Повідомлення теми і мети уроку 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Повідомлення теми і мети уроку



Тема: Музика крокує

Мета: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків; ознайомити дітей з поняттями "довгі" і "короткі" звуки;

розвивати мислення, пізнавальні інтереси; розширювати кругозір;

виховувати любов до музики та шанобливе ставлення до пісень рідного краю.

Обладнання: ілюстрації до музичних творі, портрет Е. Гріга, В. Косенка, З.Левіної, заохочувальний матеріал.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку:
І. Організація класу

1. Привітання
- Встаньте діти всі рівненько коло своїх парт.
- А почнемо ми з музичного привітання.
- Продзвенів дзвінок веселий

- Почався урок

Представлення

- Мене звати Катерина Петрівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

ІІ. Музична грамота

Повторення вивченого

- На минулому уроці ви дізналися про те, що музика може передавати почуття людини.

- Хто мені нагадає які почуття людини передає музика?

- Як у людей може бути різний настрій так і музика виражає різні настрої.

- Відкрийте підручники на сторінці 13. розгляньте малюнок.
- Виберіть кульку радості.
- А яка ж кулька смутку?

- Тож музику можна зобразити різними кольорами.

- На минулому уроці ви вивчили, що звуки можуть звучати високо і низько.

- А який голос у пташки високий чи низький? (Високий)

- А який же у ведмедика? (низький)

2. ГРА "Низький-високий"

- Давайте пограємо в гру.

- Якщо звучатимуть високі звуки, то ви підніматимете руки вгору, якщо низькі - вниз, якщо середні - ложите на парту.

Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні я вам розповім, що звуки бувають не тільки високі і низькі. Вони ще бувають довгі та короткі.

- Сьогодні ми з вами відправимося в Королівство Співучих Мелодій.

Бесіда

- У Королівстві Співучих Мелодій живуть мешканці - Музичні Звуки. Як і в любій іншій країні, серед них є і дорослі, і малі. Вони відрізняються різною тривалістю звучання.

- Дорослі мешканці Королівства ніколи не бігають. Навіть коли поспішають, Звуки лише швидше крокують: КРОК - КРОК - КРОК - КРОК.

Вони тривають довго, тож ми їх так і будемо називати - ДОВГІ.

Позначимо ми їх так:

КРОК

 

 

А називатимемо

ТА

- Малюки у цій країні дуже люблять рухатись. Вони ніколи не ходять,лише бігають. Навіть, коли поспішати нікуди не потрібно, Звуки-малюки біжать: ШВИД-КО, ШВИД-КО. Ці звуки тривають недовго, ми будемо називати їх КОРОТКІ.

Позначати ми будемо їх ось так:

ШВИД-КО

 
 

 

 


А називатимемо

ТІ
ТІ

 

 
 

 


Ритмічні вправи

- Давайте подивимося, що відбуватиметься, коли ми поставимо їх поряд.

- Я плескатиму в долоні, а вам треба назвати звуки які ви почули.

1)

- Який перший звук? (Довгий)

- Як ми його називаємо? (ТА)

- Який другий звук? (короткий)

- Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ)

- Який третій звук? (довгий)

- Як ми його називаємо? (ТА)
- Давайте разом про плескаємо.

 

2)

- Який перший звук? (Довгий)

- Як ми його називаємо? (ТА)

- Який другий звук? (короткий)

- Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ)

- Який третій звук? (короткий)

- Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ)

- Який четвертий звук? (Довгий)

- Як ми його називаємо? (ТА)
- Давайте разом про плескаємо.

3)

- Який перший звук? (короткий)

- Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ)

- Який другий звук? (Довгий)

- Як ми його називаємо? (ТА)

- Який третій звук? (короткий)

- Як ми його називаємо? (ТІ-ТІ)

- Який четвертий звук? (Довгий)

- Як ми його називаємо? (ТА)
- Давайте разом про плескаємо.

 

 

Музичні звуки бувають довгі та короткі.

