Рухлива гра: «Принеси іграшку». 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Рухлива гра: «Принеси іграшку».



ВЕРЕСЕНЬ

Заняття 1

Програмовий зміст. Вчити дітей ходити за сигналом, залучати до руху новеньких, ознайомити їх з майданчиком. Розвивати увагу.

Підготовка інвентарю. Гімнастична стінка, кошик з іграшками.

Хід заняття

I частина. Вільна ходьба за вихователем. Повільний біг по майданчику. Ходьба.

II частина.

В.п.: стояти вільно, присісти й постукати кілька разів пальчиками по колінах – «Пташки клюють зернятка»

В.п.: біг врозтіч – «Пташки літають».

В.п.: спокійна ходьба за вихователем.

Рухлива гра: «Принеси іграшку».

Всі діти стоять біля корзини з іграшками, вихователь стоїть в другому кінці майданчику. Вихователь просить принести йому іграшку. За сигналом діти беруть іграшки і біжать до вихователя. Він ласкаво зустрічає їх і йде до корзини разом з дітьми. Діти кладуть іграшки в корзину. Гра повторюється. (1 – 2 рази.)

Рухлива гра: «Мавпочки».

Діти-мавпочки по одному підходять до гімнастичної стінки, піднімаються на 3-4 щаблини приставним кроком і опускаються вниз. Інші діти спостерігають, як «мавпочки» збирають на деревах банани й апельсини. Потім на дерево піднімається наступна дитина.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ВЕРЕСЕНЬ

Заняття 2

Програмовий зміст. Вправляти в підлізанні під палиці на колінах з упором на руки, вдосконалювати вміння м’яко стрибати на обох ногах.

Підготовка інвентарю. 4 пари дитячих стільців поставити спинками один до одного по боках майданчика, на спинки покласти по гімнастичній палиці.

Хід заняття

I частина. Вільна ходьба за вихователем. Повільний біг по майданчику. Ходьба.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно, присісти й постукати кілька разів пальчиками по колінах – «Пташки клюють зернятка»

В.п.: біг врозтіч – «Пташки літають».

В.п.: спокійна ходьба за вихователем.

Рухлива гра: «Звірятки».

Діти йдуть по майданчику, підлізаючи під гімнастичні палиці, що лежать на спинках стільців, на колінах з упором на руки, не торкаючись палиці та стільців (2—3 кола).

Рухлива гра: «Дожени мене»

Діти стоять на одному краю майданчика. «Доженіть мене» - пропонує вихователь і біжить до протилежного краю майданчика. Діти біжать за вихователем, стараючись його піймати. Потім вихователь знову говорить: «Доженіть мене», - і біжить в протилежний бік, діти знову його доганяють. Після двох пробіжок діти ходять спокійним шагом по майданчику, відпочиваючи.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ВЕРЕСЕНЬ

Заняття 3

Програмовий зміст. Вчити бігати зі зміною напрямку і чути й реагувати на сигнал.

Підготовка інвентарю. По брязкальцю для кожної дитини, маски пташок.

Хід заняття

I частина. Ходьба врозтіч, яка чергується з бігом за вихователем. Стати обличчям до вихователя. З корзинки, яку підносить вихователь, кожна дитина бере собі брязкальце.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

1) В. п.: руки підняти вгору, побрязкати й опустити руки; (2 – 3 рази).

2) В. п.: руки вперед. Показати вихователю брязкальце. Руки назад. Сховати брязкальце за спиною. (2—3 разів).

3) В. п: потанцювати з брязкальцями, хто як вміє.

Рухлива гра: «Біжіть до мене»

Вихователь пропонує дітям погуляти по майданчику. Діти з вихователем ходять по майданчику, вільно розміщуючись де хто хоче. Вихователь відходить на протилежний бік майданчика і говорить: «Біжіть до мене». Діти біжать до нього. Вихователь привітливо їх зустрічає, широко розкинувши руки.

Рухлива гра: «Пташки літають».

Діти стоять на майданчику на підвищенні. (5 – 10 см)

Ясно світить сонечко,

Пташки в поле захотіли,

Піднялися й полетіли.

Діти зістрибують і «літають» - бігають, розмахуючи руками, присідають; «клюють зернятко» - стукають пальчиками по колінах. На слова вихователя «Дощ! Пташки в гніздечка полетіли» діти біжать на свої місця.

