібне тіло;

б) тверде тіло.

3. Що називається атмосферою:

а) повітря навколо людини;

б) шар повітря навколо міст;

в) шар повітря навколо Землі.

4. Чи добре пропускає товстий шар чистого повітря сонячні промені:

г) ні

д) так.

Перевірка тесту:

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

- Зараз я пропоную переглянути невеликий фільм і сказати, про що піде мова на сьогоднішньому уроці.

- Подивиться, будь ласка, на відповіді тесту, ви нічого не помітили? Якщо ми переставимо букви?

о а в д в о д а

- А давайте скажемо одним словом: це …. (Вода)

- Тепер нам залишилося визначити тему уроку. Хто здогадався, про що йтиме мова? (Про воду).

Оголошується тема уроку: «Без води немає життя. Властивості води – рідини»

Повідомлення учнів 2-ої творчої групи (Червоний капелюх).

       
   
 
 

 

 


Повідомлення учнів 3-ої творчої групи (Жовтий капелюх).

       
   
 
 

 

 


VІІ. Фізкультхвилинка.

Гра «Струмочок»

Діти стають парами. Беруться за руки і піднімають їх вгору. Той, хто без пари, рухається «коридором», який утворили пари. Бере когось за руку і разом з ним стає першою парою. Той, хто залишився без пари, біжить в кінець «струмка», рухається до початку, вибирає собі одного з гравців і ін.

ІX. Закріплення знань.

1. Гра на увагу (на правильну відповідь діти хлопають у долоні).

Лід, сніг, крига - це вода в... а) газоподібному стані;

б) рідкому стані;

в) твердому стані.

 

Дощ, роса, туман - це вода в...а) газоподібному стані;

б) твердому стані;

в) рідкому стані.

 

Водяна пара - це вода в... а) рідкому стані;

б) твердому стані;

в) газоподібному стані.

 

2. Робота в групах. "Метод інтрига". (Діти відгадують слово і записують в клітинки).

1. рок-к+си-и+а 2. р+іва-ва+ч+кар-р 3. гром-ом+а+д 4. лев-ев+і+д 5. тоня-оня+уж-ж+мак-к+н

 

Перевірка завдання.

1. Вночі спить на землі, а вранці висихає (РОСА)

2. Улітку біжить,

Узимку спить.

Весна настала – розтала (РІЧКА)

3. Надворі переполох:

З неба сиплеться горох.

З'їла шість горошин Ніна,

І у неї тепер ангіна. (ГРАД)

4. Рибам зиму жити тепло:

Дах - товсте скло. (ЛІД)

5. Молоко над річкою плило,

Нічого видно не було.

Розчинилося молоко -

Стало видно далеко. (ТУМАН)

 

 


- Про що ці всі загадки?

- Чому так багато народних загадок присвячено воді?

- Чому багато різної літератури присвячено воді?

- А зараз я хочу, щоб ви подивилися на виставку книг, які я вам приготувала. Із цих книг ми довідаємося з вами багато цікавого про воду, а саме:

- Чому мокрі речі висихають?

- Чому запотівають вікна?

- Чому морська вода солона?

- Що важить більше - літр води або літр льоду?

- Скільки важить вода?

XІ. Підсумок уроку.

А тепер ми довідаємося як ви працювали на уроці, відгадавши ребуси:

           
   
   
 

 


XІ. Домашнє завдання.

1. Опрацювати статтю "Без води немає життя", "Властивості води - рідини".

2. Виконати завдання № 1,2 у зошиті.

 

 

Література:

1. Асланова И.А. Интерактивные методики.- Симферополь: МС.П Ната. – с.13-18.

2. Асланова Т.А. Використання методу різноко­льорових капелюшків Едварда де Боно на уроках гуманітарних дисциплін: Метод. По­сібник. – Херсон: РІПО, 2005. – 22с.

3. Боно Є. Учите своего ребёнка мыслить / Э.Боно// Пер.с англ. – Мн.: ООО «Попурри», 2005. – 432с.

4. Проектування та розробка особистісно-зоріє­нтованого процесу у школі ІІ під. ред. Подмазіна С.І., Київ – Запоріжжя, ІЗМО, 1999р

5. Развитие творческого мышления, как усло­вие успешного обучения. Практ. Психология и соц. Работа., 1999, №1.

Відкритий урок з курсу

«Я і Україна»

«Без води нема життя. Властивості води – рідини».

 

Відкритий урок з курсу "Я і Україна" в 3 класі.

Тема. " Без води нема життя. Властивості води - рідини".

Мета. Розширити уявлення про значення води в природі, про три стани води і властивостях води - рідини; формувати елементарні поняття: вода - речовина; виробляти вміння самостійно виконувати досліди використовуючи метод капелюхів Де Боно; узагальнювати сприйняте під час виконання дослідів, робити висновки; виховувати пізнавальний інтерес, самостійність, організованість, відповідальність за виконану роботу.

Обладнання. Комп'ютер, проектор, склянка з водою, банка з ложкою для демонстрації, пляшки різної форми (порожні), ілюстрації, картки для групової роботи, 6 капелюхів.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Продзвенів і змовк дзвінок

Починається урок.

ІІ. Фенологічні спостереження.

Учитель. Щодня життя людини починається з новин про погоду. От і ми прослухаємо прогноз синоптика на сьогодні за таким планом:

1. Пора року, дата.

2. Температура повітря.

3. Стан неба.

4. Зміни в природі.

5. За народним календарем.

- Діти, від чого залежать всі зміни в природі? (Всі зміни в природі залежать від висоти Сонця на небосхилі)

Сонце низько або високо

Посилає Землі уклін

Пора року міняється швидко

Змінюючи наш небосхил.

- Я бажаю, щоб на нашому уроці було тільки сонячно. А від сонця і

сонячного тепла урок пройшов цікаво, швидко та організовано.

- Працювати ми будемо за таким законом:

Згадати потрібно наш закон:

Слухати - уважно,

Працювати - старанно,

Виконувати - точно,

Запам'ятовувати - прочно.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-12-09; просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 52.14.130.13 (0.013 с.)