ІІІ. Хоровий спів

Розспівування

 

        вверх я        
      ю       кро-      
    ку-         ку-    
  кро-             ю  
я                 вниз

 

- Почнемо урок наш з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. Вивчимо поспівку «я крокую вверх»

а) виконання поспівки вчителем

- послухайте як поспівку виконаю я.

б) виконання поспівки класом

- Прийміть співочу поставу: підніміть голову, розпрямте плечі, сядьте рівненько, ніжки поставте разом.

ІV. Слухання та сприймання музики

1. Слухання музичного твору Е.Гріг "Похід гномів"

- Послухайте твір Е. Гріга "Похід гномів"

Аналіз прослуханого твору

· Про що розповіла вам музика?

· Хто це може так крокувати?

· Яких гномів можна уявити, слухаючи цю музику?

· Як ви гадаєте, вони великі чи маленькі?

· У яких казках живуть ці кумедні чоловічки?

Слухання музичного твору

- Музика передає почуття та настрій людини.

- Прослухайте твори В. Косенка "Не хочуть купити ведмедика" та "Купили ведмедика"

- Поміркуйте чим вони відрізняються.

Аналіз прослуханих творів

- Що передає перший твір? (почуття дитини, якій не хочуть купити іграшку)

- Який характер музики? (сумний, журливий, засмучений)

- Що передає другий твір? (почуття дитини, якій купили іграшку)

- Який характер музики? (веселий, радісний, піднесений)

- Хто може визначити на якому музичному інструменті виконано ці твори? (фортепіано)

V. Підсумок уроку
1.Узагальнююча бесіда.

- Тож, сьогодні ми з вами побували у Королівстві Співучих Мелодій.

- Тож які бувають звуки?
- Як називатимемо довгі звуки? (ТА)

- А короткі? (ТІ-ТІ)

- Назвіть назви пісень, які ми сьогодні співали.

- Як називалися музичні твори, які ми слухали?

- Хто запам'ятав прізвище композитора який написав твір?

- Яку пісню повторили? ("Ой, до нори мишко")

Оцінювання

3. Домашнє завдання Проілюструйте пісню "Що нам осінь принесе"

4. Прощання - До побачення! Всього вам найкращого!

Тема: Таємниці маршової музики.

Мета: ознайомити учнів з Л. Бетховен: Симфонія №5 (ІІІ частина); слухання
Ф.Шуберт «Військовий марш»; виконання «Шпачок прощається»; розвивати
навики активного сприймання твору; вчити розрізняти елементи музичної
мови; працювати над виробленням вокально-хорових навичок; виховувати
естетичний смак; познайомити з видами маршів, характером музики; навчити
визначати і характеризувати марші; визначати настрій і характерні
особливості маршової музики.

 

Обладнання: підручник, ілюстрації, жетони, музичний матеріал.

 

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

 

I. Орг. Момент.

1. Музичне вітання.

- Діти приготувалися до уроку, перевірте чи все необхідне у вас на партах.

- І проспіваємо наше музичне привітання.

- Прийняли співочу поставу.

 

- Добрий день вам діти я вітаю вас!

- Здрастуйте учителю, здрастуй любий клас.

 

2. Представлення.

- Мене звати Анастасія Олександрівна і сьогодні урок музики у вас проведу я.

II Актуалізація опорних знань.

 

1. Розпівування. (Виконання поспівки)

 

- Діти, ми почнемо наш урок з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати.

- Давайте проспіваємо українську народну поспівку «Печу, печу хлібчик» з якою ви уже знайомі.

- Нагадую слова дітям

Печу, печу хлібчик дітям на обідчик,

Беру, беру бабку, кладу на лопатку.

Шусть у піч, шусть у піч!

 

- Діти, давайте проспіваємо ще раз поспівку, щоб добре підготувати голос до співу. Хочу звернути вашу увагу, що слово «шусть» ми співаємо швидко, а потім, зробивши невеличку зупинку «у піч».

 

2. Бесіда про танцювальну музику

- Які бувають танці?

- Які ви знаєте танці? (народні: гопак, козачок; класичні: вальс (Спляча красуня), полька (Італійська); жартівливі: «Вальс-жарт»Шостакович, «Танець молодого бегемота»)

- А хто пригадає назву народного іспанського танцю? (Хота)

- Які інструменти його супроводжують)

 

3. Гра «Послухай-відгадай»

- А зараз ви будете слухати уривки мелодій та відгадувати, який це танець.

