IV. Закріплення та виконання пісні з минулого уроку. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

IV. Закріплення та виконання пісні з минулого уроку.



1. Бесіда про осінь.

- Коли приходить до нас осінь за календарем?

- Як змінюється тривалість дня і ночі?

- Чи змінюють рослини своє вбрання?
- Які птахи відлітають у теплі краї?

 

2. Хорова робота. Виконання пісні «Шпачок прощається».

- А зараз повернемось до головного кита музики і виконаємо пісню «Шпачок прощається»

 

Шпачок прощається.

Осінь. Дощик сіється.

Клен весь пожовтів,

А шпачок на гілочці

Пісеньку завів.

 

Приспів:

Гілка ледь гойдається,

Дощик не кінчається,

З нами шпак старесенький

До весни прощається.

 

В путь-доріжку дальнюю

Треба відлітать.

Пісеньку прощальную

Як не заспівать?

 

Приспів.

 

Де ясні веселі дні,

Сонце золоте?

Сумно над шпаківнею

Пісню шпак веде.

 

Приспів.

 

V. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда.

 

- Сьогодні ми з вами дізнались багато нового. Тож давайте пригадаймо!

- Які ви знаєте танці?
- Де можна почути марші?
- В якому хорі співав Ф. Шуберт?
- Яку симфонію ми слухали сьогодні?

 

Оцінювання.

- Молодці, за свою гарну відповідь отримуєте такі жетони.

3. Прощання

Встали гарно біля парт. Проспівали музичне прощання.

- До побачення!

 

 

Тема. Пісні для солістів

Мета: ознайомити учнів з поняттями «романс,класика», з музичними творами великого композитора М.І. Глінки; розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах, розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Музичний матеріал: пісня «Не щебечи,соловейку»; «Прощання з журавлями» музичні твори: «Соловей» О. Аляб’єв, «Соловей» Ф.Ліст.

Обладнання: підручник, зошит жетони,презентація, казковий герой соловейко.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент.

Музичне вітання

- Станьте, діти, рівненько, прийміть співочу поставу.

 

Вчитель: добрий день вам діти! Я вітаю вас!

Учні: здрастуйте учителю! Здрастуй любий клас!

Представлення

- Мене звати Владислав Сергійович, і сьогодні урок музики у вас проведу я.

Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на парті у вас не лежало нічого зайвого, а тільки зошит, підручник, олівець, ручка.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда.

- Діти,а скажіть мені будь ласка,яка була попередня тема уроку(«ПІСНІ СВЯТИХ ХРАМІВ»)

- Про яку музику ми говорили на минулому уроці? (духовну)

- Яка музика називається духовною?

- Де звучить духовна музика? (храм, церква, собор, мечеть)

- Що таке молитва?

- Яку пісню ми вивчали на минулому уроці? «Молитва за Україну» М. Лисенко

Розпівка.

Давайте виконаємо цю пісню, але перед цим нам потрібно розспіватися.

- Давайте згадаємо розспівку, яку ви вже вивчали «Пастушок».

- Прийняли співочу поставу.

Я маленький пастушок,

Загорнувся в кожушок,

На скрипочку граю,

Вас усіх вітаю.

3. Виразне виконання пісні.

- Прийняли співочу поставу.

- Всі разом виконаймо пісню з музичним супроводом:

- Ми виконали пісню з музичним супроводом, а пригадаймо, як називається спів без супроводу? капела

- Пропоную вам виконати пісню «Молитва» капела.

III. Мотивація навчальної діяльності.

Введення казкового героя.

- Сьогодні до нас на урок завітав не звичайний гість. Щоб дізнатися, хто він, нам потрібно відгадати загадку.

В мене є великий хист

Я співаю,як артист.

Спів мій радісний усюди

Люблять слухати всі люди.(Соловей)

- Сьогодні соловейко помандрує разом з нами в чарівний світ музики.

Повідомлення теми і мети уроку.

- Тема нашого сьогоднішнього уроку звучить так: «Пісня для солістів».

ІV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь вчителя

- Ми будемо говорити про особливу пісню, погляньте на дошку і розгадайте ребус, дізнаєтесь про який вокальний жанр ми будемо говорити.

 

 

- Ця пісня – дуже лірична і мелодійна. У ній висловлюються особливі почуття і враження, тому цей твір ніколи не співають хором. Найчастіше його виконує один виконавець, соліст, в інструментальному супроводі гітари, рояля, арфи тощо.

Робота з підручником.

А) Читання вірша.

- Розгорніть свої підручники на 52 сторінці.

- Прочитайте вірш.

Сьогодні пісня особлива

Прийшла до нас в музичний клас.

Вона лірична і мрійлива

А називається- романс.

- Проговоріть текст з оплесками на сильну долю.

- Спробуймо скласти мелодію і заспівати по співку соло. А що таке соло? (1 учень)

-

- Романс – це вокальний твір з інструментальним супроводом, найважливіший жанр вокальної камерної музики. Різновид романсу є елегія, балада.

- Знайдіть на 53 сторінці словничок. Запишіть до своїх зошитів поняття романс

- Тож, який вокальний твір називається – романсом?

Фізкультхвилинка

Слухання музики

А)О. Алябєва «Соловей»

- Прослухайте романс відомого російського композитора.

- Про що розповідає твір?

- Опишіть характер музики.

- Для якого голосу створений цей романс?

- Який настрій переважає?

Б) «Соловей» Ференца Ліста.

- Прослухайте музику, яку створив за романсом «Соловей» угорський композитор Ференц Ліст.

- Який музичний інструмент її виконує?

- Який характер цього твору?

Аналіз малюнку.

- Розгляньте малюки.

- Назвіть назви цих інструментів.

- Яким з них можна доручити виконання романсу «Соловей»? Скрипка



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 805; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.145.119.199 (0.012 с.)