III частина. Повільний біг, ходьба.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ВЕРЕСЕНЬ

Заняття 4

Програмовий зміст. Вчити бігати зі зміною напрямку і чути й реагувати на сигнал.

Підготовка інвентарю. По брязкальцю для кожної дитини, маски пташок, ляльки за кількістю дітей.

Хід заняття

I частина. Ходьба врозтіч, яка чергується з бігом за вихователем. Стати обличчям до вихователя. З корзинки, яку підносить вихователь, кожна дитина бере собі брязкальце.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п.: руки підняти вгору, побрязкати й опустити руки; (2 – 3 рази).

В. п.: руки вперед. Показати вихователю брязкальце. Руки назад. Сховати брязкальце за спиною. (2—3 разів).

В. п: потанцювати з брязкальцями, хто як вміє.

Рухлива гра: «В гості до ляльок»

Діти разом з вихователем ідуть до вказаного місця на майданчику. Там сидять ляльки. Діти підходять до ляльок і вітаються з ними. Вихователь пропонує взяти ляльок і покачати їх. Підняти вгору, опустити до підлоги. Показати ляльку вихователю, сховати її притиснувши до грудей. Трохи пострибати з ляльками, потанцювати з ними.

Діти саджають ляльок на місця і повертаються «додому».

Рухлива гра: «Пташки літають».

Діти стоять на майданчику на підвищенні. (5 – 10 см)

Ясно світить сонечко,

Пташки в поле захотіли,

Піднялися й полетіли.

Діти зістрибують і «літають» - бігають, розмахуючи руками, присідають; «клюють зернятко» - стукають пальчиками по колінах. На слова вихователя «Дощ! Пташки в гніздечка полетіли» діти біжать на свої місця.

III частина. Повільний біг, ходьба.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЖОВТЕНЬ

Заняття 1

Програмовий зміст. Розвивати вміння під час ходьби дотримуватися вказаного напрямку, вчити бігати у різних напрямках, не зачіпаючи одне одного; розвивати увагу, виховувати витримку.

Підготовка інвентарю. Кошик з м’ячами за кількістю дітей, ляльки за кількістю дітей.

Хід заняття

Рухлива гра: «Біжіть до мене»

Вихователь пропонує дітям погуляти по майданчику. Діти з вихователем ходять по майданчику, вільно розміщуючись де хто хоче. Вихователь відходить на протилежний бік майданчика і говорить: «Біжіть до мене». Діти біжать до нього. Вихователь привітливо їх зустрічає, широко розкинувши руки.

Рухлива гра: «В гості до ляльок»

Діти разом з вихователем ідуть до вказаного місця на майданчику. Там сидять ляльки. Діти підходять до ляльок і вітаються з ними. Вихователь пропонує взяти ляльок і покачати їх. Підняти вгору, опустити до підлоги. Показати ляльку вихователю, сховати її притиснувши до грудей. Трохи пострибати з ляльками, потанцювати з ними.

Діти саджають ляльок на місця і повертаються «додому».

Рухлива гра: «Дожени м’яч»

Вихователь показує дітям кошик з м’ячами і пропонує встати поряд із ним вздовж однієї зі сторін майданчика. Потім зі словами «Доженіть м’ячі» викидає їх із кошика, намагаючись, щоб вони покотилися у різні сторони, подалі від дітей. Діти біжать зя м’ячами беруть їх і кладуть до кошика. Гра повторюється.

Рухлива гра: «Дожени мене»

Діти стоять на одному краю майданчика. «Доженіть мене» - пропонує вихователь і біжить до протилежного краю майданчика. Діти біжать за вихователем, стараючись його піймати. Потім вихователь знову говорить: «Доженіть мене», - і біжить в протилежний бік, діти знову його доганяють. Після двох пробіжок діти ходять спокійним шагом по майданчику, відпочиваючи.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЖОВТЕНЬ

Заняття 2

Програмовий зміст. Розвивати вміння під час ходьби дотримуватися вказаного напрямку, не зачіпаючи одне одного; розвивати увагу, виховувати витримку.

Підготовка інвентарю. Кошик з м’ячами за кількістю дітей, ляльки за кількістю дітей, палиці, парасоля.