 

III Мотивація навчальноі діяльності.

1.Повідомлення теми і мети кроку.

- Ми вже дізнались про пісню і танець, а сьогодні поговоримо про марш.

- Як вважаєте, чи обов’язково крокувати під музику маршу?

- Давайте прослухаємо марш і спробуємо покрокувати.

- А де можна почути марші? (Військові – на параді, а спортивні – на стадіоні.)

- Пригадайте, які марші ви знаєте.

· Козацькі: Є.Адамцевич «Запорізький марш»

· Спортивні: М.Блантер «Футбольній марш»

· Для іграшок: П.Чайковський «Марш дерев’яних солдатиків»

· Військові: Франц Шуберт «Військовий марш»

- Давайте його послухаємо.

 

2.Слухання музики. Ф.Шуберт «Військовий марш»

- Який характер твору?

- Що можна уявити слухаючи його?

- На якому інструменті виконують цей твір?

- Чи обов’язково під цей марш крокувати?

 

3. Ознайомлення з біографією Ф.Шуберта.

- Австрійський композитор Франц Шуберт народився і жив у Відні. Коли хлопчику випов-нилося 8 років, батько почав навчати його грі на скрипці. Музичний дар юного Франца всіх вражав. Так, в 11-річному віці він виконував соло на скрипці в церковному оркестрі, писав пісні, квартети, фортепіанні п'єси, співав у хорі Віденської співацької капели.

 

4. Бесіда про Л. Бетховена.

- Другий марш, який ми з вами послухаємо написав Л. Бетховен.

- З невеликими п'єсами Людвіга Бетховена вам вже доводилося ознайомлюватися в другому класі.

- Пригадайте, які твори композитора звучали.

- Сьогодні ви послухаєте третю частину твору цього композитора — П'ятої симфонії, яка складається з чотирьох частин.

 

 

5. Слухання музики Л. Бетховен: Симфонія №5 (ІІІ частина)

- Який настрій цього твору?

- Здавна і донині у світі відбувається постійне протистояння добра і зла. У своїй музиці Бетховен також закликає до боротьби зі злом, використовуючи для цього певні музичні засоби.

- Подивіться на с. 26 внизу і зачитайте, які саме засоби використовує Бетховен.

- А давайте порівняємо два прослуханих марші.

- Що у них відмінного? (характер, ритм)

- А що спільного?

Шпачок прощається.

Осінь. Дощик сіється.

Клен весь пожовтів,

А шпачок на гілочці

Пісеньку завів.

 

Приспів:

Гілка ледь гойдається,

Дощик не кінчається,

З нами шпак старесенький

До весни прощається.

 

В путь-доріжку дальнюю

Треба відлітать.

Пісеньку прощальную

Як не заспівать?

 

Приспів.

 

Де ясні веселі дні,

Сонце золоте?

Сумно над шпаківнею

Пісню шпак веде.

 

Приспів.

 

V. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда.

 

- Сьогодні ми з вами дізнались багато нового. Тож давайте пригадаймо!

- Які ви знаєте танці?
- Де можна почути марші?
- В якому хорі співав Ф. Шуберт?
- Яку симфонію ми слухали сьогодні?

 

Оцінювання.

- Молодці, за свою гарну відповідь отримуєте такі жетони.

3. Прощання

Встали гарно біля парт. Проспівали музичне прощання.

- До побачення!

 

 

Тема. Пісні для солістів

Мета: ознайомити учнів з поняттями «романс,класика», з музичними творами великого композитора М.І. Глінки; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах, розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Музичний матеріал: пісня «Не щебечи,соловейку»; «Прощання з журавлями» музичні твори: «Соловей» О. Аляб’єв, «Соловей» Ф.Ліст.

Обладнання: підручник, зошит жетони,презентація, казковий герой соловейко.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент.

Музичне вітання

- Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

 

Вчитель: добрий день вам діти! Я вітаю вас!

