Ліплення «Печиво для друзів» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Ліплення «Печиво для друзів»



Мета: викликати інтерес дітей до створення об’ємних та силуетних фігурок з тіста. Показати способи отриманих зображень за допомогою формочок для випічки. Ознайомити із поняттям «силует». Навчати обводити форму пальчиком Розвивати дрібну моторику пальців, зосередженість. Виховувати допитливість і ініціативність.

 

Хід заняття

Вихователь: показує дітям велику грудку тіста.

- Діти, подивіться, що це? (Тісто.)

- А що з ним можна робити? (Розкачувати, малювати на ньому.) Вірно.

Сьогодні нам треба зліпити смачне печиво для друзів.

-З чого почнемо? (Розкачаємо тісто.) Так.

Вихователь: розкачує тісто і розповідає українську народну забавлянки «Калачі»

Я печу, печу, печу

Дітям всім по калачу

Зверху маком потрушу

В піч гарячу посаджу.

Випікайтесь калачі

У натопленій печі.

Буду Ваню, буду Нату

Калачами годувати.

Вихователь: Діти, розгляньте, що це? (Формочки).

Вірно. Подивіться у формочки, наче в віконце. Покладіть на кольоровій серветці і подивіться на силует усередині формочки печива. Давайте складемо на тарілку і пригостимо наших друзів. (Можна обіграти).

2.Фізкультура (за планом інструктора з фізичного виховання).

 

ВІВТОРОК

1.Музичне (за планом музичного керівника)

 

Малювання:

Тема: «Сам саджаю я город»

Програмовий зміст: вчити малювати пальцями (садити горох). Закріплювати вміння робити пропуски між насінням, знання про колір насіння (горох –зелений, кукурудза-жовта, квасоля-біла). Розвивати зосередженість. Виховувати охайність.

Читання вірша «Вийди, вийди сонечко»

Базові слова: «город», «насіння», «сіяти», «овочі».

Попередня робота. Опанування техніки малювання пальцями.

 

Матеріали, інструменти, обладнання. Ілюстрації до твору Н.Забіли «Ясоччина грядка», насіння деяких видів городини, малюнки із зображенням овочів, аудіоапаратура.

 

Зміст заняття.

  Вихователь:

- Діти,, весна-це пора для клопіткої праці і в садку і на городі. Що навесні роблять в саду? (Саджають дерева, квіти, прибирають, обкопують деревця, білять їх стовбури). Так. А на городі навесні також настає напружена робота: адже саме час посіяти всю городину… (овочі). Хочете послухати цікаве оповідання про те, як маленькі дітки працювали на городі? (Діти дають стверджувальну відповідь).

Педагог читає малятам оповідання Н.Забіли «Ясоччина грядка"

На дошці ілюстрації до твору.

Вихователь: пропонує малятам відповісти на запитання за прослуханим текстом.

- Про що розповідається у тексті?

- Що робили дітки на своєму городі?

- Які овочі сіяли малята?

- Хто допоміг дівчинці Ясі скопати грядку?

- Що ви можете сказати про діток-городників, які вони?

- Чи сподобалося вам оповідання?

Педагог розкладає перед дітьми пакети із насінням деяких городніх культур (на пакетиках зображені відповідні овочі) і просить уважно роздивитись та назвати їх.

Вихователь: овочі сіють у землю навесні маленькими насінинами, з яких потім виростають рослини і дають нам свої плоди. Давайте ж роздивимося, яке насіння є у нас (розглядають).

Фізкультхвилинка

 

Малята виконують рухи у відповідності з віршованим текстом, який читає дорослий.

Наші дітки-малюки

(діти стоять прямо, взявшись руки в боки.)

Щоб скопати гарну грядку,

(Імітують копання землі.)

Узяли вони лопатки.

Щоб рівненька грядка стала –

(Показують, як рівняють землю на грядці.)

Грабельками розрівняли.

А тепер усі малятка

Засівають дружно грядку

(просідають і «сіють», рухаючи пучкою руки.)

Сіють моркву, огірки,

Кавуни і буряки,

І петрушку, і квасолю -

Щоб всього було доволі.

(Малята підводяться і стають прямо.)

Вихователь: давайте ми з вами намалюємо як ми вміємо сіяти горох на грядочках (словесна інструкція з показом техніки малювання).

Запитання до дітей:

- Малята, де ви працювали?

- Що ви там робили?

- Які овочі ви посіяли?

А щоб наш горох швидко виріс, йому потрібно тепло та волога. Хто дасть рослинам тепло? (Сонечко.) Хто поллє з хмаринки грядку? (Дощик.) давайте ж покличемо теплий, весняний дощик.

Діти з педагогом беруться за руки, утворюють хоровод і співають слова народної пісеньки - заклички:

Іди, іди дощику

Іди, іди дощику,

Зварю тобі борщику

У зеленім горщику.

Цебром, цебром, дійницею

Над нашою пашницею.

 

Заняття закінчується.

 

СЕРЕДА

Ознайомлення з природою.

Тема: «Ручки, ручки мої чисті»

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: Продовжувати вчити дітей засукувати рукава, мити руки та обличчя, не розбризкуючи води, правильно користуватися милом, витиратися рушником.

Виховувати самостійність, охайність.

Прочитати потішку «Хлюп, хлюп водичко…».

 

ОБЛАДНАННЯ: лялька,миска,чашка з водою, рушник, мило.

 

БАЗОВI СЛОВА: «водичка», «мило», «рушник».

ХIД ЗАНЯТТЯ:

ВИХОВАТЕЛЬ: (показуючи ляльку.) Лялька Оленка гралася з піском і забруднила руки. Чи можна залишатися з такими руками? Чому ні? Що потрібно зробити? Давайте навчимо Оленку мити руки. Що нам необхідно для миття рук? 9діти називають, а вихователь виставляє на стіл названі речі.)

 

Вихователь: У ляльки довгі рукава на сукні. Що потрібно зробити? Навіщо закочувати рукава? Чому у ляльки не милиться мило? Що необхідно зробити спочатку? Як правильно намилити руки? (Діти рухами показують.)

Руки ляльки вимиті. Чистенькі, що тепер слід зробити? Чим витирають руки? Діти, лялька Оленка дякує вам за те, що ви навчили її мити руки!

 

Пальчикова гра «Оцей пальчик…»

Педагог читає віршований текст, діти в це час загинають почергово пальчики, починаючи з мізинного:

Оцей пальчик в ліс пішов,

Оцей пальчик гриб знайшов,

Оцей його пальчик мив,

А цей пальчик засмажив,

А цей пальчик усе з’їв,

І від цього потовстів.

 

Фізкультура

(за планом інструктора з фізичним виховання)

 

 

ЧЕТВЕР

1.Музичне заняття (за планом музичного керівника).

2.Конструювання:



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2021-12-15; просмотров: 75; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.137.192.3 (0.016 с.)