Хід заняття

Рухлива гра: «Сонечко і дощик»

Вихователь говорить: «На небі сонечко! Можна йти гратися.» діти бігають по всьому майданчику. На сигнал: «Дощ! Швидше під парасольку. Діти біжать до вихователя, який зображає парасольку. Вихователь знову говорить: «Сонечко! Йдіть гратися!», гра повторюється.

Рухлива гра: «Дожени м’яч»

Вихователь показує дітям кошик з м’ячами і пропонує встати поряд із ним вздовж однієї зі сторін майданчика. Потім зі словами «Доженіть м’ячі» викидає їх із кошика, намагаючись, щоб вони покотилися у різні сторони, подалі від дітей. Діти біжать зя м’ячами беруть їх і кладуть до кошика. Гра повторюється.

ЖОВТЕНЬ

Заняття 3

Програмовий зміст. Вчити лазити по гімнастичні стінці; розвивати почуття рівноваги, вправність і спритність; вдосконалювати біг у вказаному напрямку та вміння реагувати на сигнал.

Підготовка інвентарю. Парасоля, дошка, гімнастична стінка.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем, яка чергується з бігом. Зупинитися врозтіч обличчям до вихователя.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вгору – «Ось які мі великі!», присісти і покласти руки на коліна – «А тепер ми маленькі». (4-5разів)

В.п.: сидіти вільно, підняти руки вперед, показати вихователю і сховати за спину (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «Горобчики стрибають!» (10-15сек.)

Рухлива гра: «Мавпочки».

Діти-мавпочки по одному підходять до гімнастичної стінки, піднімаються на 3-4 щаблини приставним кроком і опускаються вниз. Інші діти спостерігають, як «мавпочки» збирають на деревах банани й апельсини. Потім на дерево піднімається наступна дитина.

III частина. Повільний біг із переходом на ходьбу.

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЖОВТЕНЬ

Заняття 4

Програмовий зміст. Вчити котити м’яч; розвивати почуття рівноваги, вправність і спритність; вдосконалювати біг у вказаному напрямку та вміння реагувати на сигнал.

Підготовка інвентарю. Ворітця, кошик з м’ячами.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем, яка чергується з бігом. Зупинитися врозтіч обличчям до вихователя.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вгору – «Ось які мі великі!», присісти і покласти руки на коліна – «А тепер ми маленькі». (4-5разів)

В.п.: сидіти вільно, підняти руки вперед, показати вихователю і сховати за спину (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «Горобчики стрибають!» (10-15сек.)

Рухлива гра: «У ворітця»

Вихователь пропонує пограти пограти з м’ячами і проводить межу, за якою збираються бажаючі або залучені до гри діти. На відстані 1- 1,5 м від риски встановлюють ворітця. Роздавши дітям по одному м’ячу, вихователь пропонує кожному прокотити його через ворітця. Дитина, яка прокотила м’яч, біжать за ним і повертається за межу.

Рухлива гра «Дожени м’яч»

Вихователь показує дітям кошик з м’ячами і пропонує встати поряд із ним вздовж однієї зі сторін майданчика. Потім зі словами «Доженіть м’ячі» викидає їх із кошика, намагаючись, щоб вони покотилися у різні сторони, подалі від дітей. Діти біжать зя м’ячами беруть їх і кладуть до кошика. Гра повторюється.

III частина. Повільний біг із переходом на ходьбу.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛИСТОПАД

Заняття 1

Програмовий зміст. Вчити кидати в горизонтальну ціль, вдосконалювати вміння реагувати на сигнал, розвивати окомір і спритність.

Підготовка інвентарю. М’ячі за кількістю дітей, іграшковий кіт, дошка.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем, яка чергується з бігом. Діти беруть м’ячі і стають обличчям до вихователя..

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вперед, показати м’яч вихователю, опустити руки. (4-5разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти м’яч на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти м’яч і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «М’ячі стрибають!» (10-15сек.)

Основна частина: метання в горизонтальну ціль, виконувати кидок однією, потім другою рукою. Повторити 2-3 рази.

Рухлива гра: «Хто тихіше»

Діти стоять на одному боці майданчика. На іншому боці розташований м’яка іграшка Кота. Вихователь, пропонує дітям пройти тихо, щоб котика не розбудити. Діти намагаються пройти біля нього як найтихіше.