Учні: здрастуйте учителю! Здрастуй любий клас!

Представлення

- Мене звати Владислав Сергійович, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

Бесіда.

- Діти,а скажіть мені будь ласка,яка була попередня тема уроку(«ПІСНІ СВЯТИХ ХРАМІВ»)

- Про яку музику ми говорили на минулому уроці? (духовну)

- Яка музика називається духовною?

- Де звучить духовна музика? (храм, церква, собор, мечеть)

- Що таке молитва?

- Яку пісню ми вивчали на минулому уроці? «Молитва за Україну» М. Лисенко

Розпівка.

Давайте виконаємо цю пісню, але перед цим нам потрібно розспіватися.

- Давайте згадаємо розспівку, яку ви вже вивчали «Пастушок».

- Прийняли співочу поставу.

Я маленький пастушок,

Загорнувся в кожушок,

На скрипочку граю,

Вас усіх вітаю.

3. Виразне виконання пісні.

- Прийняли співочу поставу.

- Всі разом виконаймо пісню з музичним супроводом:

- Ми виконали пісню з музичним супроводом, а пригадаймо, як називається спів без супроводу? капела

- Пропоную вам виконати пісню «Молитва» капела.

Введення казкового героя.

- Сьогодні до нас на урок завітав не звичайний гість. Щоб дізнатися, хто він, нам потрібно відгадати загадку.

В мене є великий хист

Я співаю,як артист.

Спів мій радісний усюди

Люблять слухати всі люди.(Соловей)

- Сьогодні соловейко помандрує разом з нами в чарівний світ музики.

Розповідь вчителя

- Ми будемо говорити про особливу пісню, погляньте на дошку і розгадайте ребус, дізнаєтесь про який вокальний жанр ми будемо говорити.

 

 

- Ця пісня – дуже лірична і мелодійна. У ній висловлюються особливі почуття і враження, тому цей твір ніколи не співають хором. Найчастіше його виконує один виконавець, соліст, в інструментальному супроводі гітари, рояля, арфи тощо.

Робота з підручником.

А) Читання вірша.

- Розгорніть свої підручники на 52 сторінці.

- Прочитайте вірш.

Сьогодні пісня особлива

Прийшла до нас в музичний клас.

Вона лірична і мрійлива

А називається- романс.

- Проговоріть текст з оплесками на сильну долю.

- Спробуймо скласти мелодію і заспівати по співку соло. А що таке соло? (1 учень)

-

- Романс – це вокальний твір з інструментальним супроводом, найважливіший жанр вокальної камерної музики. Різновид романсу є елегія, балада.

- Знайдіть на 53 сторінці словничок. Запишіть до своїх зошитів поняття романс

- Тож, який вокальний твір називається – романсом?

Фізкультхвилинка

Слухання музики

А)О. Алябєва «Соловей»

- Прослухайте романс відомого російського композитора.

- Про що розповідає твір?

- Опишіть характер музики.

- Для якого голосу створений цей романс?

- Який настрій переважає?

Б) «Соловей» Ференца Ліста.

- Прослухайте музику, яку створив за романсом «Соловей» угорський композитор Ференц Ліст.

- Який музичний інструмент її виконує?

- Який характер цього твору?

Аналіз малюнку.

- Розгляньте малюки.

- Назвіть назви цих інструментів.

- Яким з них можна доручити виконання романсу «Соловей»? Скрипка

А) Бесіда про творчість композитора.

- Відкрийте підручник на сторінці 55 прочитайте про Михайла Івановича Глинку

Виразне виконання пісні вчителем.

- Назвіть найвідоміші пісні й романси композитора?

- Як була створена пісня «Не щебечи, соловейку».

- Яка опера є його вершиною творчості? «Іван Сусанін»

- Що вона прославляє?

- Чому його називають основоположником російської класичної музики?

Б) Вступна бесіда до пісні.

Ця пісня – дуже лірична і мелодійна. У ній висловлюються особливі почуття і враження автора від співу соловейка.

 

 

В) Виконання вчителем.

