XIII. Прибирання робочих місць. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

XIII. Прибирання робочих місць.



УРОК ______ дата _______

Тема.. Виготовлення витинанки "Сніжинка".

Мета. Поглибити знання учнів про техніку витинання. Розкрити послідовність дій під час виготовлення витинанок. Навчити виготовляти сніжинки. Розвивати фантазію, акуратність. Виховувати бережливе ставлення до традицій українського народу.

Матеріали та інструменти. Кольоровий папір, олівець, клей, пен­злик, ножиці, зразок виробу, малюнок ялинки, підручник (с. 86-87).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Щоб робота в нас кипіла, працювати будем як? Швидко! Дружно! Вміло!

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слухання вірша "Ялинка".

Ось ялинка зелененька,

ні велика, ні маленька.

Ми прикрасимо її,

заспіваємо пісні.

В. Паронова (на дошці великий малюнок ялинки.)

—Ось таку красиву ялинку ми будемо сьогодні прикрашати.

—Але спочатку відгадайте загадку.

Зірка сніжно-біла на рукав мені залетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води.

(Сніжинка.)

— Отже, ви будете прикрашати ялинку сніжинками-витинанками. А майстер Паперопластик стежитиме за виконанням завдання, даватиме вам поради.

IV. Розгляд зразків виробу.

Розгляньте зразки сніжинок-витинанок.

— Які вам більше до вподоби?

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 87).

1. Візьміть папір квадратної форми, складіть його навпіл по ді­агоналі.

2. Утворений трикутник ще раз складіть навпіл.

3. Повторіть ще двічі попередню операцію. Відріжте зайвий кут.

4. На утвореній фігурі простим олівцем нанесіть контури май­бутньої витинанки.

5. Вирізуйте, повертаючи папір, а не ножиці.

6. Розгорніть утворену сніжинку.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

— Паперопластик нагадує вам правила роботи з ножицями та клеєм.

— Працюйте так, щоб не нашкодити собі і товаришеві.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

Вище руки підніміть і спокійно опустіть, розведіть їх в сторони. Сплесніть, діти, кілька раз й за роботу — все гаразд.

X. Продовження самостійної роботи.

— Наклеювати витинанки потрібно охайно. Спочатку вирізану сніжинку треба добре вирівняти. Потім акуратно приклеїти на нашу ялинку.

XI. Оцінювання виробів. Наклеювання сніжинок на ялинку.

XII. Підсумок уроку.

—Чи сподобалося вам виготовляти витинанки?

—Чого нового навчилися?

—Знайдіть на малюнку (підручник, с. 90) однакові сніжинки.

—У вільну хвилину пофантазуйте, придумайте візерунки само­стійно і виріжте цікаві сніжинки.

XIII. Прибирання робочих місць.

 

 

УРОК _______ Дата _________

Тема. Симетричне вирізування. Виготовлення стрічкової витинанки "Хоровод ялинок".

Мета. Закріпити навички роботи з папером. Розвивати точність, акуратність. Ознайомити учнів з поняттям симетрії. Навчити виготовляти стрічкову витинанку. Виховувати самостійність.

Матеріали та інструменти. Кольоровий папір, картон-основа, клей, ножиці, пензлик, олівець, шаблон, зразок виробу, підручник (с. 69).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Знов всміхнулась спозаранку наша гарна витинанка.

Кличе діток на урок витинати ялинок хоровод.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Розповідь вчителя.

— У природі існують рослини симетричної форми.

— Розгляньте листки дерев. Учитель демонструє листки дерев.

Уявну лінію, яка проходить посередині листка і ділить його на однакові частини, називають віссю симетрії. Частини, розміщені відносно осі, називають симетричними.

Природа наділила комах і птахів крилами симетричної форми відносно осі — тулуба, інакше вони не могли б літати.

Демонстрування малюнків метеликів, птахів.

— Майстер Паперопластик хоче відкрити вам секрети симетрич­ного вирізування і навчити вас виготовляти стрічкову витинанку.

• Для симетричного вирізування папір складають удвоє або в кілька разів.

• Віссю в папері буде лінія згину.

• На темному тлі варто вирізувати світлий візерунок, на світлому — темний.

• Витинанки можна робити різної форми. Для цього беруть папір потрібного розміру.

2. Відгадування загадки.

В неї гарні, пишні віти

і колючок не злічити.

Не байдужа до прикрас,

на свята спішить до нас. (Ялинка.)