III частина. Повільний біг із переходом на ходьбу.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛИСТОПАД

Заняття 2

Програмовий зміст. Вчити дітей прокачувати м’яч у ворітця, вдосконалювати вміння пересуватися у вказаному напрямку.

Підготовка інвентарю. М’ячі за кількістю дітей, ворітця, руль автомобільний, маски горобчиків, парасолька.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем, яка чергується з бігом. Діти беруть м’ячі і стають обличчям до вихователя..

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вперед, показати м’яч вихователю, опустити руки. (4-5разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти м’яч на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти м’яч і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «М’ячі стрибають!» (10-15сек.)

Рухлива гра: «У ворітця»

Вихователь пропонує пограти пограти з м’ячами і проводить межу, за якою збираються бажаючі або залучені до гри діти. На відстані 1- 1,5 м від риски встановлюють ворітця. Роздавши дітям по одному м’ячу, вихователь пропонує кожному прокотити його через ворітця. Дитина, яка прокотила м’яч, біжать за ним і повертається за межу.

ЛИСТОПАД

Заняття 3

Програмовий зміст. Вчити кидання шишок вдалину з-за голови. Розвивати почуття рівноваги та координації рухів.

Підготовка інвентарю. Шишки за кількістю дітей, маски горобчиків, обручі.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем, яка чергується з бігом. Діти беруть шишки і стають обличчям до вихователя..

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вперед, показати шишки вихователю, сховати за спину. (6-8разів)

В.п.: стоячи. Підняти руки в сторону, вгору, підтягнутися вгору, опустити руки. (4рази)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти шишки на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти шишки і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «Білочка радіє!» (20-25сек.)

Основна частина: кидання шишок вдалину з-за голови. Кидок виконувати за сигналом вихователя одночасно всією групою. Повторити 3 – 4 рази.

Рухлива гра: «Хто тихіше?»

Діти стоять на одному боці майданчика. На іншому боці розташований м’яка іграшка Кота. Вихователь, пропонує дітям пройти тихо, щоб котика не розбудити. Діти намагаються пройти біля нього як найтихіше.

III частина. Повільний біг із переходом на ходьбу.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛИСТОПАД

Заняття 4

Програмовий зміст. Вчити кидати вдалину від грудей, повторити прокачування м’яча; виховувати витримку, розвивати увагу.

Підготовка інвентарю. Брязкальця за кількістю дітей, маски горобчиків, автомобільний руль, 2 шнури.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем, яка чергується з бігом. Діти беруть брязкальця і стають обличчям до вихователя..

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п.: руки підняти вгору, побрязкати й опустити руки; (2 – 3 рази).

В. п.: руки вперед. Показати вихователю брязкальце. Руки назад. Сховати брязкальце за спиною. (2—3 разів).

В. п: потанцювати з брязкальцями, хто як вміє.

Основна частина: кидання м’яча вдалину від грудей. За вказівкою вихователя кожна дитина бере м’яч і стає у шеренгу за лінію. За сигналом діти кидають м’яч. Повторити 3- 4 рази.

Рухлива гра: «По стежках»

Діти стоять на одному боці майданчику. Вихователь кладе на підлозі паралельно два шнури (завдовжки 2,5-3 м), один від другого на відстані 30-25 см. Звертаючись до дітей, вихователь каже: «По стежці підемо гуляти до лісу. Йти треба обережно, один за одним». Діти встають, ідуть по стежці до її кінця і повертаються на свої місця, не наступаючи на шнур.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ГРУДЕНЬ

Заняття 1

Програмовий зміст. Вдосконалювати ходьбу по гімнастичній лаві; повторювати ходьбу одне за одним.

Підготовка інвентарю. Зображення потяга (маска),маски горобчиків, автомобільний руль, дві мотузки, дошка.

Хід заняття

I частина. Ходьба за вихователем зі зміною напрямку. Біг з переходом на ходьбу.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п.: руки підняти вгору, «Потягнутися до сонечка», потягнутися й опустити руки; (2 – 3 рази).

В. п.: «сонечко високо на небі» діти підіймають руки вгору, «сонечко сідає» діти опускають руки до полу (2—3 разів).