- Розучуємо 1 куплет, по 1 фразі (звертаємо увагу що 2 фраза повторюється двічі)

- Виразно проговорюймо фразу в ритмі.

- Співаймо з музичним супроводом, зверніть увагу на слово «Раненько».

- Співаємо першу фразу.

 

VІ. Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

- Яка тема нашого уроку?

- Що таке романс?

- З яким композитором ми сьогодні ознайомились?

- Які музичні твори прослухали?

Оцінювання

Прощання

- До побачення.

 


 

Тема. Пісні козацької слави

Мета: ознайомити учнів з історичними піснями;

розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності;

виховувати бажання вивчати оригінальну творчість українського народу.

Музичний матеріал: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай»; «Кобзарська слава» В. Лепешко, О. Вовненко, електронна фізкультхвилинка.

Обладнання: аудіозаписи, музичний центр, нотний матеріал, ілюстрації.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент

Учні входять до класу під музичний супровід.

2. Музичне вітання

- Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

- Добрий день, вам, діти! Я вітаю вас!

Добрий день!

3. Представлення

- Мене звати Марина Олександрівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

3. Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

ІІІ. Розспівування

- Спочатку заспіваємо колискову всі разом.

- Прийняли співочу поставу, налаштувалися на ноту ля.

- Люлі, люлечки, дряпушко,

Спіть, всі лапки і два вушка!

(Проспівати у різних тональностях)

- Заспіваємо каноном.

- Починає перший голос, а другий підхоплює.

 

 

 

 

- Прийміть співочу поставу: підніміть голову, розпрямте плечі, сядьте рівненько, ніжки поставте разом.

2. Хоровий спів

- На минулому уроці ви почали вивчати «Колискову школі».

- Зараз ми з вами пригадаємо перші 2 куплети з вокалізом.

- А що таке вокаліз? (Вокаліз – твір для голосу без тексту, що виконується на будь-який голосний звук, з називанням нот або складів.)

- Налаштувались на голосну а.

VІ. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда

- Що таке дума?

- Чому присвячені ці пісні?

- Хто такі кобзарі?

- Яку пісню вважають найпершим вокальним жанром?

- Наведіть приклади колискових.

- Що таке вокаліз?

- Що таке дума?

2. Оцінювання

3. Прощання

- На сьогодні урок закінчено. До побачення.

 


 

I.Організаційний момент

Музичне вітання

-Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

Доб-рий день вам, ді-ти! Я ві-та-ю вас!

   
   
   
   

 

Здра-стуй-те, у-чи-те-лю! Здра-стуй, лю-бий клас!

     
     
     
     

 

Представлення

- Мене звати Таіса Юріївна, і сьогодні урок музики проведу у вас я.

3.Перевірка готовності до уроку

-Діти, чи все необхідне ви приготувати до уроку?

4.Повідмелення теми і мети уроку.

-Сьогодні на уроці ми згадуємо те, що ви вивчали на попередньому уроці. Познайомимося з новими поняттями: «танець», «українські народні танці», «танцюристи».

Гра «Мікрофон»

-Ви вже вже знаєте, що в музиці є таке поняття як «Три Кита».

-Як їх називають?(Пісня, танець і марш)

-Хто пам’ятає який найголовніший кит?(Пісня)

-Яку пісню можна заспівати голосом і на музикальному інструменті?(будь-яку)

-Що таке пісенність?(особливість музики пронизана співочістю, мелодійністю, але не обов’язково призначена для співу)

-Зараз послухайте уривок з пісні.

-Пригадайте назву.(«Лірична пісня», Миколи Дремлюги)

-Подивіться на малюнок.

-Порівняйте настрої п’єси і картини.

-Що спільного ви помітили?

- І такий же ліричний настрій має пісня, яку ми з вами зараз закріпимо.

Шпачок прощається

О-сінь. До-щик сі-єть-ся

Клен весь по-жов-тів,

А шпа-чок на гі-лоч-ці

Пі-сень-ку зі-вів.

Гіл-ка ледь гой-да-єть-ся,

До-щик не кін-ча-єть-ся,

З на-ми шпак ста-ре-сень-кий

До вес-ни про-ща-єть-ся.

