Дидактична гра « Розкажи про себе» 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Дидактична гра « Розкажи про себе»



 

Розігрується приблизний діалог.

Дитина. Добрий день, сонечку!

Сонечко. Добрий день, дитинко! Я дуже раде, що ти завітала до мене в гості. А як тебе, дитинко, звати?

Дитина. Мене звати Оля.

Сонечко. Олю – в тебе гарне ім’я. Олечко, ти хлопчик чи дівчинка?

Дитина. Я – дівчинка.

Сонечко. Розкажи, Олю, мені про себе. В тебе, певно, є багато друзів. Як їх звати?

Дитина. Моїх друзів звати … (називає імена друзів).

Сонечко. Дякую тобі, Олечко, за цікаву розповідь. Ти молодець. А зараз я вже чекаю на наступного гостя, бо ще скільки гарних маляток хочуть мені про себе розповісти!

Дитина повертається на своє місце.

Вихователь. Ну й молодці ви, малята! Так добре сонечку про себе розповіли. Сонечко так зраділо, і ще лагідніше, ще привітніше всміхається усім! Ви всі такі розумненькі, слухняненькі та охайні. А сонечко дуже любить чистих і охайних діток. Пам’ятаєте віршик про те, як сонечку сподобалася одна гарненька дівчинка?

На дошці – ілюстрація до вірша Г.Бойка «Сонечка умита». Педагог читає малятам віршик і просить малят додавати слова-рими наприкінці його рядків:

Сонечка умита

Задивилось сонечко

На маленьку … (Сонечку):

Сонечка умита, Сонечка… (одіта),

Чисті черевички,

У косичках… (стрічка).

Усміхнулось сонечко

До малої… (Сонечки).

 

 

Фізкультура

(за планом інструктора з фізичним виховання)

 

ЧЕТВЕР

1. Музичне заняття (за планом музичного керівника).

2. Конструювання:

Тема: «Збудуємо будиночок, башточку, прикрасимо її прапорцем»

Програмовий зміст: вчити дітей за словесною вказівкою вихователя будувати знайому споруду, розміщувати поряд іще одну башточку, ставлячи стійко кубик і накладаючи згори цеглинку; прикрашати башточку з прапорцем. Читання вірша З.Александрової «Катруся в ясельках».

 

Обладнання: 4 цеглини, 1 призма, 1 лялька.

Зв'язок заняття з іншими сторонами виховної роботи: розглядання будинку дитячого садка. Уточнити деталі.

 

Хід заняття

Вихователь: «Діти, подивіться,який красивий будинок у мене побудований. В ньому живе каченятко. Воно весело крякає: «кря – кря - кря».

А хто це вийшов із-за дерева? Лялька - Оля.

Їй теж подобається будиночок.

 Одну цеглинку ставимо так, а другу трохи далі. Це стіни. Тепер треба поставити дах. (Кладе зверху на цеглину призму).

 Але лялька хоче дивиться у віконечко, приставимо ще одну цеглинку на довгу вузьку сторону – це віконечко, а спереду будуть двері – цеглинку поставимо на вузьку коротку сторону. От і в тебе, Олю, тепер є будиночок.

Педагог веде ляльку до будинку, примовляючи:

 

Чий будиночок з цеглинок?

Кому будують новий дім?

Будують дітки дім з цеглинок,

Щоб добре лялькам жилося в ньому.

 

Зараз, діти, ви будете будувати такі ж будиночки для сестричок ляльки. Коли будівлі будуть готові, ви можете з ними погратися.

 

П’ятниця

Сенсорне виховання.

Тема: «Розклади предмети за кольором».

Програмовий зміст: вчити розрізняти, групувати і називати основні кольори (синій, зелений, жовтий, червоний).

Обладнання: палички 4 кольорів.

