Тема. «Таємниці танцювальної музики» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема. «Таємниці танцювальної музики»



Мета: ознайомити дітей з поняттям «таємниці танцювальної музики», «танець»;
розвивати музичний слух, почуття ритму, слухову увагу, пам’ять;
виховувати музичну культуру, інтерес до музики.

Обладнання: фортепіано, ілюстрації до теми уроку, нагороди(жетони)

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I.Організаційний момент

Музичне вітання

-Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

Доб-рий день вам, ді-ти! Я ві-та-ю вас!

   
   
   
   

 

Здра-стуй-те, у-чи-те-лю! Здра-стуй, лю-бий клас!

     
     
     
     

 

Представлення

- Мене звати Таіса Юріївна, і сьогодні урок музики проведу у вас я.

3.Перевірка готовності до уроку

-Діти, чи все необхідне ви приготувати до уроку?

4.Повідмелення теми і мети уроку.

-Сьогодні на уроці ми згадуємо те, що ви вивчали на попередньому уроці. Познайомимося з новими поняттями: «танець», «українські народні танці», «танцюристи».

II.Актуалізація опорних знань

Гра «Мікрофон»

-Ви вже вже знаєте, що в музиці є таке поняття як «Три Кита».

-Як їх називають?(Пісня, танець і марш)

-Хто пам’ятає який найголовніший кит?(Пісня)

-Яку пісню можна заспівати голосом і на музикальному інструменті?(будь-яку)

-Що таке пісенність?(особливість музики пронизана співочістю, мелодійністю, але не обов’язково призначена для співу)

-Зараз послухайте уривок з пісні.

-Пригадайте назву.(«Лірична пісня», Миколи Дремлюги)

-Подивіться на малюнок.

-Порівняйте настрої п’єси і картини.

-Що спільного ви помітили?

- І такий же ліричний настрій має пісня, яку ми з вами зараз закріпимо.

Закріплення пісні «Шпачок прощається»

а)Виконання пісні всім класом

б) Оцінювання учнів, які співають по куплету.

-Зверніть увагу на слово старесенький, ми його співаємо протяжно.

Шпачок прощається

О-сінь. До-щик сі-єть-ся

Клен весь по-жов-тів,

А шпа-чок на гі-лоч-ці

Пі-сень-ку зі-вів.

Гіл-ка ледь гой-да-єть-ся,

До-щик не кін-ча-єть-ся,

З на-ми шпак ста-ре-сень-кий

До вес-ни про-ща-єть-ся.

III.Вивчення нового матеріалу

Мотивація навчальної діяльності

-Діти сьогодні до нас на урок завітав – Танець. Він буде спостерігати за вами і в кінці нагородить найрозумніших та слухняних дітей. Тому працюємо всі старанно!

Повідомлення теми і мети уроку

-Сьогодні нашим провідником буде – Танець. У нього чимало друзів, із деякими я вас сьогодні познайомлю. Деякі з них полюбляють веселі народні гулянки, інші – урочисті бали.

-А які танці подобаються тобі?

-Розглянемо ілюстрації і пригадай українські танці. Які особливості виконання цих танців ти знаєш?

Розповідь про танець

-Танець – це вид мистецтва, де художні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла.

Народний танець – яскраве вираження творчості кожного народу, відображення традицій, рухи у співвідношенні з музикою.

Послухайте приклад такого танцю

Слухання музики Жанна Колодуб, «Гуцульський танець»

-Який настрій танцю?

-Добери відповідні слова: урочистий, радісний, веселий, сумний, жвавий, запальний, енергійний.

Класичний танець- є основою мистецтва балету.

Послухаємо вальс.

-Який настрій танцю?

Естрадний танець – має власну особливість та передбачає виступ певного естрадного співака.

-Послухаємо сучасний танець – румбу.

-Який настрій має?

За кількість учасників танці поділяються на соціальні, парні та групові танці.

Робота зі словничком

-Прочитайте у словничку що таке нота.

-Повторіть усно.

Розповідь про Михайла Глінку та хору.

-А тепер на нас чекає Іспанія – чудова сонячна країна, жителі якої люблять співати й танцювати.

Одним із іспанських народних танців є хота, її виконують у місцевості – Арагон. Хота супроводжується співом, грою на гітарі та кастоньєтах.

Гітара – це струнний музичний інструмент.

Кастаньєти – суто іспанське слово, що означає «каштан» Це ударний музичний інструмент без визначеної висоти звуку. Він має дві вигнуті пластинки (Нагадують порожні мушлі або каштани), вгорі зв’язані мотузкою.

Російський композитор Михайло Глінка багато подорожував Іспанією.Він дуже захоплювався іспанськими піснями, що знайшло своє відображення в симфонічному творі «Арагонська хота»

Слухання мелодії Михайло Глінка, «Арагонська хота»

-Розкажіть про характер мелодії, темп музики.

-Які інструменти виконують головну роль у цьому творі?

Фізкультхвилинка

Хлопчики й дівчатка
Зробимо зарядку
Руки в боки, руки вниз
1,2,3 – не помились.
У долоні хлоп, хлоп, хлоп.
І ногами топ, топ, топ.
Мов годинник зробим так:
Тік-так, тік-так.
Тихо сіли на стільці:
Скажем разом: «Молодці»!

Розучування нової пісні «Ой на горі жито много». Українська народна пісня. Обробка Григорія Верьоговки

а) Вступна бесіда

Ілюстрація(жито)

-Що ви бачите на малюнку?

-Як думаєте з чим буде пов’язана наша наступна пісня?(з житом)

б)Виконання нової пісні вчителем

в) Розучування першого куплету

-Погляньте на перші два рядочки.

-Проплескуємо і проговорюємо.

-І проспівали разом

-Наступні два рядочки.

-Виконання першого куплету в цілому.

г)Наступні куплети пісні вивчаємо так само.

1.Ой, на горі жита много,
йой,йой,йой,йой,йой!
Половина зеленого.
Гой,гой,гой,гой,гойя,гой!

2.Ішли дівки його жати
йой,йой,йой,йой,йой!
Та й забули серпи взяти.
Гой,гой,гой,гой,гойя,гой!

3. «Серпи взяли, хліб забули,
йой,йой,йой,йой,йой!
Такі тії женці були».
Гой,гой,гой,гой,гойя,гой!

4.»Коли його хлопці жали
йой,йой,йой,йой,йой!
Вони б йому ради дали».
Гой,гой,гой,гой,гойя,гой.

IV.Закріплення вивченого матеріалу.

Підсумкова бесіда.

-Діти, сьогодні на уроці ми добре попрацювали, але нам потрібно закріпити свої знання.

-Що таке танець?

-Які танці ви знаєте?
-За кількість осіб, які бувають танці?

-Що було складно?

-Що вам найбільше сподобалось?

Оцінювання.

Прощання

-До побачення!

 


 

Тема. Пісні святих храмів.

Мета: ознайомити учнів з поняттями «молитвами», «духовна музика», «а капела», з музичними творами творами композиторів Лисенка М. В., Ф. Шуберта; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах, розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Музичний матеріал: пісня «Молитва»; музичні твори: «Молитва за Україну» М. Лисенко, «Аве Марія» Ф. Шуберт.

Обладнання: підручник, зошит, роздатковий матеріал, презентація, мелодія церковних дзвонів, органа.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент

 

4. Музичне вітання

- Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

Добрий день вам, діти!

Добрий день, дівчатка!

Добрий день, хлоп’ята!

Добрий день вам, діти!

 

 

6. Представлення

- Мене звати Єлизавета Юріївна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

 

3. Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 1019; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.216.123.120 (0.017 с.)