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь про танець

-Танець – це вид мистецтва, де художні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла.

Народний танець – яскраве вираження творчості кожного народу, відображення традицій, рухи у співвідношенні з музикою.

Послухайте приклад такого танцю

Слухання музики Жанна Колодуб, «Гуцульський танець»

-Який настрій танцю?

-Добери відповідні слова: урочистий, радісний, веселий, сумний, жвавий, запальний, енергійний.

Класичний танець- є основою мистецтва балету.

Послухаємо вальс.

-Який настрій танцю?

Естрадний танець – має власну особливість та передбачає виступ певного естрадного співака.

-Послухаємо сучасний танець – румбу.

-Який настрій має?

За кількість учасників танці поділяються на соціальні, парні та групові танці.

Робота зі словничком

-Прочитайте у словничку що таке нота.

-Повторіть усно.

Фізкультхвилинка

Хлопчики й дівчатка
Зробимо зарядку
Руки в боки, руки вниз
1,2,3 – не помились.
У долоні хлоп, хлоп, хлоп.
І ногами топ, топ, топ.
Мов годинник зробим так:
Тік-так, тік-так.
Тихо сіли на стільці:
Скажем разом: «Молодці»!

Підсумкова бесіда.

-Діти, сьогодні на уроці ми добре попрацювали, але нам потрібно закріпити свої знання.

-Що таке танець?

-Які танці ви знаєте?
-За кількість осіб, які бувають танці?

-Що було складно?

-Що вам найбільше сподобалось?

Оцінювання.

Прощання

-До побачення!

 


 

Тема. Пісні святих храмів.

Мета: ознайомити учнів з поняттями «молитвами», «духовна музика», «а капела», з музичними творами творами композиторів Лисенка М. В., Ф. Шуберта; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах, розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Музичний матеріал: пісня «Молитва»; музичні твори: «Молитва за Україну» М. Лисенко, «Аве Марія» Ф. Шуберт.

Обладнання: підручник, зошит, роздатковий матеріал, презентація, мелодія церковних дзвонів, органа.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент

 

4. Музичне вітання

- Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

Добрий день вам, діти!

Добрий день, дівчатка!

Добрий день, хлоп’ята!

Добрий день вам, діти!

 

 

6. Представлення

- Мене звати Єлизавета Юріївна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

 

3. Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

VІ. Підсумок уроку

2. Підсумкова бесіда

- Яка тема нашого уроку?

- Які святі храми ви сьогодні побачили?

- Що таке духовна музика?

-Що таке молитва?

- З якими композиторами ми сьогодні ознайомились?

- Які музичні твори прослухали?

2. Оцінювання

3. Прощання

- До робачення.

 


 

Тема:Свято осені

Мета: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків. Українська народна пісня «Що нам осінь принесе?», українська народна пісня «» Ходить гарбуз по городу; ознайомити дітей з поняттями "гучно" і "тихо". Українська народна поспівка «диби - диби»; розширювати кругозір;

розвивати мислення, пізнавальні інтереси;

виховувати любов до музики та шанобливе ставлення до пісень рідного краю.

Обладнання: ілюстрації до музичних творів,портрет В. Косенко.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку:


І. Організація класу
1. Привітання
- Добрий день вам діти! Я вітаю вас!

Представлення

- Мене звати Влада Едуардівна, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

Перевірка готовності

-Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

Вступна бесіда вчителя.

- Діти, сьогодні наш урок буде присвячений осені. Тому урок так і назвемо «Свято осені». В країні Музики живуть незвичайні жителі – музикальні звуки. Деякі з них полюбляють крокувати, інші – швидко бігати. Звуки бувають довгі та короткі.

- Як називаються довгі звуки? (довгі звуки називаються ТА)

- А короткі? (короткі звуки називаються ТІ ТІ)

- Молодці!

Виконання ритмічних вправ.

- Давайте проведемо ритмічні вправи.

Вправа 1

І ІП І

- Який перший звук? Як він називається? (ТА)

- Наступний? (ТА)

- Далі? (ТІ ТІ)

- І останній? (ТА)

- Ще раз проплескуємо.

