Виконання нової пісні вчителем 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Виконання нової пісні вчителем



Розучування пісні по фразах

- А тепер розучуємо пісню.

- В 1-му куплеті розповідається про те, як гарбуз ходить по городу.

- А що ж він питав? (Двічі повторюємо)

- Проспіваймо 1-й куплет

- І першою обізвалася жовта диня, гарбузова господиня.

- Тепер виконаємо разом.

- Потім обізвались огірочки, гарбузові сини й дочки.

- Тепер виконаємо разом.

- Далі обізвалась морковиця, гарбузовая сестриця.

- Тепер виконаємо разом.

- Потім обізвалися буряки, гарбузові свояки.

- Потім обізвалась бараболя а за нею і квасоля.

- Виконаємо всю пісню.

- Співаючи, намагайтесь не перекрикувати один одного, співайте злагоджено та узгоджено.

Фізкультхвилинка

V. Підсумок уроку
1.Узагальнююча бесіда.

- На нашому святі, якупісню ми вивчили? («Ходить гарбуз по городу»)

- Яку пісню повторили? («Що нам осінь принесе?»)

-Як може звучати музика? (тихо і голосно)

- Які композиції прослуховували?(«Пасторальна», «Осіння пісня»)

Домашнє завдання

Проілюструйте пісню "Ходить гарбуз по городу"

Прощання

- До побачення! Всього вам найкращого!

 

 


 

Тема. Музика передає почуття!

Мета: навчальна: надати учням уявлення про музику, як вид мистецтва, що розповідає про людей і навколишній світ мовою звуків, про вокальну та інструментальну музику;

розвивальна: розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби музичної виразності (характер, ритм), розвивати вокально-хорові навички;

виховна: виховувати музичну культуру та моральні якості (співчуття, почуття людяності та любов до рідного краю).

 

Музичний матеріал: П. Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька»; поспівка «Куй, куй чобіток»; М. Дремлюга «Пісня про школу»; «Люба, рідна Україна»; гра «Композитор».

 

Обладнання: казковий герой, ілюстрації до музичних творі, портрет П. І. Чайковського, заохочувальний матеріал, чобіток, відео.

 

Тип уроку: комбінований урок

Хід уроку

І. Організаційний момент

Музичне привітання

- Добрий день, вам діти

Я вітаю вас.
- Здрастуйте учителя,
Здрастуй любий клас.

Доб-рий день вам, ді-ти! Я ві-та-ю- вас!

Здра-стуй-те у-чи-те-лю! Зда-стуй лю-бий клас!

 

Представлення

- Мене звати Вікторія Вікторів, і сьогодні урок музики проведу у вас я.

Перевірка готовності до уроку

- Діти, чи всі готові до уроку музики.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення правил на уроці музики

- Діти, які правила на уроці музики існують?

- Як ми повинні сидіти? Де повинні знаходитися ваші руки? Які повинні бути спинки?

1. Коли співаєш, тримайся легко. Якщо стоїш – руки опусти вільно, коли сидиш – поклади на коліна.

2. Співай без напруження, вдихуй повітря спокійно.

3. Старайся співати виразно, передавати настрій пісні.

 

ІІІ. Мотивація Навчальної діяльності

Введення казкового героя

- Діти, до нас на урок завітав кіт Леопольд зі своєю веселою піснею та цікавими завданнями.

- Йому дуже цікаво, які ж діти навчаються в 1 класі. Також він буде слідкувати за вашою поведінкою на протязі уроку музики. А в кінці уроку скаже мені, хто як себе поводив. Також він мені скаже кому давати нагороду, а кому ні. Тому давайте покажемо Леопольду, що в цьому класі найкращі діти, найслухняніші.

Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на нашому уроці ми дізнаємося, про те що, музика передає різні почуття. Познайомимося з новою піснею про школу. Вивчимо нову по співку. Послухаємо твори «Хвороба ляльки» та «Нова лялька». Та повторимо раніше вивчену пісню «Люба, рідна Україна». Дізнаємося, що музика може передавати найрізноманітніші почуття людини.

Підведення до нового матеріалу

- Чи може музика розповісти про почуття?

- Якими можуть бути почуття?

- Отже звернімося до музики, вона нам дасть відповіді на ці запитання.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Слухання музики

- У які ігри найбільше люблять гратися дівчата?

- Композитор Петро Ілліч Чайковський часто гостював у с. Кам'янка на Чернігівщині, де жила його сестра з племінниками. Спостерігаючи за іграми дітей, він для них написав «Дитячий альбом». З поміж багатьох п’єс усього альбому, є дві, у яких ідеться про гру дівчинки з лялькою.