В. п: стоячи, руки на поясі, «намалювати» головою сонечко на стелі – кругові рухи головою.

Основна частина: ходьба по гімнастичній лаві, руки в сторони, дивитися вперед. Вихователь слідкує за правильністю виконання вправи.

Рухлива гра: «Потяг»

Діти шикуються один за одним у колону. Це – вагони потягу. Першим у колоні – тепловозом стає вихователь. Вихователь дає свисток і діти починають рухатися уперед, поступово прискорюючи темп, який переходить у біг. Під’їжджаючи до станції, діти, на слова вихователя: «Стоп!», переходять на ходьбу та зупиняються, кажуть: «Ш-ш-ш». Гра повторюється.

ГРУДЕНЬ

Заняття 2

Програмовий зміст. Закріплювати навичку ходити по гімнастичній лаві; вдосконалювати чуття рівноваги, виховувати сміливість, витримку, увагу.

Підготовка інвентарю. Обручі за кількістю дітей, два шнури.

Хід заняття

I частина.

Ходьба та біг в колоні по одному, за вихователем.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стоячи біля обруча, обруч на підлозі спереду. Руки на поясі. Стрибнути в обруч і вистрибнути з нього (4-6 разів)

В.п.: стоячи, обруч в гору. Опустити обруч на себе «Одягнути обруч», та піднімати вгору. Зняти обруч (4-6разів)

В.п.:стоячи в обручі, руками тримаючи його на рівні стегон –повороти тулуба вліво і вправо.

Основна частина: ходьба по гімнастичній лаві, руки в сторони, дивитися вперед. Вихователь слідкує за правильністю виконання вправи.

Рухлива гра: «Бульбашки»

Діти – «бульбашки» присідають у різних місцях майданчика. На слова вихователя: «Бульбашки надуваються» діти піднімаються, повільно розводячи руки в сторони вгору. На слова: «З бульбашок виходить повітря» вони вимовляють звук «с-с-с-с». потім вихователь удає, що надуває бульбашки і говорить: «Бульбашки полетіли» на ці слова діти починають бігати по майданчику.

Рухлива гра: «По стежках»

Діти стоять на одному боці майданчику. Вихователь кладе на підлозі паралельно два шнури (завдовжки 2,5-3 м), один від другого на відстані 30-25 см. Звертаючись до дітей, вихователь каже: «По стежці підемо гуляти до лісу. Йти треба обережно, один за одним». Діти встають, ідуть по стежці до її кінця і повертаються на свої місця, не наступаючи на шнур.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ГРУДЕНЬ

Заняття 3

Програмовий зміст. Закріпити вміння ходити в колоні по одному, вчити дітей прокачувати м’яч, розвивати увагу та спритність.

Підготовка інвентарю. Кошик з м’ячами, маски літаків, обручі за кількістю дітей.

Хід заняття

I частина.

Ходьба по колу за вихователем, біг з переходом на ходьбу.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стоячи біля обруча, обруч на підлозі спереду. Руки на поясі. Стрибнути в обруч і вистрибнути з нього (4-6 разів)

В.п.: стоячи, обруч в гору. Опустити обруч на себе «Одягнути обруч», та піднімати вгору. Зняти обруч (4-6разів)

В.п.: стоячи в обручі, руками тримаючи його на рівні стегон –повороти тулуба вліво і вправо

Рухлива гра: «Літаки»

Діти – «льотчики» сидять або стоять у шерензі з одного боку майданчика. Вихователь: «До польоту приготувалися, завести мотори!». Діти виконують обертальні рухи руками і вимовляють «р-р-р-р». За словами вихователя «Літаки полетіли» вони розводять руки в сторони і бігають у різних напрямках. «Літаки, на посадку» діти повертаються на свої місця.

Рухлива гра «Дожени м’яч»

Вихователь показує дітям кошик з м’ячами і пропонує встати поряд із ним вздовж однієї зі сторін майданчика. Потім зі словами «Доженіть м’ячі» викидає їх із кошика, намагаючись, щоб вони покотилися у різні сторони, подалі від дітей. Діти біжать зя м’ячами беруть їх і кладуть до кошика. Гра повторюється.

ГРУДЕНЬ

Заняття 4

Програмовий зміст. Вчити кидання вдалину з-за голови. Розвивати почуття рівноваги та координації рухів, виховувати витримку.

