Орієнтовні заняття з фізичного розвитку 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Орієнтовні заняття з фізичного розвитку



Заняття 1

Тема: Розучування комплексу загальнорозвиваючих вправ. Стрибки у довжину, ходьба по мотузці, повзання по колоді та пролізання в обруч. Рухлива гра «Карасі та щука».

Мета: Розучити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Удосконалювати навички стрибка у довжину з розбігу, ходьби по мотузці приставним кроком з рухами рук, повзання по колоді в упорі стоячи на колінах, пролізання в обруч боком. Розвивати спритність та швидкість під час гри «Карасі та щука».

Обладнання: колода, 2 стояки з обручами, 2 мотузки (довжина 10-12 м).

Хід заняття

Організаційний момент

Діти заходять в зал, шикуються в шеренгу, вітаються.

— Добрий день!

— Що ми будемо робити?

— Будемо ходити, бігати, стрибати, повзати, грати.

Вступна частина

Ходьба (до 2,5 хв) чергується з бігом урозтіч. За сигналом вчителя швидко стати на своє місце в колоні (повторити 4-5 разів). Ходьба на носках та п’ятках, руки за головою (40 с). Перешикуватися у пари.

Загальнорозвиваючі вправи (у парах)

а) Піднімання рук через сторони вгору.

В.П. — О.С., діти стоять обличчям одне до одного, тримаючись за кисті рук. 1-2 — підняти руки вгору (вдих); 3-4 — опустити руки у В.П. (видих). Повторити 8-10 разів.

б) Нахили тулуба в сторони. В.П. — стійка ноги нарізно, руки на плечах партнера.

1 — нахил тулуба в сторону (видих); 2 — повернутися у В.П. (вдих); 3-4 — те саме в інший бік. Повторити 8 разів.

в) Чергові згинання рук. В.П. — О.С., руки зігнуті у ліктях, долоні рук партнерів з’єднані.

1-4 — чергові згинання та розгинання рук, дихання довільне. Повторити 16-20 разів.

г) Присідання. В.П. — О.С., триматися за руки одне одного. 1-2 — присідання на носках (видих); 3-4 — стати у В.П. (вдих). Повторити 8 разів.

д) Нахили тулуба вперед. В.П. — стояти на відстані кроку від партнера, руки на його плечах. 1-2 — нахил тулуба вперед (видих); 3-4 — повернутися у В.П. (вдих). Повторити 8-10 разів.

е) Стрибки зі зміною положення ніг. В.П. — О.С., долоні рук партнерів з’єднані. 1-2 — стрибком ноги нарізно; 3-4 — стрибком ноги разом. Повторити 10-12 разів.

Основна частина

а) Стрибки в довжину з 5-6-метрового розбігу. У зворотному напрямі виконати ходьбу по мотузці приставним кроком правим або лівим боком з рухами рук (крок правою — руки вперед, лівою — у сторони). Повторити 10-12 разів.

б) Повзання по колоді в упорі стоячи на колінах. На кінці колоди підвестися і виконати стрибок у глибину. У зворотному напрямку діти пролізають в обруч правим або лівим боком. Повторити 4-5 разів.

Рухлива гра «Карасі та щука»

Мета: Удосконалювати навички бігу. Розвивати у дітей швидкість і спритність.

Хід гри

На протилежних боках майданчика креслять дві «затоки», де живуть «карасі». Відстань між «затоками» 15-20 м. «Щука» стає посередині майданчика — «річки». Усі діти-«карасі» стають у шеренгу на одному кінці майданчика. За командою вихователя «Раз, два, три — пливи!» усі «карасі» перепливають (біжать) у другу «затоку», а «щука» їх ловить. Повторюючи гру, вибирають іншу «щуку». Повторити 3-4 рази.

Вказівка до гри: «Щука» ловить карасів тільки в «річці», у «затоці» вона не має права ловити. Регулювати біг з відпочинком. Спіймані діти не можуть бути «щукою».

Заключна частина

Ходьба (45 с) у повільному темпі з рухами рук, як рибки плавниками.

Підсумок заняття

— Що ми робили?

— Ми ходили, бігали, стрибали, повзали, грали.

— Всі діти молодці, старанно виконували всі завдання.

— До побачення!

 

ДОДАТОК Б

Заняття 2

Тема: Розучування комплексу загальнорозвиваючих вправ. Лазіння по канату, стрибки зі скакалкою, підтягування на руках, стрибки у висоту з місця.

Рухлива гра «Хто перший?».

