Тема заняття: Ранг матриці. Обернена матриця. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема заняття: Ранг матриці. Обернена матриця.



Вид заняття: практичне заняття.

Мета: 1.Навчальна: сформувати вміння обчислювати ранг матриці та знаходити обернену матрицю до даної.

2.Виховна: виховувати вміння самостійно працювати, акуратність ведення конспекту.

      3.Розвиваюча: розвивати принциповість, уважність, наполегливість.

Міжпредметна інтеграція: фізика, електротехніка.

Методичне та матеріальне забезпечення: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Основні знання та вміння: студенти повинні вміти обчислювати ранг матриці та знаходити обернену матрицю до даної.

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

Викладач                                                           Бараболя М.М.

 

Хід заняття

1. Організаційний момент 2 хв.

 

2.Актуалізація опорних знань: Провести фронтальну бесіду за питаннями

1) Поняття визначника;

2) Обчислення визначників 2-го порядку;

3) Обчислення визначників 3-го порядку;

4) Обчислення мінорів та алгебраїчних доповнень

3. Вивчення нового матеріалу:

3.1 Тема заняття: Ранг матриці. Обернена матриця.

3.2Мотивація пізнавальної діяльності: розповісти про важливість даної теми для подальшого навчання.

3.3 Питання, які будуть вивчатися:

1)Обчислення рангу матриці. Роз ’ язування вправ;

2) Обчислення обернених матриць.  Роз ’ язування вправ;

3.4 Методи, які використовуються: пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий.

 

4.Самостійна робота студентів: розв’язування вправ по індивідуальних картках.

5. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу: розв’язування вправ.

6. Підсумкова частина заняття: підвести підсумки та виставити оцінки.

 

7. Повідомлення домашнього завдання: Л1, ст. 13-18.

 

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція     Аудиторія № _________________

Тема заняття: Матричний спосіб, метод Гауса, метод Крамера для розв’язування систем лінійних рівнянь

Мета заняття:

1. Навчальна:   сформувати вміння розв’язувати системи лінійних рівнянь матричним, методом Крамера, методом Гауса.

2.Виховна: виховувати самостійність, цілеспрямованість та акуратність записів в зошитах

3.Розвиваюча: розвивати вміння складати опрний конспект, інтерес до вивчення предмета

Міжпредметна інтеграція:   електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати: формули для розв’язування систем лінійних рівнять матричним методом, методом Крамера, методом Гауса, властивості визначників

Студенти повинні вміти:   розв’язувати ситеми лінійних рівнянь

Студенти повинні мати навички:   використовувати властивості визначників, алгоритм знаходження оберненої матриці

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація

 


Викладач:   Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 

 

Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

знання матриць та визначників необхідне розв’язування систем рівнянь;

Предметом дослідження процесу знаходження обернених матриць за допомогою формули є задачі пошуку оптимальних управлінських рішень, що математично зводяться до задач знаходження умовного рішення функції багатьох змінних. Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Наприклад, для опису графів кіл (граф – система з’єднаних відрізків кіл, які характеризують конфігурацію кола) записують матриці (вузлову або контурну). Для знаходження характеристик кіл потрібно розв’язати систему записаних рівнянь

 

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                        (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                               (   хв.)

Фронтальна бесіда за питаннями:

- Алгоритм знаходження оберненої матриці;

- Алгебраїчне доповнення;

- Властивості визначників

5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу.                          (   хв.)

План

1. Матричний метод розв’язування систем рівнянь.

2. Метод Крамера для розв’язування систем лінійних рівнянь.

3. Метод Гауса для розв’язування систем рівнянь.

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                                (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                                                  (   хв.)

Л1. ст.13-18

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: практичне     Аудиторія № _________________



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2021-08-16; просмотров: 72; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.12.166.61 (0.009 с.)