Тема заняття: Метод Крамера для розв’язування систем лінійних рівнянь 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема заняття: Метод Крамера для розв’язування систем лінійних рівнянь



Мета заняття:

1. Навчальна:   систематизувати вміння розв’язувати системи лінійних рівнянь методом Крамера.

2.Виховна: виховувати самостійність, цілеспрямованість та акуратність записів в зошитах

3.Розвиваюча: інтерес до вивчення предмета

Міжпредметна інтеграція:   електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати: формули для розв’язування систем лінійних рівнять методом Крамера властивості визначників

Студенти повинні вміти:   розв’язувати ситеми лінійних рівнянь

Студенти повинні мати навички:   використовувати властивості визначників, алгоритм знаходження оберненої матриці

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, робота в малих групах

 


Викладач:   Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 

 

Хід заняття

1. Організаційний момент.                                                                                                                (    хв.)

Перевірка присутності студентів

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Наприклад, для опису графів кіл (граф – система з’єднаних відрізків кіл, які характеризують конфігурацію кола) записують матриці (вузлову або контурну). Для знаходження характеристик кіл потрібно розв’язати систему записаних рівнянь

3. Перевірка домашнього завдання:                                       (    хв.)

фронтальне опитування за питаннями попереднього заняття

4. Повідомлення теми, мети заняття.                                      (    хв.)

Постановка завдання: студенти мають навчитися розв’язувати системи рівнянь різними способами

5. Актуалізація опорних знань.                                                     (   хв.)

Скласти блок-схему з правил та формул розв’язування систем рівнянь різними способами

6. Формування вмінь і навичок.                                                (   хв.)

План

 1. Приклад розв’язання системи.

2. Розв’язування систем рівнянь.

 Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Самостійне розв’язування систем рівнянь

8. Підсумкова частина заняття.                                                  (   хв.)

Підвести підсумки та виставити оцінки

9. Повідомлення домашнього завдання.                                                     (   хв.)

Розв’язати систему рівнянь(роздатковий матеріал)

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: практичне     Аудиторія № _________________

Тема заняття: Матричний спосіб, метод Гауса, метод Крамера для розв’язування систем лінійних рівнянь

Мета заняття:

1. Навчальна:   систематизувати вміння розв’язувати системи лінійних рівнянь матричним, методом Крамера, методом Гауса.

2.Виховна: виховувати самостійність, цілеспрямованість та акуратність записів в зошитах

3.Розвиваюча: інтерес до вивчення предмета

Міжпредметна інтеграція:   електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати: формули для розв’язування систем лінійних рівнять матричним методом, методом Крамера, методом Гауса, властивості визначників

Студенти повинні вміти:   розв’язувати ситеми лінійних рівнянь

Студенти повинні мати навички:   використовувати властивості визначників, алгоритм знаходження оберненої матриці

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація

 


Викладач:   Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 

 

Хід заняття

1. Організаційний момент.                                                                                                                (    хв.)

Перевірка присутності студентів

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Наприклад, для опису графів кіл (граф – система з’єднаних відрізків кіл, які характеризують конфігурацію кола) записують матриці (вузлову або контурну). Для знаходження характеристик кіл потрібно розв’язати систему записаних рівнянь

3. Перевірка домашнього завдання:                                       (    хв.)

фронтальне опитування за питаннями попереднього заняття

4. Повідомлення теми, мети заняття.                                      (    хв.)

Постановка завдання: студенти мають навчитися розв’язувати системи рівнянь різними способами

5. Актуалізація опорних знань.                                                     (   хв.)

Скласти блок-схему з правил та формул розв’язування систем рівнянь різними способами

6. Формування вмінь і навичок.                                                (   хв.)

План

1. Приклад розв’язання системи.

2. Розв’язування систем рівнянь.

7. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Самостійне розв’язування систем рівнянь

8. Підсумкова частина заняття.                                               (   хв.)

Підвести підсумки та виставити оцінки

9. Повідомлення домашнього завдання.                                                     (   хв.)

Розв’язати систему рівнянь(роздатковий матеріал)

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція     Аудиторія № _________________



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2021-08-16; просмотров: 63; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.139.238.226 (0.01 с.)