- Погляньте на малюнки. На одному малюнку зображена хвора лялька, сумна, а на іншому - весела лялька.

Гра «Композитор»

- Як би ви були композитами, то яку б музику написали, щоб передати настрій цих двох малюнків?

Слухання «Хвороба ляльки» та «Нова лялька» П. Чайковського

- Послухайте два музичних твора П. чайковського.

- Та подумайте, який твір розповідає про події зображені на першому малюнку, а який про події на другому малюнку?

(слухання композицій)

- Чому ви вирішили, що перший твір відповідає першому малюнку, а другий – другому? Можливо, навпаки?

- Якби ви були композиторами, то яку б назву дали цим творам?

- Композитор назвав ці твори «Хвороба ляльки» та «Нова лялька». Ми дізнаємося, що ляльки, як і люди, можуть бути веселими і сумними, радісними і сердитими. Вони можуть плакати і посміхатися.

- Який насрій вони передають?

- Якими кольорами можна намалювати цю музику?

- Які почуття викликала у вас ця музика?

- Так, ця музика вчить відчувати чужий біль. І хоча вона про ляльку, та почуття в ній справжні. Але після суму обов’язково настає радість.

Фізхвилинка

- Діти, встали всі. Увага на екран та повторюйте рухи.

Знайомство з новою поспівкою

а) розучування поспівки «Куй, куй чобіток»

- Перед вивченям нової пісень, нам потрібно потренувати трішки наші горлечка. Тому з вами розучимо нову поспівку. Прослухайте спочатку: виразний показ показ нової поспівки вчителем.

б) проговрювання тексту поспівки ритмоскладами

в)виконання поспівки (декілька разів)

- В цій поспівкі є довгі та короткі звуки. Довгі звуки – це звуки, які звучать довго. Короткі звуки – це звуки, які навпаки, звучать коротко.

- Давай з вами виконаємо поспівку в співочій поставі стоячи. Встали. Приняли співочу поставу. Руки опустили вільно. Спинки вирівняли.

(Виконання поспівки)

- Зараз, спочатку, сідають дівчатка. Тепер хлопчики.

Знайомство з новою піснею

а) вступна бесіда

- Діти, подивіться на ілюстрацію.

- Послухайте вірш.

1 ВЕРЕСНЯ
Завтра зранку в перший раз
Я іду у перший клас!
Але я іще ніколи
Не збирав портфель до школи.

 

Що ж покласти у цю сумку?..
Покладу пенал і гумку,
Ведмежатко і лопату,
Білочку руду, хвостату.

- А як ви збиралися до школи?

- Пригадайте як зустріла вас, ваша вчителька. Як відкрилися двері до вашої, рідної школи.

- Вам батьки говорили, як потрібно себе поводити в школі?

- Як себе потрібно поводити в школі?

- Вам запам’ятався перший день в школі?

- Тому ми сьогодні вивчимо пісню про школу, якої композитором є Микола Дремлюга.

б) виразне виконання нової пісні вчителем муз. Дремлюги «Пісня про школу»

- А зараз ви послухаєте пісню у моєму виконанні.

в) бесіда після прослуховування нової пісні

- Чи сподобалася вам пісня? Чому?

- Який характер пісні?

- Які почуття викликає у вас ця пісня?

г) розучування пісні. Робота над вокально - хоровими навичками

- Зараз ми з вами розучимо 1 куплет. Прийміть співочу поставу. Послухайте 1куплет.

(виконання 1-го куплету вчителем)

- Послухайте перші два рядки, як я виконую.

- А тепер давайте разом.

-Давайте проговоримо важкі слова (відчиння, проводжа)

- Послухайте наступні два рядки.

- Тепер виконаємо їх разом.

- Проговоримо важкі слова. (життя)

- Разом зі мною проспівали 1 куплет.

- Які слова вам не зрозумілі?

- Співаючи, намагайтесь не перекрикувати один одного, співайте злагоджено та узгоджено.

(Аналогічно за цією схемою розучується вся пісня)

1.
Мама двері відчиня,
Проводжа до школи.
Не забудем цього дня
Ми в житті ніколи!
2.
А татусь нам говорив,
Як ішли ми в школу:
— Поважайте вчителів,
Слухайтесь в усьому.
3.
Не забудем цього дня
Ми в житті ніколи!
Найсвітліший край у нас.
Найсвітліші школи!

д) самостійне, виразне виконання пісні

- Прийняли співочу поставу. Руки на колінах, сіли рівненько, спини вирівняли.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-08-06; просмотров: 510; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.133.160.156 (0.018 с.)