Хід заняття

    Вихователь показує дітям 4 палички переішаних довільно кольорів, пояснюючи при цьому, що вони різного кольору. Продемонструвавши паличку (червоного) кольору відкладає її в іншу сторону.

   Потім показує предмет іншого кольору (жовтого), відкладає його в іншу сторону. Слово-назва кольору вихователь не вимовляє, а використовує слова колір, такий, різні. Взявши в руки ще червону паличку, вихователь показує її дітям, питає, куди треба її покласти.

   Потім прикладає червону паличку щільно до жовтої і говорить, що вони різні. Прикладає червону паличку до червоної і пояснює, що вона така сама. Так вихователь розкладає перші дві пари паличок сам.

   Сортуючи третю пару предметів вихователь пропонує комусь із дітей підійти до його столу, взяти будь-яку паличку такого ж кольору, і покласти їх разом. Потім пропонує дитині виконати аналогічне завдання з паличкою іншого кольору.

   Потім діти почергово розкладають по одній парі паличок на столі вихователя.

   Для того, щоб усі діти були забезпечені достатньою кількістю матеріалу, можна взяти інше кольорове сполучення предметів.

  Після пояснення і показу малятам роздають індивідуальний матеріал для групування (палички різного кольору і в різних сполуках).

2. Аплікація:

Тема: «Сукня для ляльки»

Програмовий зміст: вчити розрізняти кружечки за розміром (великий-маленький), розміщувати їх на готовій сукні з паперу; закріплювати знання про величину, колір, форму. Виховувати охайність. Читання вірша К. Перелісної «До садочка».

Обладнання: клей, пензлики для клею, аркуші паперу різного кольору (готових суконь).

Попередня робота: розглядання неваляйок різного розміру і в різнокольорових сукнях.

 

Хід заняття

Вихователь: показує ляльку і пропонує виготовити ляльці сукню.

Читає віршик К. Перелісної «До садочка»:

До дитячого садочка

Йдуть веселі діточки,

Будуть вчитися ліпити, малюватимуть хатки.

 

Зроблять квіти до віночка,

Вивчать віршики, пісні.

А казки такі почують, що розкажуть і мені…

 

Прочитавши віршик, показує дітям картинки - аплікації.

Педагог привертає увагу дітей до підготовлених матеріалів і нагадує творче завдання – прикрасити сукню для ляльки. Діти розкладають готові деталі на готових формах, показують педагогові і приклеюють.

Після заняття оформити виставку дитячих робіт.

Читання вірша М. Познанської:

Є Ляля у мене,

Похожа на мене,

Ну, просто як менша

Сестричка моя:

В обох нас косички, в обох круглі лички,

І навіть всміхається Ляля, як я.

Однакові очі в неї, і в мене;

Однакові плаття: зелене й зелене.

І в неї косинка, і в мене косинка, і навіть зовуть нас:

Маринка й Маринка.

              

Понеділок

1.Ознайомлення з навколишнім:

«Я в дитячому садку»

Програмовий зміст: формувати елементарні правила, що регулюють взаємини людей. Вчити орієнтуватися в найпростіших моральних нормах поведінки, формувати вміння культурного звернення до оточуючих людей. Виховувати чуйність, самостійність, уміння ділитися іграшками.

Обладнання: сюжетні малюнки за темою заняття, ілюстрації до використаних художніх творів, іграшки, аудіоапаратура.

Базові слова: «добрий», «привітний», «увічливий», «дружний».

 

Хід заняття

Вихователь: Малята, чи добре вам разом гратися в дитячому садочку? (Так). У вас є тут приятелі, друзі, подружки? Назвіть їх, будь ласка. (Відповіді дітей). Молодці, малята. Давайте ж візьмемося за ручки і поведемо хоровод веселих друзів.

Діти беруться за руки, утворивши коло, водять хоровод і услід за дорослими приказують слова знайомого віршика.

Г. Гриненко



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2021-12-15; просмотров: 170; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.227.161.132 (0.009 с.)