Підготовка інвентарю. Зображення потяга (маска), м’ячі за кількістю дітей.

Хід заняття

I частина.

Ходьба, яка чергується з бігом. Діти стають обличчям до вихователя.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вперед, показати м’яч вихователю, опустити руки. (4-5разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти м’яч на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти м’яч і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «М’ячі стрибають!» (10-15сек.)

Основна частина: кидання м’ячів вдалину з-за голови. Кидок виконувати за сигналом вихователя одночасно всією групою. Повторити 3 – 4 рази.

Рухлива гра: «Дожени мене»

Діти стоять на одному краю майданчика. «Доженіть мене» - пропонує вихователь і біжить до протилежного краю майданчика. Діти біжать за вихователем, стараючись його піймати. Потім вихователь знову говорить: «Доженіть мене», - і біжить в протилежний бік, діти знову його доганяють. Після двох пробіжок діти ходять спокійним шагом по майданчику, відпочиваючи.

Рухлива гра: «Бульбашки»

Діти – «бульбашки» присідають у різних місцях майданчика. На слова вихователя: «Бульбашки надуваються» діти піднімаються, повільно розводячи руки в сторони вгору. На слова: «З бульбашок виходить повітря» вони вимовляють звук «с-с-с-с». потім вихователь удає, що надуває бульбашки і говорить: «Бульбашки полетіли» на ці слова діти починають бігати по майданчику.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

СІЧЕНЬ

Заняття 1

Програмовий зміст. Вдосконалювати стрибки в довжину с місця, розвивати координацію рухів, спритність, дружно гратися і за потреби допомагати одне одному.

Підготовка інвентарю. Шишки за кількістю дітей,зображення потяга (маска).

Хід заняття

I частина.

Спокійна ходьба за вихователем в колону по-одному. Стати врозтіч, обличчям до вихователя. Взяти шишки з кошика.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стояти вільно. Підняти руки вперед, показати шишки вихователю, сховати за спину. (6-8разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти шишки на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти шишки і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «Білочка радіє!» (20-25сек.)

Основні рухи: зробити 2 «доріжки» на відстані 3 м одна від одної. Діти стоять за однією доріжкою – у себе вдома, вони зайчики. За іншою – домик ведмедика. Всі діти стрибають до ведмедика у гості.

Рухлива гра: «Потяг»

Діти шикуються один за одним у колону. Це – вагони поїзду. Першим у колоні – тепловозом стає вихователь. Вихователь дає свисток і діти починають рухатися уперед, поступово прискорюючи темп, який переходить у біг. Під’їжджаючи до станції, діти, на слова вихователя: «Стоп!», переходять на ходьбу та зупиняються, кажуть: «Ш-ш-ш». Гра повторюється.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

СІЧЕНЬ

Заняття 2

Програмовий зміст. Вчити швидко реагувати на сигнал, розвивати координацію рухів, спритність, дружно гратися і за потреби допомагати одне одному.

Підготовка інвентарю. Прапорці за кількістю дітей.

Хід заняття

I частина.

Спокійна ходьба за вихователем по колу. Біг. Вихователь запрошує дітей підійти та взяти по два прапорця.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п: стоячи, прапорці вгору. Прапорці вперед. Прапорці вниз. (4-6разів)

В.п.: прапорці вгору, покачати зі сторони в сторону (4-6разів), прапорці вниз – покачати внизу. (4-6 разів)

В.п.: прапорці вперед, пострибати на двох ніжках. (10с.)

Рухлива гра: «Дожени мене»

Діти стоять на одному краю майданчика. «Доженіть мене» - пропонує вихователь і біжить до протилежного краю майданчика. Діти біжать за вихователем, стараючись його піймати. Потім вихователь знову говорить: «Доженіть мене», - і біжить в протилежний бік, діти знову його доганяють. Після двох пробіжок діти ходять спокійним шагом по майданчику, відпочиваючи.

Рухлива гра: «Бульбашки»

Діти – «бульбашки» присідають у різних місцях майданчика. На слова вихователя: «Бульбашки надуваються» діти піднімаються, повільно розводячи руки в сторони вгору. На слова: «З бульбашок виходить повітря» вони вимовляють звук «с-с-с-с». потім вихователь удає, що надуває бульбашки і говорить: «Бульбашки полетіли» на ці слова діти починають бігати по майданчику.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

СІЧЕНЬ

Заняття 3

Програмовий зміст. Вдосконалювати повзання по гімнастичній лаві, розвивати чуття рівноваги, витримку, увагу, вчити швидко реагувати на сигнал.