Мета: Розучити комплекс загальнорозвиваючих вправ. Удосконалювати навички лазіння по канату, стрибків зі скакалкою, підтягування на руках лежачи на лаві, стрибків у висоту з місця поштовхом обох ніг. Розвивати спритність та швидкість під час гри «Хто перший?».

Обладнання: 2-3 канати, 3-4 гімнастичні лави, 8-10 скакалок, 2 стояки, шнур (довжина 4-5 м), 3 прапорці, 4-5 брязкалець.

Хід заняття

Організаційний момент

Діти заходять в зал, шикуються в шеренгу, вітаються.

— Добрий день!

— Що ми будемо робити?

— Будемо ходити, лазити, стрибати, підтягуватися, грати.

Вступна частина

Ходьба чітким кроком, як фізкультурники (40 с). Ходьба на носках приставним кроком лівим та правим боком, руки на поясі (40 с). Біг зі зміною темпу (до 1 хв). Перешикування через центр у 4 колони.

Загальнорозвиваючі вправи (комплекс «Спортсмени»)

а) Піднімання рук до плечей та вгору (штангіст). В.П. — стійка ноги нарізно, руки опущені вниз, пальці стиснуті в кулак. 1 — зігнути руки в ліктях, кистями торкнутися плечей; 2 — енергійно випростати руки вгору (вдих); 3 — зігнути руки до плечей; 4 — опустити руки у В.П. (видих). Повторити 10-12 разів.

б) Нахили тулуба вперед з рухами рук (лижник). В.П. — стійка ноги на ширині ступні, руки вперед, пальці стиснуті в кулак. 1-2 — виконати напівприсідання з нахилом тулуба вперед, змахнути руками вниз-назад, імітуючи одночасне відштовхування лижними палицями (видих); 3-4 — випрямитися у В.П.(вдих). Повторити 12-16 разів.

в) Випрямлення по черзі рук вперед (боксер). В.П. — стійка ноги нарізно, руки зігнуті до грудей, пальці стиснуті в кулак. 1 — повертаючи тулуб вправо, енергійно випрямити ліву руку вперед (зробити удар); 2 — повернутися у В.П.; 3-4 — те саме правою рукою. Повторити 14-16 разів.

г) Піднімання тулуба вгору (гімнаст). В.П. — лежачи на спині, ноги зігнуті, ступні на підлозі, руки вздовж тулуба. 1-2 — підняти тулуб вгору, прогнутися в поперек (зробити місток); 3-4 — повернутися у В.П. Повторити 10-12 разів.

д) Колові рухи ногами (велосипедист). В.П. — лежачи на спині, ноги зігнуті вперед, руки на підлозі вздовж тулуба. Колові рухи ногами із згинанням та розгинанням їх по черзі, як при їзді на велосипеді. Повторити 24-30 разів.

е) Випрямлення ноги назад у сторону (ковзаняр). В.П. — на пів присісти, нахиливши тулуб вперед, коліна разом, руки за спиною. 1 — ковзаючи правою ступнею по підлозі, випрямити ногу назад, у сторону (відштовхнутися ковзаном); 2 — відвівши ногу назад та зігнувши її, приставити до опорної; 3-4 — те саме лівою ногою. Повторити 12-16 разів.

ж) Біг на місці (бігуни). В.П. — основна стійка, руки зігнуті в ліктях. 1-20 - біг на місці з високим підніманням стегна; 1-8 — ходьба на місці. Повторити 3-4 рази.

Основна частина

Діти у 4 підгрупах шикуються в шеренгу біля своїх місць занять. Кожна вправа виконується 3 хв, після цього підгрупи по колу переходять до іншої вправи (4 зміни).

а) Лазіння по канату довільним способом, одночасно виконують 2-3дітей.

б) Стрибки зі скакалкою. Вправу виконує вся підгрупа.

в) Підтягування на руках, лежачи грудьми на гімнастичній лаві, з просуванням вперед. Вправу одночасно виконують 3-4 дитини.

г) Стрибки в висоту з місця поштовхом обох ніг, торкаючись рукою брязкальця, яке підвішене на шнурі між двома стояками на 15-20 см вище від піднятої вгору руки. Вправу одночасно виконують 4-5 дітей по три стрибки підряд.

Рухлива гра «Хто перший?»

Мета: Удосконалювати навички бігу навипередки. Розвивати швидкість і спритність.

Хід гри

Біг навипередки може проводитись по різному. В залежності від місця встановлюється відстань, яку діти повинні подолати. Вони стають на лінію старту, не заважаючи одне одному, і біжать до визначеного місця, а назад повертаються в повільнішому темпі. Повторити 3-4 рази.

