Закріплення пісні «Люба, моя Україно» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Закріплення пісні «Люба, моя Україно»



- В якій країні виживете?

- А чи любите ви Україну? Чому?

- В Україні знаходиться школа, в якій ви навчаєтесь.

- Прослухайте такі слова.

Люба, рідна Україна

Краю наш крилатий.

- Чи знайомі вам ці слова? Де ви їх чули?

- На попередньому уроці ви вивчали пісню «Люба, рідна Україна» і виконували її всі разом.

- Тому давайте її згадаємо. Також вивчимо рухи під цю підню.

Люба, рідна Україно

1. Люба, рідна Україно,

Краю наш крилатий!

І для нас, дітей щасливих, Двічі

Ти як рідна мати!

2. Любим ми твої простори,

І Дніпро, і кручі,

Любим ми свою столицю - Двічі

Київ наш квітучий.

3. Ой, як весело над нами

Сонечко сіяє!

Ой, як хороше нам жити Двічі

У рідному краї!

V. Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

- Сьогодні на уроці ми відчували сум та радість, училися відчувати біль іншої людини та розділяти її радість.

- А які твори ви сьогодні слухали?

- Які почуття у вас викликала «Пісня про школу»?

- Тож музика, може передавати почуття людини.

Нагородження

- Зараз ми запитаємо, нашого кота Леопольда, хто як себе поводив.

- Леопольд сказав, що всі були молодці. Всі старалися, тому кожен отримує ось таку наліпку.

Прощання

- До побачення!

 

 


 

Тема: Жартівливі та сумні інтонації.

Мета:

- Навчальна: розкрити поняття «інтонація», навчити дітей розрізняти жартівливі та сумні інтонації; закріпити навички виразного співу і слухових уявлень.

- Розвиваюча: розвивати творчі здібності, мислення, естетичний смак, емоційну сферу.

- Виховна: пробуджувати зацікавленість до музики; виховувати музичну культуру.

Обладнання: ноти до пісень, предметні малюнки

Музичний матеріал: В. Косенко «Дощик», «Гумореска», «Колискова»

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід роботи

I.Організація класу.

Музичне привітання

Вчитель: Добрий день вам, діти! Я вітаю вас!

Учні: Здрастуйте учителю! Здрастуй любий клас!

Перевірка готовності

- Діти, подивіться, щоб на ваших партах не було нічого зайвого.

3. Представлення
- Мене звати Анна Степанівна і урок співів сьогодні проведу у вас я.

II. Мотивація навчальної діяльності

Введення нестандартності.

III. Вивчення нового матеріалу.

Бесіда про спільні риси музичної і розмовної мов

- Уявіть, що ми опинилися у літньому садку. Навколо фруктові дерева з різнокольоровими плодами. Щоб яблучка чи груші налились соком, дереву необхідно пройти довгий шлях – від зернятка до дорослої рослини.

- Так і в музиці кожен музичний твір «проростає» із музичного «зернятка» - інтонації!

- А допомагають їй «зростати» друзі: пан Темп, король Ритм, брати Лади. Усі разом вони живуть в мирі та злагоді створюючи неповторну красу - МУЗИКУ!

- Інакше не може бути, адже фея Інтонація відіграє визначну роль – з неї народжується музика. У музичній інтонації об’єднується всі засоби виразності – елементи музичної мови.

Прослуховування твору В. Косенка «Дощик»

- Прослухайте іще раз твір українського композитора Віктора Косенка «Дощик», відомий вам ще з 1 класу. Які інтонації звучать?

Прослуховування твору

- Як вирізняється основна інтонація твору, яка нагадує капельки дощу, від інтонації середньої частини?

 

Бесіда

- За топомогою мотивів різного характеру можна створити сумну і веселу інтонацію.

- А як що до жартівливої?

- У розпорядженні композитора чимало способів для створення жартівливої, іноді навіть кумедної музики. Так, митець може посилити звук саме тоді, коли очікують на тиху, спокійну музику. Або ж зробити тривалу паузу серед музичної фрази. А ще він може навмисне» вписати» ноту, яка, здавалося б, недоречна в цьому разі. Тож, як і словесний жарт, музичний має свої сюрпризи.

Прослуховування пісні В. Косенка «Гуморезка»

Прослуховування твору

- Який загальний характер музики?

- Яка її основна інтонація?

- Як розвивається мотив у цьому творі?

Прослуховування твору В. Косенка «Колискова»

Прослуховування твору

- Порівняйте характер інтонацій двох творів. Який з мотивів сумний, а який – жартівливий?

 

6. Розучування пісні “Хто чергові?”

- Зверніть увагу, що пісня починається з приспіву, а питальні та стверджувальні інтонації є як у музичний мові і у поетичній, звичайній мові

Приспів: Хто чергові? Ми чергові, Кращі чергові, Найкращі в школі чергові. 1. Ми чергуєм перший раз, Прибираємо свій клас. Гарний вигляд ураз Буде мати весь наш клас.
2. Ось і дошка заблищала, Ось і стіл засіяв, Навіть цей шматочок крейди В десять раз біліший став 3. Ой, яка вже тут краса, Ой, яка чистота! Гарний вигляд ураз, Буде мати весь наш клас.

- Пісня починається зі слів соліста, з питальної інтонації.
От я заходжу у клас і вас запитую “Хто чергові?”. Давайте разом. А тепер ви мені відповідаєте співом у стверджувальній інтонації “Ми чергові, кращі чергові, найкращі в школі чергові.” Тепер всі співаємо це разом. Разом запитаємо і відповімо.

- А далі ми розповідаємо. Послухайте першу фразу.
Ми чергуєм перший раз, прибираємо свій клас.

- Другу фразу.
Гарний вигляд ураз буде мати весь наш клас.

- Увага на другий куплет. Проспіваємо його.

- Приспів.

- Увага на третій куплет. Проспіваємо його.

- (потім пропоную виконати пісню по куплетам: 1 куплет – перший ряд,2 куплет – другий ряд, 3 куплет – третій ряд)

Інтелектуальна розминка

- Оберіть слова, що характеризують твори В. Косенка

                                           
   
   
   
         
 
 
 
   
     
 
 
       
 
 
   
 
     
     
 
 


V. Узагальнююча бесіда

Підсумок уроку

- Діти, які бувають інтонації? (веселі і сумні)

- Які твори ви можете назвати для прикладу?

Оцінювання

Музичне прощання

- До побачення.

 

 

Тема: Головна пісня держави

Мета: ознайомити учнів з головною піснею держави – «Гімн», виховувати патріотизм, розвивати музично-ритмічне чуття, вокально-хорові навички, стимулювати учнів до колективної творчої діяльності.

Музичний матеріал: Головна пісня держави «Гімн»; українська народна пісня «Їхав козак за Дунай»; пісня «Прощання з журавлями»

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: нотний матеріал, ілюстрації символів України прапору та гербу, ілюстрація журавлів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

1.Музичне вітання

- Встали рівненько, прийняли співочу поставу. Розпочнемо наш музичний урок з музичного вітання.

Вчитель: Добрий день вам діти! Я вітаю вас!

Добрий день дівчатка!

Добрий день хлопятка!

Учні: Добрий день, учитель! Я вітаю вас!

2.Представлення

- Мене звати Юлія Олександрівна і сьогоднішній урок музики проведу у вас, я.

3.Перевірка готовності

- Перевірте, чи немає у вас нічого зайвого на партах, для роботи нам потрібні книжки, ручка, пенал, музичний словник.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 708; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.221.42.164 (0.014 с.)