Підготовка інвентарю. Гімнастична лава, маски літаків, прапорці за кількістю дітей.

Хід заняття

I частина.

Спокійна ходьба за вихователем по колу. Стати врозтіч, обличчям до вихователя. Кожному вихователь дає по два прапорця.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п: стоячи, прапорці вгору. Прапорці вперед. Прапорці вниз. (4-6разів)

В.п.: прапорці вгору, покачати зі сторони в сторону (4-6разів), прапорці вниз – покачати внизу. (4-6 разів)

В.п.: прапорці вперед, пострибати на двох ніжках. (10с.)

Рухлива гра: «Літаки»

Діти – «льотчики» сидять або стоять у шерензі з одного боку майданчика. Вихователь: «До польоту приготувалися, завести мотори!». Діти виконують обертальні рухи руками і вимовляють «р-р-р-р». За словами вихователя «Літаки полетіли» вони розводять руки в сторони і бігають у різних напрямках. На слова «Літаки, на посадку» діти повертаються на свої місця.

СІЧЕНЬ

Заняття 4

Програмовий зміст. Розвивати вміння під час ходьби, бігу дотримуватися вказаного напрямку, не зачіпаючи одне одного; розвивати увагу, виховувати витримку.

Підготовка інвентарю. Маски жуків, квітки.

Хід заняття

I частина.

Ходьба за вихователем в колону по-одному. Біг.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п: стоячи, руки на поясі. Нахили голови вліво та вправо (4-6разів)

В.п.: стоячи, ноги нарізно, руки вгору, в сторони. Нахили тулуба вліво – вправо. (4-6 разів)

В.п.: пострибати на місці як м’ячики. (10с)

Рухлива гра: «Жуки»

Вихователь розкладає зроблені кольорові квітки. Діти імітують жуків і перелітають з квітки на квітку, які називає вихователь, дзижчать...

Рухлива гра: «Бульбашки»

Діти – «бульбашки» присідають у різних місцях майданчика. На слова вихователя: «Бульбашки надуваються» діти піднімаються, повільно розводячи руки в сторони вгору. На слова: «З бульбашок виходить повітря» вони вимовляють звук «с-с-с-с». потім вихователь удає, що надуває бульбашки і говорить: «Бульбашки полетіли» на ці слова діти починають бігати по майданчику.

III частина. Спокійна ходьба за вихователем.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 1

Програмовий зміст. Вдосконалювати метання у горизонтальну ціль правою та лівою рукою; спритність, окомір та координацію рухів. Вчити дружно гратися під час рухливої гри.

Підготовка інвентарю. М’ячі за кількістю дітей, іграшка кота, маски горобчиків, автомобільний руль.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу, обходячи предмети «змійкою». Біг по колу.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п: показати м’яч вихователю, простягнути руки вперед, заховати м’яч – притиснути його до грудей (4-6разів)

В.п.: стоячи. Присісти, покласти м’яч на підлогу, випрямитися і підняти руки вгору. За вказівкою вихователя присісти, взяти м’яч і випрямитися. (4-6 разів)

В.п.: стояти вільно. Підскочити на місці – «М’ячі стрибають!» (10-15сек.)

Основна частина: метання в горизонтальну ціль, виконувати кидок однією, потім другою рукою. Повторити 2-3 рази.

Рухлива гра: «Хто тихіше?»

Діти стоять на одному боці майданчика. На іншому боці розташований м’яка іграшка Кота. Вихователь, пропонує дітям пройти тихо, щоб котика не розбудити. Діти намагаються пройти біля нього як найтихіше.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 2

Програмовий зміст. Вчити котити м’яч; виховувати увагу та вміння виконувати рухи за сигналом.

Підготовка інвентарю. Брязкальця, маска кішки, маски мишей, зображення потяга (маска), два шнурки.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу, обходячи предмети «змійкою». Біг по колу. Підійти до вихователя і взяти брязкальце.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В. п.: руки підняти вгору, побрязкати й опустити руки; (2 – 3 рази).