Заключна частина

Ходьба (40 с) у повільному темпі з рухами рук вгору та вниз (8-10 разів).

Підсумок заняття

— Що ми робили?

— Ми ходили, лазили, стрибали, підтягувалися, грали.

— Всі діти молодці, старанно виконували всі завдання.

— До побачення!

 

В ПЕРШОМУ РОЗДІЛІ описано про особливості фізичного та функціонального розвитку школярів з обмеженими функціями слуху.

В процесі навчальних занять у школярів відбувається зниження працездатності, а саме погіршуються увага і пам'ять, подовжується латентний період рухової реакції. В результаті тривалої підтримки статичної пози порушується постава. При цьому у школярів відрізняється тенденція до збільшення нахилу голови і тулуба вперед і викривлення хребта. Працездатність в учнів протягом уроку не буває постійною.

Тому, нам необхідно розвивати у учнів фізичні вправи і запровадити рухливі ігри, які сприяють підвищенню розумової працездатності на наступних уроках. Але велике значення рухової активності має – режим дня.

За дослідженням Лебедєвої Н.Т. школярі потребують щогодини бути у рухах. Тому ми повинні це зауважити й проводити на перервах короткочасні фізичні вправи (які нагадують фізкультхвилинки, розминки), ігри на перервах, залучати їх у спортивні ігри, вони певною мірою задовольняють цю потребу. Оскільки вони підвищують працездатність, підвищують рухову активність та позитивно впливають на здоров’я і розумову діяльність учнів.

Описані форми і методи фізичного виховання для вчителів, які працюватимуть зі дітьми, що мають порушення слуху. Основною й обов’язковою формою фізичного виховання є урок, в цьому пункті я більш детально описав про структуру уроку. Вона має 3 частини: підготовчу, основну й заключну.

Коротко перераховані види фізичних вправ, які виконують в режимі дня школи, на самостійних та позаурочних заняттях – це ранкова гімнастика, загальна гімнастика, лікувальна фізична культура (ЛФК), прогулянки із трудовим завданням, прогулянка спортивна, прогулянка – екскурсія, прогулянка перед сном, прогулянка із рухливими іграми, плавання.

В ДРУГОМУ РОЗДІЛІ проаналізували специфіку розвитку та вихованні дітей з порушенням слуху. Велику увагу звертують на корекційну роботу. А саме використання читання з губ, за екраном, з перешкодами та обов’язково використовувати засоби наочності, а саме: малюнки, картки, спортивний інвентар, відео-роліки казок затемою “Фізична культура”, обовязкове залучення фонетичної ритміки. Особливе значення надається формуванню чіткої якості рухів.

В процесі уроку з фізичної культури особлива увага приділяється ускладненню вправ, як для розвитку рівноваги, також і для розвитку просторового орієнтування в процесі підбору спеціальних вправ та рухових ігор.

За основу узяв технологію фізичного виховання дітей М. Єфименка, яка допоможе вчителю правильно та цікаво провести фізичні заняття (рухливі міні ігри, міні вправи). Технологія М. Єфименка значну роль відводить мовному спілкуванню як головному інструменту педагогічного впливу вихователя. Йдеться про спілкування під час заняття-спектаклю між педагогом і дітьми, між дітьми, між дітьми та іграшками-персонажами.Мовлення повинно супроводжувати кожну рухову дію, ситуацію. Наприклад: виконання вправи «Насоса» озвучуються звуками «чуф – пуф» імітація цокоту ноги. Залучається й артикуляційна робота - проводиться робота над виразністю мовлення, вироблення дикції, розширення й активізації словникового запасу, проводять театр міміки та жесту.

У ТРЕТЬОМУ РОЗДІЛІ ми розглядаємо соціальну адаптацію школярів з розладами слуху засобами фізичного виховання, а саме з якими вони труднощами стискаються серед оточення.

Нашим головним й важливим завданням є максимально використати великого арсеналу засобів і методів фізичного виховання в роботі зі школярами вадами слуху, що сприятиме подоланню негативних причин, які заважають їм позитивно ставитися до занять фізичною культурою та спортом, забезпечуючи гармонійний, усебічний розвиток особистості, здобуття самостійності й незалежності, удосконалення професійної майстерності та досягнення визначних результатів у житті.

У ДОДАТКАХ описані орієнтовні заняття з фізичного розвитку, які проводять на занятті з учнями вадами слуху.

 

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-06-24; просмотров: 350; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.16.66.206 (0.017 с.)