- А тепер проплескає хтось один.

Вправа 2

П І П І

- Який перший звук? Як він називається? (ТІ ТІ)

- Наступний? (ТА)

- Далі? (ТІ ТІ)

- І останній? (ТА)

- Ще раз проплескуємо.

- А тепер проплескає хтось один.

- Тож, які бувають музичні звуки? (довгі,короткі)

3.Розспівування (до-фа)

- Почнемо урок наш з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. Вивчимо поспівку «диби-диби»

- В ній розповідається про те, як баба з дідом пішли у ліс по гриби. А так, як вони були старенькі, то вони йшли дуже повільно, тобто диби- диби.

Бесіда

- Діти, відкрийте підручник на ст. 21.

- Погляньте на картину. Який танок виконує осінь - швидкий чи повільний?

- Яку мелодію осіннього вітру ви уявляєте - сумну чи веселу?

Слухання музичного твору

- А зараз давайте прослухаємо музичний твір Петра Ілліча Чайковського «Осіння пісня» з циклу «Пори року», це такий альбом музичних творів, в якому зібрані музичні твори, музика розповідає про кожен місяць. Тож зараз ми прослухаємо музичний твір «Осіння пісня».

А). Аналіз прослуханих творів

- Який танок виконує осінь - швидкий чи повільний?

- Мелодіябула сумна чи весела?

Слухання музичного твору

- Давайте прослухаємо твір В. Косенко, "Пасторальна".

а). Аналіз прослуханих творів

- Ми прослухали твір В. Косенко, "Пасторальна".

- Як звучала музика - гучно чи тихо?

- Які почуття передає музика? (радісні, спокійні, просвітлено)

- У яких кольорах ви уявляєте мелодію?

- Отже, музика може звучати тихо і гучно.

4. Прослуховування нової пісні
- Діти, у нас сьогодні свято осені, ми зібрали такий багатий і гарний урожай, томудавайте поповнимо наш пісенний репертуар ще однією піснею, яка називається "Ходить гарбуз по городу"

- А зараз уважно слухаємо пісню, бо в кінці вам потрібно буде відповісти на таке питання: Про що йдеться у пісні?

ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ

(українська народна пісня)

Ходить гарбуз по городу,

 

 

Питається свого роду:

 

— А чи живі, чи здорові,

 

Всі родичі гарбузові? (Двічі)

 

Обізвалась жовта диня,

 

Гарбузова господиня:

 

— Іще живі, ще здорові

 

Всі родичі гарбузові! (Двічі)

 

Обізвались огірочки,

 

Гарбузові сини й дочки:
— Іще живі, ще здорові,
Всі родичі гарбузові! (Двічі)

 

Обізвалась морковиця,

Гарбузовая сестриця:

—Іще живі, ще здорові,
Всі родичі гарбузові! (Двічі)

 

Обізвались буряки,
Гарбузові свояки:
Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові! (Двічі)

 

Обізвалась бараболя,
А за нею ще й квасоля:
— Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові! (Двічі)

- Так про що йдеться у пісні?

 

Розучування пісні по фразах

- А тепер розучуємо пісню.

- В 1-му куплеті розповідається про те, як гарбуз ходить по городу.

- А що ж він питав? (Двічі повторюємо)

- Проспіваймо 1-й куплет

- І першою обізвалася жовта диня, гарбузова господиня.

- Тепер виконаємо разом.

- Потім обізвались огірочки, гарбузові сини й дочки.

- Тепер виконаємо разом.

- Далі обізвалась морковиця, гарбузовая сестриця.

- Тепер виконаємо разом.

- Потім обізвалися буряки, гарбузові свояки.

- Потім обізвалась бараболя а за нею і квасоля.

- Виконаємо всю пісню.

- Співаючи, намагайтесь не перекрикувати один одного, співайте злагоджено та узгоджено.

Фізкультхвилинка

V. Підсумок уроку
1.Узагальнююча бесіда.

- На нашому святі, якупісню ми вивчили? («Ходить гарбуз по городу»)

- Яку пісню повторили? («Що нам осінь принесе?»)