В. п.: руки вперед. Показати вихователю брязкальце. Руки назад. Сховати брязкальце за спиною. (2—3 разів).

В. п: потанцювати з брязкальцями, хто як вміє.

Основна частина: Діти сидять навприсядки в колі, за бажанням прокочують м`яч одне одному. Вихователь стоїть поза колом і в разі потреби підказує, кому котити м`яч.

Рухлива гра: «Кішка і миші»

Діти сидять на лаві з одного боку майданчика. Це «миші» сидять у «нірках». На протилежному боці — «кішка». «Кішка» засинає, а «миші» бігають по майданчику, стрибають. Вихователь говорить: «Ох і любить спать на сонці. Котик наш муркотик, Цілий день він на віконці. Гріє свій животик. Та як мишка зашкребоче, Котик вже пильнує, Не заплющить доти очі, Поки не вполює.» «Кішка» прокидається, промовляє: «Няв-няв» і починає ловити «мишей». Вони швидко тікають у свої «нірки» (сідають на стільці або лаву).

Рухлива гра: «Потяг»

Діти шикуються один за одним у колону. Це – вагони поїзду. Першим у колоні – тепловозом стає вихователь. Вихователь дає свисток і діти починають рухатися уперед, поступово прискорюючи темп, який переходить у біг. Під’їжджаючи до станції, діти, на слова вихователя: «Стоп!», переходять на ходьбу та зупиняються, кажуть: «Ш-ш-ш». Гра повторюється.

Рухлива гра: «По стежках»

Діти стоять на одному боці майданчику. Вихователь кладе на підлозі паралельно два шнури (завдовжки 2,5-3 м), один від другого на відстані 30-25 см. Звертаючись до дітей, вихователь каже: «По стежці підемо гуляти до лісу. Йти треба обережно, один за одним». Діти встають, ідуть по стежці до її кінця і повертаються на свої місця, не наступаючи на шнур.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 3

Програмовий зміст. Удосконалювати вміння ходити і бігати у колоні по одному; виховувати увагу та вміння орієнтуватись у просторі.

Підготовка інвентарю. Прапорці, маска кішки, маски мишей.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу. Стати обличчям до вихователя.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.

В.п.: стоячи. Показати, які бувають високі дерева – тягнутися всім тілом і руками вгору. Опустити руки.- розслаблення (4-6разів)

В.п.: показати як низько листочки з дерев падають – руки вгору, а потім погойдуючи долонями, опустити руки вниз. (4-6разів)

В.п.: сидячи навприсядки. Руки вгору. Погойдувати «гілочками».

Рухлива гра: «Кішка і миші»

Діти сидять на лаві з одного боку майданчика. Це «миші» сидять у «нірках». На протилежному боці — «кішка». «Кішка» засинає, а «миші» бігають по майданчику, стрибають. Вихователь говорить: «Ох і любить спать на сонці. Котик наш муркотик, Цілий день він на віконці. Гріє свій животик. Та як мишка зашкребоче, Котик вже пильнує, Не заплющить доти очі, Поки не вполює.» «Кішка» прокидається, промовляє: «Няв-няв» і починає ловити «мишей». Вони швидко тікають у свої «нірки» (сідають на стільці або лаву).

Рухлива гра: «Дожени мене»

Діти стоять на одному краю майданчика. «Доженіть мене» - пропонує вихователь і біжить до протилежного краю майданчика. Діти біжать за вихователем, стараючись його піймати. Потім вихователь знову говорить: «Доженіть мене», - і біжить в протилежний бік, діти знову його доганяють. Після двох пробіжок діти ходять спокійним шагом по майданчику, відпочиваючи.

III частина. Повільний біг. Ходьба.

 

 

Фізкультурні заняття на прогулянці

 

ЛЮТИЙ

Заняття 4

Програмовий зміст. Закріпити вміння котити м’яч; розвивати силу, спритність, окомір та координацію рухів.

Підготовка інвентарю. М’ячі за кількістю дітей, зображення потяга.

Хід заняття

I частина.

Ходьба в колону по одному по колу, обходячи предмети «змійкою». Біг по колу.

II частина. Загальнорозвивальні вправи.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2016-04-26; просмотров: 702; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 3.137.213.128 (0.266 с.)