— Отже, сьогодні ви будете виготовляти витинанку "Хоровод ялинок".

— А чи знаєте ви, що таке хоровод? Які хороводи вам відомі?

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 89)

1. Кольоровий папір (зелений) складіть "гармошкою".

2. До згину прикладіть і обведіть шаблон половини ялинки або намалюйте.

3. Міцно стисніть всі шари паперу. Виріжте по контуру ножицями, як показано на малюнку. Вирізуйте, повертаючи папір, а не ножиці.

4. Розгорніть обережно витинанку — ялинки "попливуть" хоро­водом.

5. Зворотний бік ялинок змастіть клеєм і наклейте на картон основу.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.

— Майстер Паперопластик відкриває вам секрет наклеювання витинанок.

• Спочатку вирівняйте вирізану витинанку, правильно роз­містіть на картоні-основі.

• Змастіть клеєм тільки поверхню самої витинанки, а не тло.

• Закінчивши приклеювання, роботу акуратно розгладьте серветкою і покладіть під прес.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

— Перш ніж розпочати роботу, давайте згадаємо правила техніки безпеки під час користування ножицями.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

Виконання новорічного хороводу в імітацією відповідних рухів.

X. Продовження самостійної роботи.

XI. Оцінювання виробів. Відбір на виставку.

XII. Підсумок уроку.

— Чи сподобалися вам виготовляти витинанку "Хоровод ялинок"?

— Чи задоволені ви своєю роботою?

— У вільну хвилину створіть витинанки Діда Мороза й Снігурочки (підручник, с. 88).

— Майстер Паперопластик дякує за гарну роботу і прощається з вами. Та наша мандрівка по країні Творчості триває.

XIII. Прибирання робочих місць.

 

 

УРОК ______ дата _______

Тема.. Виготовлення витинанки "Сніжинка". Симетричне вирізування. Виготовлення стрічкової витинанки "Хоровод ялинок".

Мета. Поглибити знання учнів про техніку витинання. Розкрити послідовність дій під час виготовлення витинанок. Навчити виготовляти сніжинки. Закріпити навички роботи з папером. Розвивати точність, акуратність. Ознайомити учнів з поняттям симетрії. Навчити виготовляти стрічкову витинанку. Розвивати фантазію, акуратність. Виховувати бережливе ставлення до традицій українського народу.

Матеріали та інструменти. Кольоровий папір, олівець, клей, пен­злик, ножиці, зразок виробу, малюнок ялинки, підручник (с. 86-87).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Щоб робота в нас кипіла, працювати будем як? Швидко! Дружно! Вміло!

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слухання вірша "Ялинка".

Ось ялинка зелененька,

ні велика, ні маленька.

Ми прикрасимо її,

заспіваємо пісні.

В. Паронова (на дошці великий малюнок ялинки.)

— Ось таку красиву ялинку ми будемо сьогодні прикрашати.

— Але спочатку відгадайте загадку.

Зірка сніжно-біла на рукав мені залетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води.

(Сніжинка.)

— Отже, ви будете прикрашати ялинку сніжинками-витинанками. А майстер Паперопластик стежитиме за виконанням завдання, даватиме вам поради.

А ще сьогодні ви будете виготовляти витинанку "Хоровод ялинок".

IV. Розгляд зразків виробу.

Розгляньте зразки сніжинок-витинанок.

— Які вам більше до вподоби?

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 87).

7. Візьміть папір квадратної форми, складіть його навпіл по ді­агоналі.

8. Утворений трикутник ще раз складіть навпіл.

9. Повторіть ще двічі попередню операцію. Відріжте зайвий кут.

10.На утвореній фігурі простим олівцем нанесіть контури май­бутньої витинанки.

11. Вирізуйте, повертаючи папір, а не ножиці.

12.Розгорніть утворену сніжинку.

Технологія виготовлення виробу "Хоровод ялинок". (підручник, с. 89)

1.Кольоровий папір (зелений) складіть "гармошкою".

2.До згину прикладіть і обведіть шаблон половини ялинки або намалюйте.

3.Міцно стисніть всі шари паперу. Виріжте по контуру ножицями, як показано на малюнку. Вирізуйте, повертаючи папір, а не ножиці.

4.Розгорніть обережно витинанку — ялинки "попливуть" хоро­водом.

5.. Зворотний бік ялинок змастіть клеєм і наклейте на картон основу.

 

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-24; просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 18.219.14.63 (0.024 с.)