-Як може звучати музика? (тихо і голосно)

- Які композиції прослуховували?(«Пасторальна», «Осіння пісня»)

Домашнє завдання

Проілюструйте пісню "Ходить гарбуз по городу"

Прощання

- До побачення! Всього вам найкращого!

 

 


 

Тема. Музика передає почуття!

Мета: навчальна: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків, про вокальну та інструментальну музику;

розвивальна: розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби музичної виразності (характер, ритм), розвивати вокально-хорові навички;

виховна: виховувати музичну культуру та моральні якості (співчуття, почуття людяності та любов до рідного краю).

 

Музичний матеріал: П. Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька»; поспівка «Куй, куй чобіток»; М. Дремлюга «Пісня про школу»; «Люба, рідна Україна»; гра «Композитор».

 

Обладнання: казковий герой, ілюстрації до музичних творі, портрет П. І. Чайковського, заохочувальний матеріал, чобіток, відео.

 

Тип уроку: комбінований урок

Хід уроку

І. Організаційний момент

Музичне привітання

- Добрий день, вам діти

Я вітаю вас.
- Здрастуйте учителя,
Здрастуй любий клас.

Доб-рий день вам, ді-ти! Я ві-та-ю- вас!

Здра-стуй-те у-чи-те-лю! Зда-стуй лю-бий клас!

 

Представлення

- Мене звати Вікторія Вікторів, і сьогодні урок музики проведу у вас я.

Введення казкового героя

- Діти, до нас на урок завітав кіт Леопольд зі своєю веселою піснею та цікавими завданнями.

- Йому дуже цікаво, які ж діти навчаються в 1 класі. Також він буде слідкувати за вашою поведінкою на протязі уроку музики. А в кінці уроку скаже мені, хто як себе поводив. Також він мені скаже кому давати нагороду, а кому ні. Тому давайте покажемо Леопольду, що в цьому класі найкращі діти, найслухняніші.

Слухання музики

- У які ігри найбільше люблять гратися дівчата?

- Композитор Петро Ілліч Чайковський часто гостював у с. Кам'янка на Чернігівщині, де жила його сестра з племінниками. Спостерігаючи за іграми дітей, він для них написав «Дитячий альбом». З поміж багатьох п’єс усього альбому, є дві, у яких ідеться про гру дівчинки з лялькою.

- Погляньте на малюнки. На одному малюнку зображена хвора лялька, сумна, а на іншому - весела лялька.

Гра «Композитор»

- Як би ви були композитами, то яку б музику написали, щоб передати настрій цих двох малюнків?

Фізхвилинка

- Діти, встали всі. Увага на екран та повторюйте рухи.

Знайомство з новою піснею

а) вступна бесіда

- Діти, подивіться на ілюстрацію.

- Послухайте вірш.

1 ВЕРЕСНЯ
Завтра зранку в перший раз
Я іду у перший клас!
Але я іще ніколи
Не збирав портфель до школи.

 

Що ж покласти у цю сумку?..
Покладу пенал і гумку,
Ведмежатко і лопату,
Білочку руду, хвостату.

- А як ви збиралися до школи?

- Пригадайте як зустріла вас, ваша вчителька. Як відкрилися двері до вашої, рідної школи.

- Вам батьки говорили, як потрібно себе поводити в школі?

- Як себе потрібно поводити в школі?

- Вам запам’ятався перший день в школі?

- Тому ми сьогодні вивчимо пісню про школу, якої композитором є Микола Дремлюга.

б) виразне виконання нової пісні вчителем муз. Дремлюги «Пісня про школу»

- А зараз ви послухаєте пісню у моєму виконанні.

в) бесіда після прослуховування нової пісні

- Чи сподобалася вам пісня? Чому?

- Який характер пісні?

- Які почуття викликає у вас ця пісня?

г) розучування пісні. Робота над вокально - хоровими навичками

- Зараз ми з вами розучимо 1 куплет. Прийміть співочу поставу. Послухайте 1куплет.

(виконання 1-го куплету вчителем)



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 784; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.21.158.148 (0.642 с.)